Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burakbrkl

Yikama derken sadece jantlari siliyorum. Balata tozlarini gorunce oylece binmek hic icime sinmiyor 2000 tlye yaptirdim. Bundan once de 2005 corollam vardi ayni yerden brc taktirdim 8 sene boyunca lpg ile kullandim hic bir ariza isigi ile karsilasmamistim

Su muayene isi olmasa bende taktirirdim herhalde.keşke alır almaz yapsaymisim bu isi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuu19

quote:

Yikama derken sadece jantlari siliyorum. Balata tozlarini gorunce oylece binmek hic icime sinmiyor 2000 tlye yaptirdim. Bundan once de 2005 corollam vardi ayni yerden brc taktirdim 8 sene boyunca lpg ile kullandim hic bir ariza isigi ile karsilasmamistim

Su muayene isi olmasa bende taktirirdim herhalde.keşke alır almaz yapsaymisim bu isi :)

Muayene derken 3 yil zaten muayeneye gitmiyorsun sifir arac oldugu icin 3 yil muayene suresi var. Ruhsata isletmeyi de acelesi yok 1 ay suresi var. ki benim hiicc acele atmeye niyetim yok herhangi bi cevirmede farkedilene kadar zaten cevirme olunca polisin lpg var mi diye soracagini hic sanmiyorum

• aurislerimiz değerlendi prim yaptı, bozdurup harcarız artık
  • quote:

quote:

quote:

Muayene derken 3 yil zaten muayeneye gitmiyorsun sifir arac oldugu icin 3 yil muayene suresi var. Ruhsata isletmeyi de acelesi yok 1 ay suresi var. ki benim hiicc acele atmeye niyetim yok herhangi bi cevirmede farkedilene kadar zaten cevirme olunca polisin lpg var mi diye soracagini hic sanmiyorum

Zamani gecirince tekrar proje cizilmesi gerek diye biliyorum. Riske atmayin bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Bir kere taktirinca muayeneye giriyor. Onun haricinde muayenede fark yok.
  • quote:

quote:

quote:

eski grande puntom vardı 1 bucuk ruhsata işletmedim hıcbır sıkıntı olmadı.sımdıkı auris icin ıse lpg yı takdırdıgım bayı ruhsata ışlenmesse bız kitimizi 2 yıl garantı vermıoz dedıler bende mecbur tekrar muayneye soktum.
    25 ay geçti hicbir polis lpg sormadı aracta kı ruhsata işli..

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

quote:

quote:

Zamani gecirince tekrar proje cizilmesi gerek diye biliyorum. Riske atmayin bence.

bakarsınız son muayne gecerlılık suresıne lpg yı yapan bayıle konusursnuz muayne oncesı projeyı alırsınız.ama dedıgım gıbı bazen kitlere ruhsata ıslı olmadıgı zaman garanti vermıolar.motor garantisi vs...

• quote:

quote:

quote:

LPG taktırınca tekrar muayene istiyorlar 3 yılı bozdurmamak için taktırmıyorum:)

• Aracta LPG 'den kaynaklı bir yanma durumu vs. olursa kasko sıkıntı cikarabilir. İşletmekte fayda var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

LPG taktırınca tekrar muayene istiyorlar 3 yılı bozdurmamak için taktırmıyorum:)

muayne ucreti Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 181,72 TL
    yapıcagınız lpg/benzınde km basına yuzde 40:)))

• Bugün internette haberleri takip ederken, araçlara son yapılan zamlarda tam olarak yansıtılmadığı, Ekim Ayında tüm araçlara %5 ile %10 arasında yeniden zam geleceğini okudum. Bu doğruysa gidişat pek iyi değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar konu gerçekten çok aktif bunu farkettim konu açılmış devamıda gelmiş yani. Neyse 3 hafta önce Bursa'dan auris 1.6 advance skypack multidrive s aldım. Ilk yorumlarımı paylaşmak istedim. Dış görünüş olarak çok beğendim cam tavan çok hoş ve çok ilgi çekiyor. Arabaya ilk binenler için bende dahil hiç bi yere bakmadan ilk tepki cam tavana geliyor. Yakıta gelince benim Şahsi fikrim araba fabrika verilerine Göre çok farklı bir durumu var. Araba bildiğin 10 lt yakıyor. Kısacası feci yakıyor. Tüp taktırma konusunda endişelerim var aslında tüp olayına soğuğum biraz. 2.. Sorun Arabanın sesi. Sizlerde oluyor mu bilmiyorum ama neredeyse 1989 model BMW 3.20 gibi ötüyor ( o arabayı sevmediğimden değil ona yakışıyor). Egzoz sesi hiç Hoşuma gitmedi. Satan arkadaş bu toyotalarda var hep dedi bende inandım. :) şu Yakıt olayını çözmem Lazım yoksa arabayı satacağım. Iyi geceler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• @sammy.1905,

Bagaj havuzunu arabayi ilk aldigim hafta siparis ettim yps den oz aman tek cesit vardi. ertesi gun elime gecti inanamadim. Kaliteli ve guzel bir urun. Daha sonra corsa icin siprais verdigimde 3 kalite yapmislar ortayi sectim ama aurisinki ile alakasi yok . Auristeki baya sert . 2013 icin olani aldim zaten cuk diye oturdu.

@çhela,

Vites gecisleri aliskanlik meselesi ve suda bir gercek sanzuman kendini surekli kalibre ediyor. Araci 300km cor seri ve hizli kullandim sanzuman hemen Es kapali olmasina ragmen biraz sporlasti. Daha sonra baya ekonomik kullandim. Bu sferde ona alisti normal kullanimda bile dusuk devirde vites atmaya alisti. ZAten arabayla vakit gecirdikce sanzumana alisiyorsunuz tamamen sizin aliskanliginizla alakali. Ben cok memnunum sadece ufak bir sarsintiyi 1-2 ve 2-1 gecisinde yapiyor on da normal karsiliyorum

@burakbrkl,

Balata tozu cok normal ben arabayi cok detayli temizleyen bir insanim her yikamda teker ustu davlumbazlari bile temizlerim. Zor da kalmadikca yarmur kar bile olsa yikarim arabayi 3-4 gunde bir kendi makinem ve kopuk aoaratim var onunla yikiyorum . Cok fren kullanmayan birisiyim ama yine de oncelik onde olmak uzere tozlaniyor. Asbest orani cok dusuruldu hatta yok derecede ve cok yumusatildi balatalar kullanim suresini azaltmak ve ses sikayetlerini azaltmak icin. Bu sebepten de cabuk tozlaniyor. 35.000km oldu hala yariya yakin balata duruyor. Ama sunu fark ettim geri geri giderken frene dokununca arka balatalardan birinden ses geliyor. On on giderken hic bir pproblem yok. Hic ses sorunu yasamadim bin sukur.

Aractan genel anlamda cok memnunum. 18 mart 2013 den beri beraberiz gozum gibi bakiyorum su an 35.000km de ve hala cok diri hala ilk gunku plazaadan aldigim haliyle . Hala pompacilar para istiyorlar araba sifir mi diye. Allah baskalarina daha iyilerini nasip etsin.

Cam tavan degilde sag direk tarafindan bir titresim sesi geliyor
    sol on taraftan bir tikirti geliyor bozuk yolda.
    Direksiyon cok asindi sanki 200000km de bir arac gibi

Yakit tuketimine takilmiyorum. Cunku o kg da o motorda bana normal geliyor evde 3 tane daha dizel araba var asagi yukari ayni yakiyorlar. LPG husasindan iyidir. Sehir ici cok sakin kullanirsam 4.5 a kadar dusuyorum ama trafik ve yol durumu cok fark ediyor zannetmiyorumki fabrika verileri dolu depo 100kg sofor ve yogun trafikte yapilmis olsun o yuzden insanlar cok takiliyor. Araci alirken opel bayisinde bir satis danismani ilk defa muhabbet ettigimiz ahlde bana acikladi hic bir araba fabrika verisini yakalayamaz dedi. FAbrika verileri olcumlerinde 50kg sofor yarim depo ve coguz aman duz yolda yapildigi soyleniyor. AStra nin yakit ortalamasi 1.3 icin senir ici galiba 5.1 di. ama adam direk +1 koy dedi. bu da normal trafik sakin kullanim icin dedi. Ben kullaniyorum ayni araci ben dusemiyorum dedi bana.

Yaz tatilinde 2500km yaptik 5lt yakti. Bana normal geldi cunku aracta 5 kisi (108+110+77+89+72) + arka cam kapali sekilde bagaj vardi pandizotu evde biraktim. ankara-fethiye (fethiye oludeniz arasi yokusu 18 kere indim ciktim.) fethiye patara, fethiye kas , fethiye datca datca ankara ve cevre koylara cok gittik klima gunduzleri hep acikti. Ege biliyorsunuz inis cikisli bana normal geldi. O kadar yukle hic cekis sorunu yasamadim. Kuzenim bile hasta oldu uyku sevmeyen cocuk arabada basini kaldiramadi :) fln fln

Arac benim degil ama insanlara nasil islediyse (araba konusunda biraz hassasim maalesef.) Babam yanlislikla kapiyi kaldirma surttu ama bisi olmadi. birden kizardi mahcup oldu ben utandim valla ozur dilerim oglum kusura bakma dedi. Nasil saticam bu arabayi bilmiyorum.

Biraz maddiyati ayarlarsam seramik veya nano kaplama yapicam. fk1000p kullaniyordum bitti bitecek.

xenon icin led ampuller buldum simdilik cok pahali 100doalr civarinda dolarin hali belli beklemeye aldim.

multimedya icin teyp alternatiflerini arastiriyorum ama halen kafama gore bulamadim. Orjinal teybin ekrani rezalet ama bir yanim bizim ekrana takilan andromeda dan almayi dusunuyorum bir yandan da touch2 cok hosuma gidiyor ondan bulmaya calisiyorum. tabi hepsi maddiyata bakiyor. esi aracimdaki ses sistemim biraz kalbur usru ama onlari buna takmam onlari elden ciakrip denginde bir sistem kurmayi planliyorum ses sistemi eski aracimdan sonra berbat geliyor.

Bu arada bagaja ufak bir pilli aydinlatma yaptim. gorseli asagida<

-9v pil 5tl
    -9v pil ayagi 1tl
    - 6 adet piranha led 2tl
    - pcb tabaka 5tl
    - kablo 2tl
    - 2 terminalli soket 1tl
    - lehim ve montaj benden

• donlastigi D kullanıcısına yanıt
    benimki de 1.6 multidrive. 8 litre yakıyor. sizden önceki sahibi yakıt tasarrufunu takmayıp gaza çok bastıysa 10 litre normaldir. siz dikkatli kullanımla 8 litreye indirebilirsiniz. dikkatli kullanımdan kasıt, ivmelenmeyi yavaş yapacaksınız, gazı çok köklemeyeceksiniz. araba sport mode'da olmasın dikkat edin.

benim araçta da egzostan - pek rahatsız edici olmasa da - biraz ses geliyor.

hayırlı olsun
  • Alicilik sağ ol genel bilgiler için.
  • 1.6 advance skp Multi alalı 1 ay oldu çok Hoşuma gitti alırken.yakıt ise 2 kişi ş.arası 5.5 dün yaptım ş.içi 9 civarı pek az sayılmaz sanıyorum :)

• Birde bu Arabanın verdiği Yakıt tüketimine Güvenilir mi sizce

• donlastigi D kullanıcısına yanıt
    LPG TAKIN YAKIT OLAYINI UNUTUN..
  • quote:

1.6 advance skp Multi alalı 1 ay oldu çok Hoşuma gitti alırken.yakıt ise 2 kişi ş.arası 5.5 dün yaptım ş.içi 9 civarı pek az sayılmaz sanıyorum :)

LPG TAKTIRIN 11 LT GAZ YAKARSINIZ MAX..
  • 
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.