Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (279. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Sağ ayna su damlacıklarını tamamen kaç saniyede kuruttu?

Asıl amacım rezistansın olup olmadığını netleştirmek olduğundan ve saniyeler bazında hızlı bir beklentim olmadığı için, süre tutmadım.

Tuşa bastıktan birkaç dakika sonra su, ıslak mendil ve elle kontrol ettim, sağ ayna da solla eşit seviyede kurulama yaptı, bu arada dış sıcaklık 9° idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdemmani

Benim tavsiye o şekilde kullanmamanız olur. Çünkü bu olay başına gelen arkadaşlarım var. Ayrıca 130gram az bir ağırlık değil. Bir de tutacağın da ağırlığı ekleniyor buna.

Böyle bir risk her zaman var tabii, şimdi olmasa bile uzun vadede problemle karşılaşılmayacağının garantisi yok.

Ancak bir taraftan da bu kullanım şeklimi değiştirmek istemiyorum, birçok farklı konumdan sonra benim için en kullanışlısı bu oldu. Hem görüşü kapatmıyor, hem elimin altında, hem dik kullanabiliyorum, hem şarjda iken görüntü ve kablo kirliliği oluşturmuyor, hem navigasyonda risk oluşturmuyor, aynı zamanda uyduları görmeye de engel değil.

Bu aparatın Aurisin havalandırma peteğine iyi sıkışıp sallantı yapmaması, peteğe takılan kıskaçlarının ucundaki lastik takviyelerinin baskıları sönümlendirmesi ve benim bu petekteki havalandırmayı kışın kapatıyor olmam kırılma riskini düşürüyor sanırım. Ancak bu yeterli olmayabilir, tutacak petek haricinde gövdeden de destek alıyor olsa risk minimuma iner bence.

Bu iş için aşağıdaki gibi kaliteli siyah ya da şeffaf bir Çift Taraflı Köpük Bant kullanırsam ideal sonuca ulaşırım herhalde. Tutucunun orta kısımları bu iş için pek uygun değil, çok boşluk var. Ama fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim 2 noktadan tutucu gövdeye bantla sabitlenebilir gibi görünüyor, böylece mukavemeti bir hayli artmış olacak. Bant arada ve az miktarda kullanıldığı için görsel olarak bir değişiklik/sıkıntı olmayacak, istenildiği zaman da problemsiz çıkartılabilir zaten:

Yeni AURİS 2013 .  Yeni AURİS 2013

Bahsettiğim bant Migrosta 11TL'ye satılıyordu, alıp tutucuya üstteki şekilde uygularım. Zaten plakalıkları da extra sabitlemek istiyordum, o işe de yarayacak:
    http://www.hepsiburada.com/liste/scotch-4011-254mm-x-151m-cift-tarafli-dis-cephe-kopuk-bant/productDetails.aspx?productId=ofissct4011&categoryId=15082&SKU=OFISSCT4011&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dofissct4011%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253d%255cu00e7ift%255cu0020tarafl%255cu0131%255cu0020bant%252fbrand%253d%257bscotch%257d%26fh_refview%3dsearch#Gorseller
    http://www.kliksa.com/urun/scotch-4011-cift-tarafli-kopuk-bant-24-5mmx1-5m/901796489
    http://urun.gittigidiyor.com/ofis-kirtasiye/3m-scotch-4011-dis-cephe-montaj-banti-cift-taraf-90618839

Bu arada benim zamanında 20TL'ye aldığım Ttec tutucunun fiyatı 10TL'ye düşmüş Teknosa'da. Yedekte dursun diye 1 tane daha aldım dün mağazadan. Telefonlarını bu şekilde kullanmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim:

http://www.teknosa.com/urunler/145053123/ttec-universal-arac-ici-telefon-tutucu?term=ttec%20tutucu
    http://www.ttec.com.tr/Ttec-Universal-Arac-ici-Telefon-Tutucu-2TT0000,PR-114472.html
    http://www.bimeks.com.tr/urun/122296/ttec-plus-universal-arac-ici-telefon-tutucu.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 21 Ocak 2014; 23:05:04 >

• gastan kullanıcısına yanıt
    Yayın gruplarına reklam ver, para ver seslerini kes, ADAC gibi şirketlerden bir şekilde sahte oy al. Medyada ve bu tarz kuruluşlarda Alman hayranlığı boşuna değil. Tamam kaliteli iyi araba yapıyorlar ar-ge'leri de iyi iş çıkarıyor ama demek ki bazı şeyler orada da ayakkabı kutularına dayanıyor.
  • Bu nikelajı kendim yapıştırabilir miyim?

http://www.kliksa.com/urun/modacar-m-sport-on-arka-set-basamak-nikelaji-33a023/901771458

Kargo bedava olunca fiyatı uygun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim ve bazı arkadaşların bozuk yolda hızlı giderken ortaya çıkan göğüs tıkırtı sorunu için corolla başlığından baktığım kadarı ile çözüm bulunmuş gibi duruyor. Torpido yalıtımı ile sorun çözülmüş..
    Bilginize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drtroy -- 22 Ocak 2014; 23:26:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Bu nikelajı kendim yapıştırabilir miyim?

http://www.kliksa.com/urun/modacar-m-sport-on-arka-set-basamak-nikelaji-33a023/901771458

Kargo bedava olunca fiyatı uygun

Ürün alt kısmında DIY ibaresi var. Bu nedenle sizin yapabileceğiniz anlamını çıkarıyorum ben
  • drtroy D kullanıcısına yanıt
    Dıy ne anlama geliyor ?
    Ayrıca bunlar her araba uygun mudur ?
  • ynsemreaydin18 Y kullanıcısına yanıt
    DIY – Do it YourSelf | Montajsız,Aletsiz,Kendiniz yapın ! anlamında.

Boyutları belirtilmiş ürünün bu nedenle hangi araç için uygun olur ölçülebilir.

Benim endişem kalite ve yapışma hakkında. Gerçi fiyat çok uygun duruyor denenebilir.
  • drtroy D kullanıcısına yanıt
    Yetkili servisteki fiyatlar nedir acaba ?
    Çok fark var mıdır
  • BU kapı altı nikelajını uygulamak basitte çok çirkin duru gibime geliyor. Şahin doğan işi gibi duruyor. Şahsen nikelaj yenie biraz daha para verip kaput korumaya kullanılan folyodan yaptırırdım benim planlarım arasıdna var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydinozz

Yayın gruplarına reklam ver, para ver seslerini kes, ADAC gibi şirketlerden bir şekilde sahte oy al. Medyada ve bu tarz kuruluşlarda Alman hayranlığı boşuna değil. Tamam kaliteli iyi araba yapıyorlar ar-ge'leri de iyi iş çıkarıyor ama demek ki bazı şeyler orada da ayakkabı kutularına dayanıyor.

Sanki almanlar yapıyor da japonlar yapmıyor mu? Ekonomi küreselleştikçe daha ne pislikler göreceğiz. Dünya şirketlere bırakılamayacak kadar değerli ama biz farkında değiliz.
  • Arkadaşlar Toyota Touch da mp3 çalarken ileri geri alamıyor muyuz ?

Video oynatılıyor mu ? hangi formatta oynatılıyor ?

Ben bu ikisini desedim ama beceremedim bir türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot206WRC

quote:

Orijinalden alıntı: Aydinozz

Sanki almanlar yapıyor da japonlar yapmıyor mu? Ekonomi küreselleştikçe daha ne pislikler göreceğiz. Dünya şirketlere bırakılamayacak kadar değerli ama biz farkında değiliz.

Yanlış anlamaya mahal vermemek için şunu ifade edeyim oylamada sahtekarlık yapsın yapmasın ödül alan araba benim de beğendiğim iyi bir araba.

Dediğiniz gibi kesinlikle hepsi yapıyor ve yapmaya çalışıyor. Bazıları bunda başarılı olurken bazılarının yaptığı 'sahaya yansımıyor.' Bu işlerde sahtekarlık durumları daha çok test firmalarının ve markaların menşeinin yanısıra yapılan bağışlar ile de doğru orantılı. Ama otomobil firmalarının elindeki en önemli koz para ve reklam. Mesleğim dolayısıyla bu silahı nasıl kullandıklarını yakından görme imkanım var. Geri çağırmalar zamanında kullandığım arabayı üreten firmayla az diyaloğumuz olmadı. Bu sadece oto değil, sağlık, gıda, inşaat vs. bütün sektörler için geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfeRuhi -- 23 Ocak 2014; 21:37:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ynsemreaydin18 Y kullanıcısına yanıt
    Media tuşunun altındaki ok tuşlarına basılı tutarak şarkı hızlı ileri ya da geri alınabiliyor. Aynısı direksiyon üzerindeki ok tuşları ile de oluyordu sanırım, ama ondan emin değilim.

Video oynatılamıyor diye biliyorum, en azından şimdilik.
  • Be-Mine kullanıcısına yanıt
    direksiyon simidindeki tuşlarla olmuyor , Konsolu denemedim hiç aslında ,

Video nasıl oynatılamıyor akıl erdiremedim doğrusu , Dacia duster dahi video oynatılabiliniyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: drtroy

Arkadaşlar benim ve bazı arkadaşların bozuk yolda hızlı giderken ortaya çıkan göğüs tıkırtı sorunu için corolla başlığından baktığım kadarı ile çözüm bulunmuş gibi duruyor. Torpido yalıtımı ile sorun çözülmüş..
    Bilginize..

Bu torpido yalıtımını herkes kendi mi yapıyormuş, yoksa servis mi müdahil oluyor, bilginiz var mı?
  • Eski bir toyotacı olarak (2012 corolla d4d )konunun son 3 sayfasını okudum.

Bazı arkadaşlar disklerden ses geldiğinden bahsetmiş benim eski aracımdada vardı düşük hızlarda arabayı otoparktan çıkarırken mutlaka ses gelirdi serviste diskleri temizlettim ama bir süre ses gelmesede sonra tekrar aynı sorun devam etti çok kafaya takmadım.

Cam tavandan ses geldiği yorumlarınıda okudum. Şimdiki aracım golf 1.2 tsi cam tavanlı bendede aynı sorun var. Doğuşta çalışan bir akrabamız cam tavan varsa ses gelecen alışacaksın dedi. Sonuç olarak cam esneyen bir şey değil o yüzden ses olabilir dedi bende pek kafaya takmadım.

Son olarak her ne kadar arabamı sevsemde toyotacı tarafım ağır basıyo bazen. Bir auris gördümmü acaba satıp auris d4d mmt alsam mı diyorum içimden
    Herkese kazasız sürüşler

• escepto kullanıcısına yanıt
    Benim disklerden gelen ses kafaya takılmayacak gibi değil, ciyaklıyor resmen. Trafik ışıklarında kırmızıya denk gelip durmam gerekecek diye ecel teri teri döküyorum, millet dönüp bakıyor nooluyor diye. Servis yakın değil, götüremedim hala.

Golfteki cam tavan bizdeki gibi mi, yoksa i30daki gibi açılabiliyor muydu? Onda da ses problemi varmış bu arada, kaçış yok anlaşılan.
  • Be-Mine kullanıcısına yanıt
    Yetkili servislerde yapılmış. Basit bir işlemmiş. Bende yaptırabilirsem 10000 bakımında rica edeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.