Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam nası bu kadar az yakmayı beceriyosun şehir içinde ya ben sakin kullanımda anca 7.2-7.5 oluyo öteki türlü agresifte hep 8.0 ın üstünde ve hep agresif hep yüksek devirdeyim. hangi şehirde ikamet ediyosun ve 10.000 20.000 bakımdan önce yakış nasıldı onlarda çok önemli benim için
  • ynsemreaydin18 Y kullanıcısına yanıt
    Her ürün, kendi dalında ,beğeneni varsa kalitelidir.
    Ben aradığım kriterleri auris te bulamadım,
    Kasa gösterişli,
    Donanımlı bi iç mekan
    Kaliteli işçilik ve malzeme
    Motor tırt...!!!???
    Ne dizeli , ne benzinlisi bu kasaya motor yakışmamış. Zayıf kalmış,
    Sadece şehir içi aracı olarak düşünülmüş,
    Bi otobana cıkın,
    1.2 tsı 1.4 motorada 1.6 atmosferik motorada tozunu yutturur...
    Toyota mühendislerinin,
    Motor konusunu daha çok çalışmaları gerekli...
    Bana aradığım heyecanı vermedi,
    Sattım...
    1.4 d 4 motor
    1.2 tsı dan cansız çıktı...
    Şayet bu fırum auris ile ilgili bilgilendirme forumu ise:
    Ben kendi tecrübelerimi aktardım.
    İsteyen alır. İsteyen almaz...
    Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaş kafan mı güzel yada kullandığın marka sana para mı veriyor çözemedim senin işini. varsa araban kullan markayla markayı kıyaslama arada hem çok fiyat farkı var hemde tercih meselesi var.

ben otobanda çok çok rahat 180e kadar çıktım. fakat yarış arabası değil bunlar ve otobanlarda hız sınırı 120. 1.2 motorla çık 180e ve yakıt tüketimini ve devir saatini söyle kıyaslayalım.

ama lütfen saçma şeyler paylaşıp kullanıcı kitlesini ve bilgi almak isteyen arkadaşları yanlış yönlendirme. kullandığın araçla ilgili deneyimlerini de ilgili forumunda paylaş rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highhardware -- 17 Haziran 2014; 23:40:44 >
  • highhardware kullanıcısına yanıt
    Şimdi anladım,
    DORU SÖYLEYENİ 9 KÖYDEN KOVARLAR...
    Yaris 1.4d
    Auris 1.4d
    Urban cruzer1.33 benzinli
    Aracım oldu yaklaşık 1 yıl gibi bunları kullandım,
    FORUM DA SÖZ SAHİBİ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM,
    İNSANLAR bu forumlardan kendilerini yönlendiriyorlar,
    Herkesin bilgi alma hakkı var,
    Ben deneyimlerimi paylaşıyorum,
    PEMBE TABLOLAR ÇİZMİYORUM...
    İsteyen alır; isteyen satar...
    Siz bir marka araca biniyorsunuz diye herkezi bu na zorlayamassınız.
    Ben kazık yedim herkez kazık yesin,
    Sorana iyi anlatayım oda alsın.
    Bu mantıkla hiç bir yere varamassın; kısır döngü başlar...
    Forumda artısı ve eksisi ile insanlar paylaşımlarını yaparlar.
    Ben sizin yorumlarınıza saygı duyarım,
    Ama asla KAFAN MI GÜZEL gibi mahalle ağzı ile size hitap etmem.
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: malzemec

Her ürün, kendi dalında ,beğeneni varsa kalitelidir.
    Ben aradığım kriterleri auris te bulamadım,
    Kasa gösterişli,
    Donanımlı bi iç mekan
    Kaliteli işçilik ve malzeme
    Motor tırt...!!!???
    Ne dizeli , ne benzinlisi bu kasaya motor yakışmamış. Zayıf kalmış,
    Sadece şehir içi aracı olarak düşünülmüş,
    Bi otobana cıkın,
    1.2 tsı 1.4 motorada 1.6 atmosferik motorada tozunu yutturur...
    Toyota mühendislerinin,
    Motor konusunu daha çok çalışmaları gerekli...
    Bana aradığım heyecanı vermedi,
    Sattım...
    1.4 d 4 motor
    1.2 tsı dan cansız çıktı...
    Şayet bu fırum auris ile ilgili bilgilendirme forumu ise:
    Ben kendi tecrübelerimi aktardım.
    İsteyen alır. İsteyen almaz...
    Saygılar.

Aynen d4d ile yokuslarda kalkış işkence bu motorun bu kadar güçsüz olduğunu bilseydim kesinlikle c4 115 bg alırdım sanırım sağlık olsun.

• malzemec kullanıcısına yanıt
    Ben cevaplama ihtiyacı hissettim, burda zaten kimse pembe tablo çizmeye çalışmıyo herkes aracında memnun olmadığı bi nokta varsa sorup araştırıp paylaşıp çözüm bulmaya çalışıyo, fakat sen herkesin alnının teriyle biriktirerek aldığı belki başka umutlar bağladığı araçlara resmen pislik atıyosun anlat kötü de onu de bunu de ama gelip de auris alan insanların ne sebeplerden dolayı senin çok övdüğün araçları almadığını düşünerek de yorum yap. kimse parayı havadan bulmuyor yaklaşık 20 bin liralık bir fark var auris le söylediğin araç arasında o farkı karşıla herkes golfçü olsun seni alkışlayalım olur mu bence senin istediğin bu ego tatmini ya da bir hazımsızlık sadece ?
    tamam istediğin kadar farklı araçlar kullanmış ol deneyimlerini ilgili forumlarda paylaş. foruma üye olan herkesin zaten söz hakkı var.
    söylediğinde doğru forumlardan insanlar kendilerini yönlendiriyorlar ama sen bu şekilde yaparak söylemlerde bulunarak yanlış yönlendiriyorsun. burada da laf kargaşasına girmek istemiyorum.
    herkesin beğendiği beğenmediği vardır. sen direk kötülüyorsun kullandığımız araçlar kötülenecek kadar kötü araçlar değil.
    ayrıca iki marka arasında ciddi fiyat ve donanım farkı var.

bu tartışmalar zaten yıllardır yapılıyor. ben konunun kirlenmesini istemiyorum gerçekten bilgi alabilecek kişiler gelerek boş mesajlar okuyarak zaman kaybetmesinler.

herkes faydalansın.
  • Emekkk kullanıcısına yanıt
    Bende anlam veremiyorum 1.4 d4 motorda ıstarcı olmalarına...
    GİTMİYOOOR BU MOTOR...!!!!!!!!!

• bebek yokuşunu bilirmisiniz bilmem ama 3.viteste rahatlıkla çıkabiliyorum. Bir önceki aracım yaris 1.33 idi 2.viteste acaba kalacakmıyım diye tereddüt ediyordum. Kime göre nerede nasıl gitmiyor. Anlamış değilim.
  • Yakıt tüketim istatistiklerime devam ediyorum...

Araç: 1.6 Advance Multidrive S
    Kullanım yeri :Ağırlıklı olarak sabah işe giderken akıcı otoban (Zaman zaman hız 140-160 km/h), akşam iş dönüşü E-5 genelde akıcı, 3-5 noktada tıkanma.
    Kullanım şekli: Agresif (Agresif: Gaza hızla yüklenmeler, ani hızlanmalar)

• Aracımın bakımı ile ilgili istatistiki bilgileri de veriyorum. Bakıma girecek arkadaşlar için bilgi olsun...

Araç: 1.6 Advance Multidrive S

• chaos_Lord C kullanıcısına yanıt
    servise verdim 2.5 saat sonra aldım arabayı..

hocam serviste Helix Ultra AV-L 5W-30 kullanmışlar uygun mudur ?
    Kardeşim cidden sen ww den para falan mı alıyorsun ya, Derdin ne senin bu saçma yorum ve düşüncelerin sayesinde ww den tiksinir oldum lütfen böyle yorumlar yapma ya, Kaliteni iyice belli ettin, Niye durup durup aracı kötülüyorsun tecreben varmış burdaki herkes senin tecrübeni yesin ya milleti yanlış yönlendiriyorsun günaha giriyorsun. BU kadar toyota mototunda sıkıntı var kullanıcısını üzüyor da neden 3 sefer ( yaris, auris,urban ) araç alıyorsun saçmalama ya bu kadar. Derdin neyin reklamı neyin karalaması iyce belli ediyorsun

Senin ve tuvnera nın saçma sapan yazılarınızdan bıktık,insanlara yalan yanlış bilgi vermeyin
  • TT75 kullanıcısına yanıt
    maşallah çok iyi bir tablo tutmuşsunuz. yakıt değerleri de gayet iyi görünüyor. hiç 9 litre görmedim mesela tüketiminizde.

bu kadar detaylı bir tablo tutmayı nasıl başardınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: highhardware

maşallah çok iyi bir tablo tutmuşsunuz. yakıt değerleri de gayet iyi görünüyor. hiç 9 litre görmedim mesela tüketiminizde.

bu kadar detaylı bir tablo tutmayı nasıl başardınız :)

Teşekkürler :)
    Çok yoğun ve ağır, dur kalklı şehir trafiğine girmeyince tüketim o kadar yükselmiyor. Sakin kullanınca iyice düşebiliyor tüketim. Havalar ısınınca da düşüyor.
    Tabloyu tutmak için benzinciden aldığın fişi atmayacaksın :) ve benzinlikten hareket etmeden önce göstergeden km, mesafe ve tüketim değerlerinin resmini çekip hemen sıfırlayacaksın :) Akşam ya da fiş eline geçtiğinde üşenmeyip dosyaya ekleyeceksin :) Sabır işi :)
  • gerçekten güzel olmuş tekrardan elinize sağlık. fakat ben bu kadar detaylı tutamam sanıyorum yada denemek lazım ama ipin ucu bir defa kaçarsa zaten bütün emek boşa gider :)
  • TT75 kullanıcısına yanıt
    hocam güzel tablo tebrikler de değerler gercekten düşük ben 9.00 ın altını göremedim aynı model de. CVT nin en verimli kullanım pratiği nedir gaza nasıl basıyorsunuz ? =)
  • Arkadaşlar herkese selam.

malumunuz üzere auris aracımızın multimedia özelliği tek kelime ile berbat. daha önceki yazımda ses sistemi yaptırdığımı ve özelliklerini yazmıştım.
    bugün NECVOX PLATİNUM DVN 1080 model multimedia ürününün siparişini verdim.

Kayseri Toyota bayiinde takılacak. Yarın yada Cuma günü sipariş gelecek ve aracıma taktıracağım.
    İşlem sonrasında fotoğraflarını ve görüşlerimi elimden geldiği kadar anlatmaya çalışırım.
    Maliyeti ise; 2.200,00TL olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samland

hocam güzel tablo tebrikler de değerler gercekten düşük ben 9.00 ın altını göremedim aynı model de. CVT nin en verimli kullanım pratiği nedir gaza nasıl basıyorsunuz ? =)

ne tarz bir trafikte kullanıyorsunuz aracı? Trafik gerçekten önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilozturk

Arkadaşlar herkese selam.

malumunuz üzere auris aracımızın multimedia özelliği tek kelime ile berbat. daha önceki yazımda ses sistemi yaptırdığımı ve özelliklerini yazmıştım.
    bugün NECVOX PLATİNUM DVN 1080 model multimedia ürününün siparişini verdim.

Kayseri Toyota bayiinde takılacak. Yarın yada Cuma günü sipariş gelecek ve aracıma taktıracağım.
    İşlem sonrasında fotoğraflarını ve görüşlerimi elimden geldiği kadar anlatmaya çalışırım.
    Maliyeti ise; 2.200,00TL olacak.

güle güle kullanın güzel birşeye benziyor. aradaki farkları burada paylaşırsanız seviniriz.
  • 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.