Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (305. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
674.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatal21tr

quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

Orijinalden alıntı: excellenthuman

Allah razı olsun. Peki bu araçta sürüşe etki eden konfor donanımı olarak neler var?
    Yani
    Hız sabitleme,
    ön arka park sensörü,
    geri görüş,
    yorgunluk tespit,
    şerit takibi,
    kör nokta uyarısı,
    adaptif fren vs.
    anahtarsız giriş
    anahtarsız çalıştırma
    start stop
    navigasyon,
    (ghost ekran niye yok mesela? opsiyon mu?)

Şimdi örneğin, çelik jant ya da koltuğun deri olması gibi görsel zevkten ziyade, aracı kullanan kişiye yardımcı nitelikteki diğer sistemleri özetlemeniz mümkün mü? forumu da okuyorum geriye doğru ama başkaları da hiç broşürü falan görememiş, bulamamış. Yani araba alıyoruz, perşembe elimizde olacak ama hala daha ne donanımlı, ne özellikli çözemedim.

Zahmet ettircem ama hakkınızı da helal edin.

Yorgunluk Tespit ve Start Stop dışındakiler opsiyon.

Yorgunluk tespit olduğundan emin misin ?

Evet fakat nasıl çalışıyor bilmiyorum, iki kere uzun yol yaptım sadece birinde 100 KM sonra son derece ayık olmama rağmen uyarı verdi.

Belki @M.L.Crassus biliyordur.

• Eeee, o zaman o fiyat aralığına golf almak daha cazip gibi geldi bana. Golfte herşey var diye biliyorum, yanlış mı biliyorum? Farklı mı düşünüyorum ben acaba?

Yani, şimdi benim valide araba alacak, istiyor ki böyle şekilli mekilli özellikleri olsun.

Polo'dan audi a3 e kadar gitti kadın. Şimdi A3 alıp o yok bu yok demesin.

Opsiyonsuz olarak, design line 1.6 dizelde ne var? Aynalar falan katlanıyor deyin bari! Golfte sormuştuk, herşeye var demişlerdi mesela.

"Ne istiyorsunuz" derseniz, sürüşe etki eden şeyler işte, klima falanda manuelmiş A3 te. Çok şaşırdım doğrusu. Butonla çalıştırma Start-Stop olayı da çektiğim fotolara bakınca olmadığını gördüm. O zaman bu araçta tam olarak ne var?
    Şerit uyarısı yok
    kör nokta uyarısı yok
    hız sabitleme yok
    butonla çalıştırma yok
    otomatik klima yok
    geri görüş yok
    otomatik yanan farlar VAR galiba
    yağmur sensörüde vardır diye düşünüyorum
    anahtarı çekince herşeyin kendinden kapanması falan var mı? Mercedeste falan olan şu özellik ?
    açılır tavan/panaromik tavan falan zaten yok.

• quote:

Eeee, o zaman o fiyat aralığına golf almak daha cazip gibi geldi bana. Golfte herşey var diye biliyorum, yanlış mı biliyorum? Farklı mı düşünüyorum ben acaba?

Yani, şimdi benim valide araba alacak, istiyor ki böyle şekilli mekilli özellikleri olsun.

Opsiyonsuz olarak, design line 1.6 dizelde ne var? Aynalar falan katlanıyor deyin bari! Golfte sormuştuk, herşeye var demişlerdi mesela.

"Ne istiyorsunuz" derseniz, sürüşe etki eden şeyler işte, klima falanda manuelmiş A3 te. Çok şaşırdım doğrusu. Butonla çalıştırma Start-Stop olayı da çektiğim fotolara bakınca olmadığını gördüm. O zaman bu araçta tam olarak ne var?
    Şerit uyarısı yok
    kör nokta uyarısı yok
    hız sabitleme yok
    butonla çalıştırma yok
    otomatik klima yok
    geri görüş yok
    anahtarı çekince herşeyin kendinden kapanması falan var mı? Mercedeste falan olan şu özellik ?

Klima manuel değil otomatik.
    StartStop: Motorun dururken durdurulması anlamına gelir, standarttır. Bahsettiğiniz anahtarsız çalıştırma opsiyon.
    Şerit, Kör Nokta her araçta opsiyondur. Çünkü gerçek anlamda opsiyon olacak donanımlar. Kimi -premium olmayan- markalarda yüksek paketlerde standart halne getiriliyor ki bu da opsiyon anlamına gelir.
    Hız sabitleme eski makyajsız Ambiente(yeni Design) da standarttı, bence kesin standart olması lazım.
    Butonla çalıştırma dediğim gibi yukarda.
    Otomatik klima da dediğim gibi yukarıda.
    Geri görüş kamerası opsiyon, kendi görüşüm A3 sinifindaki araçta opsiyon olması çok çok sırıtmıyo ama olması lazım.
    Otomatik yanan farlar standart.
    Yağmur sensörü standart.
    Anahtarı çekince bir çok araçta herşey kapanıyor olması lazım artık zaten..
    Sunroof her araçta olduğu gibi opsiyon.
    Katlanır Ayna emin değilim, makyajsız da opsiyondu

Hız Sabitleme, Katlanır Ayna ve Geri Görüş Kamerası standart olması gerekiyor bencede fakat onun dısındakilerin opsiyon olması gayet normal.

Eğer siz dolu araç istiyorsanız iki seçeneğiniz var:
    1) Premium grubundan olmayan bir araç seçip dolu paketini alacaksınız, genelde bol paketli olduğundan dolu gibi oluyor
    2) Premium aracı dolduracaksınız bu da fiyatı yükseltip, aracı sipariş yapıyor.

• UMUT KIRDI U kullanıcısına yanıt
    Yani hayalet ekran zevk isi biraz krom citalar araciniz desing ise standart zaten,katlanir ayna 2000tl civari yapiliyor,bagaj icin krom cita ve krom ayna kapaklari yaptiricam,otomatikpark 2000 tl civari bir fiyat ve tamami zevk isi bunlar herkesin bakisi farkli tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fatal21tr

quote:

quote:

Allah razı olsun. Peki bu araçta sürüşe etki eden konfor donanımı olarak neler var?
    Yani
    Hız sabitleme,
    ön arka park sensörü,
    geri görüş,
    yorgunluk tespit,
    şerit takibi,
    kör nokta uyarısı,
    adaptif fren vs.
    anahtarsız giriş
    anahtarsız çalıştırma
    start stop
    navigasyon,
    (ghost ekran niye yok mesela? opsiyon mu?)

Şimdi örneğin, çelik jant ya da koltuğun deri olması gibi görsel zevkten ziyade, aracı kullanan kişiye yardımcı nitelikteki diğer sistemleri özetlemeniz mümkün mü? forumu da okuyorum geriye doğru ama başkaları da hiç broşürü falan görememiş, bulamamış. Yani araba alıyoruz, perşembe elimizde olacak ama hala daha ne donanımlı, ne özellikli çözemedim.

Zahmet ettircem ama hakkınızı da helal edin.

Yorgunluk Tespit ve Start Stop dışındakiler opsiyon.

Yorgunluk tespit olduğundan emin misin ?

Evet fakat nasıl çalışıyor bilmiyorum, iki kere uzun yol yaptım sadece birinde 100 KM sonra son derece ayık olmama rağmen uyarı verdi.

Belki @M.L.Crassus biliyordur.

Trabzondan aracı getirirken mola uyarısı çıktı bu nasıl yandı dedim ellerimi direksiyona fazla kırmamaya çalıştım iç kısımlardan felan tuttun nafile 2.kez gelmedi böylelikle sizlerinde benzer durumu yaşadığını görüyorum.

• quote:

Eeee, o zaman o fiyat aralığına golf almak daha cazip gibi geldi bana. Golfte herşey var diye biliyorum, yanlış mı biliyorum? Farklı mı düşünüyorum ben acaba?

Şerit uyarısı yok
    kör nokta uyarısı yok
    hız sabitleme yok
    butonla çalıştırma yok
    otomatik klima yok
    geri görüş yok

Bu saydıklarinizin pek çoğu GOLF'te de opsiyonel. Size özel sipariş bir GOLF teklif etmedilerse Geri Park Kamerasi, Anahtarsiz Çalıştırma, Sunroof, Sürüş Profili Seçimi, Şerit Takip Asistanı, Park Asistanı, Uzun Far Asistanı, Adaptif Cruise ACC bunlarin hepsi GOLF'te opsiyonel. A3 Design ile Sport hemen hemen standart Highline donanım GOLF'e denktir. Premium Pack olan bir A3'te ön arka park sensörü , katlanır ayna da gelir. GOLF'te Katlanır Ayna ve Cruise Highline'da standart ancak Sürüş Konfor Paketi opsiyonu varsa Ön Arka Park Sensörü ve Cruise Comfortline'da da gelir. GOLF ün ErgoActive koltuklari en çekici yanıdır ki o da opsiyonel. Teklif aldığınız araç bazında konuşmadıkça bu sorduklariniz direkt kafanızı karıştıracak çünkü VAG da özellikle Volkswagen ve Audi'de opsiyon listesinin neredeyse sonu yoktur. Full denen her aracın daha da dolusunu oluşturmak mümkündür. Ancak bir yerden sonra fiyatları dengeyi yitirir hale geldiği için kendi araç olusturanlar da kendilerine yeten yerde doldurmayi bırakıyor ve o araçta da sizin çok önem verdiginiz birşey olmayabilir çünkü o aracı sipariş eden için önemsizdir ve eklenmemistir.

Aldığınız veya almayi düşündüğünüz aracın Arac Teklif Formu'nu buraya atarsanız ne var ne yok arkadaşlar daha rahat yorum yapıp yardımcı olabilirler. Saygılar...

• Kuray K kullanıcısına yanıt
    Kuray Hocam ; yaklaşık 3 saatlik aralıksız yolculukta uyarı vermeye başlıyor. Daha altında sürelerde de hem GOLF'te hem A3'te uyariyi defalarca aldım. Sistem sizin direksiyonu tutuşunuz, gaz ve fren pedallarina basış karakterinizi takip ediyor. Genel sürüsünüz dışında bir tepkisizleşme veya tam tersine tedirginlik hali algilarsa uyarıyı veriyor. OK yapıp kapatsaniz dahi bir kac dk sonra tekrar geliyor. Çok dur kalk yapılan yollarda ise uyarı denk gelmedi bana zira gaz fren gaz fren ayık olduğunuz belli :-) Özellikle uzun yolda uyarıyı aldıktan sonra genelde benzinciye girip bir elimi yüzümü yıkıyorum çünkü gerçekten yorulduğuma denk geldiği olabiliyor.

• ozan bişar O kullanıcısına yanıt
    Araç standart oaket 1. Tfsi sedan, krom cıtalar maalesef yok. Aslinda ilk alirken hic gözüme carpmamisti gecen gün benzinlikte dikkat ettim, bir eksik geldi. Sanırım servis 1700 lira civari istiyormuş, biraz erteliycem snairim2.

Ama ilk plan arka led far ve audi sound modifikasyonu olucak sanırım.

Kazasız sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: UMUT KIRDI

Araç standart oaket 1. Tfsi sedan, krom cıtalar maalesef yok. Aslinda ilk alirken hic gözüme carpmamisti gecen gün benzinlikte dikkat ettim, bir eksik geldi. Sanırım servis 1700 lira civari istiyormuş, biraz erteliycem snairim2.

Ama ilk plan arka led far ve audi sound modifikasyonu olucak sanırım.

Kazasız sürüşler.

Audi sound'ı nerede kim ne kadara yapıyor orjinal mi ?

• hayalet ekran için almıştım,2000 euro diye,geri görüş kamerayı başka yerde orjinal yaptırdım 650tl,tavan rayı 600tl orjinal krom,katlanır aynalar 2000 tl gibi bir rakam çıkıyo arka ledleri sormamıştım

bu tavan rayını nereden temin edebiliriz internet adresi felan varmı
    ayrıca montaj nasıl oluyor tavanı delmek mi gerekiyor acaba
    bu arada aracım sportback cam tavan .cam tavanlı araca da olabiliyormu
    teşekkürler.
  • Hocam selamlar,

Enderin sitede gördüm orjinal stpene ici subwoofer ve on camin altina 2 merkez hoparlör 999 lira + montaj yazmışlar, menuye subwoofer ayari da geliyormuş. Daha once 8p kasa a3 ve b6 kasa a4 hepsinde bagajda woofer vardı onlardan alıştım bunda da olsa iyi olur bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: UMUT KIRDI

Hocam selamlar,

Enderin sitede gördüm orjinal stpene ici subwoofer ve on camin altina 2 merkez hoparlör 999 lira + montaj yazmışlar, menuye subwoofer ayari da geliyormuş. Daha once 8p kasa a3 ve b6 kasa a4 hepsinde bagajda woofer vardı onlardan alıştım bunda da olsa iyi olur bence.

Link atabilir misin ?

• Buyrun hocam.

http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/audi/a3/a3-8v/audi-sound-sistem.html

• Bu arada dikkat etmemisim makyaj oncesi araclar olarak belirtmiş bizimkilere uyar mi sormak lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Kuray Hocam ; yaklaşık 3 saatlik aralıksız yolculukta uyarı vermeye başlıyor. Daha altında sürelerde de hem GOLF'te hem A3'te uyariyi defalarca aldım. Sistem sizin direksiyonu tutuşunuz, gaz ve fren pedallarina basış karakterinizi takip ediyor. Genel sürüsünüz dışında bir tepkisizleşme veya tam tersine tedirginlik hali algilarsa uyarıyı veriyor. OK yapıp kapatsaniz dahi bir kac dk sonra tekrar geliyor. Çok dur kalk yapılan yollarda ise uyarı denk gelmedi bana zira gaz fren gaz fren ayık olduğunuz belli :-) Özellikle uzun yolda uyarıyı aldıktan sonra genelde benzinciye girip bir elimi yüzümü yıkıyorum çünkü gerçekten yorulduğuma denk geldiği olabiliyor.

Ben dört kere 4 Saatlik 450 KM yol yaptım. Yolculuğun daha 1. saatinde uyarıyı verdi, İstanbul'dan yeni çıkmıştık yani. Gaz tepkisi ölçemez çünkü CC kullandım sürekli. Direksiyon tepkisiyle alakası var galiba.

Ayrıca Audi Sound System olayına benimde bakmam gerekecek. Keşke bir üst seçenek sistemde dahil edilebilse ama fiyat çok farkediyor galiba.
    @UMUT KIRDI @Fatal21tr
    Edit:
    Ender'deki Audi Sound System'da sadece stepnenin oraya bass ve orta konsoldaki yere hoparlör geliyormuş. Diğer hoparlorler aynı kalıyor, o yüzden çok büyük bir beklenti oluşturmaz. Bu yüzden de +1200 TL'lik bir retrofit'e değmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuray -- 15 Kasım 2016; 12:23:34 >

• se1530 kullanıcısına yanıt
    Benimde aracim cam tavanli,orjinal oem urun bulunca sorun olmuyor maslakta ve kadikoyde bir yer var ikisinde orjinal kaliteli urunler satiyor

• UMUT KIRDI U kullanıcısına yanıt
    Enderin sitede olan seat sound yazilarini silip audi diye satmaya calisiyolar,orjinal audi ses sistemiyle alakasi yok yazdiklari fiyattan belli

• Aynen öyle ayrıca aracın mevcut ses sistemi gayet tatminkar düzeyde

• Ozan bey
    yapıştırarak mı yoksa tavan deliniyormu montajda
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Ben dört kere 4 Saatlik 450 KM yol yaptım. Yolculuğun daha 1. saatinde uyarıyı verdi, İstanbul'dan yeni çıkmıştık yani. Gaz tepkisi ölçemez çünkü CC kullandım sürekli. Direksiyon tepkisiyle alakası var galiba.

Ayrıca Audi Sound System olayına benimde bakmam gerekecek. Keşke bir üst seçenek sistemde dahil edilebilse ama fiyat çok farkediyor galiba.
    @UMUT KIRDI @Fatal21tr
    Edit:
    Ender'deki Audi Sound System'da sadece stepnenin oraya bass ve orta konsoldaki yere hoparlör geliyormuş. Diğer hoparlorler aynı kalıyor, o yüzden çok büyük bir beklenti oluşturmaz. Bu yüzden de +1200 TL'lik bir retrofit'e değmeyecektir.

Aşağıda linkte Bang & Olufsen ses sitemi var fiyat 700 $

http://m.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m4084.l1313&_nkw=Audi+a3+8v+sound

• 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.