Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (152. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
674.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu aracın atraction modelini alsak opsiyon eklemesek nasıl olur.
    Satarken diğer versiyonlara göre değer kaybı ne olur
    Golf comfortlıne ın üstüne biraz daha eklemekle alınabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

1 serisinde o fiyatta sunrof yoktur muhtemelen

o fiyata tabiki yok.. sunroof için ekstra 4000 TL isteniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kotiledon -- 12 Kasım 2015; 18:33:47 >
  • acikcasi 1 serisi guzel bir arac. a3 tercih etmemde bir kac etken neden oldu. 1. Eşim kullanacak kış sartlarinda arkadan itisli bir aracta zorlanabilecegini dusundum 2. arka koltuklar dar geldi 3. audi suan daha ucuz benzinli bmw fiyatina dizel audi..

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Arkadaşlar bu aracın atraction modelini alsak opsiyon eklemesek nasıl olur.
    Satarken diğer versiyonlara göre değer kaybı ne olur
    Golf comfortlıne ın üstüne biraz daha eklemekle alınabiliyor

Bu araca ek paket her şekilde gerekli bence.Attraction da jant ve koltuklar bana göre facia.Ek paket farkı da 4-6 bin TL çok makul diye düşünüyorum.Aslında donanım açısından Attraction+Advance paket her türlü yeterli geliyor.Bir tek cruise control hariç.Onu da dışarıda veya serviste taktırmak mümkün.

Yalnız şu fiyatlarla boş paket veya benzinli model almak pek mantıklı durmuyor 2.el düşünülüyorsa.

Ayrıca 1.2 'de 5-6 bin inselerdi F/P aracı olurdu ayrıca diğerlerine göre alınabilir duruma gelirdi.10bin farkla otomatik+1.4 alabiliyorken kimse 1.2'ye bu parayı vermez.Ayrıca en azından opsiyonlu araç bulma şansın da var.

Yine dediğim gibi ambiente 1.4 TFSI 85.000 fiyat almışsınız.Ben TDI+Ambition+xenon 96.500 fiyat aldım.Ambition farkı 2 bin TL xenon 3bin TL desek arada dizel için makul bir fiyat farkı kalıyor ki istenilirse dizel+ambiente daha makul fiyata bulunabilir(xenonsuz)..

• ecay kullanıcısına yanıt
    Baz derken advance paketli hocam.st ambiente yada ambition için xenon+sunrof olmayan model olmadığını söyledi.advance paketli xenon sunrof olmayan tek versiyon atractionmuş.
    Atractionun advance paketli jantı ambition ve ambienteden daha çok hoşuma gidiyor

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani hocam Attraction tek jant değil mi. Şu meselahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-audrive-dan-yeni-a3-s.back-1.6-tdi-110-hp-attraction-s-tronic-238079183/detay

Bu jantı seven çıkacağını pek tahmin etmezdim.Çünkü önceki kasanın ki bile çok daha güzeldi.Sedan attraction jantı yine bir nebze kabul edilebilinir geliyor bana.Tabi zevk-renk meselesi saygı duyarım.

Neyse , ambition ya da ambiente sadece advance paketli araç bulmak şu dönemde biraz zor ama bulunuyor diye biliyorum.Ama xenon şart gibi artık bu dönemden sonra.Sadece xenon ekli bulunabiliyor.

• beyler herkes arabaları beyaz mı alıyor?

audi başka renk getirmiyor mu
  • siyahta var isteyene...siyah araba bi kez kullandım tovbeliyim

jantı beğenmekten ziyade ambition ve ambientenin jantına tercih ederim.Tabi 10 kolluydu sanırım 17" farklı jantlar vardı onlar güzeldi.

• Fiyatlar 2015 şubat mart seviyelerine geri gelmiş gözüküyor. EUR nun gidişatına bakarsak yıl sonu ve 2016 başlarında fırsatlar devam edecek gibi.. Attraction dizel advance xenon fiyat alabilen oldu mu ?

• geçen sene aralıkta da 1.16 d 83.300 e bırakıyorladı. 3 yıl bakım hediyesiyle beraber
  • Birkaç gün içinde doğus esenyurta uğrayacağım, fiyatları ve ellerindeki hazır araçları sorup yazarım buraya.

• Dün sakarya audiye mesaj attım sporpack 1.6 Tdi 110 s tronic ambiante için gelen cevap:
    Merhaba,

Aracımızın fiyatına plaka masrafları ve bandrol dahil, trafik sigortası ve kasko hariç rakamı 104,500 tl dir.

Araçla ilgili teklif formu ektedir.

Araç isteğiniz üzere metalik renk seçilmiştir. 3600 tl fiyat farkı ile gelmiştir. Fiyata dahildir.

Araçta 2,6917 euro kur sabitlemesi mevcuttur.

Ben fiyattan birşey anlamadım indirim de göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conq_34 -- 13 Kasım 2015; 0:38:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: conq_34

Dün sakarya audiye mesaj attım sporpack 1.6 Tdi 110 s tronic ambiante için gelen cevap:
    Merhaba,

Aracımızın fiyatına plaka masrafları ve bandrol dahil, trafik sigortası ve kasko hariç rakamı 104,500 tl dir.

Araçla ilgili teklif formu ektedir.

Araç isteğiniz üzere metalik renk seçilmiştir. 3600 tl fiyat farkı ile gelmiştir. Fiyata dahildir.

Araçta 2,6917 euro kur sabitlemesi mevcuttur.

Ben fiyattan birşey anlamadım indirim de göremedim.

HB diyemi bilmiyorum ama Sedan'da ben alırken Sunroof o kadar pahalı değildi aralarında 30 euro gibi bir fark vardı Xenon'la.

Nisan 2015 Fiyat hatırlatması:
    90.000 Boş TDI Attraction 2014
    +6.000 2015 Yılı Farkı
    +5.000 Xenon
    +5.000 Sunroof
    +2.000-3.000 Ambiente-Ambition için ortalama

-6.000 TL'de HB'ciler için

2014 Ambiente Xenon, Ön Sis, Tiptronic Sedan araç için 97.000 TL verdiğimi açıklayarak fiyatların uygun olduğu yorumunu yapıyorum.
    Zamlar baya azalmış yani.
    Bundan 1 ay önce gittiğimde 97'ye aldığım araça 120 diyorlardı...

• conq_34 kullanıcısına yanıt
    Hocam araçta 13-14bin ekstra var.Kaldı ki iç aydınlatma paketi de gözükmüyor fiyat içinde.Benim aldığım fiyata göre normal yani.İndirimden önceki hali 113 civarı olurdu sanıyorum.
  • 3 hafta önce tüm audi bayiileri aradım.

1.6 tdi sb
    led
    sunroof
    ambition

bu paket için 114bin altında fiyat alamadım. dedim haziranda aynı aracın katlanır aynalısına 106bin verdiniz, bu fiyatlarda araç varsa hemen alayım dedim yok kur arttı gelen araçlar yeni kurdan dolayı çok düşmez dediler para hazır olduğu halde vermediler. gittiler daha 1 ay olmadan araçların fiyatlarını hazirandan bile düşük vermeye başladılar çok değişik bir satış politikası
  • losthell kullanıcısına yanıt
    Şu an istediğiniz araç katlanır ayna dahil 103bin TL.Katlanır aynasız bulunursa daha uyguna bile alınabilir.

Ancak şöyle bir durum var fiyatları Doğuş belirliyor.Yazdığım fiyat kampanyalı fiyatı.500 euro müdür insiyatifi haricinde çok bir şey yapamıyorlar.
  • arkadaşlar yukarıda okudum da, bmw 1 serisinden bahsedenler var. ben a3 almadan önce 1 serisi , a serisi mercedes ve a3 arasında gidip gelmiştim. forumları çok okudum bmw = sürüş keyfi dediler. 1 serisinden 5 e kadar böyledir dediler. aşırı şekilde bmw sempatizanıydım. yani 1 serisinin makyajlısını geçtiğimiz marttan beri bekleyen bir adamdım. direk alacaktım arabayı test falan etmeden o derece yani. Sonra araç TR ye geldi. bende mayıs da gittim teste. ya ben arabayı çok gözümde büyüttüm yada hakkaten öyle. ben sürüş keyfi falan anlamadım. hatta bana özellikle sürüş keyfi için 1.16 benzinli 136 hp vermek istediler. 1 kere onu test ettim. 2 kere de dizelini test ettim. açık söyliyim ben o herkesin anlattığı keyfi alamadım. bildiğin araba işte. ya ben anlamıyorum yada insanlar çok şişiriyo. bi de gözüme ufak geldi, arkası kuyu gibi bagaj ufak, açık söyliyim üzüldüm, hayallerim yıkıldı. gerçekten istiyordum arabayı. hemen arkasından audi a3 test ettim. motor ve yürüyen olarak tek fark bmw dizeli bir tık daha sessizdi. arkasından mercedes a kullandım, o da benzerdi.

fakat 1 ay sonra ben bu rakamlara 2. el 3 serisi alabilrim kafasına girince gidip bir premium selection 3.20 i ed test ettim. işte o arabanın direksiyonundan inmek istemedim. Ben sürüş keyfini o arabada aldım. ama 1 de o his yoktu.

tabi muhakkak öyledir yoksa bu kadar habersiz olmaları komik olurdu

bu fiyatlardan sonra 97'ye 2.el aynı aracın sedanını aldım ek olarak f1 kesik direksiyon mevcut. sedanı sıfır olarak 107-108 civarındadır o yüzden ona da bütçem yetmeyeceği için çok üzülmedim.

zaten hep böyledir alışveriş işi, beklersin zam yer alamazsın, alırsın fiyat düşer kafana takarsın

umarım kimse bu konuda çok zarar etmemiştir az paralar değil farklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: losthell

tabi muhakkak öyledir yoksa bu kadar habersiz olmaları komik olurdu

bu fiyatlardan sonra 97'ye 2.el aynı aracın sedanını aldım ek olarak f1 kesik direksiyon mevcut. sedanı sıfır olarak 107-108 civarındadır o yüzden ona da bütçem yetmeyeceği için çok üzülmedim.

zaten hep böyledir alışveriş işi, beklersin zam yer alamazsın, alırsın fiyat düşer kafana takarsın

umarım kimse bu konuda çok zarar etmemiştir az paralar değil farklar.

Sedanlarda böyle bir indirim şu anda görünmüyor. Aradaki 8.000-TL - 10.000-TL dolaylarında gezinen fark şu anda kampanya nedeniyle 23.000-TL dolaylarına kadar açılmış durumda. Belki Sedan da böyle bir indirime girer ama açıkçası Sportbacklerdeki bu indirim makyaja yaklasılması nedeniyle Almanya kaynaklı olabileceği gibi yerel kaynaklı stok eritme amaçlı da olabilir. Madalyonun iki yüzü var. Düşünen için güzel haber, bizim gibi 1 ay önce 84.500-TL ye GOLF almisken şu anda aynı paraya kafi dolulukta A3 Sportback alabiliyor olmak gibi sinir edici bir durum da var. İlaveten bu indirim şu sıralar aracını satmak isteyenleri de zorda bırakacak durumda. Mecbur ikinci eli de düşürmek gerekecek satabilmek için. İndirim çift tarafı keskin bıçak. Değnek diyemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 13 Kasım 2015; 11:56:33 >

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.