Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (414. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
674.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyat be aldınız hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 185.300 istanbul

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sxn4 S kullanıcısına yanıt
    Cam tavan vs herşey var mı hocam eğer öyleyse bedava fiyat al geç

• Prestige paket ( cam tavan ) + led far sistemi ( kayar led )+ metalik boya
    1.6 Tdi stronic sport
    uygun mu fiyat ?

• Herkese iyi geceler

Golf comfort cam tavan 2019 model sıfır 151.500 50 bin faizsiz kredi ile almak üzereyken çok tanıdık biri 2017 a3 1.6 tdi sportback sportline cam tavanlı 18000 de ki aracını piyasanın altında 160 bine teklif etti. Sahibindende baktım 163 bin tl den başlıyor km si yüksek olanlar sizce alınır mı yoksa golf mü almak mantıklı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murty_ -- 22 Haziran 2019; 2:26:59 >
    Çok iyi fiyat ben hurda içinde 188.250 audi cityden zorla aldım siz hurdayı kendiniz mi buldunuz yoksa hurda dahil mi bu fiyata

• murty_ kullanıcısına yanıt
    Fiyat bence çok 2018 sedan kayar ledli 3000 de araç design cam tavanlı e satıldı diğeri bence çok ama sen bilirsin tercih sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uran -- 22 Haziran 2019; 11:58:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uran

Fiyat bence çok 2018 sedan kayar ledli 3000 de araç design cam tavanlı e satıldı diğeri bence çok ama sen bilirsin tercih sonuçta
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murty_ -- 22 Haziran 2019; 11:18:53 >
  • 2. El audi a4 veya bmw 3.20i alma düşüncelerimden sonra bugün audi bayisinden 2019 1.5 tfsi a3 design sportback için 185 bin tl fiyat alınca kararım değişti gibi.Araç gri ve çok güzel duruyor.Ancak sport paket de çok fark var mı bilmiyorum bayide sport paket yoktu.

Aynı fiyata dizel de var ama ben güç istiyorum bilmiyorum aşırı yakıt farkı olur mu?

En büyük korkum a4 ve sonrasında ıslak şanzıman a3 te ise kuru dsg kullanılması.Çok bir bilgim yok bu konuda ama eğer büyük bir problem olsaydı vw grubunun dünyada bu kadar araç satması saçma olmaz mıydı hele audinin?

Arkadaşlar kendime ait ilk arabam olucak, bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim :) bu ayın sonunda ötv indirimi kalkıyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Culnamo -- 22 Haziran 2019; 13:57:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sxn4

Prestige paket ( cam tavan ) + led far sistemi ( kayar led )+ metalik boya
    1.6 Tdi stronic sport
    uygun mu fiyat ?
    Bence gayet uygun.50 bin sıfır faiz var mı ?
  • Yok, peşin kampanysız fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: Culnamo

2. El audi a4 veya bmw 3.20i alma düşüncelerimden sonra bugün audi bayisinden 2019 1.5 tfsi a3 design sportback için 185 bin tl fiyat alınca kararım değişti gibi.Araç gri ve çok güzel duruyor.Ancak sport paket de çok fark var mı bilmiyorum bayide sport paket yoktu.

Aynı fiyata dizel de var ama ben güç istiyorum bilmiyorum aşırı yakıt farkı olur mu?

En büyük korkum a4 ve sonrasında ıslak şanzıman a3 te ise kuru dsg kullanılması.Çok bir bilgim yok bu konuda ama eğer büyük bir problem olsaydı vw grubunun dünyada bu kadar araç satması saçma olmaz mıydı hele audinin?

Arkadaşlar kendime ait ilk arabam olucak, bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim :) bu ayın sonunda ötv indirimi kalkıyor çünkü.
    Şanzıman belli olmuyor hocam ama garantiden hallediyorlar çoğunu. Ancak kuru tipte şangırdama vb. ses olayları da var. Paranız peşinse ben olsam a4yada bmw 3e yönelirim. Faizsiz kredi kullancaksanız o ayrı.

• mubayin_beyin M kullanıcısına yanıt
    Para peşin hocam ancak o araçlar 2016 2. el olucak bu araç 0 o çok cezbedici ki hatchback hoşuma da gidiyor.Ötv indirimi, hurda indirimi baya avantajlı.

Ben aslında şanzımanın bozulmasından çok şanzımanın nasıl oldugunu merak ediyorum.Kimileri tam otamatik gibi değil manuel gibi düşünmen lazım sürerken demişler.

Ama tüm dsg lerde böyleyse sonuçta ıslak da olsa a5-a6'da bu şanzımanı kullanıyor.Yoksa olay sadece 40 bin kmde bir sorun çıkarmasıysa parasıyla yaptırırız sorun değil.Sürüş zevkini baltalamasın yeter.Bizim önceki araç yarım otamatikti mesala araç bazen vites atmıyor ayağını çekmessen, bağırtıyor kendini çok basmasan bile.Böyle bir şey olmasın yeterli.
  • Culnamo kullanıcısına yanıt
    Ben bu yıl ocak sonunda sıfır a4 aldım 1.4 bayramdan öncede satıp a3 aldım araçlar bi kere kıyaslanmaz a4 ten sonra a3 yavan geldi basit geldi konforsuz geldi ama dediğim gibi a4 ten sonra diyorum sonuçta 2 farklı segment
    1.5 tfsi lere ve şanzımana gelince 1.4 ile 1.5 arasında beygir farkı yok diye biliyorum ben a4 teki motora bayıldım hızlanması , verimliliği , vitesle uyumu çok iyiydi.A4 vites olarak bariz üstte değil ama kullanım şekli belki de artısı
    Şimdi araç kıyaslamaya gelince 2015 cla aracımı satıp a4 aldım , sonrasında a4 satıp kısa süre c200 amg dizel kullandım ve şimdi a3 sedan aldım şahsi fikrim olarak cla hariç hepside zevkle alınıp binilecek araçlar ama senin kullanımınla da alakalı ben park sorunu olmayan ve şehir içi sıkışık trafiğe girmiceksem hemen a4 alırım inanılmaz konforlu ve seri bi araç , aman caka satayım iyi arabam olsun hem az da yakıyo dersen c200 çok mantıklı ama trafikte sıkışıyoruz park problemimiz var birde az yaksın dersen düşünme a3 al dizelse hele oyy tadından yenmez ki bence sınıfında ki en iyi araç ,
    Kısa süre içinde benzinli a4 ve dizel a3 kullandığım için söyleyebilirim ki dur kalk trafikte kullanacaksan tfsi motor yakıyor üzer ama hızlanma olarak dizel a3 lerden çok daha iyidir fakat sanırım şanzıman farkından kaynaklı abisi a4 ten sadece 0.3 saniye 0-100 de hızlı ikiside güzel araçlar iyide teklif almışsın tercihin seni mutlu etsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bende 2014 de sıfır aynı atacı aldım, şuanda 25k km deyim. Araç hsrika ve yakıt tüketimi çok uygun. Ancak sizdr az km yapacağınızı yazmışsınız. Hele ki işe gidip gelirken kullanmayacaksanız 1.5 benzinli modelini tercih etmenizi öneririm. Hem daha sessiz motor hem emisyonu düşük. Ayrıca ufak tefek farklılıklarıda göze hoş geliyor çift egsoz çıkışı gibi mesela.

• uran kullanıcısına yanıt
    Umarım memnun kalırım teşekkürler hocam.

Aracın sıfır olması benim hoşuma gidiyor açıkçası ve tasarımını sevdiğimden a3 hb güzel geliyor.Benzinli konusuna gelince dizelin ekonomik avantajları azaldı son yıllarda.Fark bu kadar kapanmışken o gücü ve keyfi hissetmek istediğimden benzinli araç düşünüyorum.

Tek korkum dediğim gibi çift kavramalı şanzıman.Ancak gidip 270 bin liraya yeni çıkan mercedes a’yı da almak istesen onda da çift kavramalı şanzıman var.

Eğer sıkıntılıysa bu premium markalar niye kullanıyor bilmiyorum. Sonuçta a6 ve üstünde bile kullanılıyor bu dsg şanzıman. Düşündüğüm kadar bir problem yok mu acaba?

• Şanzıman işi nasip işi daha doğuş kapısında sıfır aldığı araç bozulanda var hiç bozulmadan devam eden de hayrını görün çok güzel araba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sxn4

185.300 istanbul
    İyi fiyat almışsınız. Ben bayram öncesi dinamic +prestige paket 1.6 dizel otomatik aracı 188.500 e 50 bin faizsiz kredi ile aldım.

• A3 te 2019 modellerde manuel var mi. Yoksa gecen sene icinmiydi sadece?

• Culnamo kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Dsg ve muadili stronic şanzımanla ilgili genel olarak arıza riski yüksek diye bir algı var.
    Ama bu şanzımanlar sürüş keyfi olarak mükemmeldir.
    Vites geçişini hissetmezsiniz bile.

7-8 yıl bu şanzımanları kullandım.Bu sürede bu konu ile ilgili 1 kere servise gittim.Garantiden kavrama değişti.

Şirkette ZDF şanzımanlı Bmw var,ara sıra iş için kullanıyorum.Daha problemsiz deniyor,doğrudur ama inanın Stronicteki sürüş konforu yok.
  • 
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.