Şimdi Ara

YENİ AURİS YAKIT TÜKETİMİ VİDEOSU . (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
7.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hem emniyet kemerini takmıyor hem bir elde kamera...

O kadar risk almış bari ortalamayı sıfırlasaydı baştan veya anlık tüketimi açsaydı en ezından...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAYRI

Dikkat ettiniz mi;
    Hız 80 km/h iken motor devri dakikada 1500, hız 100 km/h iken 2000 bile değil.
    Honda Jazz 1.4 CVT ile bile bu değerleri ancak yakalarım; hız 100 civarında iken motor kesinlikle 2000 üzerinde çeviriyor. CVT'nin yakıt tüketimine büyük katkısı olduğu gibi Auris'in iyileştirilen aerodinamik yapısı da bunda etken sanırım: gerek sürtünme katsayısı ve gerek gövdenin alçaltılmış oluşu.

(Kendime not: ne bu kardeşim Auris mi alıcaz ne? sabahtan beri Auris aşağı Auris yukarı)

Honda Civic HB'in yakında çok düşük tüketim değerlerine sahip ve güçlü 1.6 dizelle geleceği söyleniyor. Toyota erken davranıp BMW'den alacağı 1.6 dizelleri koymazsa kaybeder.

Yeni kasa Honda Jazz CVT test sürüşüm sırasında alttaki yorumla birlikte şu fotoyu çekmişim arkadaşım: :)

quote:

Alet 100'le giderken 2000 devir çeviriyor:

YENİ AURİS YAKIT TÜKETİMİ VİDEOSU .

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Dikkat ettiniz mi;
    Honda Jazz 1.4 CVT ile bile bu değerleri ancak yakalarım; hız 100 civarında iken motor kesinlikle 2000 üzerinde çeviriyor. CVT'nin yakıt tüketimine büyük katkısı olduğu gibi Auris'in iyileştirilen aerodinamik yapısı da bunda etken sanırım: gerek sürtünme katsayısı ve gerek gövdenin alçaltılmış oluşu.

(Kendime not: ne bu kardeşim Auris mi alıcaz ne? sabahtan beri Auris aşağı Auris yukarı)

Honda Civic HB'in yakında çok düşük tüketim değerlerine sahip ve güçlü 1.6 dizelle geleceği söyleniyor. Toyota erken davranıp BMW'den alacağı 1.6 dizelleri koymazsa kaybeder.

Yeni kasa Honda Jazz CVT test sürüşüm sırasında alttaki yorumla birlikte şu fotoyu çekmişim arkadaşım: :)

quote:

Selamlar.

Belirtmedim sanırım, benim Jazz eski kasa.
    İkinci olarak resmi büyük boyutta açamadım, 100'le giderken 2000 devir çevirdiği doğrudur. Ancak Auris'te 2000 devir bile olmuyor. Tüketim değerleri konusundaki fikrim hakkında ne diyorsunuz?
    Bir uzun yol denemem de sabit 90 km/h ile 5.0 litreyi ancak tutturabilmiştim. Videoda yakalanan 5,3 litre/100 km. Auris gibi Jazz'a göre 200 kg ağır olan bir araç iyi bir değer bence.

• Değerler güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 80 KM/S hızla benim aracım 4.7 litre yakıyor pek bir numarasını göremedim ben.
  • Araç az yakıyor olabilir ama bu video pek birşey ifade etmiyor ortalama tüketim yeni sıfırlamış belli ki 1 dakika içinde sürekli oynadı rakam aşağı-yukarı.Pedala tüy kadar kuvvet uygulamış,e hız da 80-90 olunca 4 küsürlü rakamlar çıksa bile şaşırmazdım.
  • Fazla bile 90 la 1500 devirde giderken 4.5 yakmasını beklerdim.
  • O sıcaklık göstergesinin inside da gösteremiyorsa Japonları Kuzey Korelilere emanet ediyorum, ufacık ekrana koskocaman outside yazmışlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Dikkat ettiniz mi;

quote:

Selamlar.

Belirtmedim sanırım, benim Jazz eski kasa.
    İkinci olarak resmi büyük boyutta açamadım, 100'le giderken 2000 devir çevirdiği doğrudur. Ancak Auris'te 2000 devir bile olmuyor. Tüketim değerleri konusundaki fikrim hakkında ne diyorsunuz?
    Bir uzun yol denemem de sabit 90 km/h ile 5.0 litreyi ancak tutturabilmiştim. Videoda yakalanan 5,3 litre/100 km. Auris gibi Jazz'a göre 200 kg ağır olan bir araç iyi bir değer bence.

Eski kasa jazz şehiriçinde çok ekonomiktir ama uzun yolda şehiriçinde olduğu kadar ekonomik değildir, hatta hiç ekonomik değildir bile denebilir.

Bu arada düşükdevir=düşük tüketim manasına her zaman gelmez.

Örneğin arabanın 100 km ile hareketini sürdürmesi için motorun 20 hp üretmesi gerekiyorsa; 3000 devirde 20 hp yi, 2000 devirde 20 hp üretirkenkinden daha az yakıtla üretiyor olabilir.

• Golf 1.2 DSG aracım düz yolda 90 km hızda iken 1900 devir çeviriyor..Eski aracım Jazz ise 2000 devir çevirirdi bu hızda..Bence markalarca üretilmiş farklı motorların devir/ hız kombinasyonlarının tüketime yansıması farklı olabilir..Auris'in bu hızlardaki düşük devirleri onun ekonomik olduğu yönünde kuvvetli fikir verebilir..Ama muadillerinden daha ekonomik olduğu veya olacağı kanısına vardırmaz..Çünkü 1.6 hacimli bir motor belli bir hızda aynı deviri çeviren örneğin 1.4 hacimli bir motordan teorik olarak daha fazla yakar ( downsizing'e inanıyorsak eğer..)..Burda yolun ne kadar düz olduğu da çok belli değil..Eğer bu veriler düz bir yolda elde edildiyse Jazz'dan %10 daha az devir çeviren bir motor ondan hacimce %10 daha fazla olduğu için kabaca eşit tüketim verisi sunacaktır diye düşünüyorum..

Tüketimle ilgili benim en çok değer verdiğim veri ; Düz bir yolda tek şoför iken 90 km hızda anlık tüketim verisi..Bu değer jazz CVT aracımda 4.6 idi, Golf DSG aracımda ise 4.3..Günlük kullanımımda da ikisi arasında ki ( yaklaşık %8 ) farkı görmekteyim..

• Bakalım video ekleme işini de becerdim mi? i30 GDI otomatik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Premium göstergeler daha güzel duruyor.
    Gayet güzel degerler. Düşük devir yüksek hız keyfi vaad ediyor.

Premium gösterge? Bir resim koyabilir misiniz mümkünse
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

quote:

Premium göstergeler daha güzel duruyor.
    Gayet güzel degerler. Düşük devir yüksek hız keyfi vaad ediyor.

Premium gösterge? Bir resim koyabilir misiniz mümkünse

Active ve Advance

Premium

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• umutsirvan teşekkür ettim. Cidden estetik ve göründüğü kadarıyla daha kullanışlı. Auris alacak olsam premium tercih ederdim. Ben hala yeni corollayı bekleyenlerdenim. Ancak en üst pakette bile xenon far opsiyonu olmayacak galiba. Ki ben stock xenon kit olmayan hiçbir araca binmem artık. Megane'ı bu donanımla aldım örneğin
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

umutsirvan teşekkür ettim. Cidden estetik ve göründüğü kadarıyla daha kullanışlı. Auris alacak olsam premium tercih ederdim. Ben hala yeni corollayı bekleyenlerdenim. Ancak en üst pakette bile xenon far opsiyonu olmayacak galiba. Ki ben stock xenon kit olmayan hiçbir araca binmem artık. Megane'ı bu donanımla aldım örneğin

Rica ederim.Evet bixenon olmaması şaşırtıcı. Yeni aurisin farları H4 ama mercekli. Uzun kısa aynı mercekte. Selektör yaptığınızda bixenon far gibi davranıyor. Yeni corolla belli ki aurise çok benzeyecek. Fiyatları tahminime göre 4-5 bin fazla olur auristen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Premium ile advance arasında gösterge farkı olması çok enteresan bence, farklı fabrikalarda falan üretilseler anlarım da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Premium ile advance arasında gösterge farkı olması çok enteresan bence, farklı fabrikalarda falan üretilseler anlarım da...

Benim anlamadığım broşürdeki göstergeleri incelediğimde bizim active ve advance, premiumla aynı gösterge. Sadece life farklı. Ama Tr ye gelenlerde sadece premium farklı. Doğuşun yolundan gitmiyordur umarım Toyota'nın Tr temsilciliği.

• quote:

quote:

Premium ile advance arasında gösterge farkı olması çok enteresan bence, farklı fabrikalarda falan üretilseler anlarım da...

Benim anlamadığım broşürdeki göstergeleri incelediğimde bizim active ve advance, premiumla aynı gösterge. Sadece life farklı. Ama Tr ye gelenlerde sadece premium farklı. Doğuşun yolundan gitmiyordur umarım Toyota'nın Tr temsilciliği.

Evet katalogda advance ve premium ayni sadece life farkli. Bence bu sikintili bir durum ve inanin pek cok insan premium ile ayni saniyor advance gostergelerini. Ben advance skypack 1.6 multidrive aldim. Araci yarin teslim alacagim ancak test ettigim arac premiumdu ve katalog bilgilerine de dayanarak tek fark orada listelenenler saniyorduk advance i tercih ettik. Bu kesinlikle tuhaf bir durum ve toyota bir an once cozum bulmali.

• quote:

Orijinalden alıntı: prong

quote:

quote:

Evet katalogda advance ve premium ayni sadece life farkli. Bence bu sikintili bir durum ve inanin pek cok insan premium ile ayni saniyor advance gostergelerini. Ben advance skypack 1.6 multidrive aldim. Araci yarin teslim alacagim ancak test ettigim arac premiumdu ve katalog bilgilerine de dayanarak tek fark orada listelenenler saniyorduk advance i tercih ettik. Bu kesinlikle tuhaf bir durum ve toyota bir an once cozum bulmali.

Hayırlı olsun aracınız gule gule eskitin.
    Evet sakıncalı bir durum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: prong

quote:

quote:

Hayırlı olsun aracınız gule gule eskitin.
    Evet sakıncalı bir durum.

teşekkürler...

daha da enteresanı test esnasında yanımızda bulunan danışman arkadaşın saydığı farklılıklar parçalı deri döşeme, otomatik park, çift bölge klima, ön arka park sensörleri ( bunu zaten hediye ettiler ) bunlardan ibaretti. Biz de tabii advance e odaklanınca ayrıca bir de premium u test etmedik. Gözden kaçtı desem yalan olmaz. Ama dediğiniz gibi gözden kaçırılmaya çok müsait ve sakıncalı bir durum. Böyle bir şey aslında hiç olmamalı. Neyse hayırlısı, böyle kısmetmiş.

Benim için toyotanın reklamından sonra en büyük eksisi bu oldu. Reklamı da bir an önce değiştirmeliler bence :)))

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.