Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (312. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alicilik

Beyler bizim depo kac lt idi ? 55 di mi?

Araci en son silme doldurdum. Suan range 0 a indi
    Yaptigim km 650km
    Ortalama tuketim 6.9lt (650km) icin.

6.5x7 desek 49-3.5den 45.5lt yakmisim demektir.

Yani nerden baksak 9lt yakit var depoda
    Bi 100km daha yapar mi dersiniz ? Deneyeyim mi yolda kalirsam gelen olur mu :)

Bizim depolar 50 litre kapasiteli.
    Ben hep silme dolduruyorum. Yukarıdaki istatistik tablomda dolum miktarlarını görebilirsin. Bugüne kadar en fazla 47 litre almışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TT75

quote:

Yaptigim km 650km

Ben hep silme dolduruyorum. Yukarıdaki istatistik tablomda dolum miktarlarını görebilirsin. Bugüne kadar en fazla 47 litre almışım.

dayanamadım gittim 50tl aldım geldim gece okulda kalcam lazım fln olur yolda kalmayalım :D

shellden nitro+ aldım. Pompacı pompa basmıyor dedi daha arabadan inmeden. NAsıl dedim . Araç yeni mi dedi hayır 1.5 yıl oldu nerdeyse dedim. Yok canım dedi pompa basmıyor dedi. Kapıyı açtım odometreyi gösterdim :D 15700km :D

Tamam abi dedi aldı doldurdu :D

• quote:

quote:

quote:

Yaptigim km 650km

dayanamadım gittim 50tl aldım geldim gece okulda kalcam lazım fln olur yolda kalmayalım :D

shellden nitro+ aldım. Pompacı pompa basmıyor dedi daha arabadan inmeden. NAsıl dedim . Araç yeni mi dedi hayır 1.5 yıl oldu nerdeyse dedim. Yok canım dedi pompa basmıyor dedi. Kapıyı açtım odometreyi gösterdim :D 15700km :D

ankaraya gelince arabayı sana teslim edicem. İlk günkü haline getirmeni istiyorum :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yaptigim km 650km

ankaraya gelince arabayı sana teslim edicem. İlk günkü haline getirmeni istiyorum :)

Araba yikama ve polisaj aletimi caldirdim gecen. Artik eskisi kadar ilgilenemiyorum ama yine yardimci olurum. Buyrun gelin her zaman caya beklerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar merhaba,

aracını kredi ile alan var mı? sormak istediğim bir kaç husus varda kredi kullanan arkadaşlara.
  • quote:

Bu da benim yakıt tüketim istatistiğim... böyle istatistik görülmemiştir :)

aracım 1.6 benzinli otomatik...

19.600 km'nin ortalamasi 7.8 lt/100 km...

aracı aldığım ilk günden bugüne tüketimde bir azalma var... ama teorik tüketim değerlerini tutturmak hala çok zor...

...

üstadım gerçekten tebrik ederim. Çok bilimsel veriler toplamışsınız.

Firmaların bile böyle gerçek tüketim ve kullanıcı istatistiklerine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Benim aracımda 1.33 yeni auris yeni 10 bin bakımından çıktı. Tüketim verilerinde eski ve yeni arasında bir fark göremedim derken siz düşme yazmışsınız. anladığım kadarı ile daha km gerekiyor düşüş için.

Ayrıca bu kadar elinizde tüketim verisi tutan birisi olarak Dizel konusunda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Ben benzinli bütçeme uygun olduğu için aldım ama acaba eski kasa dizel mi alsaydım diye düşünüyorum. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Saygılarımla

• Arkadaşlar xenon olayı ne oldu , Taktıran var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drtroy

quote:

Bu da benim yakıt tüketim istatistiğim... böyle istatistik görülmemiştir :)

aracım 1.6 benzinli otomatik...

19.600 km'nin ortalamasi 7.8 lt/100 km...

aracı aldığım ilk günden bugüne tüketimde bir azalma var... ama teorik tüketim değerlerini tutturmak hala çok zor...

...

üstadım gerçekten tebrik ederim. Çok bilimsel veriler toplamışsınız.

Firmaların bile böyle gerçek tüketim ve kullanıcı istatistiklerine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Benim aracımda 1.33 yeni auris yeni 10 bin bakımından çıktı. Tüketim verilerinde eski ve yeni arasında bir fark göremedim derken siz düşme yazmışsınız. anladığım kadarı ile daha km gerekiyor düşüş için.

Ayrıca bu kadar elinizde tüketim verisi tutan birisi olarak Dizel konusunda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Ben benzinli bütçeme uygun olduğu için aldım ama acaba eski kasa dizel mi alsaydım diye düşünüyorum. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Saygılarımla

Hocam yorumların için teşekkürler.
    Böyle bir kayıt tutana sorunlu diye bakanlar da olabilir :)
    Dizel konusunda uzman değilim ancak gözlemlerim üzerine sadece şunu diyorum: Dizel ile benzin yakıtı fiyatları arasındaki fark azaldıkça dizel tercih etmek daha da gereksiz kalıyor gibi geliyor bana... Eskiden yılda 20.000 km yapıyorsan dizel tercih et derlerdi... Şimdi bu sanırım daha da arttı. Ben yılda 20.000 km yapıyorum ama yine de benzinli tercih ettim. Neden mi... hem dizel aracın bakım fiyatı fazla, hem kullanımdaki ilave dikkat (turbolarda çalıştırma ve durdurmada bekleme ihtiyacı), hem bozulmalarda giderinin daha fazla olması, hem de ilk hızlanmada yavaş kalması...

• Arkadaşlar merhaba. Bugün arabayı yıkattıktan sonra evde arabanın kaportasını incelerken sol çamurluk altında yaklaşık 10 cm uzunluğunda ve 3-4 cm genişliğinde bir tabakanın kalktığını fark ettim. Aracımda Toyota Protec uygulaması var. Acaba bu kalkan vernik mi yoksa seramik kaplama mı? Sinirim çok bozuldu. Yıkamadan sonra bir iki yerde çizik ve taş vuruğu gördüğümde çok üzülmüştüm ama bunu görünce çizikleri unuttum. 1 yaşında bir arabada böyle bir boya kusuru nasıl oluşur anlamış değilim! Yarın yetkili servise sabahtan uğramayı düşünüyorum. Burada firmayı ve bu modeli herhalde en fazla övenlerden biriydim bu güne kadar ama fikirlerim değişmek üzere ...

• ilcado81 İ kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun
    Umarım değildir ama vernik atmasına benziyor
    Eğer öyleyse ileride arabanın muhtelif yerlerinde aynı lekeler oluşabileceği gibi tavanda vernik yanıkları olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    bununla ilgili ne yapabilirim acaba? biraz araştırdım da ayıplı mal kapsamında firmadan yeni araç talebi ile dava açıp kazananlar var. tabi üretici hatası ise. bazı araçlar taşımada hasar aldığında boyanıp hasarsızmış gibi satılıyormuş. servis ücretsiz boyama teklif ederse değer kaybı davası açabilir miyim? durumu Toyota Türkiye'ye internet sitesinden yazdım foto ekleyerek. Yarın da servise uğrayacağım bakalım.
  • ynsemreaydin18 Y kullanıcısına yanıt
    Görsellik için kolay bir aksesuarcıya git taktır ama performans alamıyorsun kesinnlikle.

d2s orjinal HID ve kaliteli bir perdeli merceğe kadar ben xenon işine paydos dedim.
  • Alicilik kullanıcısına yanıt
    onun maliyeti ne kadar ve nerede bulunr ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynsemreaydin18

onun maliyeti ne kadar ve nerede bulunr ?

Marka ve malzemeye gore +iscilik ile 400tl ila 1000tl arasinda yapanlar var. Ankarada cok guzel isler yapan bir arkadas var ben maddiyati toparladigimda dusunuyorum.

• Alicilik kullanıcısına yanıt
    çokmuş , o halde sizi bekleyelim :)
    Dün servise bu konu için uğradım ve vernik soyulması olduğu ve o kısmın zımparalanarak tekrar vernikleneceği ama öncesinde boya gerekebileceği söylendi. Dikkatimi çekti de tırnağımı vernik atma olmayan üst kısımlara sürtttüğümde de kabarmalar oluyor. Bazı arkadaşlarım yıkamadan da kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Tabanca yakından tutulduysa olabilirmiş. İyi de bu boya bu kadar narin bir şey midir. Clio3 arabamı bu anlamda arar oldum.
    Bu vernik atması gizli kusur sayılıyor bildiğim kadarıyla. Garanti dahilindeyse hakkınızı aramanızı tavsiye edetim, çünkü o vernik atması ileride arabanın başka bölgelerinde de oluşur ve yıkamayla ilgisi yok.
    Bu durumda mahkemelik olursanız kazanma ihtimaliniz yüksek. Ya bedel iadesi yada yenisiyle değişim kararı çıkar.

• Şikayetvar.com'a da durumu yazdım. Peki bu hafta muhtemelen arayacaklar. Müdehale ettireyim mi? Ücretsiz o kısmı zımparalar vernikleriz, boya da gerekebilir dendi. Neticede arabaya boya değdi mi değer kaybı oluşuyor. Şikayetvar.com'daki yazımda açıkça "2.el değer kaybı yaşatmayacak şekilde sorunun çözülmesi" şeklinde yazdım bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilcado81 -- 25 Mayıs 2014; 13:00:49 >
  • Önce Clio daki boya dökülmeleri sonra sizin arabanızdaki vernik atmasını görünce sıfır km Golf' ün ısrarla beyaz renk olmasını isteyen yengemi bu sevdadan vazgeçirip metalik gri alması konusunda ısrar ediyorum ama nafile.

• Arkadaslar herkesin kandili mubarek olsun

• 
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.