Şimdi Ara

Yeni Astra 1.3 CDTİ Testi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
25.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    opelin şuan türkiyede satabileceği dizel motoru sadece 1.3 dizel
    astradada her ülkede olduğu gibi 1.3 dizel kullanılıyor.
    ve bunu çevreci otomobiller yani ecoFLEX modeller olarak satıyor.
    Adam size bunu alın ucun kaçın diye vermiyor zaten.
    Bu arada 14,7 olan hızlanması yeni katalog verilerinde 14,5 hızlanma var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

hort

Umarım ben yanlış anlamışımdır. Astra heryerde 1.3 dizel olarak satılmıyor. Almanyada 1.7 dizel ve 2.0 dizel olarak satılıyor. 1.3 motor kullanılmıyor bile.

http://www.opel.de/fahrzeuge/modelle/personenwagen/astra-5-tuerer/konfigurator.html#/engine

Almanyadaki sitesinde birşey daha dikkatimi çekti; LPG li 1.4 Turbo da satılıyor.

Autogas
    1.4 LPG Turbo ecoFLEX [103 kW], manuelles 6-Gang-Getriebe (MT-6) Autogas: 129 / Benzin: 141 Autogas: 7,9 / Benzin: 6,0 € 26.850,00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SxXXxN -- 10 Ocak 2012; 13:33:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SxXXxN

quote:

hort

Umarım ben yanlış anlamışımdır. Astra heryerde 1.3 dizel olarak satılmıyor. Almanyada 1.7 dizel ve 2.0 dizel olarak satılıyor. 1.3 motor kullanılmıyor bile.

http://www.opel.de/fahrzeuge/modelle/personenwagen/astra-5-tuerer/konfigurator.html#/engine

Almanyadaki sitesinde birşey daha dikkatimi çekti; LPG li 1.4 Turbo da satılıyor.

Autogas
    1.4 LPG Turbo ecoFLEX [103 kW], manuelles 6-Gang-Getriebe (MT-6) Autogas: 129 / Benzin: 141 Autogas: 7,9 / Benzin: 6,0 € 26.850,00

http://www.opel.de/content/dam/Opel/Europe/germany/nscwebsite/de/01_Vehicles/01_PassengerCars/New_Astra_Hatchback/01_ModelOverview/04_PDF/astra%20j%20preisliste%2020111128_final.pdf

fiyat listesine bakmıştım ben var.

• quote:

quote:

quote:

hort

Autogas

http://www.opel.de/content/dam/Opel/Europe/germany/nscwebsite/de/01_Vehicles/01_PassengerCars/New_Astra_Hatchback/01_ModelOverview/04_PDF/astra%20j%20preisliste%2020111128_final.pdf

fiyat listesine bakmıştım ben var.

Kasım fiyat listesi burdaki. Belki yeni yıl ile birlikte bu motoru kaldırmış olabilirler. Arayıp sormak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SxXXxN -- 10 Ocak 2012; 13:46:38 >

• hollanda ve italyaya baktım şimdi halen satılıyor 1,3 dizel
    hollandada en çok satılan astra modelleri bunlarmış
    10% Astra Sports Tourer Cosmo 1.4 Turbo ecoFLEX Start/Stop 6-bak 103kW (140pk) Stel samen
    8% Astra Sports Tourer Cosmo 1.7 CDTI ecoFLEX handgeschakeld 6-bak - 81kW (110pk) Start/Stop Stel samen
    7% Astra Sports Tourer Sport 1.4 Turbo ecoFLEX Start/Stop 6-bak 103kW (140pk) Stel samen
    5% Astra Sports Tourer Cosmo 1.4 Turbo automaat 6-traps - 103kW (140pk) Stel samen
    5% Astra Sports Tourer Cosmo 1.4 Turbo Start/Stop 6-bak 88kW (120pk) Stel samen
    5% Astra 5-deurs Cosmo 1.4 Turbo ecoFLEX Start/Stop 6-bak 103kW (140pk) Stel samen
    4% Astra Sports Tourer Sport 1.4 Turbo Start/Stop 6-bak 88kW (120pk) Stel samen
    4% Astra Sports Tourer Cosmo 1.3 CDTi ecoFLEX handgeschakeld 5-bak - 70kW (95pk) Start/Stop Stel samen
    3% Astra 5-deurs Sport 1.4 Turbo Start/Stop 6-bak 88kW (120pk) Stel samen
    3% Astra Sports Tourer Anniversary Edition 1.4 Turbo Start/Stop 6-bak 88kW (120pk) Stel samen

• quote:

Kasım fiyat listesi burdaki. Belki yeni yıl ile birlikte bu motoru kaldırmış olabilirler. Arayıp sormak lazım

olabilir şuan halen fiyat listesinde mevcut konfigüranyonda olmaması satılmıyor anlamına gelmez.
    Dememkki Almanyada araçlara heray zam gelmiyor
  • quote:

quote:

olabilir şuan halen fiyat listesinde mevcut konfigüranyonda olmaması satılmıyor anlamına gelmez.
    Dememkki Almanyada araçlara heray zam gelmiyor

Bakalım zaman gösterecek :)
  • Şirketimizde 2 tane vardı bundan, daha yeni elden çıkardık. Kesinlikle çok kötü, performans çok yetersiz, 1. vitesi rezalet. Motora laf edemicem, belki corsa ya takılsa iyi gider, ama 1.4 tonluk araç için kötü. Eğer adam gibi bir dizel ekonomik motorlu araç istiyorsanız corolla d4d lere bakın, üzmeyecektir.
  • italya,bulgaristan,yunanistan,bosna hersek,portekiz,danimarka,almanya, nereye baksanız astra 1.3 dizel satılıyor.
    türkiyede bu vergi sisteminde 1.7 satılamayacagına göre problem?
    opel 1,6 dizel motor üzerinde çalışıyormuş ama 2-3 sene sonra en gec 1,6 dizel araçlara bindikmi 3000 motora binmiş gibi oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikoli88 -- 10 Ocak 2012; 15:11:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Şirketimizde 2 tane vardı bundan, daha yeni elden çıkardık. Kesinlikle çok kötü, performans çok yetersiz, 1. vitesi rezalet. Motora laf edemicem, belki corsa ya takılsa iyi gider, ama 1.4 tonluk araç için kötü. Eğer adam gibi bir dizel ekonomik motorlu araç istiyorsanız corolla d4d lere bakın, üzmeyecektir.

cool story bro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikoli88 -- 10 Ocak 2012; 14:10:33 >
  • İspanyada dizel yeni astra sadece 1.3 satılıyor vergiler bizim gibimi ne...
  • quote:

quote:

Şirketimizde 2 tane vardı bundan, daha yeni elden çıkardık. Kesinlikle çok kötü, performans çok yetersiz, 1. vitesi rezalet. Motora laf edemicem, belki corsa ya takılsa iyi gider, ama 1.4 tonluk araç için kötü. Eğer adam gibi bir dizel ekonomik motorlu araç istiyorsanız corolla d4d lere bakın, üzmeyecektir.

cool story bro

cool story olması aracın gitmediği gerçeğini kapatmaz

• 60.000 para öde ondan sonra 0-100'ü yarım saat olan araba al. Kalsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

60.000 para öde ondan sonra 0-100'ü yarım saat olan araba al. Kalsın

Bu konu hakkında insignia başlığında north korea arkadaşımızın yorumu var, görünce yarım saat gülmüştüm abartsız

''1.3cdti astra 0-100 çıkana kadar kitap okuyup bitirirsin''
  • tasarima evet motora hayir diyorum.
  • quote:

quote:

Bu konu hakkında insignia başlığında north korea arkadaşımızın yorumu var, görünce yarım saat gülmüştüm abartsız

harbiden çok komik bende yarım saat güldüm ama başka yerimle

• quote:

quote:

Valla o daha iyiymiş

• quote:

Orijinalden alıntı: ~SERKAN~
    ....
    alalı 5 ay, 9800km oldu...
    İnanın focus kullanıyorum arada sırada, astranın motorunu çıkartıp uçurumdan atasım geliyor.
    ...

para verip aracı alan kullanan bir kişi yukarıdaki gibi bir yorum yapıyorsa
    yorumuna önem vermek gerekir
  • Forum geneli minimum 2000cc ve 180 beygirlik araçlara bindiğinden arada böyle 1.3 motor kullananlara hadlerini bildirmek lazım tabi.

1.3 motorun yaktığı mazotu,ödediği vergiyi ve sebil gibi yedek parçayı konuşan yok. Forumda 1.3 motoru kötüleyenlerin %90 ı ya liseli ergen ya da kendini yetişkin gibi göstermeye çalışan baba parasıyla arabaya binen, post-ergen sendromlu "kapışalım abi" modundaki tipler. Orta yaşlarına gelmiş, çoluk çocuğa karışmış ve kişiliği oturmuş adamın yapacağı yorum " cdti araba kalkana kadar kitap okuyup bitirirsin" şeklinde olamaz. Buna gülen adamında ötekinden farkı yoktur zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

Forum geneli minimum 2000cc ve 180 beygirlik araçlara bindiğinden arada böyle 1.3 motor kullananlara hadlerini bildirmek lazım tabi.

1.3 motorun yaktığı mazotu,ödediği vergiyi ve sebil gibi yedek parçayı konuşan yok. Forumda 1.3 motoru kötüleyenlerin %90 ı ya liseli ergen ya da kendini yetişkin gibi göstermeye çalışan baba parasıyla arabaya binen, post-ergen sendromlu "kapışalım abi" modundaki tipler. Orta yaşlarına gelmiş, çoluk çocuğa karışmış ve kişiliği oturmuş adamın yapacağı yorum " cdti araba kalkana kadar kitap okuyup bitirirsin" şeklinde olamaz. Buna gülen adamında ötekinden farkı yoktur zaten.

aynen gün gelecek onlarda büyüyecek hangisi daha az yakar hangisinin vergisi daha az diye bakacaklar.
    birde bakmışsın 1.3 motor aracları var.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.