Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
674.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tabi bana gıcık olmuşta olabilirler fiyati 3 4 yerden çek edip dibe çektim diye.. orası da ayrı bir husus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gokturk010 kullanıcısına yanıt
    toyota istedigim lastigi takmıştı. fiyat olarak onlari zarara ugratacak bir durum degil. ayrica istedigimiz opsiyonu rengi secebiliyoruz madem lastigi neden secemeyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_ex

ustunde sanirim continental var ben michelin crossclimate takmak istiyorum. onumuz kış bi de kış lastiği muhabbetine girmeyelim diye. bunlarin premium servis anlayışı buysa audi servisine de ugramiycaz anlaşıldı

ben cross climate lastiği pek efektif bulamadım. bi lastik ya yazlıktır ya kışlıktır.

siz bence 1 takım kış lastiği alın en makbulu.
  • quote:

ustunde sanirim continental var ben michelin crossclimate takmak istiyorum. onumuz kış bi de kış lastiği muhabbetine girmeyelim diye. bunlarin premium servis anlayışı buysa audi servisine de ugramiycaz anlaşıldı

Lastikler burada montajlanmıyor, araçlar yerli üretim değil. Sıfır KM araç teslimatı yapılmadan sizin lastikleri niçin değiştirsinler ki? Ellerinde istediğiniz marka model lastik varsa komple takımı size satabilirler ama sizden çıkan lastiği alıp başka araca takamazlar. Bunu bırakın Audi'yi Volkswagen - Seat - Skoda hiçbir Doğuş Grubu aracında yaptirtamazsiniz. Lastikçiye gidip istediğiniz lastikle farkı verip yenileyebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz opsiyonu da üretilmis bir araca ekleyemezsiniz. Üretilmemis aracın sipariş aşamasında ekleyebilirsiniz. Sizin şu anda aldığınız araçta istediğiniz opsiyonu ekleme şansınız da yok. Sorun bakalım servis Alarm veya Ön Park Sensörü takıyor mu? Taktiklari tek özellik Cruise. O da Ambition ve Attraction araçlarda Almanya - Audi AG izin verdiği için. Şasiye kodlama yapilmazsa o dahi calismiyor.

• neyse sizin acinizdan gereksiz bir mevzu siz kabullenmissiniz bana anlattiklarinizdan sonra dahi garip geliyor. Şaseye ne istiyorlarsa kodlayabilirler. onemli olan musteri memnuniyeti ise asilmayacak sey yoktur.

• quote:

toyota istedigim lastigi takmıştı. fiyat olarak onlari zarara ugratacak bir durum degil. ayrica istedigimiz opsiyonu rengi secebiliyoruz madem lastigi neden secemeyelim

Bence bu konu için sinirlenmenize gerek yok, bunu ben de duymadım. Onu sisteme girme ihtimalleri yok. Benim bildiğim örneklerde (VW,Audi,Reno,Pejo) 0 km araçda lastik değişimi lastikçide yapıldı hep. Hemen ilk iş lastikçiye gidiliyo ve değişim yapılıyor. Ama her lastikçi de yapmıyor. Bir konu da bahsettiğiniz lastiği (hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama, daha doğrusu hangi ülke hangi belediye başkanı vs) bir de satıcısından dinlemenizi tavsiye ediyorum. Umarım yardımcı olmuşdur, daha aracı alırken hevesiniz kaçmasın diye söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doritoch -- 14 Kasım 2015; 21:44:17 >
  • Doritoch kullanıcısına yanıt
    belediye baskanini anlamadim ama eger örnek istiyorsaniz bursa akkoyunlu bayinden 2005 aralik ayinda corolla arac almistim uzerindeki bridgestone er300 lastikleri lassa snowways ile degistirmistim ekstra ucret vermeden yada talep etmeden.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Opsiyon takıntısı olmayanlara A3 şu anda daha iyi bir seçenek. Standart paketli araçlar Golf fiyatlarına bir miktar yaklaşmış.
    Bol opsiyonsuz yapamam diyenlere yine en mantıklı seçenek Golf. ACC, DCC, 18inch Durban, Adaptif farlar gibi opsiyonlar eklemeye kalkınca A3'ün fiyatı uçup gidiyor. Opsiyon fiyatları Audi'de VW'ye göre 2-3 kat fazla.
  • quote:

neyse sizin acinizdan gereksiz bir mevzu siz kabullenmissiniz bana anlattiklarinizdan sonra dahi garip geliyor. Şaseye ne istiyorlarsa kodlayabilirler. onemli olan musteri memnuniyeti ise asilmayacak sey yoktur.

Şasiye kodlama o kadar da kolay bir işlem değil. Online olarak aracina göre Volkswagen AG veya Audi AG 'ye bağlayarak kodluyorlar şasiye. Bir sonraki güncellemede şasiye kodlanan hiçbirşey için yeniden yazılım yüklenmesi gerekmiyor. Şasiye kodlanmayan her özellik ya çalışmıyor ya da ilk servis ziyaretinde sürüm güncellemesi ile siliniyor. Aktif olarak burada VAG kablosu ile kendisi parametre değiştiren ben dahil epeyce bir arkadaş var. Bu parametreleri şasiye giremedigimiz için her servis ziyareti sonrasi araca tekrar bağlanarak parametre girmemiz gerekiyor. Örnegin ben Cruise'u sonradan taktirdim. O esnada direksiyon içinde kablo bağlanan bir parça da değişti. Bu parça online olarak kodlanmadigi için güncelleme sonrası Cruise çalışmaz oldu. Tekrar gittim servise ve sorunu şasiye kodlayarak hallettik. Mevzu kodlamaya geldiği için bu kadar ayrıntılı anlattim ama sonuç olarak lastik talebinizi müşteri memnuniyeti alakali bir durum değil. Memnun degilseniz yeni bir set istediginiz lastiği alıp takarak memnun olabilirsiniz. Hangi ilde yaşiyorsunuz bilmiyorum ama talebiniz gerçekten ilginç.

şase kodlamasinin ne olduğunu gayet iyi biliyorum 8 ay önce bmw topladım. bahsettigim sadece lastik :) keşke neden olamayacağını anlatmak yerine aslinda gayet makul bir dileğimin olduğunu farkedip yanimda yer alsaniz da şu servisler ve bayilerin anayasa gibi kurallarini musteri lehine donmesiyle ilgili bir durumu hep beraber alabilsek

• quote:

şase kodlamasinin ne olduğunu gayet iyi biliyorum 8 ay önce bmw topladım. bahsettigim sadece lastik :) keşke neden olamayacağını anlatmak yerine aslinda gayet makul bir dileğimin olduğunu farkedip yanimda yer alsaniz da şu servisler ve bayilerin anayasa gibi kurallarini musteri lehine donmesiyle ilgili bir durumu hep beraber alabilsek

Bana DSG deyin yanınızda yer alayım BMW'yi 0km aldıysaniz onlara böyle birşey yaptirabildiniz mi?

dsg ile ilk kez tanisiyorum bir iki ay sonra paslasiriz...
    bmw ile ilgili ufak bir sır vereyim parayla serviste herseyi yaparlar.

• merhabalar,

alakasız olacak ama yakınlarda q3 fiyatı alan oldu mu?
  • Bu son kampanya indirimi ile ikinci el piyasası darbe yedi. Geçen sene sıfır aldığım fiyattan daha ucuza satıyolar şuanda. Vw gruvu yeni kasa A3 gelene kadar golfle aynı fiyata yakın tutup stokları eritmeyi planlamış olabilir.

• stok yoktur ki? 2016 da makyaj açıklanacak. 2017 başında makyaj gelecek. 1 yıl var en az. o kadar zaten stok olmaz. ekonomi yavaşladı diye indirim bence.
  • ambition 1.4 125 stronic cam tavan, xenon ledli fiyat alan varmı?
  • arkadaşlar ben bu arabanın deposunu tam dolduruyorum. dolum kapağının altında ki tahliyeden giderken bir miktar atıyor. o tahliyeye tıpa mı tıkasam acaba. sizler ne yapıyorsunuz tam doldurmuyor musunuz depoyu.
  • Merhaba

Bir, bir buçuk aydır araba arayışım bugün sonlandı. BMW forumunda x4 x1 mercedes glc derken bugun Audiye uğrayıp A5 e kapora verip çıktım. Aklımda hıc olmayan bir aracti. BMW forumda Sağım solum belli olmaz a markası der b markasi alıvermesim diye yazmistik haftaya pazartesi teslim alacağım inşallah.

Doğuş Oto teslimatta neler hediye ediyor? Audi damgali polari kopara bilirmiyim

A3 1.4 125 hp xenonlu 100 bin tl dizel otomatik s line a3 de 127.700 fiyat verdiler. Alacaklara bilgi olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

Merhaba

Bir, bir buçuk aydır araba arayışım bugün sonlandı. BMW forumunda x4 x1 mercedes glc derken bugun Audiye uğrayıp A5 e kapora verip çıktım. Aklımda hıc olmayan bir aracti. BMW forumda Sağım solum belli olmaz a markası der b markasi alıvermesim diye yazmistik haftaya pazartesi teslim alacağım inşallah.

Doğuş Oto teslimatta neler hediye ediyor? Audi damgali polari kopara bilirmiyim

A3 1.4 125 hp xenonlu 100 bin tl dizel otomatik s line a3 de 127.700 fiyat verdiler. Alacaklara bilgi olsun.

Hocam hayırlı olsun. İyi günlerde sağlık ve keyifle kullanın inşallah. Çok özel değilse A5 Sportback in size maliyeti yaklaşık ne kadar tutuyor paylaşabilir misiniz? Araç 177hp Multitronic mi yoksa 190hp Stronic versiyon mu? Listede donanım olarak isimlendirme göremiyorum. Donanımsal olarak farklı paketler mevcut mudur? Ek opsiyon olarak herhangi bir opsiyon mevcut mudur? Sorular biraz fazla oldu ama kusura bakmayın

• Merhaba,
    Dun maslak dogus otodan fiyat aldim ilgilenen arkadaslar olursa
    Scuba mavisi (Cok guzel renk) ambition, sline dis paket, katlanir ayna, advance paket, cam tavan 109.750
    Bende onceki kasasi olmasa alirdim dolu bir araba bos 1 serisi ile ayni fiyat..
    On sensorde mevcut unutmusum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbkaynar -- 16 Kasım 2015; 10:34:10 >
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.