Şimdi Ara

Yeni auris ses sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
5.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1 hafta önce aldığım yeni aurisimi çok seviyorum fakat amortisör yada direksiyondan tam anlayamadım hafif kasislerde bir lıkırtı geliyor varmı sizlerde böyle bir sorun araç 300 km de sorun yaşayan yoksada bende öyle bi ses yok desin servise gitcem çünkü servis bana 150 km

• Benimki 720 Km de ama hiç ses yok
    Merak ettim de araba sürerken müzik açtığınız halde mi bu ses var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıt deposu çalkalanıyordur, dert etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Benimki 720 Km de ama hiç ses yok
    Merak ettim de araba sürerken müzik açtığınız halde mi bu ses var?

Müzikte duylmaz ama direksiyonu tutunca hissediyosun lık lık diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gastan kullanıcısına yanıt
    Aracın ses yalıtımı çok iyi. İçerdeki en ufak sesi bile ayırt edebiliyorsunuz. Ben ses sisteminin vasat buluyorum ama çoğu kişi bunu kabullenmiyor ben hala bu segmentteki ve donanım seviyesindeki bir araçta daha güçlü bir multimedya bekliyordum.

Araçta kronik bir dıştan taş toprak sesi olayı var. Çok dikkat ediyorum ama ankaranın sokakları sürekli çalışmada olduğu için mecbur giriyoruz ve çok fazla ses yapıyor. Sanki savaş içndeyim gibi hissediyorum.

Onun dışında kapılardaki ceplere koyduğunuz eşyalar çok ses yapıyor ben mümkün muhtemel bişi koymamaya çalışıyorum.

Tokurtu sesleri bagajdan da geliyor olabilir bagaj aksamı sert olduğu için içeride bişiler hareket ediyorsa sert tepkiler verebilir.
    Süpansiyon normale göre sert ondan kaynaklı olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alicilik

Süpansiyon normale göre sert ondan kaynaklı olabilir mi ?

Daha önce astram vardı buna göre çok sertti ama öyle bi ses yoktu direksiyondan geliyo ses hızlanıp direksiyon sertleşince o ses yok daha sert cukura gelse bile

• Kayseride serviste sorun yok denip yollandı bugun ankara toyon a gittim sorun tespit edildi direksiyon üst motoru dişlisi dendi yurt dışından parça gelecek 1 ay içerisinde değişim için çağıracaklar aynı sorunu yaşayanlara referans olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: gastan

Kayseride serviste sorun yok denip yollandı bugun ankara toyon a gittim sorun tespit edildi direksiyon üst motoru dişlisi dendi yurt dışından parça gelecek 1 ay içerisinde değişim için çağıracaklar aynı sorunu yaşayanlara referans olsun.

Bugun parça değişti sanki başka bir arabaya binmiş gibi oldum okadar değiştiki araba 1.5 aydır bozuk arabaya biniyomuşum bu arada ankara toyan a tşk ederim özellikle müdürleri murat beye akrabam olsa bu kadar ilgilenmezdi.

forumdaki tüm arkadaşlar selam...evet bu sorun toyota da hiç bi zaman bitmiyo...1995 te toyotamız wardı aynıydı...ses izalasyonu ve yürüyen aksam ve sağı solu inanın çok kötü...belki düzelmiştir diye test aracını bile kullanmadan satın almış olduğum 2012 model sözde en üst donanımlısını aldım...donanım olarak hiçbişeyi olmadıgını hepimiz biliyoruz...aldığıma bin pişman oldum...hiç bi değişiklik yok....toyota bnm için tam bi hayal kırıklığı...asfalttan bozuk yola gecmeyi bırak kimi zaman asfaltta bile tıkırtılar gelyo arabanın sağından solundan...bozuk stabilize yoldan hiç bahsetmek bile istemiyorum...insanlara 50.000 lira para verdirtip araclarımız çok iyi oldu çok memnun kalacaksınız diyen tüm toyota satıcılarını kınıyorum...araçlarınızı kaymak asfalt diye tabir ettiğimiz 10 numara yollarda değil 300 - 500 km den sonra stabilize yolda maximum 30 km hız ile kullanın ve rezaletinizi görünnnnn.

• Henüz 1.000 km olmadı ve ön diskler ötmeye başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan0131

forumdaki tüm arkadaşlar selam...evet bu sorun toyota da hiç bi zaman bitmiyo...1995 te toyotamız wardı aynıydı...ses izalasyonu ve yürüyen aksam ve sağı solu inanın çok kötü...belki düzelmiştir diye test aracını bile kullanmadan satın almış olduğum 2012 model sözde en üst donanımlısını aldım...donanım olarak hiçbişeyi olmadıgını hepimiz biliyoruz...aldığıma bin pişman oldum...hiç bi değişiklik yok....toyota bnm için tam bi hayal kırıklığı...asfalttan bozuk yola gecmeyi bırak kimi zaman asfaltta bile tıkırtılar gelyo arabanın sağından solundan...bozuk stabilize yoldan hiç bahsetmek bile istemiyorum...insanlara 50.000 lira para verdirtip araclarımız çok iyi oldu çok memnun kalacaksınız diyen tüm toyota satıcılarını kınıyorum...araçlarınızı kaymak asfalt diye tabir ettiğimiz 10 numara yollarda değil 300 - 500 km den sonra stabilize yolda maximum 30 km hız ile kullanın ve rezaletinizi görünnnnn.

O sesler her arabada var binmediğim araba yok lider denilen golf te auristen çok çok faZla ses var araç 3000 km şuan hiç ses yok özellikle plastik aksamı golften sessiz gelen seside kestiler hemen parça değişimi ile bence diğer arabalarında yeni modellerine bir binin bozuk yollarda dediğimi anlarsınız

• quote:

Henüz 1.000 km olmadı ve ön diskler ötmeye başladı

disk ötmesi az binilmesinden yada içine toz küçük taş parçalarının sıkışmasından olur uzun bir yol yaptıktan sonra yada temizletilerek gider o her arabada olur.
  • quote:

quote:

disk ötmesi az binilmesinden yada içine toz küçük taş parçalarının sıkışmasından olur uzun bir yol yaptıktan sonra yada temizletilerek gider o her arabada olur.

beniim araç 3500 km.ye geldi. nerdeyse son 2000 km.dir disklerde ses var. Bir kere temizlettim ama temizletmeden çıktığımda hala ses vardı... Bahsettiğim ses, yavaş giderken frene basınca geliyor. Hızlı giderken frene basınca gelmiyor. Bu arada, şu ana kadar bahsi geçen araç içi ses problemlerinin hiçbirini yaşamadım ya da varsa da farkında değilim. Aranızdan birileri benim aracı bir kontrol ederse çok sevinirim :) İstanbul Anadolu yakasında olup aracları test edip kendisininki ile karşılaştırmak isteyen özelden mesaj atabilir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TT75

quote:

quote:

beniim araç 3500 km.ye geldi. nerdeyse son 2000 km.dir disklerde ses var. Bir kere temizlettim ama temizletmeden çıktığımda hala ses vardı... Bahsettiğim ses, yavaş giderken frene basınca geliyor. Hızlı giderken frene basınca gelmiyor. Bu arada, şu ana kadar bahsi geçen araç içi ses problemlerinin hiçbirini yaşamadım ya da varsa da farkında değilim. Aranızdan birileri benim aracı bir kontrol ederse çok sevinirim :) İstanbul Anadolu yakasında olup aracları test edip kendisininki ile karşılaştırmak isteyen özelden mesaj atabilir :)

Aracınız devamlı gölgedemi duruyor benimki uzun süre güneşte kalınca tavan sesleri başladı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TT75

quote:

quote:

Aracınız devamlı gölgedemi duruyor benimki uzun süre güneşte kalınca tavan sesleri başladı

benim tavan skypack değil. Aracım genelde kapalı otoparkta, ama gündüz güneş altında kalıyor. Ben araçta genelde müzik dinliyorum. Bugüne kadar da özellikle kulaklarımı kabartıp ses aramadım hiç... sanırım ondan hiç ses duymuyorum :)

• Bugün sabah aracımla giderken müziği kapattım. Hızımı 120 ve yukarısına çıkardığımda inceden bir rüzgar vızıltısı geliyor ön yolcu tarafından. Tam yerini keşfedemedim... Aynı durumdan şikayetçi olan var mı? Çözüm bulundu mu?
  • Rüzgar vızıltısı cam fitilinden geliyordur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 auris aracımdan ilk aldığım günden bu yana direksiyon kısmından lıngır lıngır ses geliyor, müzik v.s açıkken yada gürültülü bir ortamdaysam direksiyon simidinden bunu hissedebiliyorum, direksiyon tertidatında derinlerde bir yerde lık lık diye bir şeyler oynuyor. servise iki kez götürdüm normal dedi. ama ilk defa araç kullanamdığım için ve sadece kendi aracımı da kullanmadığım için bunun normal olmadığını biliyorum ama kimseye izah edemiyorum. konu hakkında bilgisi olan varsa yardım bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oziyyy

2012 auris aracımdan ilk aldığım günden bu yana direksiyon kısmından lıngır lıngır ses geliyor, müzik v.s açıkken yada gürültülü bir ortamdaysam direksiyon simidinden bunu hissedebiliyorum, direksiyon tertidatında derinlerde bir yerde lık lık diye bir şeyler oynuyor. servise iki kez götürdüm normal dedi. ama ilk defa araç kullanamdığım için ve sadece kendi aracımı da kullanmadığım için bunun normal olmadığını biliyorum ama kimseye izah edemiyorum. konu hakkında bilgisi olan varsa yardım bekliyorum...

Aynisini yasadim direkdiyon kolonu degisecek kayseri servisi bisey yok normal dedi ankara toyonda sorun tesbit edildi hemen avukata verdim avukat kayseriyi aradi hemen o gün sorunum halledildi dişli davranin hatta kayseri yada ankarada iseniz beni örnek verin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.