Şimdi Ara

yeni askerlik sistemiyle ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lise mezunuyum. bu sistemle gitsem uzun dönem olacağım. yeni sistemle birlikte 6 ay maaşlı olmak istiyorum. yeni sistem tahminen ne zaman olacak? en son ayın sonunda tbmm gündemine gelecek denildi yasa tasarısı onaylanırsa hemen ardından bu sisteme mi geçilecek yoksa uzun zaman mı geçecek? şimdi askere uzun dönem diye silah altına alınsam ve birkaç ay sonra bu sistem gelse faydalanabilir miyim? tavsiyeniz şimdi gitmek midir yoksa beklemek midir?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 22 Nisan 2019; 10:52:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sanıyorum 2011 öncesi 14 ay idi askerlik. abim o dönemde 12 ay'a düştüğünde 2 ay erken teskere almıştı.
    yani askerdekileri kapsamıştı o yıllarda.

buarada ben de bir soru sormak istiyorum; 6 ay'a mı düşüyor askerlik? yani şuan lise mezunu biri gitse 6 ay mı yapacak? para vesaire verilecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iam

sanıyorum 2011 öncesi 14 ay idi askerlik. abim o dönemde 12 ay'a düştüğünde 2 ay erken teskere almıştı.
    yani askerdekileri kapsamıştı o yıllarda.

buarada ben de bir soru sormak istiyorum; 6 ay'a mı düşüyor askerlik? yani şuan lise mezunu biri gitse 6 ay mı yapacak? para vesaire verilecek mi?
    lise ilkokul üniversite fark etmiyor 1 ay temel eğitim 5 ay zorunlu 1 ay temel eğitimden sonra kontejana göre herkes bedelli yapabilir.

• Paul Muaddib kullanıcısına yanıt
    yani 6 ay yaptıktan sonra terhis olmak için ödeme mi yapmak gerekiyor? bu ödeme tutarı ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iam

yani 6 ay yaptıktan sonra terhis olmak için ödeme mi yapmak gerekiyor? bu ödeme tutarı ne kadar?
    hayır ödeme yapmıyorsun. bedelli olmak istersen ilk 1 ay sonra bedellinin parasını verip terhis oluyorsun vermek istemezsen diğer 5 ay normal askerlik yapıyorsun

çok iyiymiş bu sistem bence umarım kısa zamanda faaliyete geçer. cevapların için teşekkürler hocam.
    Hocam lise mezunu olan 6 ay yapıp kalan 6 ay için ödeme yapmıyor mu?

• Silâh altındayken kural değişse etkilemiyorsun yani ne olarak başladıysan öyle devam edersin

• Peki bi soru sormak istiyorum bilginiz varmi acaba bedelli ücretinde indirim olurmu zamanla sizce

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Ne alaka kardeş ?
    18 den 15 e düştüğünde
    15 ten 12 ye düştüğünde erken terhis olanlar oldu.
    Askerlikte böyle bir hak var bilip bilmeden konuşma.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam lise mezunu olan 6 ay yapıp kalan 6 ay için ödeme yapmıyor mu?
    Hayır 1 ay yapıyor,sonra 5 ay daha yapmak istemiyorsa para veriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAYINA-GİDER

Ne alaka kardeş ?
    18 den 15 e düştüğünde
    15 ten 12 ye düştüğünde erken terhis olanlar oldu.
    Askerlikte böyle bir hak var bilip bilmeden konuşma.
    Silâh altındayken vurmaz. Daha birliğe teslim olmamıştır o sıra değişmiştir o zaman olabilir

• X kare kullanıcısına yanıt
    Hocam peki kontenjanda çıkmazsak?

6 ay mecbur mu yapacağız?

• quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam peki kontenjanda çıkmazsak?

6 ay mecbur mu yapacağız?
    Evet,ama zaten çok pahallı o parayı bulan sayısı çok az olacaktır komtenjan dolmaz hiçbirzaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ya arkadaşım sen normalmisin ?

Dayım 18 iken gitti 15 e düştü erkenden geldi Abim gitti 15 iken 12 oldu oda erken terhis oldu.
    Silah altındayken vurmazmış sen bunu başka yerde söyleme dalga geçerler.

Bir kanun yürülüğe girdiği tarihte , kapsamındaki tüm kişileri kapsar.

https://www.yeniakit.com.tr/haber/tek-tip-askerlik-silah-altindakilere-vuracak-mi-askerlik-kac-ay-olacak-539008.html

https://www.memurlar.net/haber/443042/askerlik-12-aya-dustu-terhisler-basladi.html

Al şunları otur yerine bir dahada saçma sapan asılsız yazma.

• Dostum biraz sakin ol. Bende araştırmıştım silah altındayken vurmuyor diye öğrendim

Hala silah altındayken vurmuyor diyor çıldırmamak elde değil senin önüne genelkurmay başkanını getirip cevabınımı verdirecez kardeşim ne laftan anlamaz birşeymişsin.
    Milleti yanlış bilgilendirme buraya binlerce kişi bakıyor senin şu saçmalıklarından dolayı millet yanlış bilgilenecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALAYINA-GİDER

Hala silah altındayken vurmuyor diyor çıldırmamak elde değil senin önüne genelkurmay başkanını getirip cevabınımı verdirecez kardeşim ne laftan anlamaz birşeymişsin.
    Milleti yanlış bilgilendirme buraya binlerce kişi bakıyor senin şu saçmalıklarından dolayı millet yanlış bilgilenecek.
    Okuman yazman yokmu? Son mesajda öyle mi yazmışım. Bende soruşturdum bize vurmadı diyenler vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHIHAD -- 28 Nisan 2019; 15:21:7 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.