Şimdi Ara

Yeni Astra (HB/SEDAN/Sports Tourer) 1.6 CDTİ 136 HP KULLANCILARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
4
Favori
11.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guard007

quote:

Orijinalden alıntı: DonjuanTR

quote:

eğer hb model alıcaksanız 70.200 200 ünü silseler 70.000 tl sport + stil paket için uygun bence.

Bencede uygun hocam iki bayiye gittim bugüne kadar en son 72.500 dediler ama daha pazarlık yaparız dediler. Bu fiyatla arasında 2.500 TL fark var az değil...

aynen öyle.bende merakla arabamın gelmesini bekliyorum internetten bakıyorumda pek kullanıcı yorumu yok. resimli bir şekilde test eden olsa yakıt performans yönünden çok güzel olucak. almadan önce çok düşündüm kararsız kaldım gezmediğim bayi kalmadı fakat 70.000 tl bandında '0' alınabilecek tek araba buydu siz ne düşünüyorsunuz ?

Hocam kesinlikle haklısınız Clioya 55.000 TL istendiği ülkede bu araca 70.000 TL çok normal. Ayrıca bu fiyatlara Astra 136 Hp ye en yakın olarak Kia Ceed'i görüyorum. Ayrıca WW Golf güzel ama bence hiçbiri bir astra değil

• DonjuanTR kullanıcısına yanıt
    Golf guzel ama sadece guzel :D euro 6 motorlu 136 lik astra ve en onemlisi 10 bin liralik fiyat farki astra kacmaaaz. Bana gecen hafta 69200 tl ye biraktilar ama sadece hb kasa sport modeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katılıyorum hocam astra kaçmaz. Ben sport+ stil paket istiyorum kısmetse..

• Ben aracımı 20.06.2014 tarihi itibari ile teslim aldım. Yakın zamanda kasa değiştirecek olması beni endişelendiriyordu ama görünüm ve sürüş dinamiklerini dikkate alarak doğru tercihte bulunduğumu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ar ge

Ben aracımı 20.06.2014 tarihi itibari ile teslim aldım. Yakın zamanda kasa değiştirecek olması beni endişelendiriyordu ama görünüm ve sürüş dinamiklerini dikkate alarak doğru tercihte bulunduğumu düşünüyorum.

detaylı incelemelerinizi bekliyoruz birde donanım ve renk öğrenebilirmiyiz
  • Aynı özelliklerdeki aracı alalı 10 gün oluyor. Şehir içinde gaz pedalını kullanırken dikkat edince 5.5 L/100km civarı yakıyor. Pedalı serbest bırakınca 7 oluyor. Şehir dışında ise klima açık ve 120 hız ile kullanarak 5.4 yaktı.

Araçtan ise çok memnunum. Beğenmediğim özelliği olmadı şimdiye kadar. Siyah olduğu için, üzerindeki toz tabakası aracın demirbaşıymış gibi gelmeye başladı şimdiden. İki saat önce yıkayıp apartmanın önüne koymuştum, şimdi kaportasına parmakla okunur şekilde 'beni yıka' yazmak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nén-El -- 24 Haziran 2014; 18:55:44 >
  • Guard007 G kullanıcısına yanıt
    Mobildeyim. Pc ye geçince ayrintili bir inceleme yazmaya calisirim.

• quote:

Merhaba;
    aracım Neptün mavi, bu rengi görüp çok beğenmiştim, hatta bulabilmek için sunroof çok istediğim halde feragat etmek zorunda kaldım, stil paketli neptün mavi sport donanım araç hiçbir bayinin elinde yoktu.
    Birçok arkadaşın bildiği gibi Sport ve Cosmo paketler arasında; elektrikli katlanabilir ayna, AFL Xenon farlar, hareket sensörlü alarm sistemi ve yarı deri koltuk döşemesi gibi farklılıklar bulunuyor, bunlar benim için olmazsa olmaz donanımlar değildi bu yüzden 4-5 bin lira fark vermeyi düşünmedim. Çift bölgeli dijital klima, bölmeli bagaj alanı, hız sabitleyici, hillholder, ışığa duyarlı dikiz aynası, elektronik park freni gibi donanımlar her iki pakette de bildiğim kadarıyla standart zaten.
    Araç şu an 250 km civarlarında, bir önceki aracım Grande Punto 1.3 90 hp olduğu için, 1.6 dizel astra ciddi anlamda seri bir dizel otomobil hissi veriyor bana, şu ana kadar hep şehir içerisinde kullandığım için aracın limitleri ile ilgili fikir edinemedim, yaklaşık 50 km önce ''dizel partikül filtresi doldu, sürmeye devam edin'' uyarısı çıktı ama forumdan okudugum kadarıyla bu normal bir durum, 2500-3000 devir bandına çıkıp bir iki dakika kullandıgınızda uyarı siliniyor. Ortalama tüketimim şu an 6.5 lt/100 km civarlarında ki yeni araç heyecanı ile yer yer hızlanma güdüsüyle otomobil kullandığım için bu değerler ilerleyen zamanlarda İzmir için düşecektir diye umuyorum. Bornova- karşıyaka arasında 6. viteste sabit 100 km hızla tüketimin 3,5-3,8 lt arasında oldugunu gözlemleyebildim, tabi bu değerler yolun düz kısımları için geçerli. Sport donanımda sadece arka park sensörleri mevcut, park sensörlerini kullandıgım diger araçlarda beğenmediğim gibi yeni astrada da değişen bir şey göremedim, kendi duyularınızla bir olmuyor.
    Araçla ara hızlanmalarda anlık tüketimin 20 litreli rakamlara çıkıp indiğini görebiliyorsunuz, tüketim verilerini oldukça hızlı bir biçimde ekrana yansıtıyor ayagınızın şiddetini gecikme olmaksızın yol bilgisayarında izleyebiliyorsunuz. Yol gürültüsü ve izolasyon konusunda yeni C4 kadar başarılı bulamadım ama yol tutuşunu beğendim, bu segmentte hemen her aracı kullanma şansım oldugu için rakiplerinin çocundan başarılı buldugumu söyleyebillirim (Golf, C4, Jetta, Bravo, i30 ve bir önceki kasa Corolladan dan iyi diyebilirim sanırım) henüz 120 km üstü hızlara hiç çıkmadıgım için yalıtım ve yol tutuş konusundaki fikirlerim ilerleyen günlerde değişebilir.
    Dikkatimi çeken eksiklikler,
    bagajda 12 Voltluk çakmak soketi yok.
    Arka yolcular için sağ ve sol koltuk altında sogutma kanalları mevcut ama iki koltuk arası ızgara yok.
    Anahtarsız çalışma hiçbir donanım seviyesinde yok.
    Bluetooth desteği sport pakette yok, business ve Cosmo'da var, bu eksikliği sonradan takılan, dvd/Navi ünitesi ile kapatacagım, direksiyon kontrolleri hazır.
    Farlar merceksiz.
    Cam tavan opsiyonu yok.

Artılar;
    bu fiyat aralıgındaki diğer araçlar gibi start stop mevcut ve güvenlik donanımları standart.
    Yol tutuşu başarılı.
    Türkiye'de satılan en güçlü 1.6 dizel motor seçeneğine sahip otomobil, ancak daha iyi hızlanma değerleri elde edilebilirdi.
    Kliması diğer GM üretimi araçlar gibi çok başarılı izmir sıcağında hızlı bir biçimde üşüyecek hale gelebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ar ge

quote:

Merhaba;
    aracım Neptün mavi, bu rengi görüp çok beğenmiştim, hatta bulabilmek için sunroof çok istediğim halde feragat etmek zorunda kaldım, stil paketli neptün mavi sport donanım araç hiçbir bayinin elinde yoktu.
    Birçok arkadaşın bildiği gibi Sport ve Cosmo paketler arasında; elektrikli katlanabilir ayna, AFL Xenon farlar, hareket sensörlü alarm sistemi ve yarı deri koltuk döşemesi gibi farklılıklar bulunuyor, bunlar benim için olmazsa olmaz donanımlar değildi bu yüzden 4-5 bin lira fark vermeyi düşünmedim. Çift bölgeli dijital klima, bölmeli bagaj alanı, hız sabitleyici, hillholder, ışığa duyarlı dikiz aynası, elektronik park freni gibi donanımlar her iki pakette de bildiğim kadarıyla standart zaten.
    Araç şu an 250 km civarlarında, bir önceki aracım Grande Punto 1.3 90 hp olduğu için, 1.6 dizel astra ciddi anlamda seri bir dizel otomobil hissi veriyor bana, şu ana kadar hep şehir içerisinde kullandığım için aracın limitleri ile ilgili fikir edinemedim, yaklaşık 50 km önce ''dizel partikül filtresi doldu, sürmeye devam edin'' uyarısı çıktı ama forumdan okudugum kadarıyla bu normal bir durum, 2500-3000 devir bandına çıkıp bir iki dakika kullandıgınızda uyarı siliniyor. Ortalama tüketimim şu an 6.5 lt/100 km civarlarında ki yeni araç heyecanı ile yer yer hızlanma güdüsüyle otomobil kullandığım için bu değerler ilerleyen zamanlarda İzmir için düşecektir diye umuyorum. Bornova- karşıyaka arasında 6. viteste sabit 100 km hızla tüketimin 3,5-3,8 lt arasında oldugunu gözlemleyebildim, tabi bu değerler yolun düz kısımları için geçerli. Sport donanımda sadece arka park sensörleri mevcut, park sensörlerini kullandıgım diger araçlarda beğenmediğim gibi yeni astrada da değişen bir şey göremedim, kendi duyularınızla bir olmuyor.
    Araçla ara hızlanmalarda anlık tüketimin 20 litreli rakamlara çıkıp indiğini görebiliyorsunuz, tüketim verilerini oldukça hızlı bir biçimde ekrana yansıtıyor ayagınızın şiddetini gecikme olmaksızın yol bilgisayarında izleyebiliyorsunuz. Yol gürültüsü ve izolasyon konusunda yeni C4 kadar başarılı bulamadım ama yol tutuşunu beğendim, bu segmentte hemen her aracı kullanma şansım oldugu için rakiplerinin çocundan başarılı buldugumu söyleyebillirim (Golf, C4, Jetta, Bravo, i30 ve bir önceki kasa Corolladan dan iyi diyebilirim sanırım) henüz 120 km üstü hızlara hiç çıkmadıgım için yalıtım ve yol tutuş konusundaki fikirlerim ilerleyen günlerde değişebilir.
    Dikkatimi çeken eksiklikler,
    bagajda 12 Voltluk çakmak soketi yok.
    Arka yolcular için sağ ve sol koltuk altında sogutma kanalları mevcut ama iki koltuk arası ızgara yok.
    Anahtarsız çalışma hiçbir donanım seviyesinde yok.
    Bluetooth desteği sport pakette yok, business ve Cosmo'da var, bu eksikliği sonradan takılan, dvd/Navi ünitesi ile kapatacagım, direksiyon kontrolleri hazır.
    Farlar merceksiz.
    Cam tavan opsiyonu yok.

Artılar;
    bu fiyat aralıgındaki diğer araçlar gibi start stop mevcut ve güvenlik donanımları standart.
    Yol tutuşu başarılı.
    Türkiye'de satılan en güçlü 1.6 dizel motor seçeneğine sahip otomobil, ancak daha iyi hızlanma değerleri elde edilebilirdi.
    Kliması diğer GM üretimi araçlar gibi çok başarılı izmir sıcağında hızlı bir biçimde üşüyecek hale gelebiliyorsunuz.

Araciniz hayirli olsun, kazasiz belasiz kullanmak nasip olsun.
    Bende Astra 1.6 hb sport paket ile ilgileniyorum deneyimlerinizi ilerleyen gunlerde tekrar paylasirsaniz sevinirim ozellikle yuksek hizda ivmelenme ve yol tutus karekterini merak ediyorum.

• 2 hafta sonra yıllık izine çıkacağım, bir aksilik olmazsa tatil boyunca edindiğim uzun yol tecrübeleri sonrası izlenimlerimi paylaşırım.
  • Bende cosmo+still paket dusunuyorum. Antalyada 74900 e biraktilar. Tatilden donunce istanbulda da fiyat alip kismetse arabamizi satip almayi dusunuyoruz. Astranin kasasi degisse bile mevcut kasa cok modern ve tipli. Bana gore uzun yillar kullanilabilecek bir araba ve motor.

• ben hb sport stil paket aldım 1800 km oldu aracın yakıt tüketimi akaryakıt firmalarına göre degişiyor su anda 6.8 shell nitro aracın kasası degişecek diyorlar asparagas bu kasa kolay kolay degişmez sadece makyajlanır.bir önceki aracı 2012 yeni kasa civic otomatikti 11 lt tüketimden sonra ilaç gibi geldi konfor ve yol tutuşu süper lastik basınç tablosu biraz karışık deneyimlerimle 4 kişi ön arka 34 hava kullanıyorum yüklüde 35 ön 38 arka yapıyorum alacak arkadaşlar tereddütsüz alıp keyifini sürsün hayırlı ramazanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcak

ben hb sport stil paket aldım 1800 km oldu aracın yakıt tüketimi akaryakıt firmalarına göre degişiyor su anda 6.8 shell nitro aracın kasası degişecek diyorlar asparagas bu kasa kolay kolay degişmez sadece makyajlanır.bir önceki aracı 2012 yeni kasa civic otomatikti 11 lt tüketimden sonra ilaç gibi geldi konfor ve yol tutuşu süper lastik basınç tablosu biraz karışık deneyimlerimle 4 kişi ön arka 34 hava kullanıyorum yüklüde 35 ön 38 arka yapıyorum alacak arkadaşlar tereddütsüz alıp keyifini sürsün hayırlı ramazanlar.

Kasa değişecek hiç kendinizi kandırmayın
    Dış görünüş olarak güzel olsa da teknik olarak rakiplerin epey gerisinde kaldı astra malesef. Bugünden 1 yıl sayın belki 14 ay yeni kasa için hafiflemesi lazım arabanın

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

Orijinalden alıntı: onurcak

ben hb sport stil paket aldım 1800 km oldu aracın yakıt tüketimi akaryakıt firmalarına göre degişiyor su anda 6.8 shell nitro aracın kasası degişecek diyorlar asparagas bu kasa kolay kolay degişmez sadece makyajlanır.bir önceki aracı 2012 yeni kasa civic otomatikti 11 lt tüketimden sonra ilaç gibi geldi konfor ve yol tutuşu süper lastik basınç tablosu biraz karışık deneyimlerimle 4 kişi ön arka 34 hava kullanıyorum yüklüde 35 ön 38 arka yapıyorum alacak arkadaşlar tereddütsüz alıp keyifini sürsün hayırlı ramazanlar.

Kasa değişecek hiç kendinizi kandırmayın
    Dış görünüş olarak güzel olsa da teknik olarak rakiplerin epey gerisinde kaldı astra malesef. Bugünden 1 yıl sayın belki 14 ay yeni kasa için hafiflemesi lazım arabanın

Kaynak gosterebilir misiniz? Bu kasa neden degissinki?

• Buyrun kaynak size
    http://www.worldcarfans.com/114062577277/2016-opel-astra-spied-testing-at-the-nurburgring
    Başka nir kaynakta 2015 ortasından itibaren almanya toprakları astra üretimibe veda edecek diyordu. Bu haberle mrtüşüyor
    Kasa niye değişecek;)
    Olaya salt dış görünüş olarak bakmayın derim. Rakipler ciddi oranda hafif. 136lık dizel vag 105 likten çok daha az performanslı. 115 lik hdi dan muhtemelen daha kötü değerlere sahiptir astranın şişmanlığı yüzünden

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Buyrun kaynak size
    http://www.worldcarfans.com/114062577277/2016-opel-astra-spied-testing-at-the-nurburgring
    Başka nir kaynakta 2015 ortasından itibaren almanya toprakları astra üretimibe veda edecek diyordu. Bu haberle mrtüşüyor
    Kasa niye değişecek;)
    Olaya salt dış görünüş olarak bakmayın derim. Rakipler ciddi oranda hafif. 136lık dizel vag 105 likten çok daha az performanslı. 115 lik hdi dan muhtemelen daha kötü değerlere sahiptir astranın şişmanlığı yüzünden

verdiğiniz link teki aracın kasası şu andaki kasa ile aynı değişiklik yok ön ızgara ve arka spotlarda değişiklik gözlemledim ben ne çıkarsa çıksın honda civic fb6 kasası gibi efsane kasa olarak kalacak tdi tdci hdi dci bu motorlar hafiflikle ilk kalkışlarda iyiler ama astra hızını aldıkça bu araçları yiyiyo mükemmel bir stabilit eye sahip ben 2000 km dir kullanıyorum bu arada almış olan arkadaşlara yaptıgım yakıt marka testlerinde total exellium diyorum kazasız sürüşler diyorum

• Kasa agir derken (SW icin ozellikle), malzemenin daha saglam oldugu anlamina da geliyor mu bu? Sahsen guvenligi performansa tercih ediyorum ama bu arac hakkinda pek bilgim yok, yeni arastirmaya basladim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende sport modelini almış bulunmaktayım daha elime ulaşmadı önümüzdeki hafta deneme imkanım olacak :)
  • öncesinde hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binersiniz inşallah
    bende 2014 model opel astra 1.6 136hp sport+stil paket bi ara. aldım 2 gün önce yanlız araçla gelirken yolda kaldım aracı çekici diyarbakır opel canlar otomotive çekildi 2 gündür de 0 aracın arızası giderilmedi ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..
  • sefa.56 S kullanıcısına yanıt
    ne arızası verdi acaba araba ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.