Şimdi Ara

Yeni başlayan için araba tavsiyesi (Honda Accord 2.0)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 senedir ehliyetim olmasına rağmen araba kullanma fırsatım hiç olmadı. Sadece 1-2 defa ve ehliyet kursunda kuıllandığım kadarı ile biliyorum araba kullanmayı. Zaten özel derste almayı düşünüyorum.

Sorum şu:
    24 yaşındayım, istanbul da ikamet ediyorum. 30000TL gibi bir bütçem var ve araba almak istiyorum. Tercihlerim arasında ilk Honda Accord 2.0 2005 Otomatik vites LPG'li model var. Sizce bu araç yeni başlayan biri için çok mu fazla ve istanbul trafiğinde büyüklüğünden dolayı sıkıntı çıkarır mı?

Ayrıca otomatik vites mi manuel mi o konuda da kararsızım. İstanbul trafiğinde otomatiğin kolaylığı tartışılmaz.Ama yeni başlayan biri için?

Ayrıca tavsiyelerinizi bekliyorum.

• dostum öncelikle merhaba;

araba f/p bakımından güzel seçim ancak, büyük araba geniş araba birde yeniyim diyorsun park ederken şeritini takip ederken başta sıkıntı çıkarabilir.. hani küçük bir hb olsa iyi olabilirdi aslında parkı falan öğrenirken, bence öncelikle 2. elde rahat satabilecek 206 lar ve eski kasa fiestalara bakın onlarla çarpın vurun kırın alışın sonra accord u alın derim
  • büyk araç alma çaylaksanız
  • Özgüveninizi toplayın güvendiğiniz bir arkadışınızı yanınıza alıp aksam saatlerinde trafiğin yoğun olmadığı saatlerde 1 2 ay pratik yapın, sakın direk trafiğe çıkmayın hem güveninizin kırılmaması hemde olası bi istemeyen durumla karşı karşıya kalmamak için , aracın büyüklüğünün vs bi önemi yok bende vectre c almıştım ve ehliyetimi alalı 1 gün olmuştu o yüzden sevdiğiniz istediğiz aracı almanıza engel bir durum yok , park etme pratiğinide ihmal etmeyin 1 2 ay içerisinde özgüvenli bi sekilde trafiğe karışabilirsiniz .
  • fiesta tarzı ufak araçlar ile trafik tecrübesi edinip daha sonra aracı büyütmeniz daha doğru olur.
  • yavaş yavaş çıkmalısın merdivenleri
  • Yukarıdaki arkadaşlara katılıyorum, ilk önce bir hatchback araba almanız daha doğru olacaktır. Ayrıca özel ders alma kararınız da olumlu bir karar. Yeni clio'yu 30bin civarında bir fiyata edinebilirsiniz, sıfır arabanız olur hem de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alınır ,hiç sıkıntı yok.ben arabayı babamın mercedesin de öğrendim,accorddan daha büyüktü. İlk acemiliğimde 1 2 kere park esnanında sıkıntı yaşadım, ama o zamanda alışana ve güvenimi sağlayana kadar paralel park olasılığı bulunan yerlere arabayla gitmedim

Benzer bir dikkat ile dandik araclara binip kendini riske atıcagına,al accordu sen güvenli sür,poponda d sınıfı rahatlığına alışşsın direk olarak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadasım sıkıntın olmasın büyüklük konusunda. Bende Zamanında babamin BMW 520 sinde öğrenmiştim araç sürmeyi kısa zamanda alışıyorsun daha Sonra ufak araç cerez geliyor.

• buyuk aracta daha iyi ögrenirsin gecin bu ayaklari yavas yavs cik olaylarini falan daha guvende hissedersin kendini cesaret gelir
  • ufak araba al diyenlere katilmiyorum.
    direk buyukle basla , ufaklar oyuncak gelir sonra.nasil olsa iki gunde alisirsin merak etme...

• Al kardeşim al bakma sen benimde ilk aracım accord du.banada çevremde acemisin küçük al diye gaz veriyorlardı.küçük araba ile ne yaşayacaksan büyüğü ile de o sorunları yaşayacaksın zaten öğrenim olarak.
  • Bence daha iyi olur. Araba kullanmayı büyük araçta öğrenirsen hem gözlerin hemde hislerin o seviyede daha çok keskinleşir kullanmaya ama sıkıntısını çekersin başlarken alıştığında ise B ve C segmenti araçları kullanmak o kadar kolay gelir ki inanamazsın.
  • bu yaptığınız bisiklete binmeyi supersprt motosiklet ile öğrenmek gibi. Honda civic de dahi kullanımı çok serttir, düşük devirlerde pedala dokunduğunuzda size göre araç aşırı tepki verir buna alışmanız uzun zaman alır, ancak jazz gibi tepkileri yumuşak bir otomobil alırsanız ilk etapta alacağınız keyif daha fazla olacak, kendinize olan güveniniz çok daha kolay oluşacaktır.

Fikrimi soracak olursanız otomatik bir jazz size otomobil kullanmayı daha fazla sevdirecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 15 Aralık 2012; 14:08:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

bu yaptığınız bisiklete binmeyi supersprt motosiklet ile öğrenmek gibi. Honda civic de dahi kullanımı çok serttir, düşük devirlerde pedala dokunduğunuzda size göre araç aşırı tepki verir buna alışmanız uzun zaman alır, ancak jazz gibi tepkileri yumuşak bir otomobil alırsanız ilk etapta alacağınız keyif daha fazla olacak, kendinize olan güveniniz çok daha kolay oluşacaktır.

Fikrimi soracak olursanız otomatik bir jazz size otomobil kullanmayı daha fazla sevdirecek.

Bence yanlis dusunuyosunuz elmayla armutu karsilastirmak sizinkisi basta bir kere biri 2 teker digeri 4 teker motorsikletle araba arasinda daglar kadar fark var motorda kucuk cc ile baslarsin dogrudur ama arabada oyle bisi yok kaldiki accordtan sonra jazz oyuncak gibi gelir ama jazzdan accords gecerseniz onun icin gene alisma sureci olucak buyuk arac her zaman avantajdir

• quote:

Orijinalden alıntı: troy

quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

bu yaptığınız bisiklete binmeyi supersprt motosiklet ile öğrenmek gibi. Honda civic de dahi kullanımı çok serttir, düşük devirlerde pedala dokunduğunuzda size göre araç aşırı tepki verir buna alışmanız uzun zaman alır, ancak jazz gibi tepkileri yumuşak bir otomobil alırsanız ilk etapta alacağınız keyif daha fazla olacak, kendinize olan güveniniz çok daha kolay oluşacaktır.

Bence yanlis dusunuyosunuz elmayla armutu karsilastirmak sizinkisi basta bir kere biri 2 teker digeri 4 teker motorsikletle araba arasinda daglar kadar fark var motorda kucuk cc ile baslarsin dogrudur ama arabada oyle bisi yok kaldiki accordtan sonra jazz oyuncak gibi gelir ama jazzdan accords gecerseniz onun icin gene alisma sureci olucak buyuk arac her zaman avantajdir

jazzdan accorda geçmenin bile zorluk çıkaracağını düşünüyorsunuz ancak accord ile başlamanın zorluk çıkarmayacağını düşünüyorsunuz... çok ilginç bir mantık. Tamam hocam benim hatalı düşüncem eyw.

• Abi okuyanda Accord'u kamyon zanneder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

Abi okuyanda Accord'u kamyon zanneder.

valla hocam bende düşünüyordum şimdi bu accord neymiş diye
  • Öyle demeyin acemi bi insan için accord fluence focus bu araçlar gemi gibi gelir..

Tavsiyem,ehliyet alırken sürdüğünüz 1-2 saatlik deneyime güvenmeyin.Araba sürmek bisiklet sürmeye benzemez insan unutur acemelik çeker.Askerden gelen nice arkadaşlarımın manyak gibi sürdüklerini bilirim unutuluyor yani hele birde acemisiniz hiç gerek yok.

Alın ucuzluca bir palio kırılsın dökülsün önemli değil parçasıda ucuz 6-7 ay kullanın hergün iyice öğrenin sonra istediğiniz araca geçin
  • Accord'la başla bence kısa sürede alışırsın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.