Şimdi Ara

Yeni Bakan'ın kardeşi FETÖ tutuklusu :D :D (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sana dedim ama dinlemek istemiyorsun. 9 gün gözaltında kaldım. Başvurmadığım yer kalmadı 2 yıl neden gözaltına alınıp neden meslekten ihraç edildiğimi bilmeden kendimi savunmaya anlatmaya çalıştım. Ama sen ve senin gibi insanlar bizleri çoktan terörist ilan etmişti. Hiç bir iş yeri bize işe almak istemiyordu korkuyorlardı. Bizi, tanıdıkları bildikleri halde. 2 yıl sonunda 3 gün önce suçumu öğrendim. Ek, ifade için sağolsun savcı bey beni çağırdı. Dosyamı karıştırırken sordu seni neden gözaltına almıştık dedi. Gülümsedim valla savcı bey bende çok merak ediyorum 2 yıldır bu sorunun cevabını dedim. Sonra dosyayı karıştırırken suçumu buldu çok şükür. Anlatmaya başladı.

2009 yılında ben evlenmeden 1 yıl önce oluyor o tarih. Eşim bir kadın ve dayanışma derneğine gelen psikoloğu dinlemek için gidiyor. Orada buna geldiniz diye imza attırıyor. o sırada eşim de 19 yaşında. O dernekte cemaat ile alakalı bir dernekmiş.savcı senin eşin 2009 yılında şu, derneğe üye olmuş hiç aidat ödemediği için üyelikten 2009 sonunda üyeliği sonlandırılmış. Seni eşin yakmış dedi.

Ya dedim savcı bey iyide beni neden gözaltına aldınız. Bu muhabbetlerin hiç birinde ben yokum dedim. Yaptığı tek şey gülümsemek. Adli tatil araya girdiği için takipsizliği 30 temmuzdan sonra verecek büyük ihtimalle. Sonuç olarak başına gelmeyen bilmiyor ve hayatım boyunca yanından geçmediğim bir yapıyla anılarak terörist damgasını iftirasını atanlar ile masum yok mağdur yok fetöcü bunlar diyenler ile ahirette hesaplaşacağız artık. Bu dünya gelip geçici gerçek hayatta bu iftiraların bedelini hepiniz ödeyeceksiniz.

He bu arada 2009 yılında 1 yıl, sonra evlenecek olduğum eşimin bir derneğe üye olması, nedeni ile başıma bunlar geliyor ama o tarih de AKP ile cemaat birlikte seçim kampanyası yapıyordu. 2011 yılında fetö ile birlikte resim çekilenler şuan mecliste. Yani 2009 yılında ben bu, suçtan suçlanıyorsam AKP nin hepsi müebbet hapislik.

Bilip bilmeden konuşmayın. Sadece benim çevrem de 10larca kişi var bu durumda olan. Zaten yakın zamanda kokusu, çıkmaya başlayacak. Bu yapılan rezillikler gün ışığına çıkacak.

Zaten batmakta olan ekonomi bu işe geri iadeler tazminatlar yüzünden iyice sıkıntıya girecek.

Ama yine sonun da ne olacak biliyormusun yine sizi kandıracaklar. Zaten Binali Yıldırım söyledi. Bu işlerde çok büyük haksızlıklar olmuş olabilir hata olmuş olabilir bunları biz değil emin olum ki yine fetö yapmıştır dedi. Ama şu güne kadar hata payı yüzde 2 bile anca olur çok inceleyip sık sokuyoruz diyordu. Sizler de o, zaman geldiğin de helal olsun akparti ye fetö masum insanlara neler yapmış yine akparti kurtardı diyeceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zooeto

Nasil bi adamsin sen ya..Bankasyada yillar once actigi hesabi olan ama kullanmayan kac insani ihraç ettiler.Açıga alınan polis tanidigimin kardesinin uzman cavusluk guvenlik sorusturmasinda gelen yanıt en basite indirgersem "abinden dolayi seni alamayiz " oldu.

Alıntıları Göster
    Tamamen uyduruyorsun. Onbinlerce kişiden bazilarinda yanlışlık olabilir. Temennimde bundan bir an önce kurtulmalari.

Olayı tamamen sapitiyorsun. Ben işlem yapılanları haklı buluyorum dersen sana soyleyebilecek hiç bir şeyim yok.

Sana yakindan bildigim iki örnek vereyim. babası ihraç olduğu halde çocuk kpss puanı ve güvenlik soruşturmasından sonra kamuda ise başladı.

Yine iyi bildiğim birisi faizsiz diye bankasyadan kredi çekmişti. Dersane krizi patlak verip bunlar kafa tutmaya başlayınca gidip kalan taksitlerini ödedi. Hiç birşey olmadı.

Ama bankasyadan başı derde girenlerin bir kısmı feto banka batmasın diye para yatırın çağrısı yapınca, gittiler banka önünde dualar eşliğinde para yatirdilar.

Ben gördüğüme bildigime mi senin carpitmalarina mi inanayim?

• quote:

Orijinalden alıntı: eonmg

Sana dedim ama dinlemek istemiyorsun. 9 gün gözaltında kaldım. Başvurmadığım yer kalmadı 2 yıl neden gözaltına alınıp neden meslekten ihraç edildiğimi bilmeden kendimi savunmaya anlatmaya çalıştım. Ama sen ve senin gibi insanlar bizleri çoktan terörist ilan etmişti. Hiç bir iş yeri bize işe almak istemiyordu korkuyorlardı. Bizi, tanıdıkları bildikleri halde. 2 yıl sonunda 3 gün önce suçumu öğrendim. Ek, ifade için sağolsun savcı bey beni çağırdı. Dosyamı karıştırırken sordu seni neden gözaltına almıştık dedi. Gülümsedim valla savcı bey bende çok merak ediyorum 2 yıldır bu sorunun cevabını dedim. Sonra dosyayı karıştırırken suçumu buldu çok şükür. Anlatmaya başladı.

2009 yılında ben evlenmeden 1 yıl önce oluyor o tarih. Eşim bir kadın ve dayanışma derneğine gelen psikoloğu dinlemek için gidiyor. Orada buna geldiniz diye imza attırıyor. o sırada eşim de 19 yaşında. O dernekte cemaat ile alakalı bir dernekmiş.savcı senin eşin 2009 yılında şu, derneğe üye olmuş hiç aidat ödemediği için üyelikten 2009 sonunda üyeliği sonlandırılmış. Seni eşin yakmış dedi.

Ya dedim savcı bey iyide beni neden gözaltına aldınız. Bu muhabbetlerin hiç birinde ben yokum dedim. Yaptığı tek şey gülümsemek. Adli tatil araya girdiği için takipsizliği 30 temmuzdan sonra verecek büyük ihtimalle. Sonuç olarak başına gelmeyen bilmiyor ve hayatım boyunca yanından geçmediğim bir yapıyla anılarak terörist damgasını iftirasını atanlar ile masum yok mağdur yok fetöcü bunlar diyenler ile ahirette hesaplaşacağız artık. Bu dünya gelip geçici gerçek hayatta bu iftiraların bedelini hepiniz ödeyeceksiniz.

He bu arada 2009 yılında 1 yıl, sonra evlenecek olduğum eşimin bir derneğe üye olması, nedeni ile başıma bunlar geliyor ama o tarih de AKP ile cemaat birlikte seçim kampanyası yapıyordu. 2011 yılında fetö ile birlikte resim çekilenler şuan mecliste. Yani 2009 yılında ben bu, suçtan suçlanıyorsam AKP nin hepsi müebbet hapislik.

Bilip bilmeden konuşmayın. Sadece benim çevrem de 10larca kişi var bu durumda olan. Zaten yakın zamanda kokusu, çıkmaya başlayacak. Bu yapılan rezillikler gün ışığına çıkacak.

Zaten batmakta olan ekonomi bu işe geri iadeler tazminatlar yüzünden iyice sıkıntıya girecek.

Ama yine sonun da ne olacak biliyormusun yine sizi kandıracaklar. Zaten Binali Yıldırım söyledi. Bu işlerde çok büyük haksızlıklar olmuş olabilir hata olmuş olabilir bunları biz değil emin olum ki yine fetö yapmıştır dedi. Ama şu güne kadar hata payı yüzde 2 bile anca olur çok inceleyip sık sokuyoruz diyordu. Sizler de o, zaman geldiğin de helal olsun akparti ye fetö masum insanlara neler yapmış yine akparti kurtardı diyeceksiniz.
    Bak kardeşim sözlerim sana değil Seni tanımam etmem belliki canın yanmış. Ben 45 yaşında yım ve kamuda çalışıyorum. İşyerinde çok ihraclar gördüm ve tanidiklarim içinde hiç yanlışlık yok. Ama yanlışlıklar olabilir. Çünkü sayı çok fazla. Allahtan şunu istiyorum. Masumlar bir an önce belirlensin. İktidar bu olaylardan önce suçsuz du hiç demedim. Yanlız bu orgutle sonuna kadar mucadele edilmeli. Ve canı yananlarda bu örgütü sorgulamali. Ne yazikki etkilenenlerin sorguladigina şahit olmadım. Ben hep şunu istiyorum. Suça karismamis olanlara af düzenlemeleri gelsin. Görevlerine iade olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Tamamen uyduruyorsun. Onbinlerce kişiden bazilarinda yanlışlık olabilir. Temennimde bundan bir an önce kurtulmalari.

Olayı tamamen sapitiyorsun. Ben işlem yapılanları haklı buluyorum dersen sana soyleyebilecek hiç bir şeyim yok.

Sana yakindan bildigim iki örnek vereyim. babası ihraç olduğu halde çocuk kpss puanı ve güvenlik soruşturmasından sonra kamuda ise başladı.

Yine iyi bildiğim birisi faizsiz diye bankasyadan kredi çekmişti. Dersane krizi patlak verip bunlar kafa tutmaya başlayınca gidip kalan taksitlerini ödedi. Hiç birşey olmadı.

Ama bankasyadan başı derde girenlerin bir kısmı feto banka batmasın diye para yatırın çağrısı yapınca, gittiler banka önünde dualar eşliğinde para yatirdilar.

Ben gördüğüme bildigime mi senin carpitmalarina mi inanayim?

Alıntıları Göster
    Yıllar once diyorum hesap acmis diyorum kullanilmamis diyorum fetullahla kol kola olanlar kandirildik deyip siyrilirken bu insanlarin incigina cincigina bakiliyor boyle kullanilmamis bankasya hesaplarindan bile ihrac ediliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• halil altın H kullanıcısına yanıt
    Canı yananların canını yakan ve bunu gözgöre göre yapan, hiç savunma hakkı vermeyen aynı kriterler kendilerine uygulansa hepsinin istisnasız müebbet hapis yemesi gereken bir hükümettir. O yüzden insanlar kesinlikle af vs istemiyor. Adalet istiyor. Kendilerini savunmak istiyor. Bunlara izin verilmiyor ve haberler de hiç duyamazsın bunları.

Zaten bu, darbe muhabbetine kalkışanlar destek verenler planlayanlar bunlara tepkimiz hiç birşekilde bitmez. O kişiler bu zulmün başlangıcını tetiklediler ve kendi ülkemizde kurşunlandık bombalandık.bu nasıl, affedilebilir. Bunları, yapanların ve bunlara yetki veren hükümetin tüm vekilleri dahil olmak, üzere rahat bir hayat sürerken darbeyle uzaktan yakından alakası olmayan. Kspp yi 2010,dan beri kazanamayan bunların okullarında askeri ücret ile maaşımı alayım aileme katkıda bulunayım diyen öğretmenin henüz 25 yaşındayken terörist ilan edilmesi lisansının iptal edilmesi hapse atılması hangi vicdana sığar. Bu okullar terörizme destek veren okullar ise devlet nasıl bunlara lisans verdi nasıl engel olmadı olamadı. Hiç mi düşünmez bunu insanlar.

Daha yeni bir arkadaşımın aldığı 6 yıl ceza üst mahkemece bozuldu ve beraat etti. Ama ne oldu biliyormusun 1 aylık çocuğu artık baba sevgisinden yoksun büyüyecek boşandılar bu olaylar nedeni ile. Dile kolay geliyor ama kendi başınıza geldiğini düşünün bi.

Beraat olan arkadaşın kararında da şöyle yazıyor. 2012 yılında 2 kere sohbete gittiği gizli, tanık tarafından söylendiği sandığında 2 kere 2012 yılında sohbete gittiğini inkar etmediği görülmüş ise de bunların örgüte üye olduğu anlamına gelmeyeceğine kanaat getirmişler ve beraat verdiler.

3 gün önce Erdoğanın kendisi de açıkladı akrabaları nedeni ile pasaportlarına el konulup mağdur edilen 18 bin kişinin mağduriyetlerini gidereceğiz dedi. Pasaportlarını geri vereceğiz dedi. Yargıyı istediği gibi yönlendirmiyorsa nasıl böyle birşey söyleyebilir? :) zaten mağdur ettiğini de kendi, ağzıyla açıklamış oldu.

Neyse hocam içi beni yakar dışı sizi teğet geçer başına gelmeyen anlamıyor. Çok kolaymış gibi sanıyor. Ama 10 yıl, sonra herşey ortaya çıkmaya başlayınca fetö s.çmaya çalışmış hükümete güzel bir sıvamış dersiniz.

• Suç bireyseldir bunu öğrenin artık

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.