Şimdi Ara

Yeni başladım Gün 1 : Köle (Yardım lazım)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
10
Cevap
0
Favori
434
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Çok kişili online RPG Oyunları >> World of Warcraft >> Yeni başladım Gün 1 : Köle (Yardım lazım)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    713 Mesaj
    Merhabalar uzun süredir oyunlara pek vaktim olmuyordu fakat içimdeki özlemide durduramıyordum ve aradığım oyunuda bir türlü bulamıyordum. En son gözümü karartıp şu triali bi deneyeyim dedim ve olaya dahil oldum. Yüklerken oynama konusundaki sıkıntılardan dolayı(ilk görev npcleri yoktu) yaklaşık bi 7-8 gb indirdikten sonra bari tamamına erdirelim diyerek oyunu kurdum ardından sınıfları incelemeye başladım. İtiraf edeyim o kadar farklı özellikte karakterler var ki neyin ne olduğunu anlamam zaman aldı(hala anlayamadı). En son death knight açmaya karar verdim lakin açamadım ve içimdeki tank oynama aşkını kenara bırakıp bi kerede dps oynayalım da seri kasalım diyerek worgen rogue açtım. Pek hoşuma gitmedi açıkcası işte 5 soul biriktirip 150 vurması ama soul biriktiren skillin 200 vurması gibi garip şeyler oldu ve tarz olarak istediğimi bulamadım. Bu esnada heirloom adında bir eşya setini öğrendim. Herkes çatır çatır bu sayede kasıyor ve bende gözlerimden akan yaşları silerken, adamların 5 saniyede kestiği mobları 30 saniyede kesmeye çalışıyordum. Tabi partyde atamadığın için arada bir " if you need a slave i can be yours" edalarıyla peşlerinde geziyordum. En son bi adam heirloomlar en aşşağı 30-40k gold tutuyor diyince çantamı açtım ve 9 goldumu hissetmek için ekrana dokundum ardından "olsun be bende dungeondan çıkan oklava şeklindeki(cidden oklava) fake daggerimle kasarım dedim. Keşke demeseydim ki 20 level oldum ve gelmeyen xpyi görüncede kahroldum.
    Derken şu blood elf warrioru deniyim tank oynarım diye düşündüm ve o arada birisiyle tanıştım ve dk oynamak istediğimi ama açamadığımı söyledim. Oda oyunu (15 euro ama şuan bana 7.5 euro) alırsan 4 paket veriyor işte dk açabilirsin dedi bende yarın alacağım ama bunu içerdiğini hiç sanmıyorum. Ek olarak heirloom lazım nası alacağımı da hiç bilmiyorum. Herşeyi geçtim o kadar goldu nerden bulacağımıda bilmiyorum. Eğer bana yardımcı olmak isteyen arkadaşlar olursa( özellikle kazzak yada dreanor serverlerinde) her türlü servere itina ile gelir oynarım ek olarak dk nasıl açabilirim? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bera336 -- 10 Şubat 2016; 4:29:20 >

|
    |

• Yarbay
    4713 Mesaj
    Trial olarak DK açamazsın. Dklerin hikayesi farklı olduğu için level 55'den başlıyorlar, trialda limit level 20 bildiğin üzere. Oyunda elemanın dediği doğru battlechest alırsan level 90'a kadar oynayabiliyorsun yani DK açabilirsin. Heirloom işine falan da kafanı yorma onlar ilk karakterini kastıktan sonra leveling sürecini hızlandırmak için olan itemlar, ilk karakterini kasıyorsan da acelen ne zaten.

Diğer mmolarda tecrüben yoksa da tank oynamanı tavsiye etmem. DK'i dps olarak da oynayabilirsin hoşuna gittiyse, her classın dps speci var.
    Başlangıç olarak rogue biraz ağır bir class olabilir. Combo pointlerin kullanımı daha sonraki levellerde daha işlevsel olacak, şu an için pek bir şey anlayamamış olman normal. Eğer oyunu tam sürüme yükseltmeye karar verdiysen, tavsiyem bir RAF arkadaşı bulman. Bu sayede 3 kat daha hızlı level alabilirsin.

Draenor Horde tarafında oynamaya başlarsan yardımcı olabilirim (RAF hariç). Alliance oynayacaksan Draenor u tavsiye etmem, ölü bir realmdir alliance için.

hunter oyna ilk charın ise eğlencelidir sıkılmazsın
    |
    |
    Bahsedilenler: bera336
    * heloom itemler gold ile alınabiliyor. eğer gerçek para ile gold satın almak istersen bazı siteler satıyor.
    ama ilk kez oynadığın için yavaşça ilerlemende sakınca yok.
    * Tank işi en zordur sen ilk charini damage/dps açmalısın bence
    * hunter, mage, warlock olabilir mesela
    * 15 level olunca "dungeon finder" özelliği var oradan tıklatıp sürekli dungeon girersen çok daha hızlı level atlarsın

Bildiğim kadarıyla artık 55 level karaktere gerek yok açmak için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BoRriZ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sindire sindire oyna, PVE questler ile oyun sana ilk başta güzel bir hikaye gibi gelecektir. Tavsiyem son levela ulaşana kadar tüm haritaları gezmiş ol, yerleri öğren, her dungeon'a enaz 1 kez giriş yap ve oyundan zevk almaya bak. Bu arada perkleri almak için yüksek level bir guilde girmeyi de ihmal etme, burdan sana heirloom alma fırsatları da doğacaktır.

• Teğmen
    205 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Amore

Sindire sindire oyna, PVE questler ile oyun sana ilk başta güzel bir hikaye gibi gelecektir. Tavsiyem son levela ulaşana kadar tüm haritaları gezmiş ol, yerleri öğren, her dungeon'a enaz 1 kez giriş yap ve oyundan zevk almaya bak. Bu arada perkleri almak için yüksek level bir guilde girmeyi de ihmal etme, burdan sana heirloom alma fırsatları da doğacaktır.

arkadaşa katılıyorum. Bu oyunu kendi çabalarınla öğren sonra 100 lvl olunca bu nasıl yapılıo bu nie bölyle diye apışıp kalırsın. kendi kendine ezilerek öğrenirsen daha tecrübeli olursun. bence de rogue kasma eziyet olur sana. senin kasacağın en iyi karakter ya hunter ya da mage rahat rahat kasarsın. en iyi lvl kasma şekli quest yaparken dungeon sırası alıp gelince girmektir bu döngüyü sürekli yap. heirloom ile sen online sürene göre diyelim 1 ayda kasarsan heirloomsuz 1.5 ayda kasarsın çok aşırı farketmio. bu knight online gibi exp üzerine kurulu bi oyun dğeil bunda kısa sürede kasarsın ama itemlerini toplamak uzun sürer. sana benden tavsiye oyunun mekaniğini öğrenene kadar 1 tane karakterle oyna 100 de olsan başka açıp kasma önce bi oyun nasıl işliyor onu öğren. zaten onu öğrenirsen diğer karakterleri daha rahat kasarsın. mesela dot nedir dotun extra yararı varmı mesela bazı dotlar diğer skilleri buffluyor onu atmassan diğer skill az vuruyor. bu shamandada locktada aynı mesela skill isimleri simgeleri farklı sadece mekanik aynı. önce pve ile başla yani dungeon kas elini alıştır. pvp yapcaksan karakterine hakim olunca başla ufaktan. çünki pvp yi adam gibi yapcam diyorsan diğer tüm classları bilmengerekior. tüm skillerini öğrenmen talentlerini bilmen lazım. haritalarda lvl aralıkları var mesela 20 lvl yerinden 20-22 lvl aralarında ayrıl. illa tüm görevleri bitircem die düşünme. daha az exp alırsın. görevlerin rengi yeşilse az exp verir gri ise hiç vermez sarı ise tam kasmalık sana göre exp verir, kırmızı renkliler senin lvlinden yüksek lvl gerensinimi var demektir onları sonraya bırak. mümükün olduğunca partylere girmeye çalış lvl kasarken oralardanda bişiler kaparsın. eğer senin gibi yeni başlamış birini bulursan o daha zevkli olur. ben 2007 den beri oynuyorum bu oyun hiç sıkmadı beni bilgisayarımda başka hiç oyun yok sadece wow var olan zamanımı ona harcarım. zevkini çıkar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi movieman -- 10 Şubat 2016; 11:23:26 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    713 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 0RK

Trial olarak DK açamazsın. Dklerin hikayesi farklı olduğu için level 55'den başlıyorlar, trialda limit level 20 bildiğin üzere. Oyunda elemanın dediği doğru battlechest alırsan level 90'a kadar oynayabiliyorsun yani DK açabilirsin. Heirloom işine falan da kafanı yorma onlar ilk karakterini kastıktan sonra leveling sürecini hızlandırmak için olan itemlar, ilk karakterini kasıyorsan da acelen ne zaten.

Diğer mmolarda tecrüben yoksa da tank oynamanı tavsiye etmem. DK'i dps olarak da oynayabilirsin hoşuna gittiyse, her classın dps speci var.

Hocam en üstteki mesajı alıntılayayım dedim zaten herkes aynı şeyi yazmış. Önceliklr yorumun için teşekkürler.
    Zamanında oynadığım her mmo-rpg oyununda ranged dps ve mage-wl sınıfları bana çok basit geldi bir süre sonra aa ile uzaktan skill spama dönüşüyor yapılan tek şey. Healer oynamayı açıkcası çok seviyorum ama level kasamam tek başıma diyerek vazgeçtim. Tank rolünde çok tecrübem var ve mmo rpglerde en sevdiğin şey raidlerde yada kalabalık moblar arasında aggro tutmaya çalışmak ve herkes en geriden izlerken olayın içinde olmak diyebilirim :D

|
    |

• Yüzbaşı
    713 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ywizzle

Başlangıç olarak rogue biraz ağır bir class olabilir. Combo pointlerin kullanımı daha sonraki levellerde daha işlevsel olacak, şu an için pek bir şey anlayamamış olman normal. Eğer oyunu tam sürüme yükseltmeye karar verdiysen, tavsiyem bir RAF arkadaşı bulman. Bu sayede 3 kat daha hızlı level alabilirsin.

Draenor Horde tarafında oynamaya başlarsan yardımcı olabilirim (RAF hariç). Alliance oynayacaksan Draenor u tavsiye etmem, ölü bir realmdir alliance için.

Dreanora gelebilirim hocam zaten kafamdaki servet orasıydı akşam online olursanız peşinizde gezip gevezelik edebilirim.

|
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
canlı radyo dinle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.