Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Auris donanım olarak Golf'ün bayağı ötesinde, geri görüş kamerası, cam tavan, anahtarsız giriş ve çalıştırma vs. Ama bende Golf 1.2 TSI DSG ve advance/Premium skypack 1.6 CVT arasında gidip geliyorum. Şu an Golf biraz daha ağır basıyor ama daha zaman var.. Bakacağız. Hangisini alırsam alayım LPG kesinlikle düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honour81

Auris donanım olarak Golf'ün bayağı ötesinde, geri görüş kamerası, cam tavan, anahtarsız giriş ve çalıştırma vs. Ama bende Golf 1.2 TSI DSG ve advance/Premium skypack 1.6 CVT arasında gidip geliyorum. Şu an Golf biraz daha ağır basıyor ama daha zaman var.. Bakacağız. Hangisini alırsam alayım LPG kesinlikle düşünmüyorum.

Bende düşünmüyordum ama düşünmeye başladım :)çünkü ş.içi 10 lt den az yakmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuu19

quote:

Orijinalden alıntı: Honour81

Auris donanım olarak Golf'ün bayağı ötesinde, geri görüş kamerası, cam tavan, anahtarsız giriş ve çalıştırma vs. Ama bende Golf 1.2 TSI DSG ve advance/Premium skypack 1.6 CVT arasında gidip geliyorum. Şu an Golf biraz daha ağır basıyor ama daha zaman var.. Bakacağız. Hangisini alırsam alayım LPG kesinlikle düşünmüyorum.

Bende düşünmüyordum ama düşünmeye başladım :)çünkü ş.içi 10 lt den az yakmıyor.

Ben yılda 6-7 bin km yapıyorum :)..
  • bu sabah arabayı çalıştırdığımda dışarısı 2 C° dereceydi ve sıcaklık göstergesinin yanında buz kristali şeklinde bi şekil vardı ne olduğunu bilen var mı arkadaşlar? yada başına gelen birisi?

dışarısı çok soğuktu, sadece soğuk olduğunu mu gösteriyor o kristal şekli yada başka bir bilmediğim özellik falan mı var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakbrkl

bu sabah arabayı çalıştırdığımda dışarısı 2 C° dereceydi ve sıcaklık göstergesinin yanında buz kristali şeklinde bi şekil vardı ne olduğunu bilen var mı arkadaşlar? yada başına gelen birisi?

dışarısı çok soğuktu, sadece soğuk olduğunu mu gösteriyor o kristal şekli yada başka bir bilmediğim özellik falan mı var acaba?

4 derecenin altında çıkıyor o işaret. yolda buzlanma olabilir. dikkatli gidin diyor.
  • merhaba arkadaşlar,

260km'lik istanbul - bursa arası seyahatimi ortalama 5.7tl yakıt tüketimi ile tamamladım. az yakması için özel bir çaba sarf etmedim. arada yol durumuna göre hız sabitleyici ile gttim. dönüşte biraz trafikte kaldım ve daha agresif kullandım. dönüşteki ortalama tüketimde 5.9 -6tl aralığındaydı.

Uzun mesafelerde yakıt konusunda üzmeyeceğini anlıyorum.

Şehir içerisinde de çok çok km yapmadığım için sıkıntım yok. dizel aracı bırakarak benzinliye döndüğüm için mutluyum.
  • highhardware kullanıcısına yanıt
    MEHABALAR, UZUN YOLDA DEDİĞİNİZ GİBİ YAKITI GÜZEL AMA İŞ ŞEHİR İÇİNE KALINCA 10 LT KAÇINILMAZ.
  • Honour81 H kullanıcısına yanıt
    VALLA BENDE GOLFLA BUNUN ARASINDA ÇOK GİTTİM GELDİM. BİRİNCİSİ GOLF 1.2 TOYOTA 1.6 . PREMİUM PAKETLE BENCE GOLF'Ü DONANIM OLARAK HİÇ KIYASLAMA. TOYOTA ÇOK ÜSTÜN. GOLF'Ü SIRF DSG ŞANZIMAN İÇİN ALMADIM SORUNLU DEDİLER. NE ALIRSAN AL LPG TAKTIRMA. SÜRÜŞTE HİÇ ANLAMAZSIN LPG-BENZİN FARKINI AMA FİYAT FARKINDAŞÖYLE TECRÜBEM OLDU. 45 KRŞ YAKARKEN TÜP TAKTIRDIM 30 KRŞ A DÜŞTÜ. BİDE HER 3 DEPODA BENZİN ALIYORUM GELDİ 35 KRŞ A 10 KRŞ İÇİN DEĞMEZ BENCE .
  • Çok net olarak bilmek gerekir ki
    Şehir içi 45kr yerine 25 kr
    Şehirdışı 27kr yerine 17 kr

Bu arada benim aracım da tüp yok :)

• 2008 model aurisim vardı. o dönem hata edip benzinli aldık. (1.6 124 beygirlikler) Araç seri bir araç ama 2010 yılında satarken bir depoyla 500 km anca yapıyordum. Tabi benzin daha 4 lira değildi o dönem. Dizel yarise geçmek cebimi çok rahatlattı. Şimdi tekrar auris alırken o günler aklıma geldi, o aurisi dizel alsaydık hala kullanıyor olabilirdim.
    Ben tüpe karşı biriyim. ne olursa olsun bagajımda o kadar basınçlı bir şey taşımak istemem. şimdi aracım 650 km'de bunun 350 km si hep iş trafiğine denk geldi. ortalamam 4.6 gözüküyor, mutluyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: donlastigi

VALLA BENDE GOLFLA BUNUN ARASINDA ÇOK GİTTİM GELDİM. BİRİNCİSİ GOLF 1.2 TOYOTA 1.6 . PREMİUM PAKETLE BENCE GOLF'Ü DONANIM OLARAK HİÇ KIYASLAMA. TOYOTA ÇOK ÜSTÜN. GOLF'Ü SIRF DSG ŞANZIMAN İÇİN ALMADIM SORUNLU DEDİLER. NE ALIRSAN AL LPG TAKTIRMA. SÜRÜŞTE HİÇ ANLAMAZSIN LPG-BENZİN FARKINI AMA FİYAT FARKINDAŞÖYLE TECRÜBEM OLDU. 45 KRŞ YAKARKEN TÜP TAKTIRDIM 30 KRŞ A DÜŞTÜ. BİDE HER 3 DEPODA BENZİN ALIYORUM GELDİ 35 KRŞ A 10 KRŞ İÇİN DEĞMEZ BENCE .

Ben arada gidip gelmeye devam ediyorum açıkçası :)
    Golf ün 1.2 , auris in 1.6 olması golf yönünde bir avantaj. 1.2 tsi daha performanslı, daha az yakıyor ve vergi dilimi daha düşük.
    DSG konusu benimde çok kafamı kurcalıyor. Bazıları 2012 ye kadar olan Dsg ler çok sorunluydu, sonra azaldı diyorlar. Premium un donanımı elbette comfortline golf ün çok çok üzerinde. Orada da cam tavan sesi gibi sıkıntılar olduğu söyleniyor. Şimdilik gidip gelmeye devam :)

Dizel konusunda ise hem alış maliyeti yüksek, hem şanzımanı daha az konforlu olduğundan düşünmüyorum. Benim gibi kısa mesafe kullanıcıları için dizeller özellikle kışın geç ısındığından dolayı normalin üzerinde yakıyor ve aracıda hemen ışılamıyorsunuz.

Şu aurisin 1.2 turbo motorunun gelip gelmemesi konusunda bir gelişme var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Honour81 -- 10 Kasım 2015; 21:29:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Aynı git gelleri 2013 Aralığında ben de yaşamıştım. En son Advanced skypack aldım. Donanım olarak karşılaştırmaya gerek yok Auris çok daha dolu. DSG hala büyük sorun, golf almamamda en büyük etkendi. Forum geneli ve şikayet sitelerine bakılırsa sorun devam ediyor. Golf alt devirde daha canlı, iç dizayn daha güzel fakat yakıt konusunda övüldüğü kadar iyi değil. Aracım yoğun trafik ve dur kalkta yol bilgisayarında 9-9.5 lt arası gösteriyor. Aynı güzergahta 1.2 tsi 1 lt daha az gösteriyor. Aurisin en büyük avantajı LPG. Sürüş keyfi, sessizlik olarak fark olduğunu düşünmüyorum. Auris 1.2 turbo 2016 içerisinde gelecek demişlerdi ama kesin çıkış tarihi veremediler.
    türkiye her olayda olduğu gibi yetim ülke konumunda önümüzdeki 5 sene içinde geleceğini sanmıyorum. Ki 5 seneye kadar da auris de neler neler olur

gelirse de avrupada çok rabet görmez veyahut sorun çıkarmaya başlar türkiye ye anca öyle gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslan.ersin

Arkadaşlar merhaba

Seat leon fr manuel ile 2015 yeni auris advance skaypack otomatik arasında kaldım.
    Leon için 67500 tl den 66000 tl ye indiler. Auris içinse 76500 tl den 71000 tl fiyat verdiler.
    Biraz daha zorlasam 70000 TL de olabilir. Aracı ötv indirimiyle alacağım ve en az 6 sene kullanacağım.
    Aurisin tek düşündüren yanı çok yakması lpg taktırırsam uzun yıllar kullanabilir miyim ?
    Leon un ise 2. eli ve düşük konforu sıkıntı.
    Her gün şehir içi git gel toplam 10 km yolum var. Yılda da en fazla 16 17000 km yaparım.

Yardımlarınızı bekliyorum:)

Leon FR'ı kullanın sonra da Auris'e binin. Kardeşimin Auris'i ile 1.2 TSI dsg aracımızı kalkışta defalarca denedik. Bin metrede neredeyse 200 metre fark yedi Auris. FR'ı tahmin etmek çok güç değil. Bu arada ikinci ele gelince, nakit ihtiyacı nedeniyle aracı satmak için pazarlık yaptık, sonra kaynak geldi, satmaktan vazgeçtik ayrı konu, 50.800'e 0 km almıştım, 38 bin'deyken 52.500'e el sıkıştık.

• Bugün son kes fiyat aldık auris 1.6 advance skypack otomatik ötv indirimiyle 48500, leon fr 45500 arada 3000 fark var. Öyle çok şöyle kaçsın arayı açsın derdinde değilim de 6 yıl sonra satarken hangisi daha az zararına gider yakıtta auris çok yakar mı onu düşünüyorum.
  • Arkadaslar merhabalar,
    Sayfalara teker teker bakamadim belki konusu gecmistir kusura bakmayin simdiden.
    1.33 auris 2015 model arac aldim arka kapilarda hoparlor yok, onlerde yetersiz.
    2 takim mid alamayi planladim. Kapilardaki hoparlorlerin olculerine ihtiyac duymaktayim. Ve arkalara tesisat cekilmismidir ?
    Tesekkurler simdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: alparslan.ersin

Bugün son kes fiyat aldık auris 1.6 advance skypack otomatik ötv indirimiyle 48500, leon fr 45500 arada 3000 fark var. Öyle çok şöyle kaçsın arayı açsın derdinde değilim de 6 yıl sonra satarken hangisi daha az zararına gider yakıtta auris çok yakar mı onu düşünüyorum.

Genellikle toyota 2. Elde daha az zarar ettirir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakbrkl

türkiye her olayda olduğu gibi yetim ülke konumunda önümüzdeki 5 sene içinde geleceğini sanmıyorum. Ki 5 seneye kadar da auris de neler neler olur

gelirse de avrupada çok rabet görmez veyahut sorun çıkarmaya başlar türkiye ye anca öyle gelir

Gelse bile lpg uyumlu atmosferik motorun satisi devam eder umarim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toyota auris 2015 makyajlı yeni kasa. Lasitk hava basınç uyarı sensörü.

Yazlık ve kışlık lastik değişimi sırasında dikkatli olunması gerekiyormuş. lastik değişim öncesi lastikçiyi uyarırsanız iyi olur. Sanırım bu sensörler 300 - 400 TL civarıymış
  • Toyota auris 2015 makyajlı yeni kasa. Lasitk hava basınç uyarı sensörü.

Yazlık ve kışlık lastik değişimi sırasında dikkatli olunması gerekiyormuş. lastik değişim öncesi lastikçiyi uyarırsanız iyi olur. Sanırım bu sensörler 300 - 400 TL civarıymış
  • 
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.