Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (427. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.el temiz bulursunuz , daha avantajlı olur,
    İnanın cebinizde en az5 bin TL kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu cam sıkışmasını önleyen güvenlik donanımını test edip nasıl çalıştığını çektim.

https://youtu.be/8jNxXr9rw6I
  • zaferaxu kullanıcısına yanıt
    kasım ayında auris 1.33 aldım. 1300 km yaptım. çok seri bastınmı kaçan bir araba değil. ama bunu diyince de gitmiyo gibi mi anlaşılıyo anlamadım ama gitmediği bir an yaşamadım. bin kmyi doldurunca 200 km hız yaptım biraz sabırlı olursan yüksek hızlarada çıkıyo araba. arabanın 0-100km ye 12 sn civarında çıktığını göz önüne alınca bunlar normal. 0-100'ü sekiz saniyede olan bir araba alırsan bunlar olmaz tabi o zaman arabanın fiyatı ne kadar olur ne kadar yakar bilemem. Hep şehir içinde kullandım herhangibir ani sollamamda henüz mahçup olmadım. 3bin 5yüz devir çevirirsen araba sana verebileceğinin maksimumunu veriyor.
    Benm gördüğüm motoru dışında pek bir olumsuz eleştiri yok. Bnim dikkatimi çeken sorun diyebileceğimiz rüzgar sesi. Yüksek süratlerde motordan tatlı ve az bir ses gelirken rüzgar sesini çok iyi alıyosun. Bunun dışında aracı kullanmak keyifli seni saran bir havası var ön göğüs ve çok yatık olan ön cam etkisiyle. Yol tutuşu bence gayet iyi zorluyorum virajlarda bazen henüz bir sıkıntı çıkarmadı.
    yakıt konusunda ben 8.1'in üstünü görmedim şhir içinde. 100 kmlik bir çevre yolu sürüşünde 4.8 ile gezdik hız 100 ile 120 arasında gezmişti. Gerçi bu değeri eşim yakaladı ben nedense aynı yolda 5.5 ile 6 arasında gezdim. Bunu da vites geçişlerinde aracın uyarılarına uymamamdan biraz daha devirli kullanmamdan kaynaklandığını düşünüyorum.
    Aynı segmentte biraz daha çıkabilirsen motor gücü bakımından leonu öneririm.

• detuar D kullanıcısına yanıt
    1,33 motoru bende kullandım,
    Şehir içi 10 km lik iş ile ev arasını 7 lt ile tamamlıyordum ,
    Şehirler arası en düşük değerim 5,2 lt olmuştu,
    Performans olarak çok agresif değil ama yeterli bir araç,
    Güle güle kazasız belasız kullanın inşallah...

• 2015 1.6 otomatik benzinli araç yakıt tüketim bilgileri.

Depoyu fulledim.
    Şehirdışı 460 km yol yaptim.
    Tekrar depoyu fulledim. 32,18 lt benzin aldi. 130,97 TL tuttu.

100 km de 6.99 lt benzin harcamış.
    Benzini bp den 4.06 TL den aldim.
    Km'de 0,28 TL yani 28 kuruş yakmış.

Aracin km göstergesi 4500 de henüz. Aracta 3 yetiskin vardı. Cam buğulandıkça klimayi açtım. Genelde 115 120 km/h ile gittim.

• 2015 1.6 benzinli otomatik aracıma 3000 km de brc taktırdım
    3/4 şehirdışı kullanımda 16-17 kr yakıyor benzinle birlikte 20 kr tabi bu kış şartlarında sanıyorum yaza doğru daha azalacaktır
    12-15 bin km de LPG masrafı amortiler diyorlar fakat gerçek hiç öyle değil 25 bin km de anca parasını cıkarıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: zuu19

2015 1.6 benzinli otomatik aracıma 3000 km de brc taktırdım
    3/4 şehirdışı kullanımda 16-17 kr yakıyor benzinle birlikte 20 kr tabi bu kış şartlarında sanıyorum yaza doğru daha azalacaktır
    12-15 bin km de LPG masrafı amortiler diyorlar fakat gerçek hiç öyle değil 25 bin km de anca parasını cıkarıyor

Merhabalar. Dediginiz gibi bir üstteki mesajla sizinkini kıyasladım. 25.000 km de kendini kurtarıyor ve 50.000 km sununda yaklaşık 2.500 TL kar ediliyor. Taş çatlasa 3.500 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yer_cekimi -- 14 Şubat 2016; 21:12:09 >
  • yer_cekimi kullanıcısına yanıt
    En güzeli hiç taktırmamak, lpg aracın değerini de düşürüyor, zarar da veriyor.

• Son kasanın makyajlı olanla arka led farların şekli aynımı acaba uyarmı bizim araca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    uymuyor
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    Araçta makyaj farkından dolayı bazı aparatları da değişti, far da değişen grup arasında...

• Uymuyor derken kaportamı değişti dıştan büyüklük aynı gibi sanki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • detuar D kullanıcısına yanıt
    detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Zamana yayarak geniş geniş bakıyorum 1.sırada Auris var dün Ford focus 1.0 ecoboost inceledim fiyatı da uygun sağolsun galerici bir tur da attırdı. Focus turbo motor ve inanılmaz bir performans sergiliyor ve araç dolu geri görüş kamerasından katlanır aynalara kadar. Auris 1.33 de ecoboost motorun performansını sergilese dakika düşünülmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaferaxu kullanıcısına yanıt
    1.33 de atmosferik motor olduğundan, 1.0 turbo motorun agresifliğini bulamayabilirsiniz ama daha tasarruflu olacağı kesin.

• malzemec kullanıcısına yanıt
    Daha dayanıklı masrafsız ve tüp avantajı var 1.33 ün yakıt olarak hemen hemen aynı gözlemlediğim kadarıyla Ford mühendislik harikası çıkarmış bence. Yalnız araç alırken tüm detayları düşünmek lazım 2.eli yok adam satamamış herkesin aklında küçük motor yaramaz mantığı var ben alsam ben de aracı değiştirmek isteyince satamayacağım. Umarım Toyota dan da böyle bir motor gelie

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı aldığım bayi 1.2 turbo motorun ikinci çeyrekte geleceğini söyledi.
  • Yoldan bir kare..

Yeni AURİS 2013
  • erincar kullanıcısına yanıt
    Benim aracı aldığım bayii de hiç bir zaman 1.2 turbo tr ye gelmez dedi

• zuu19 Z kullanıcısına yanıt
    4 gün önce konuştum. ikinci çeyrekte bekliyoruz dediler. tam tarih veremiyorum dedi danışman, bunun üzerine ben "peki bu yıl içinde kesin gelecek mi?" dedim. Evet cevabı aldım. Muhtemelen bu motor 1.6'nın yerine gelecek. İtalyada 1.2 satılıyor, 1.6 yerine. Kaldırmışlar 1.6 yı. Ve 1.2 ile 1.4 dizel arasında (aynı donanım) 3.500 euro civarında fark var. Yani 1.2 turbo 1.6'larla aynı fiyata denk geliyor (ülkemiz için) ki bu da 1.6'ların kalkması için mantıklı bir sebep olmuş, eğer ikisi de aynı fiyatlarda olacaksa. bakalım bekleyip göreceğiz. safety sense güvenlik donanımıyla gelirse tadından yenmez.
  • erincar kullanıcısına yanıt
    Banada 1.2 turbo 1.6 atmosferikle aynı fiyata geldiğinden tr de tutmayacağı düşünülüyor demişlerdi

• 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.