Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (402. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
673.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SmuraY

Ayrıca 30.000 tl 18 ay sıfır faiz var bunuda göz önüne alırsanız 120 ye gelir ki faiz kampanyası biterse benzinliler 115 dizeller 120 civarı verilir.
    Acele davranmayın dizel manuel 120 bine alınır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En yakın Audi bayisini arayın yada sıfır araçlar fiyatları konusunu takip edin bolca görürsünüz. Q3 ile ilgili birşey demedim ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Aynen zaten hiç acelem yol o fiyatlar inecek.

• A3 1.0 tfsi kullanan var mi arkadaslar bilgi almam gerek? Memnunlar mi degiller mi ?

• 1.5 TFSI kullanıcıları kimler yazabilirler mi lütfen?

Deneyimlerimizi, sorunlarımızı paylaşalım.
  • A3 Tdi Manuel 130.000 tl donanıma göre uygun fiyat mı ? Şahsen kararsız kaldım ben . Daha fiyat iner diyen arkadaşlar neye dayanarak söylüyorlar acaba ?

Tahmin mi ? Bilgi mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TurKoEren

Tahmin mi ? Bilgi mi ?
    Ellerinde stok var bilerek çıkarmıyorlar aralik ayinda asagi çekecekler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Anladım Teşekkürler . Takip edelim bakalım .

• db3 kullanıcısına yanıt
    3 aydir kullaniyorum 1.5 tfsi

• O zaman size hissettiklerimi ve sizde durumun nasıl olduğunu sormak istiyorum.

1. Öncelikle motor gaz tepkileri çok duyarlı geliyor. Gaz pedalından ayağımı çektiğim anda araç kendini bırakıyor, kafanız öne gidiyor yani. Şehir içinde sürekli değişken hızlı yerlerde konforsuz geliyor açıkçası bana. Yumuşak bir kullanım değil de sürekli öne arkaya savrula savrula gidiyor gibi hissediyoruz.

2. Vites 1den 2ye geçerken bazen kavrama uzun sürüyor ve 2ye geçiş anında tık diye o geçişi hissediyoruz. Bazen de başka şekilde bu geçiş anı hissediliyor, geçiş anında motor tahriği azalıyor ve 2ye geçtikten sonra araç tekrar motordan torku alıp hızlanmaya başlıyor. Lafın kısası 1den 2ye hiç de yumuşak geçişler hissetmiyoruz.

Siz de yukarıdakilere yorum ve kendi hissettiklerinizi yazabilir misiniz?
    1 numarada bahsettiginizi bende yasadim ama arabanin tepkilerini kestirebilmeye baslamamla beraber bu problemi bir daha hic yasamadim. 2 numarada bahsettiginiz konuya dikkat etmedim yarin deneyip tekrar yazacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: db3

O zaman size hissettiklerimi ve sizde durumun nasıl olduğunu sormak istiyorum.

1. Öncelikle motor gaz tepkileri çok duyarlı geliyor. Gaz pedalından ayağımı çektiğim anda araç kendini bırakıyor, kafanız öne gidiyor yani. Şehir içinde sürekli değişken hızlı yerlerde konforsuz geliyor açıkçası bana. Yumuşak bir kullanım değil de sürekli öne arkaya savrula savrula gidiyor gibi hissediyoruz.

2. Vites 1den 2ye geçerken bazen kavrama uzun sürüyor ve 2ye geçiş anında tık diye o geçişi hissediyoruz. Bazen de başka şekilde bu geçiş anı hissediliyor, geçiş anında motor tahriği azalıyor ve 2ye geçtikten sonra araç tekrar motordan torku alıp hızlanmaya başlıyor. Lafın kısası 1den 2ye hiç de yumuşak geçişler hissetmiyoruz.

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Bahsettiğiniz sıkıntıları hissetmedim, belki şanzımana aşina olduğum içindir bilemiyorum. Ben araçtan çok memnunum.

Bastığımda soluksuz hızlanan, sakin kullanımda tasarruflu bir araç. Ataköy Sahil yolu güzergahını kullandığım 25 km'de hız sınırları içerisinde 4lt altında yaktığım oldu... Dip gaz yaparak hızlandığınızda içinden bir canavar çıkmışçasına hevesli bir şekilde hızlanıyor. 220km/h'yi gördüm bir keresinde, yol uygun olsaydı 240-250'ye doğru gidecekti. Arkadaşıma da aldırmıştım, o 240 görmüş.

Güzel olan (veya tehlikeli :)) yanı hızı hissettirmemesi, 200'ü geçtiğimde kadrana bakmasam anlamazdım.

Arkadaşım, İstanbul-Adana yapmıştı -ki kendisi sakin kullanmaz, 180-200 Allah ne verdiyse basan biri- 8.1lt/100Km yakmıştı. Dizel Golf'ü de var şirkette kullandığı, bir daha asla uzun yola Golf'le gitmedi. Dediği şey şuydu: yakıt neredeyse fark etmiyor, bu hem iyi gidiyor hem sessiz, beni daha az yoruyor, Golf'le gidesim gelmiyor.

Velhasılı güzel makine
  • quote:

Orijinalden alıntı: db3

O zaman size hissettiklerimi ve sizde durumun nasıl olduğunu sormak istiyorum.

1 numarada bir sorun yok zaten olması gereken şey.Kısa viteslerde 1-2-3 viteslerde bu aynen dediğiniz gibi hissedilir olur.Engellemek için çok az bir gaz vermeniz yeterlidir.Mesela bizim diğer araç Corsa'da bu dediğinizin olmaması için araç gaza basmasanız bile otomatik gaz verir.Bu da gereksiz yakıt tüketimine,balataların erken bitmesine ve hatta araç beklenenden hızlı gittiği için tehlikeye sebep oluyor.

2.Aracın sıcaklığı,o anki kullanım şekliniz,klimanın açıklığı gaza basma oranınınız gibi bir çok parametre birleşiyor ve bu kavramanın nasıl yapılacağına karar veriyor.Benim araçta mesela bazen yarıştaki gibi vites atarken bazen de 3. ve daha yüksek viteslerde bile kavramanın uzun sürdüğüne şahit oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

1 numarada bir sorun yok zaten olması gereken şey.Kısa viteslerde 1-2-3 viteslerde bu aynen dediğiniz gibi hissedilir olur.Engellemek için çok az bir gaz vermeniz yeterlidir.Mesela bizim diğer araç Corsa'da bu dediğinizin olmaması için araç gaza basmasanız bile otomatik gaz verir.Bu da gereksiz yakıt tüketimine,balataların erken bitmesine ve hatta araç beklenenden hızlı gittiği için tehlikeye sebep oluyor.

2.Aracın sıcaklığı,o anki kullanım şekliniz,klimanın açıklığı gaza basma oranınınız gibi bir çok parametre birleşiyor ve bu kavramanın nasıl yapılacağına karar veriyor.Benim araçta mesela bazen yarıştaki gibi vites atarken bazen de 3. ve daha yüksek viteslerde bile kavramanın uzun sürdüğüne şahit oldum.

Alıntıları Göster
    Doğru diyorsunuz. Ben de sürekli gaz pedalı konumunu ayarlamaya çalışıyorum.

Fakat önce kavrama, sonra mekatronik, son olarak da şanzıman değiştiği için başkalarında durum nasıl öğrenmek istiyorum :)
  • arkadaşlar 2018 audi a3 sportback için 3D paspas ve bagaj havuzu tavsiyeniz var mı? ayrıca kaput koruma için şeffaf film önerir misiniz.. ileride film söküldüğünde boyaya zarar verir mi?
  • thormentor kullanıcısına yanıt
    Hocam pahalıdır ama stek marka ürün üzerine tanımam kaput ve araç kaplamada.

Paspas olarak aman pahalıymış diyip yan sanayi yada başka marka paspas almayın, kesinlikle orijinal paspası alın. Her kuruşuna değer.

Bagaj havuzu için illa orijinal alın demem. Bir önerim de yok malesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    2 numarada bahsettiginiz konu icin aracla biraz gezip denedim bugun, 1 den 2 ye gecis cok sakin ve hissettirmeden oluyor, gecikme yada cekisde dusus yasamadim hic. Acaba sizin sanzumanda bir sorun olmasin. Vitesteki gecikmenin bazen olmasi normal cift kavramali sanzumanin calisma mantigi sebebiyle. Gecmemizi bekledigi vites disinda bir vitese gecersek gecikme olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Preobrazhenski -- 26 Kasım 2018; 21:3:13 >
  • Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için. Bir sıkıntım olduğu belli fakat şanzıman değişmesine rağmen devam etmesi sinirimi bozdu açıkçası.

Ankara'da var mı peki başka 1.5 sahibi? Siz nerede oturuyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi db3 -- 27 Kasım 2018; 9:36:34 >
    Ankara’da oturuyorum bende

• 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.