Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toyota auris 2015 makyajlı yeni kasa. Lasitk hava basınç uyarı sensörü.

Yazlık ve kışlık lastik değişimi sırasında dikkatli olunması gerekiyormuş. lastik değişim öncesi lastikçiyi uyarırsanız iyi olur. Sanırım bu sensörler 300 - 400 TL civarıymış
     Yeni AURİS 2013
  • yer_cekimi kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için tskler bugün yarin değişime gidecektim.ne demeliyiz lastikciye bunun icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alparslan.ersin A kullanıcısına yanıt
    1.6 advance skypack otomatik auris 48500 tl.
    sıfır fiyatı mı bu?
  • burakbrkl B kullanıcısına yanıt
    Kazık mi yedik diyorsun :)

• zuu19 Z kullanıcısına yanıt
    son kez fiyat aldık diyo, ötv indirimi falan diyo çözemedim ki. 48500 ne abi :) eğer arkadaşın alacağı auris ise bizim aldıklarımız ne :)

dediği fiyat doğruysa baya okkalı yedik hemde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakbrkl

son kez fiyat aldık diyo, ötv indirimi falan diyo çözemedim ki. 48500 ne abi :) eğer arkadaşın alacağı auris ise bizim aldıklarımız ne :)

ötv indirimi yani özürlü indirimi 70000 den 48500 e iniyor fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslan.ersin

quote:

ötv indirimi yani özürlü indirimi 70000 den 48500 e iniyor fiyat.

Engelli indirimi
    ötv indirimi diye yazınca anlayamadım doğal olarak. çünkü böyle bi indirim olayı yok, özel tüketim vergisini senden, engel durumun olduğu için hiç almıyorlar muaf tutuluyorsun.

allah acil şifalar versin tabi. ama biz 68 liraya alıpda senin 48 bini görünce haliyle öyle tepki verdim
  • yer_cekimi kullanıcısına yanıt
    bu aracın vergiler hariç satış fiyatı 41000 tl normalde

üzerine %18 kdv koyduk mu 48000 tl oluyor
    birde ÖZEL TÜKETİM VERİGİS (ÖTV) yi koyduk mu %45
    sonuç olarak 70000 tl ye geliyor ortalama

Engelli vatandaşlara da Özürlerinden dolayı da ÖZel tüketim vergiis alınmıyor

48000 olmuş oluyor :D

Hala zorunlu mu bılmıyorum, bu araçlarda da plakada engelli işareti zorunluydu sanırım o da kaldırılmıstı .
  • quote:

ötv indirimi diye yazınca anlayamadım doğal olarak. çünkü böyle bi indirim olayı yok, özel tüketim vergisini senden, engel durumun olduğu için hiç almıyorlar muaf tutuluyorsun.

allah acil şifalar versin tabi. ama biz 68 liraya alıpda senin 48 bini görünce haliyle öyle tepki verdim

sağolasın :) zaten bu indirim olmasa aurise o kadar parayı hayatta vermezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynsemreaydin18

bu aracın vergiler hariç satış fiyatı 41000 tl normalde

üzerine %18 kdv koyduk mu 48000 tl oluyor
    birde ÖZEL TÜKETİM VERİGİS (ÖTV) yi koyduk mu %45
    sonuç olarak 70000 tl ye geliyor ortalama

Engelli vatandaşlara da Özürlerinden dolayı da ÖZel tüketim vergiis alınmıyor

48000 olmuş oluyor :D

Hala zorunlu mu bılmıyorum, bu araçlarda da plakada engelli işareti zorunluydu sanırım o da kaldırılmıstı .

Plakada işaret olmuyor artık. Annem diyaliz hastası olduğu için onun üzerine alıcaz.
  • burakbrkl B kullanıcısına yanıt
    Hadi sen neysede ben daha çok kazık yedim :)

Aurise o kadar para verenlere ne diyorsun peki :)

• Makyajlı kasada , start stop varmı,
    Test sürüşü yaptım, ışıklarda motor durmadı..?
    Çalışmaya devam etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: malzemec

Makyajlı kasada , start stop varmı,
    Test sürüşü yaptım, ışıklarda motor durmadı..?
    Çalışmaya devam etti.

yok, bulunmuyor :)
  • erincar kullanıcısına yanıt
    2011 model yaris lerde vardı hatıladığım .;1.33 motorda start stop/
    Şimdi galiba maliyetlerden dolayı bu donanım yok:((

• malzemec kullanıcısına yanıt
    Valla hocam ben toyotada 2010 yılından itibaren dizele geçtiğim için çok aramıyorum. Açıkçası olsa da tercih etmem. Fazla teknolojiyi iyi bulmuyorum. Bozulan, hareket halinde devreye girenlerini de duydum. Olmasa da olur yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: virgull

quote:

Orijinalden alıntı: alparslan.ersin

Arkadaşlar merhaba

Seat leon fr manuel ile 2015 yeni auris advance skaypack otomatik arasında kaldım.
    Leon için 67500 tl den 66000 tl ye indiler. Auris içinse 76500 tl den 71000 tl fiyat verdiler.
    Biraz daha zorlasam 70000 TL de olabilir. Aracı ötv indirimiyle alacağım ve en az 6 sene kullanacağım.
    Aurisin tek düşündüren yanı çok yakması lpg taktırırsam uzun yıllar kullanabilir miyim ?
    Leon un ise 2. eli ve düşük konforu sıkıntı.
    Her gün şehir içi git gel toplam 10 km yolum var. Yılda da en fazla 16 17000 km yaparım.

Yardımlarınızı bekliyorum:)

Leon FR'ı kullanın sonra da Auris'e binin. Kardeşimin Auris'i ile 1.2 TSI dsg aracımızı kalkışta defalarca denedik. Bin metrede neredeyse 200 metre fark yedi Auris. FR'ı tahmin etmek çok güç değil. Bu arada ikinci ele gelince, nakit ihtiyacı nedeniyle aracı satmak için pazarlık yaptık, sonra kaynak geldi, satmaktan vazgeçtik ayrı konu, 50.800'e 0 km almıştım, 38 bin'deyken 52.500'e el sıkıştık.

Leon geçse nolur burda kimse araba yarıştırmıyor leon dsg bir yıla kalmaz bozuluyor milyarlarca lira masraf cıkarıyor auris cvt ise ömürlük bakımı yap bin konfor auriste daha iyi napayım ben yok ilk kalkısta gecermis de mis mis banane gecen gecsin hıza meraklı olsam peougeot 208 gti 1.6 thp 208 bg 300 tork onu alır leonla dalga geçerdim süründürürdüm 0-100 ü 6.5 sn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakankabaoglu -- 21 Kasım 2015; 19:15:16 >

• son bi kaç gündür dikkatimi çekiyor bu aracın kontagı açıp bekleyip çalıştırıyorum sol tarafta anahtar işareti 5 kere yanıp sönüyor sonra kayboluyor sizde de öylemi acaba?
  • Yakın zamanda servise gittin mi?

• 
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.