Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (384. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
674.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    S-Line'da orjinal olarak gelen bu jantlar 18" olmuyor muydu? 17" olarak da mı varmış?
  • merhaba,

mail adresim yldz.mrt@hotmail.com

buradan yazabilirsiniz. lokasyon olarak İstanbul/ataşehirdeyim.

teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

MMI ekranı açılmıyor anlayamadım. Yukarı aşağı düğmesine bastım ama maalesef tık

Yardım lütfen

• Arkadaşlar aracı ilk bakıma gönderdim bir arkadaşla kendim şehirdışında olduğum için.Faturasını incelerken -Yakıt Besleme Hattını Düzeltme Fiyat : Bedelsiz diye bir ibare var.Nedir bu durum bilgisi olan var mı acaba.

Bu arada benimaudim den aldım randevuyu.Fatura turarı 1.023 tl.

• Ruhumun kullanıcısına yanıt
    Yakıt hortumundaki bir titreşim için Almanya tarafından gönderilen kayıt sebebiyle onayınıza bağlı olarak yapılan işlemdir. Hortum etrafındaki bazı bantların gerginlik sebebiyle titreşime sebep olduğu bunun düzeltileceği araç yakıt veya motor sistemini içeren bir işlem olmadığı tarafıma iletilmişti. Benim bir şikayetim yoktu sonrasında da bir değişiklik farketmedim.

Yalnız arkadaşınızın onayını gerektiren bir işlemdi, sizin aracınız için bir talepte bulunmadan önce bilgi alması gerekirdi diye düşünüyorum. Ben dizel emisyon güncellemesi olabilir diye çok endişe etmiştim, sonrasında gelen şikayetlerden ötürü. Servis danışmanı öyle bir işlem olmadığı detaylı bir şekilde anlatmıştı.

İçiniz ferah olsun.
  • mbingol M kullanıcısına yanıt
    merhaba,

benimde aynısı olmuştu.Bir gün bekledikten sonra hiçbişey olmamış gibi açılmıştı. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil_ibrhm

Yakıt hortumundaki bir titreşim için Almanya tarafından gönderilen kayıt sebebiyle onayınıza bağlı olarak yapılan işlemdir. Hortum etrafındaki bazı bantların gerginlik sebebiyle titreşime sebep olduğu bunun düzeltileceği araç yakıt veya motor sistemini içeren bir işlem olmadığı tarafıma iletilmişti. Benim bir şikayetim yoktu sonrasında da bir değişiklik farketmedim.

Yalnız arkadaşınızın onayını gerektiren bir işlemdi, sizin aracınız için bir talepte bulunmadan önce bilgi alması gerekirdi diye düşünüyorum. Ben dizel emisyon güncellemesi olabilir diye çok endişe etmiştim, sonrasında gelen şikayetlerden ötürü. Servis danışmanı öyle bir işlem olmadığı detaylı bir şekilde anlatmıştı.

İçiniz ferah olsun.

Çok teşekkür ediyorum emisyon ile alakalı galiba diye düşünüp duruyordum.Beni aradılar onayınız lazım bir işlem için dediler ama çok yoğundum telefonda tamam tamam deyip kapatmıştım.

• Ruhumun kullanıcısına yanıt
    Rica ederim paylaşıp öğrenmek için forumdayız, güzel günlerde kullanın aracınızı :)
  • İyi akşamlar 2014 model sportback sahibiyim. Son birkaç aydır araba ne zaman bir çukurdan/kasisten geçse arkadan garç gurç ve tıkır tıkır sesler geliyor. Tavana, koltuğa bastırmak da bir işe yaramadı, Böyle bir sorun yaşayan var mı acaba, yardımcı olursa çok sevinirim
  • ben 2016 kasım ayında aldım imzam da modeli yazıyor makyajlı kasa
    lakalara girince arka koltuklardan lıkırtı geliyordu burada forumda
    paylaşan aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan arka koltuk sırtlık kilit mekanizmasından
    geliyor bu ses denildi hakikaten de öyle amortisörü bile değişen var bu yüzden
    3 cm lik bir bisiklet iç lastik parçasını kilidin tuttuğu dilin üstüne
    koyup kapattım ses falan gitti servise felan gitmedim servis kaydı falan açılacak bir sürü iş...
    tabi bu böyle bir markanın ayıbı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arda1043

hocam 125hp 1.4 tsi ile 1.6tdi 110hp arasında aşırı fark yok ama sizin eski araç 150liklerden ise performans yeterli gelmemesi normal

YAKIT olarak karşılaştırınca nasıldırlar acaba?

• nbay N kullanıcısına yanıt
    valla hocam şoyle söyliyim 1.4 tsi 7.5-8 arası yakıyor şehir içi 1.6 tdi 6-6.5 litre yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arda1043

valla hocam şoyle söyliyim 1.4 tsi 7.5-8 arası yakıyor şehir içi 1.6 tdi 6-6.5 litre yakıyor

Yüksek değerleriyle dizel 33 kuruş, benzinli ise 46 kuruş yakıyor, ayda 1000 km maximum kullanıyorum, bazen o kadar bile olmuyor ,bu durumda benzinin 130 tl fazla maliyeti oluyor , peki servis maliyetleri arasında ne kadar fark vardır??

• nbay N kullanıcısına yanıt
    servis maliyetini hatırlamıyorum fakat leon 1.4 tsi ilk bakım için 750tl istiyorlar

edit : hocam 1.6tdi 6 6.5 değerler eco modda alınmıştır siz 7 litre den hesaplayın gene de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arda1043 -- 10 Şubat 2018; 20:24:36 >
  • 2014 model A3 SPORTBACK 1.6TDI AMBİENTE aracı satın aralarak audi kullanıcıları arasına katılmış bulunuyorum .
    Aracımda ilk dikkatime takılan özellik şu oldu . Otm katlanır ayna özelliğini bulamadım ya da var mıdır henüz bilgi edinemedim .Eski aracımda olan bir özellik olduğu için biraz taktım bu duruma açıkcası :)

Gizli özellik olduğunu da okudum ya da ayna ayar düğmesini çevirince içe dışa katlanır gibi de bir yazı okudum ama doğrumudur bilmiyorum .
    Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nbay -- 14 Şubat 2018; 9:54:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbay

2014 model A3 SPORTBACK 1.6TDI AMBİENTE aracı satın aralarak audi kullanıcıları arasına katılmış bulunuyorum .
    Aracımda ilk dikkatime takılan özellik şu oldu . Otm katlanır ayna özelliğini bulamadım ya da var mıdır henüz bilgi edinemedim .Eski aracımda olan bir özellik olduğu için biraz taktım bu duruma açıkcası :)

Gizli özellik olduğunu da okudum ya da ayna ayar düğmesini çevirince içe dışa katlanır gibi de bir yazı okudum ama doğrumudur bilmiyorum .
    Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim .

Katlanır Ayna bu kasada opsiyonel sunuluyor. Araçta olmayabilir. Ayna ayarlama kolunda 4 seçenek var: Sol,Sağ,0, Isıtma. Benim hatırladığım kadarıyla katlanabilir ayna için bir adet daha 5. bir seçenek bulunuyor.

• Araç sözde en dolusu fakat böyle basit bir özellik opsiyonel, çok ilginç gerçekten.

Gizli özellikler açıldığında bu özellikte açılıyor mu acaba?

• Herkese Merhabalar,

2016 model a3 sahibiyim. aracım şuan 23 bin km de. son zamanlarda kış aylarının da etkisiyle cam tavandan ses gelmeye başladı. kasis veya çukurdan geçerken ön aydınlatma paneli ile cam tavanın arkası esneyerek ses yapıyor. bi kaç kez wd-40 kullandım. Ancak sesi 1-2 gün kesiyor. ses daha sonra tekrar devam ediyor. Önerisi olan bir arkadaş var mıdır ? nedir bu işin çözümü ?
  • ben de bu salı 13 şubat 2017 itibariyle 1.6tdi sb 2017ye sahip oldum çok şükür
  • doncorleone06 D kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun Donanim ve fiyat nasil hocam? Kredi kampanyasi var miydi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.