Şimdi Ara

YENİ BALON: RX590 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
4.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: woundedknee

Kitguru sitesinde de gayet yüksek.

Alıntıları Göster
    Yalan olduğu o kadar belli ki. Zaten 3 oyun incelemişler birinde vega 56 ile aynı performans diğerinde 1070 in üzerinde. Vega 56 dediğimiz kart 1070 Ti ayarında bir kart ciddi anlamda ısmarlama bir inceleme olmuş.

RX590, RX580 in üzerine her oyunda %10 bile koyamıyan ortalama 4-5 fps fazla veren bir kart

• referansta iyi ısınır bu.
  • Sadece performans değil sıkıntı. nVidia 250 Watta 1080 Ti çalıştırıyor. Orta üst düzey bir kart için 225 Watt nedir?

Bu kart civarında hatta daha iyi performans sergileyen 1070 'lerin referans tasarım olanları 150 Watt ile çalışıyor yük altında.

Bir de fiyat meselesi var. Tamam oyun indirimleri güzel ama oyunsuz olarak 220-230 dolara satılsa çok cazip olabilecek kartı 280-300 le öldürüyorsunuz.
  • Vega 56 alırım diyordum RX 590 haberleri çıkınca beklemeye geçtik ama yalan oldu, vega 56 daha bi değerlendi gözümde şimdi, belki de AMD'nin amacı buydu :)
  • RX 480 = RX 580 = RX 590

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mamad kullanıcısına yanıt
    12nm süreci optical shrink tabir edilen fiziksel sıkıştırma içermiyor. Esasen 14nm+ gibi. Elde edinilen nm bazlı küçülme kazanımları yüksek frekansa çıkılabilmesi adına silikon içerisinde boşluklar bırakılarak kullanılıyor ve aynı çip boyutu elde ediliyor. Şaşılacak bir şey yok. Ryzen 2.nesil işlemcilerin de boyutları aynı.
  • amd benim icin hayal kırıklıgı oldu.250 dolardan gtx 1070 gucunde bir kart cıkarıp bu isi bitirebilirdi.umarım navilerde boyle sacma sapan seyler yapmaz.nvidia rtx serisinde hayal kırıklığı yaratmışken tam zamanıydı.gtx 2060 bakalım ne olacak.bu kartı alasım vardı ama.
  • rx 590'a geçerim diyordum ama tam bir hayal kırıklığı şimdilik 1060'la devam edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

12nm süreci optical shrink tabir edilen fiziksel sıkıştırma içermiyor. Esasen 14nm+ gibi. Elde edinilen nm bazlı küçülme kazanımları yüksek frekansa çıkılabilmesi adına silikon içerisinde boşluklar bırakılarak kullanılıyor ve aynı çip boyutu elde ediliyor. Şaşılacak bir şey yok. Ryzen 2.nesil işlemcilerin de boyutları aynı.
    Evet ben tsmc'de 12nm ffc ile üretiliyor sanıyordum. Glofo'da üretiliyormuş. Bu da ayrı tartışma konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 16 Kasım 2018; 20:49:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • r9 290x'ten beri aynı kartı overclock edip edip millete sunuyorlar şaşırılacak bir durum yok.
  • Bu iş sıktı artık Isıtıp ısıtıp oyuncunun önüne aynı yemeği koyuyor.
  • Ps4 ve Xbox için milyonlarca gpu ve cpu üretip sattılar , hala üretiyorlar, Pc tarafında da fena satış rakamları yok, işlemcide ise ryzen serisi ile muazzam çıkış yakaladılar. Bu kadar başarı olunca adamlar da saldı tabi biraz :)
  • Rx 570 veya 580 almayı düşünüyorum 8gb olan hangisini önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

amd benim icin hayal kırıklıgı oldu.250 dolardan gtx 1070 gucunde bir kart cıkarıp bu isi bitirebilirdi.umarım navilerde boyle sacma sapan seyler yapmaz.nvidia rtx serisinde hayal kırıklığı yaratmışken tam zamanıydı.gtx 2060 bakalım ne olacak.bu kartı alasım vardı ama.
    250 dolardan 1070 performansı hayal kurmanın bile ötesindeydi öyle bir şey olması zaten imkansız. 250$ a 1070 performansı demek AMD nin kendi ayağına sıkması demek. Sonuçta vega 56 var 1070-1070 Ti arasında benzer performansı 250$a vermesi ne kadar mantıklı bir beklenti acaba?
  • Amd'nin vega serisi performansı orta seviye olarak kabul etmesi lazım. Yoksa kart mart almam.
  • RX480 den RX 590'a geçmek mantık işimi bu yorumlar kafamı karıştırdı şimdi ne dersiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: martell

RX480 den RX 590'a geçmek mantık işimi bu yorumlar kafamı karıştırdı şimdi ne dersiniz...
    Ekran kartında bir üst modele geçmek bile mantıksızken, aynı kartın oc'lisini almak tabiki saçma bir iş olur.
  • Omo omodo olon cunko rokobot olmalo , beter ol Intel nvidiya , hileci nvidiya

Ulan çok merakliysan sen at paranı çöpe sırf rekabet olsun diye , kim ne diye üzerine 100$ verip şu kartı alsın dolar 5.30 iken hemde

Foruma maaşlı AMD elemanı gibi geliyor kimisi ciddi AMD Türkiye çalışanı olabilir sabah akşam propaganda AMD şöyle AMD böyle lan bakıyorsun her hileyide AMD yapıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Brother ToLGa ben çok meraklı değilim amd fanı falanda değilim keseme ne uyar ise forumda da manıklı yorumlar gelr ise alım yapıyorum.

Sadece kafam karıştı merak edip sordum denek ki RX480 devam memnunum zaten oynayamadığım bir ouun yok orta seviyede...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martell -- 27 Kasım 2018; 14:14:15 >
  • Ya zaten ekran kartlarını az biraz takip eden 590 daki tek değişimin 14nm den 12nm ye geçiş olduğunu bilir bunun etkisiylede frekanslar biraz yükseldi bukadar amd alıştırma yapıyor 7nm ye doğru siz burda amd ye taş atarkene.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.