Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (431. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2013 AURIS'lerin Muayene Zamanı (Ruhsatınızı kontrol edin!)

3 yıl ne de çabuk geçmiş ya, eskidi araçlarımız .

Ben aracı 2013 Nisan ortasında almıştım. Muayene zamanı da yine Nisan'da, belki birkaç gün öncesinde gelir diye düşünüyordum ama yanılmışım. Aklıma gelince tekrar kontrol etmek istedim ki ne göreyim, ilk muayene geçerlilik süresi 12.03.2016 görünüyor. Yani arada 1 aydan fazla zaman var ve tahminimden önce süre dolmuş olacak!

Anladığım kadarıyla son mevzuata göre sıfır aracın ilk muayene geçerlilik zamanı olan 3 yıllık süre, araç gümrükten çekildiğinde başlıyormuş. Yani geçerlilik süresi aracın tescil ve trafiğe çıkış tarihinden bayağı bir önce başlamış oluyor ve herkeste değişiklik gösteriyor:

Neyse ki zamanında farkettim, bu hafta içi muayeneyi yaptırırım artık. Aslında aracın 3 yıllık Garantisi dolmadan önce yetkili servise gidip 10.000KM bakımını yaptırmak istiyordum, sonrasında da muayeneye sokmayı planlıyordum ama yetişmeyecek. Muayenede bir sorun çıkacağını zannetmiyorum, bakalım ne olacak.

2016 yılı Fiyat Listesi
    191,16 TL....Araç Muayenesi
    44 TL...........Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm Fiyatı (ilave olarak "Motorlu Araç Egzoz Gazı Emisyon Ruhsat"ı belge fiyatı: 7,70 TL)

Ayrıntılı bilgi ve randevu için:http://www.tuvturk.com.tr/

Araç muayene zamanınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Unutup bir kontrole denk gelinirse gereksiz yere ceza yemek hiç hoş olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: erincar

Hocam üye misiniz bilmiyorum ama facebook'ta "auris club turkey" grubu var. orda bir arkadaş sormuş ve olumsuz cevap almış değişim için. ben de ordan okuyarak aktardım servise sorduğunuzda bizi de bilgilendirin

Facebook kullanmıyorum malesef öğrenince mutlaka yazarım buraya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Be-Mine kullanıcısına yanıt
    Aynen bizim aracında geldi bu ay giderim bunada herşey masraf arkadas bu ülkede ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    Muayene bir tarafa, daha Trafik Sigortası ve Kasko da gelecek önümüzdeki ay.

Trafik sigortası haberlerde gördüğümüz gibi olacaksa yandık, geçen senenin 2-3 katı fiyatlardan bahsediliyor. Bu durum kasko primlerini de etkileyecektir muhtemelen. Geçen sene sigortaya ~170 TL, kaskoya ise ~860 TL ödemişim, gayet uygun sayılırdı benim için. Bu sene ne çıkacak hiç tahmin edemiyorum, tedirgin oldum. Trafik sigorta primleri yüksek çıkarsa kaskoyu yaptırmamayı bile düşünmeye başladım, ama güzel ülkemde riskler gün geçtikçe katlanarak artıyor, bu da bir gerçek.

Son zamanlarda Trafik Sigortası, Kasko, 10.000 bakımı fiyatlarından haberi olan ve geçen sene ile karşılaştırma yapabilecek arkadaşlar var mı aramızda?
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün tekrar konusu geçti, stopların yuvaları farklıymış, uymuyormuş.

montajlanan kısımları aynı değilmiş artık.
  • erincar kullanıcısına yanıt
    hocam bu sol stop nasıl çkıyor ya resmen çıldırttı beni, bir türlü sökemedim, ampul patlamış değiştiremiyorum
  • ynsemreaydin18 Y kullanıcısına yanıt
    Ampul için bagajın içinde bir kapaktan ulaşılıyor olabilir belki, pek bilgim yok, kitapçıkta yazabilir. Ama stobu sökmek için sanıyorum önce tamponun sökülmesi gerekiyor.
  • Merhabalar dün auris 1.33 2015 ile benzin ışığı kırmızı yanar yanmaz benzin aldık toplam 38 litre benzin aldı. Deposu 55 litre olarak gözüküyor teknik bilgilerde kırmızı yandığında depoda 17 litre olması lazımki bu da çeyrek depoya denk geliyor. Mantıksız geldi açıksası.

bu arada bilgi amaçlı araba 1000 km civarında uzun yolda 40 kuruş yaktı ama arabada 4 kişi ortalama 95 kiloluk artı full bagaj dolu ve 120 den aşağı hiç inmedik yakıt olarak beni sasırttı az yakması

yol bilgisayarı ortalaması 8.2
  • benim uzun yol ve sakin sürüş yakıt ortalamam bu şekilde.

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highhardware -- 15 Mart 2016; 13:51:06 >
  • http://www.teknofora.com/toyota-rav4-hybrid-geliyor/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese selam.

kasım 2013 de kullanmaya başladığım 1.6 skypack benzinli otomatik araç 40bine dayandı ve 40bin bakımı için servise gideceğim. Araçtan genel anlamda memnunum ama şu sıralar araç durduğu yerde hafif sarsıntı yapıyor ve gaza yüklendiğimde eskisinden daha fazla ses çıkarıyor bunun dışında bir sorun yok gibi. şehir içi 9.00 km ortalama ile benzin tüketiyor.

40bin bakım ve yukarıda yazdığım sorunlarla ilgili görüşleriniz tecrübelerini varsa paylaşabilir misiniz ?

Teşekkürler,
  • samland S kullanıcısına yanıt
    sanayide 40 bin bakımını yaptırırsan en az yarı fıyata ve daha kalite yağ koyup kar edersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: goldumut07

sanayide 40 bin bakımını yaptırırsan en az yarı fıyata ve daha kalite yağ koyup kar edersin.

yağ için önerin var mı ? alıp gideyim sanayiye
    4 lt ben 150 tl ye almıştım
    http://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-p-OTYAGMBL0003?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.oto.pla&gclid=Cj0KEQjwoM63BRDK_bf4_MeV3ZEBEiQAuQWqkb5W4O-u3N_ji538J_26ygoWY7-0tUoQ1ugBFnwc20IaApzW8P8HAQ

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldumut07 -- 24 Mart 2016; 17:22:16 >

hava filtresi 15 polen filtresi 10 yağ filtresi 10 tl :Ç)))
  • Sağol Be-mine

Ben de ilk muayene için arabayı aldığım tarihte gidecektim . Benimkide 20 gün önceymiş.
  • ömerdelen Ö kullanıcısına yanıt
    Walfmatik motorlar ani gaz verme sırasında ateşleme düzenini değiştirir, kullanmış olduğunuz lpg kiti valfmatik uyumlu değilse ani dip gazlarda kısa bir süre sarsıntı vuruntu yapar. Yapmanız gereken lpg kitini taktırdığınız servise gidip bilgisayara bağlatıp eğer varsa valfmatik motor seçeneğinin bilgisayardan seçilmesi. Eğer lpg kitinizin programı valfmatik motor uyumlu değilse yapacak birşey yok.

Ben nereden biliyorum Aynı olay benimde başıma geldi taktırdığım gün durumu fark ettim ve ertesi günü lpg servisine gittim, valfmatik programını atmamışlar, hemen hallettiler. Kit Prins silverline. 1 yıl 9bin km oldu sıfır sorun.bir daha Ne ayar ne başka birşey için lpg servisine gittim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doenitz -- 25 Mart 2016; 6:29:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doenitz

Walfmatik motorlar ani gaz verme sırasında ateşleme düzenini değiştirir, kullanmış olduğunuz lpg kiti valfmatik uyumlu değilse ani dip gazlarda kısa bir süre sarsıntı vuruntu yapar. Yapmanız gereken lpg kitini taktırdığınız servise gidip bilgisayara bağlatıp eğer varsa valfmatik motor seçeneğinin bilgisayardan seçilmesi. Eğer lpg kitinizin programı valfmatik motor uyumlu değilse yapacak birşey yok.

Ben nereden biliyorum Aynı olay benimde başıma geldi taktırdığım gün durumu fark ettim ve ertesi günü lpg servisine gittim, valfmatik programını atmamışlar, hemen hallettiler. Kit Prins silverline. 1 yıl 9bin km oldu sıfır sorun.bir daha Ne ayar ne başka birşey için lpg servisine gittim.

ben 3 yıl once landi renzo taktırdım suan 57 bındeyım.masallah hıc bır sıkıntı yok.

• 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.