Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Civic'im le uzun yol ve %20 şehir içi geri kalan kısım da 90-100 hızla sonuç 5.8 oldu. Fabrika verisi 5.3 ama ben yakalayamadım daha bu değeri. Havalar ısınsın bakalım nasıl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goyildirim -- 14 Mart 2013; 19:53:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreldoR

quote:

Orijinalden alıntı: goyildirim

Arkadaşlar bu değerler gerçekten çok iyi. O zaman bu araç uzun yolda bir depo ile 900 km yi rahatlıkla görür gibi ne dersiniz?

Yine söylüyorum değerler 100km yi geçmeden ve ECO yu söndürmeden yumuşak kullanımlarda bu derece düşüyor. Uzun yolda bu kadar sıkıcı kullanıma kimse dayanamaz heralde (: Katalog verisine göre Şehirdışı 4,8 yakıyor, yani 1 depoyla 1000km eder bu. (: Hadi 1000 etmesinde 900 etsin, yine de güzel.

Eski Auris M/M ile yazın klima kapalı şehir içi 6.3'den aşağı düşememiştim. İşin ilginç tarafı şehirlerarasında da araba dolu vaziyette 100-120 ile klima açık 6.3 yakıyordu. Depoyu fullediğimde 850 km menzil göstermişti. Bakalım yenisi ne olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Arkadaşlar bu değerler gerçekten çok iyi. O zaman bu araç uzun yolda bir depo ile 900 km yi rahatlıkla görür gibi ne dersiniz?

Yine söylüyorum değerler 100km yi geçmeden ve ECO yu söndürmeden yumuşak kullanımlarda bu derece düşüyor. Uzun yolda bu kadar sıkıcı kullanıma kimse dayanamaz heralde (: Katalog verisine göre Şehirdışı 4,8 yakıyor, yani 1 depoyla 1000km eder bu. (: Hadi 1000 etmesinde 900 etsin, yine de güzel.

Hocam bu arada dediğiniz şartlarda daha eski Golf4'ümle İstanbul'dan izmir Selçuk'a 540 km mesafe 29 litre benzinle gitmiştim. 55 litrelik depo ile 1000 km yapar. Arabada muhabbet iyiydi 80-100 arası hız fazla sıkmadı:))

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydinozz

quote:

quote:

Eski Auris M/M ile yazın klima kapalı şehir içi 6.3'den aşağı düşememiştim. İşin ilginç tarafı şehirlerarasında da araba dolu vaziyette 100-120 ile klima açık 6.3 yakıyordu. Depoyu fullediğimde 850 km menzil göstermişti. Bakalım yenisi ne olacak.

Ben de bunu anlamıyorum işte. Bu aracın dizeli az yakmıyor o zaman?
    Arkadaşın megane ile her gün okula gidip geliyoruz ve araç dolu, yol berbat. Bir depo ile 1000 km yi rahat buluyor. Uzun yolda durum nedir dedim 1200 km gidiyormuş.

• quote:

quote:

quote:

Hocam bu arada dediğiniz şartlarda daha eski Golf4'ümle İstanbul'dan izmir Selçuk'a 540 km mesafe 29 litre benzinle gitmiştim. 55 litrelik depo ile 1000 km yapar. Arabada muhabbet iyiydi 80-100 arası hız fazla sıkmadı:))

Yani sakin kullanımda araç çok güzel düşük yakıyor. Şu depo bitsin, tekrar fulleyip bu sefer agresif kullanıma bakıcaz . Arada nekadar fark olucak görelim. Ama uzun yolda dediğiniz gibi muhabbet ede ede katalog değerlerine ulaşılabilir (:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşın megane ile her gün okula gidip geliyoruz ve araç dolu, yol berbat. Bir depo ile 1000 km yi rahat buluyor. Uzun yolda durum nedir dedim 1200 km gidiyormuş.

Yalnız benim araba benzinli idi dizelin daha fazla yol gitmesi gerekmez mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

meganın deposu 60 lt auris deposu 55 lt
    Araçların durumunun, yolun, kullanma şeklinin, şanzıman türünün (manuel ya da M/M), yakıtın nereden ne tür alındığının farkları da olabiliyor.

Ayrıca arkadaşın bahsettiği araç benzinli :) yanlız tek eksiği çok sessiz meganın dci motorundaki minibüs sesini üretemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhunturk -- 15 Mart 2013; 3:44:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Bir süredir, ÖNCELİKLE; sorunsuz otomatik vitesli ve 1600cc,
    SONRA; tercihen D-Sınıfı, tercihen dizel ve tercihen Japon araç arayışındayım.

Güncel dizel motorlu araçların hiçbirinde, klasik tam otomatik vites veya CVT yok. YA DA ben rastlamadım.
    VW grubu ve DSG'ye çok uzağım. FORD Mondeo 1.6 TDCi'da powershift yok.
    DİZEL + 1600cc + otomatik şanzıman seçeneği eleniyor, ister istemez.

Geriye kalıyor; BENZİN + 1600cc + klasik tam otomatik/CVT şanzıman + LPG uyumlu seçenekler.
    Auris'deki 1600cc motor, Avensis'de mevcut olmasına karşın otomatik vites seçeneği Türkiye'de yok.
    Ford Mondeo'nun 1600cc BENZİNli motorlularında da otomatik vites yok.

Opel, Peugeot, Citroen, adını duyduğumda arkama bakmadan ortamdan uzaklaştığım 3 markadır.
    Hyundai, Kia'ya hiç ısınamadım bir türlü.
    Renault; ilk aracım Fairway'di, 10 yıl kullandım, hiç yolda bırakmadı. Markaya uzak değilim, yeni 1600cc 132BG, 300nM tork dizel motor çok iyi duruyor ama bu motorda otomatik vites seçeneği HENÜZ yok.

D-sınıfı tecihimizden de zorunlu olarak uzaklaşıyoruz.
    BEZİNLİ + 1600cc + tam otomatik/CVT şanzıman + LPG uyumlu + C-sınıfı: Seçenekler D-sınıfına göre daha fazla olsa da;
    HONDA Civic, TOYOTA Corolla, TOYOTA Auris varken, diğer markalar çok geri planda, BENİM İÇİN.
    Corolla yeni kasa gelecek deniyor? ACABA ne zaman?

Yeni Auris 1.6 Mulitdrive-S'de motor, yol-lastik ve rüzgar yalıtımını test etmeyi düşünüyorum.
    Araç şüphesiz beklentilerime cevap verir AMA Premium versiyon biraz pahalı geldi. AYRICA cam tavan kimileri için vazgeçilmez olsa da, mevcut aracımda sunroof'unun tavan döşemesini bile açmaya çok nadiren elim gidiyor. Sebebi de Türkiye'nin güneyinde yaşadığımdan içeriye dolan yakıcı güneş ışığının rahatsız etmesi. Cam tavan olmasa daha iyi bile olur AMA Premium versiyonda cam tavanSIZ opsiyon yok. Advance'e düşüyoruz, ACABA bu düşüşle vazgeçtiğimiz özellikler neler? Advance'da olMAyan özellikler;
    — Kolay-Akıllı Park Destek Sistemi
    — Deri/kumaş koltuk döşemesi
    — Isıtmalı ön koltuklar
    — Sürücü koltuğu elektrikli bel desteği
    — Çift bölgeli otomatik klima 'dan MI ibaret
    Gidip bir de araçta görmek lazım.

İşin bir de LPG boyutu var ki; Auris'de LPG montajıyla motor garantisini kaybediyoruz.
    52 ay/53.000 km'dir Prins-VSI LPG sistemli araç kullanıyorum. Benzinli araç alırsam LPG montajı MUTLAKA yaptıracağım.
    LPG montajı ile; 6-yı/150.000km garantisi devam eden HONDA Civic Premium ECO daha iyi bir seçenek gibi duruyor SANKİ.
    En üst donanım olan Elegance'dan eksiği sadece Xenon far, sunroof ve ısıtmalı ön koltuklar. Bunlar olmasa da olur.

Selamlar,
    Mesajınızı görünce cevap yazayım dedim.
    Renault'da yeni bir benzinli motor var; 1.6 lt ve 115 hp.Bu motor eski 1.6 lt 110 hp ile aynı değil,Nissan'dan alınma
    ve yine Nissan üretimi bir CVT vitesle kombine edilerek satılıyor sadece.Hani siz de 1.6 lt otomatik arıyordunuz ya.
    Bence bakmanızda fayda var.Bu kombinasyon hem Fluence de hem de Megane'de mevcut.
    fiyatları da çok uçuk değil.Bildiğiniz gibi Japonlar hem benzinli atmosferikde hem de CVT de çok iyidirler.
    Bence dikkate almaya değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhunturk

quote:

quote:

quote:

quote:

Araçların durumunun, yolun, kullanma şeklinin, şanzıman türünün (manuel ya da M/M), yakıtın nereden ne tür alındığının farkları da olabiliyor.

Ayrıca arkadaşın bahsettiği araç benzinli :) yanlız tek eksiği çok sessiz meganın dci motorundaki minibüs sesini üretemiyor

İyide yani arada 5 litre var ve 5 litrede 100 km yapsa yine 1200 km yi bulmuyor.
    Ayrıca yol durumu vs. vs. her araç için geçerli olan bir şey. Yakıt değerine bakıyorum ben. Ufak tefek ayrıntılara değil.
    Birde benim derdim iki marka arasında fanatizm yapmak değil. Sadece 1.4 d4d nin daha uzun kilometrelere ulaşması gerektiği. Yoksa meganın motor sesiymiş, yol şartlarıymış, kullanım şekliymiş çok da bunlara bakmıyorum. Sadece yüzeysel bir değerlendirme yapmak istedim.

• hayırlı olsun vw tarzı sıfırından pahalı ilanlar çıkmaya başlamış .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-beecar-dan-firsat-auris-dizel-otm-4000tl-pesin-1250-tl-taksit-118251718/detay

dizel active m/m liste fiyatı 56900 .
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNNİ

hayırlı olsun vw tarzı sıfırından pahalı ilanlar çıkmaya başlamış .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-beecar-dan-firsat-auris-dizel-otm-4000tl-pesin-1250-tl-taksit-118251718/detay

dizel active m/m liste fiyatı 56900 .

Bu tiplerin ellerinde araba da olduğu sanmıyorum. Nerede bir yığılma var bu karaborsacılar devreye giriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhunturk

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam depo auriste 55 lt mi yoksa 50 lt mi...katalog bilgilerinde 50 lt. yazıyor ama sizde 55 demişsiniz...doğrusu nedir acaba..

• Yeni Aurislerde depo 50 litre, eski Auriste 55 litreydi.
  • Bu arada bu da yeni bir haber.

Toyota, pazarlama ajansı Brand Finance tarafından hazırlanan 'Auto 50 2013' raporunda en değerli otomotiv markası olarak seçildi.

Brand Finance İcra Kurulu Başkanı David Haigh, söz konusu ödülü almasında Toyota'nın müşteri memnuniyetine verdiği önemin büyük etken olduğunu söyledi. Haigh, "Toyota müşteri güvenini yeniden inşa etmek ve bu konudaki itibarını geliştirmek için çok çalıştı. Bunu genç nüfusa hitap eden şık yeni dizayn anlayışı ve reklam kampanyalarıyla da ortaya koydu." dedi.

Brand Finance 2013 raporunda Toyota'nın yüzde 6'lık değer artışıyla 26 milyar dolarlık marka değerine ulaştığı da belirtildi. Ajans ayrıca, Toyota'nın puanını da AA+ seviyesine yükselterek, markanın güçlü konumunu pekiştirdi.
  • Ben şahsen test etmeye gittim gerçekten yol tutuşu ve performansı müthiş Dizel modelleri benzinli gibi sessiz çalışıyor Bir önceki kasa ile bu kasada en önemli gelişmelerden biri de yalıtım.Oradaki bir eleman demişti:Neredeyse her yeri kapladılar demişti Ama çok çabuk zam geldi o kötü oldu Bende en iyi ihtimal 2014 Aralık ayında almayı düşünüyorum

• ...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stimur41 -- 15 Mart 2013; 20:55:19 >
  • Otomatik park sistemi çok iyi ve hızlı. Artık şehir içinde kendim park etmiyorum.

Bana bırak abi iş bende diyo parkediyor.

Aşağıda da parkettiği yer daha dar yere girer mi bilmiyorum ama denicem :)

Yeni AURİS 2013

• 'Greldor ' sana sesleniyorum buradan...yanlış anlama sakın ama...hafta sonu geldi çattı..senden güzel paylaşımlar bekliyorum...herhalde depoyu bitirirsin artık senin paylaştığın yakıt değerlerini görünce çok mutlu oluyorum ne yapayım...ayrıca..araçta sonradan sonradan keşfettiğin şeyleri de bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.....bu arada forumdaki diğer arkadaşlarda paylaşımlarını yaparlarsa ayrıca seviniriz.....herkese iyi haftasonları ve bol eğlenceler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Ön taraf görüntüsü şahane.Ama neden ben araç tercihi yaparken toyota aklımın ucundan bile geçmiyor aynı fiat mitsubishi mazda gibi. Burada bir sorun var o zaman.Hakikaten bu araçların satıldığı showroomlara girdiysem bile yol sormak için girmişimdir.

not: aynı ön görünümü corollaya uygulayıp; mmt şanzımanın, kullanıcılarının beğenmediği dinamiklerini değiştirirlerse radarıma girecektir.

Dış görünüş belkisize hitap etmiyor olabilir ama Yeni Auris gerçekten güçlü bir motora sahip.Ben şahsen test sürüşü yaptım.1.6 cc Benzinli motorlarda 132 Hp vardı diye hatırlıyorum.1.33 cc motorlu araçta 99 Hp güç var.Allah kısmet 2014 Aralık ayında almayı düşünüyorum Herhangi bir sorunuz olursa özelden mesaj atın ben size detaylı bir bilgi verebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: actionengineer

'Greldor ' sana sesleniyorum buradan...yanlış anlama sakın ama...hafta sonu geldi çattı..senden güzel paylaşımlar bekliyorum...herhalde depoyu bitirirsin artık senin paylaştığın yakıt değerlerini görünce çok mutlu oluyorum ne yapayım...ayrıca..araçta sonradan sonradan keşfettiğin şeyleri de bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.....bu arada forumdaki diğer arkadaşlarda paylaşımlarını yaparlarsa ayrıca seviniriz.....herkese iyi haftasonları ve bol eğlenceler....

400 kmdeyim daha, bazı günler eşimle geldiğim için benim aracı işyerinde bırakıyorum (: depo sonu km yi bildiricem merak etmeyin (:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.