Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (150. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
674.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gsemre

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

1.6 tdi sedan ambiente + sunroof + led,xenon,sis farı + park asistanı + geri görüş kamerası dahil fiyat alan oldu mu son zamanlarda? Veya farklı versiyonlarına fiyat alan varsa benim yazdığım kombinasyon tahminen ne kadar olur?

Hazirda Geri Görüş Kameralı araç bulmanız imkansız gibi. Ön park sensörü olan araç da çok az denk geliyor. Belirttiginize yakın araç şimdilerde 120 - 125 arasına geliyor olmalı. Dünden beri biraz karıştı fiyatlar.

Karıştı derken lehimize mi alehimize mi karıştı?

Almayı düşünenlerin lehine karıştı aslında Sportback ile Sedan'in indirim oranları aynı görünmüyor. Sportback'te indirim oranları aracın fiyatını GOLF ayarına çekerken Sedan ile arasındaki makasini 8 - 10 binlerden 20 - 23 binlere çıkarttı. Bu durumda Sedan için de indirim bekleme seçeneği olabilirken mevcut indirime razı olmak da söz konusu olabilir ama iki kasa arasında bu fark reel midir tartışılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Arkadaşlar bütün ambition larda koltuk öne doğru uzuyor mu şu ilandaki gibihttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-audrive-dan-yeni-a3-s.back-1.6-tdi-110-hp-ambition-s-tronic-238603219/detay

Diz desteği oluyor galiba.Yoksa iç S-line'a özel falan mı?

Aynen hocam. Bu standart Ambition koltuğu. Zaten ilandaki araçta S Line yok. Bizim araçlardaki koltuk da bu şekil baldır destekli.

• quote:

quote:

quote:

quote:

1.6 tdi sedan ambiente + sunroof + led,xenon,sis farı + park asistanı + geri görüş kamerası dahil fiyat alan oldu mu son zamanlarda? Veya farklı versiyonlarına fiyat alan varsa benim yazdığım kombinasyon tahminen ne kadar olur?

Hazirda Geri Görüş Kameralı araç bulmanız imkansız gibi. Ön park sensörü olan araç da çok az denk geliyor. Belirttiginize yakın araç şimdilerde 120 - 125 arasına geliyor olmalı. Dünden beri biraz karıştı fiyatlar.

Almayı düşünenlerin lehine karıştı aslında Sportback ile Sedan'in indirim oranları aynı görünmüyor. Sportback'te indirim oranları aracın fiyatını GOLF ayarına çekerken Sedan ile arasındaki makasini 8 - 10 binlerden 20 - 23 binlere çıkarttı. Bu durumda Sedan için de indirim bekleme seçeneği olabilirken mevcut indirime razı olmak da söz konusu olabilir ama iki kasa arasında bu fark reel midir tartışılır.

O zaman en azından yıl sonuna kadar sedanı da makul seviyelere çekmelerini bekleyelim. Gerçi bekleye bekleye de araç alamadık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman en azından yıl sonuna kadar sedanı da makul seviyelere çekmelerini bekleyelim. Gerçi bekleye bekleye de araç alamadık.

Şöyle bir yol izlenebilir; bayiyi arayarak en son 2015 modellerin ne zaman geleceği sorulabilir. Başka parti araç gelmeyecekse aradığınız donanıma yakın araç stokta biterse fiyatlar düşse de bulamaz 2016 modele kalırsınız. Onlar da indirim öncesi fiyatla gelir. Misal bayide Attraction araç 2015 model 2016 Ocak ayında da bulunur stokta. Bu araçlara çok iyi fiyat verirler ama siz Xenon + Sunroof Ambition isterseniz ilk satılacak araç bunlar olduğu için bulmanız imkansız olur fiyat daha düşse de. Sene sonuna kalan bir de gereksiz pahalı oldukları için S Line paket araçlar olur. Bu nedenle bekleyip beklememekten ziyade istenene yakın aracın stoğa girip girmeyecegine, girecekse ne zaman gireceğine konsantre olmak daha önemli olabilir. Mesela Aralık'ta bayiye inecek istediginize yakın donanımda araç varsa şimdiden kapora yollayıp sistemde kapatabilirsiniz. Araç geldiğinde kampanya Sportback'ten Sedan'a da geçerse yararlanırsınız böylelikle. Geçmezse de zaten o andan sonra o donanım 2015 araç bulunamaz hale geleceği için güncel fiyatta da zarar etmeyeceksiniz. Biraz karışık anlattım galiba.

• ecay kullanıcısına yanıt
    Standart Ambition koltuğu bu. Her Ambition araçta aynıdır.
  • ambiente ile anlaştık hayırlı uğurlu olsun bakalım. haftaya teslim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şöyle bir yol izlenebilir; bayiyi arayarak en son 2015 modellerin ne zaman geleceği sorulabilir. Başka parti araç gelmeyecekse aradığınız donanıma yakın araç stokta biterse fiyatlar düşse de bulamaz 2016 modele kalırsınız. Onlar da indirim öncesi fiyatla gelir. Misal bayide Attraction araç 2015 model 2016 Ocak ayında da bulunur stokta. Bu araçlara çok iyi fiyat verirler ama siz Xenon + Sunroof Ambition isterseniz ilk satılacak araç bunlar olduğu için bulmanız imkansız olur fiyat daha düşse de. Sene sonuna kalan bir de gereksiz pahalı oldukları için S Line paket araçlar olur. Bu nedenle bekleyip beklememekten ziyade istenene yakın aracın stoğa girip girmeyecegine, girecekse ne zaman gireceğine konsantre olmak daha önemli olabilir. Mesela Aralık'ta bayiye inecek istediginize yakın donanımda araç varsa şimdiden kapora yollayıp sistemde kapatabilirsiniz. Araç geldiğinde kampanya Sportback'ten Sedan'a da geçerse yararlanırsınız böylelikle. Geçmezse de zaten o andan sonra o donanım 2015 araç bulunamaz hale geleceği için güncel fiyatta da zarar etmeyeceksiniz. Biraz karışık anlattım galiba.

Teşekkürler hocam, gayet mantıklı bi açıklama oldu. En kısa zamanda uğrayayım ben bayiye.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_ex

ambiente ile anlaştık hayırlı uğurlu olsun bakalım. haftaya teslim

Hayırlı olsun. Dünkü açıklamam yardımcı olmuştur işallah.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Açıklama, yorum, strateji. Siz iyice pazar analisti olmuşsunuz bravo :)

• selcukilhan S kullanıcısına yanıt
    aynen saolun.. yalnız audiye gıcık oldum pazarlığa yanaşmıyolar. bmw 3 yıl bakım paketi ile 2 yıl kasko hediye etmişti bunlarda tık yok. tok satıcı.
  • quote:

aynen saolun.. yalnız audiye gıcık oldum pazarlığa yanaşmıyolar. bmw 3 yıl bakım paketi ile 2 yıl kasko hediye etmişti bunlarda tık yok. tok satıcı.

1 günde 10.000-TL kadar fiyat kırdılar. Pazarlık yapmasalar dahi çok iyi fiyattan anlastiniz. Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

• quote:

Bmw bunu bireysel hediye etmiyor.Kampanya olarak genelde sene sonları kullanıyor.Bir nevi fiyat düşüşü gibi.Şindi bana 8k indirimmi deseler 3bakım 2 kaskomu deseler indirimi tercih ederdim.
    Bmw de sattığı fiyattan taviz vermiyor.
    Inşallah audinin bu fiyat kırması onlarıda ateşler.
    Audinin indirimi kafamı çok karıştırdı.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Hocam hangisi daha makbuldür.Ambiente mi ambition mu.
    Genelde ambition diyorlar ama ambiente daha çok işime geliyor.Sanırım daha konforlu,cc,yarı deri koltuk ve cam çıtaları.
    Ambitionu daha Pahalı ve değerli yapan 17" jant ve drive selectmi

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Hocam hangisi daha makbuldür.Ambiente mi ambition mu.
    Genelde ambition diyorlar ama ambiente daha çok işime geliyor.Sanırım daha konforlu,cc,yarı deri koltuk ve cam çıtaları.
    Ambitionu daha Pahalı ve değerli yapan 17" jant ve drive selectmi

Karar sizin beklentileriniz doğrultusunda şekillenecek hocam. Sizin için araçta konfor önemliyse Ambiante. Çünkü süspansiyonlar daha yumuşak. Ambition ise daha sert çünkü spor süspansiyona sahip. Spor Süspansiyon olarak gözünüzde çok sert tahta gibi bir araç canlanmasin, hatta bunun bir tık daha serti S Line araçlarda var. Ambition biraz daha yumuşak S Line paketli araca oranla. Ambition'da Cruise yok ama serviste takılabiliyor, ben taktirdim. Bunun dışında Drive Select önemli bir etken. Auto konumda direksiyon epey değişken oluyor ki ben çok memnunum. Fazla yaylanan araç sevmediğim için süspansiyonlar da rahatsız etmiyor. En önemlisi 3 kollu spor direksiyon da Ambition ile geliyor. 4 kollu direksiyon tasarımını da sevmiyorum. Koltuklar da Ambiante de daha yuvarlak hatlı ve daha yumuşak. Kumaş ve Deri nedeniyle daha zengin duruyor belki ama tasarım olarak Ambition koltukları yine benim tercihim olurdu. En önemli eksisi ise koltuklarda bel destek ayarı olmaması. Uzun yolda bazen bele boşluk hissi veriyor ama yine de konforsuz değiller. 17"jantlar ve lastikler de fiyatı yükselten etkenlerden. Ambiante'de ise krom cam çerçeveleri güzel bir özellik. Ayrıca araç için trimleri de birbirlerinden farklı. Ambiante'de desenli bir trim şeridi var ki bu da tamamen beğeniye özel. Ben yine Ambition tercih ederdim. Kısacası beklentilere göre Ambiante veya Ambition arasında karar vermek gerekiyor.
    Son olarak; araç için anlaşmadan mutlaka teklif formu isteyin. Üzerindeki ekstraları görün. Kimi araçlarda 10 kollu Dinamik Jant gelebiliyor, Katlanır Ayna gelebiliyor, Ön Park Sensörü veya Audi ses sistemi gelebiliyor. Direksiyondan kontrollü S Tronic her araçta yok. Mutlaka araç teklifinde kontrol edin. Buna göre beklentilere en yakın aracı bulmaya çalışın. Ben aracımı alırken olmazsa olmazlarım ; Ambition + Xenon - Led Stop + Sunroof + 10 Kollu Dinamik Jant ve Katlanır Ayna'ydı. Sene başında gelecek stok araçlarda denk getirebilmiştim. O dönem Maslak Doğuş'ta standart jant + Audi Ses Sistemli, Şenyıldız'da ise ön park sensörlü standart jantlı vardı. 10 kol jantlı Erel'de buldum ön park sensörü veya Audi Ses Sistemi almaktansa şimdiki aracımı seçtim.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Hepsi bir yana bu jant bir yana.Kesinlikle çok yakışmış.Ambition un 17" jantını pek beğenmedim.Hakeza ambienteninkinide.
    Bu janttan ambiente bulsak tabiki farkını isterler.

• Merhabalar,

Audi A3 ile BMW 116d arasinda kaldim.
    1.16d fiyat 105.500 ama 0.59 kredi avantaji var. Tek sikinti BMW'in icinin biraz dar olmasi..

Yakin zamanda Dizel Sportback Ambition + zenon/led fiyat alan var mi ?
    Bir de ambition suspansiyonlar ciddi manada sert mi ? sehir icinde sikinti yasar miyim, kullananlarin yorumlarini duymak isterim.

tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kotiledon -- 12 Kasım 2015; 1:48:55 >
  • sadece audi değil

mercedes ve bmw de pazarlık yapmıyor. hepsi tok satıcı. fiyat son fiyat.

4 kollu direksiyon çok çirkin arkadaşlar, otobüs gibi oluyor araç bence dikkat edin.

M.L.Crassus: jantlarda değişiklik isteyince haberleşelim bende standart ambition jant var :) sizinkiler daha havalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukilhan

sadece audi değil

mercedes ve bmw de pazarlık yapmıyor. hepsi tok satıcı. fiyat son fiyat.

4 kollu direksiyon çok çirkin arkadaşlar, otobüs gibi oluyor araç bence dikkat edin.

M.L.Crassus: jantlarda değişiklik isteyince haberleşelim bende standart ambition jant var :) sizinkiler daha havalı

Bu jantların olduğu aracı özellikle bekledim Standart jant olan Ön Park Sensörlü veya Audi Ses Sistemli diğer seçenekleri yine bu jantlar nedeniyle değerlendirmedim. Yaklaşık 1.500-TL gibi bir farkı var ama her baktığımda iyi ki bunları tercih etmişim diyorum hala Sonradan taktırmak isteyince ya uğraşmak istemiyorsun, ya orjinali çok pahalı oluyor ya da replikalara güvenemiyorsun. Bir önceki aracımda da Standart 17" Highline jantı olan Dijon'lar vardı. Alırken farklı bir opsiyon almadigim için pişman olmuştum. O deneyim bunlarda inat etmeme vesile oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kotiledon

Merhabalar,

Audi A3 ile BMW 116d arasinda kaldim.
    1.16d fiyat 105.500 ama 0.59 kredi avantaji var. Tek sikinti BMW'in icinin biraz dar olmasi..

Yakin zamanda Dizel Sportback Ambition + zenon/led fiyat alan var mi ?
    Bir de ambition suspansiyonlar ciddi manada sert mi ? sehir icinde sikinti yasar miyim, kullananlarin yorumlarini duymak isterim.

tesekkurler...

Bir iki mesaj yukarıda süspansiyona dair daha ayrıntılı düşüncelerimi paylaştım gerçi ama bence Ambition Süspansiyonu gayet yeterli konfora sahip. Çok yumuşak Toyota Corolla gibi bir araç istemiyorsanız rahatsızlık duymazsiniz. Cukurlarda ve kasislerde dikkatli olmak yeterli. Araç tahta gibi olmuyor hatta otoban sürüşlerinde yaylanabiliyor dahi. S Line ile daha spor daha serti olduğunu unutmamak lazım. Ama konfor beklentiniz muhakkak ise o zaman Ambiante tercih etmeniz daha yerinde olur kanımca.

• Şu da var ; yaklaşık 1 senedir A3 konularını takip ediyorum. Henüz Ambition alıp da konforsuz buldum veya memnun değilim, keşke Ambiante alsaydım diyeni görmedim. Ambiante alıp da keşke Ambition alsaydım diyeni de görmedim. Demek ki önemli olan isteyip bilerek ve kararlı olarak tercihi yapıyor olmak.

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.