Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (422. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
674.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kasım'da fiyatlar daha düşebilir katılırım size öte yandan dövizin ne olacağı belli değil.
    BMW yeni 3'e 6-7 bin lira zam yaptı bu ay.
  • alpernative A kullanıcısına yanıt
    bu fiyatı hangi bayiden aldınız acaba?
  • Zamcho Z kullanıcısına yanıt
    avek, doğuş yaklaşık hepsi aynı fiyatları verir.
    bursa doğuşu aradım aynı fiyatı verdiler 0 faiz kampanyasını da söylediler, fakat Türkiye' de aracın bulunamadığına dair de ekleme yaptılar, hatta bilgilerimi aldılar arayacaklarını söyleyip ama kısmet bakalım.
  • 0 faiz kampanyasi dizeller icin biliyordum. Bu ay 1.0 icinde mi yaptilar. Ayrica uzatilmis garanti falan yaptirmak gerekli diyorlar. Bu ne oluyo tam olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirmania -- 2 Eylül 2019; 17:34:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadirmania K kullanıcısına yanıt
    bu orandan yararlanabilmek için kaskoyu ve ek 2 yıl garanti ürününü almanız gerekiyor. böylece garantiniz 4 yıla uzamış oluyor.
    2 yillik garanti uzatma ne kadar acaba 1.0 tfsi sb icin

• kadirmania K kullanıcısına yanıt
    yanlış hatırlamıyorsam 3.800 gibi bir şeydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydancan

Selam,

Hız sabitleyici taktırdığınız A3 2019 model mi?
    Evet.

• Fiyat Teklifi 05.09.2019
    Doğuş Oto Çankaya

A3 1.5 TFSI Sportback
    Dynamic
    Beyaz
    Prestige + LED

198.500 TL
  • Herkese selam, aracı temizlerken sürücünün yanındaki yolcu koltuğunun altında buldum. Torpidoya, koltuk kızaklarına baktım yerini bulamadım. Bilen var mı acaba?

Araç A3 sedan 2015

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plekumat06 -- 13 Eylül 2019; 13:5:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiserx

Hocam hız sabitleyici konusunda uzmanım sayılabilir. 6 7 bin km yolu çeşitlil bölgelerde ve mevsimlerde hız sabitleme ile kullandım.
    İlk olarak sabitlenen hızı aşmayışı ve motoru frenleyerek dizginlemesi olağanüstü bir özellik. Radardan ve saçma sapan tehlikelerden sizi koruyor. Zaten siz yokuş aşağı uzunsa yakıt tüketimi sıfıra iniyor. Eğer illa hızlandırmak istiyorsanız kolu ileri doğru itip geçici devre dışı bırakabilirsiniz.
    Daha önce de bir arkadaş tasarruf konusunu sormuştu. İyice bir emin olayım öyle yazayım demiştim.
    Şimdi şöyle bir durum var örneğin aracı 120 ye sabitlediniz. Düz yolda giderken sorun yok sizin ayağınızdan daha dengeli gaz vererek yakıt tasarrufu sağlar. Ancak yol yokuş ise tırmanma esnasında aracı 120 km ile götürmek için yakıt sarfiyatını artırıyor. Normalde ayakla gaz verseniz arabayı bayıltabilirsiniz, 110 la çıksın deyip abanmayabilirsiniz vs vs tasarruf yaparsınız.
    Ben hız sabitleyicisini keyif ve rahatlık için kullanıyorum. Oyuncak gibi arabayı sürekli elimle kontrol ediyorum. Hızlandır kes yavaşla hatta dur 🛑 bile hız sabitleyici ile gayet keyifli. Işık’lardan bununla kalkıyorum. Dsg ile uyumlu şekilde istisnasız tüm araçları geride bırakıyorsunuz.
    Son olarak özetle bu motorlara sahip araçları gazın altında yumurta taşırcasına hassas sürerseniz gayet ekonomik. Ama Benim gibi kafaya takmazsanız ortalamanız şehirlerarası 5,3 litre ile 5,8 arası gezer ( hız sabitleyici açık ve yakıt ekonomisi düşünülmeden) yok illa az yaksın derseniz yavaş kalkışlar rampalarda gaz kesmeler ani hızlanmalar olmadan 4,6 ya kadar inebiliyor.
    Bana göre çok zevkli ve işlevsel bir donanım başkasına göre boş bir aparat olabilir.
    Bende aynını Octavia'da yaptım yaz tatili için kiraladığımız da ve hiç yormadi, uzun inişlerde şehirler arası otobüsler gibi koldan motor freni yaptı resmen.
    Hız sabitleme candır, A3 almayı düşünüyorum ama bu özelliğin olmaması üzücü..

• Aracım 2019 dynamic otomatik tdi. 6000 km ye yaklaştı. Ancak uzun yolda sakin kullanmama rağmen kitapçıkta belirtilen verilere düşemiyorum. En son uzun yol deneyimim 4.6 lt oldu ve 3.8 tutturan kişiler var bu nasıl oluyor. Acaba ilk bakımdan sonra verilerde azalma olur mu?

• goyildirim G kullanıcısına yanıt
    Uzun yolda 110-120 gittiyseniz 4,6 normal bir değer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goyildirim

Aracım 2019 dynamic otomatik tdi. 6000 km ye yaklaştı. Ancak uzun yolda sakin kullanmama rağmen kitapçıkta belirtilen verilere düşemiyorum. En son uzun yol deneyimim 4.6 lt oldu ve 3.8 tutturan kişiler var bu nasıl oluyor. Acaba ilk bakımdan sonra verilerde azalma olur mu?
    Aracım 3000 km de , rodaj tamamlandı sayılır, Hız sabitleyici 120 ye sabitlenmiş halde klima açık, hafif yokus asagi yolda 2 saatlik yolculuk 4.5-4.6 yakiyor , aynı yolun dönüşünde yokuş yukari 5.7-6 yakiyor
    bence sizin değer normal 3.8 diyenler 90-100 le gidiyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkishwizard04 -- 18 Eylül 2019; 11:36:35 >
  • Tfsi araç sahipleri cevap verirseniz sevinirim;
    30 bin km /2.yıl bakımında buji değişimi oluyor mu?

• 5,8 altına kolay kolay inmiyor yakıt uzun yolda ben mi agresif kullanıyorum acaba?

• db3 kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyat listesinde 260.000 diyor emin misiniz? Bu kadar fark oluyor mu bayi ile internet sitesi arasinda?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunace

Hocam fiyat listesinde 260.000 diyor emin misiniz? Bu kadar fark oluyor mu bayi ile internet sitesi arasinda?
    Evet her araçta büyük farklar var.
  • 1.6 tdi otomatik bayilerde pek yok sanırım bu şartlarda anca 1.0 satılır diye düşünüyorlar herhalde, 200k dan başlıyor tdi stronicler
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.