Şimdi Ara

Yeni aracım A3 sedan 1.0 s tronic Pİ İlk İzlenimlerim (Yeni Resimler Geldi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
10
Favori
10.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 Ekim itibari ile aracı teslim aldım .
    Aracım 2016 1.0 tfsi s-tronik şanzımanlı Pİ kasa A3 sedan
    başlangıç paketine Advance eklenmiş hali (paket ekli halde geliyor seçme şansım olmadı)

2 yıl garanti uzatımını peşinen aldım (önceki skoda octavia aracımda dsg ve mekatronik arızalarından dolayı )
    satış temsilcileri ne yazık ki donanımı tam olarak bilmiyor
    hild holder yok dediler ama araçta standart var (sadece yokuş kalkış var dendi)
    led far yok dediler (xenon plus olduğundan) araçta mevcut.
    perde hava yastığı yok dediler ama en ön sağ ve sol sütünda ve arka sağ - sol bağaj sutunlarında airbag yazıyor (bunları perde hava yastığı diyebiliyorum yanılabilirim)
    ön direksiyon ve yolcu göğüs üzerinde airbag yazıyor
    direksiyon altında torpido altında airbag yazıyor (diz hava yastıkları)
    sürücü ve yolcu koltukların yan alt kısımlarında airbag yazıyor.(yan hava yastıkları)
    octavidan sonra bagaj biraz dar ama tatminkar seviyede .
    arka diz mesafesi ve baş mesafesi 1.70 m boyum son derece yeterli . ama orta şaft tünelinden dolayı 3.kişi çok konforlu olmayacaktır.
    gelelim motora kesinlikle 1.0 olması sıkıntı yaratmasın ,
    ilk kalkış ara hızlanmlara yokuş yukarı hızlanmalar hiçbirinde sıkıntı yaşamadım ama kıyas yapabileceğim araçlar
    ancak kullandığım araçlar olabilir. (2011 model 1.6 tdi dsg octavia , 2010 model 1.4 tsi manuel octavia , 2015 model eski kasa 1.4 manuel superb )

Toplamda 500 km yol yaptım bunun 450 km si otoban ve biraz hız sınırlarını aşarak kullandım (genel hız ortalamam 500 km de 95 km/h )
    resimlerde de görüldüğü gibi kesintisiz 224 km gözüken otobanda sürmüş olduğum zamanda 6,6 / 100 km lt genel hızım 130 altına inmeden 170 lere kadar çıkarak
    sürdüm.
    aracın genel ortalaması da 6,5/100 km lt
    son 50 km yi ise 90 km/h ile sürdüm o zamanda 4.9 lt ortalama yakaladım.
    sürüş şekline ve yol durumuna göre illa ki fark edecektir ama bence üzecek bir yakıt değeri olmayacak gibi
    2 yetişkin 1 çocuk ile adana - iskenderun - kahramanmaraş arası otobanda yapıldı yer yer rampa yer yer inişli bir otoban .
    aynı yolda üstte bahsettiğim araçlar ile hız kurallarına uyulmuş şekilde
    dizel ortalama : 4.5
    benzinli octavia ve superb ile : 6.5 - 7 ortalamalar ile gittiğim bir yol.

sonuç olarak hızlanma ve sürüş keyfi açısından bir sıkıntım olmadı. 120 km den sonra rüzgar sesi artıyor onun dışında araç içi ve dışından bir ses duymadım.
    otomatik şanzımanına diyecek lafım yok (daha önceki skoda octavia dsg aracımda 2 defa kavrama değişimi , 1 kerede mekatronik değişimi yapmış olmama rağmen bu dsg=stronik şanzımanın sürüş keyfi bir başka inşallah sıkıntı yaşamam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapidturkey -- 16 Ekim 2016; 18:51:28 >

• hayırlı olsun arac kaça mal oldu ? surus izlenimlerinizi bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: texmo

hayırlı olsun arac kaça mal oldu ? surus izlenimlerinizi bekliyoruz

92400 pazarlıklar sonucu . olmayan araca bulurum diyerek daha yüksek fiyat isteyen bayiler oldu ama bulamadılar :)
    forumlarda en düşük 92200 e istanbuldan alanlar olmuş . daha düşüğünü duymadım.
    pazar günü 500 km bir sürüş sonrası izlenimlerimi buradan paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapidturkey

quote:

Orijinalden alıntı: texmo

hayırlı olsun arac kaça mal oldu ? surus izlenimlerinizi bekliyoruz

92400 pazarlıklar sonucu . olmayan araca bulurum diyerek daha yüksek fiyat isteyen bayiler oldu ama bulamadılar :)
    forumlarda en düşük 92200 e istanbuldan alanlar olmuş . daha düşüğünü duymadım.
    pazar günü 500 km bir sürüş sonrası izlenimlerimi buradan paylaşırım.

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun aracınız. 1.0 tfsi motoru ben de düşünüyorum. 1.0 tfsi PI modeller design/sport seçeneğini sunuluyor muydu?bilginiz var mı acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: florads

hayırlı olsun aracınız. 1.0 tfsi motoru ben de düşünüyorum. 1.0 tfsi PI modeller design/sport seçeneğini sunuluyor muydu?bilginiz var mı acaba.

evet sunuluyor ama şuan için araç yok dendi bana gelecek araçlar içinde fiyat garantisi veremediklerinden beklemedim.
  • quote:

quote:

evet sunuluyor ama şuan için araç yok dendi bana gelecek araçlar içinde fiyat garantisi veremediklerinden beklemedim.

Alıntıları Göster
    çok mantıklı bir tercih yapmışsınız. güle güle kazasız belasız kullanın.

• quote:

çok mantıklı bir tercih yapmışsınız. güle güle kazasız belasız kullanın.

Alıntıları Göster
    tercihiniz için tebrikler, güzel bir araç almışsınız.

kur kaçtan hesaplandı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: losthell

2,99 o sayede liste fiyatı baya düştü zaten
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: losthell

2,99 o sayede liste fiyatı baya düştü zaten

Alıntıları Göster
    Aracınız hayırlı olsun.

Arka stopları da görebileceğimiz bir resim varsa paylaşabilir misiniz acaba?

Çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq

Aracınız hayırlı olsun.

Çok teşekkürler.

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun guzel arac
  • quote:

Aracınız hayırlı olsun.

Çok teşekkürler.

İşte o aracın en kötü kısmı ikinci kötü kısmı ise ön ledlerin olmayışı ama led sevmeyenler için xeonon standart olması güzel oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphi3458

quote:

Aracınız hayırlı olsun.

Çok teşekkürler.

İşte o aracın en kötü kısmı ikinci kötü kısmı ise ön ledlerin olmayışı ama led sevmeyenler için xeonon standart olması güzel oldu

Alıntıları Göster
    yarın teslim aldıktan sonra pazar günü bolca resim çekerim .
    bu arada araçta xenon plus varmış (sitesinde açıklamada gündüz farları led yazıyor )
    arka farlar halojen yazıyor donanım kağıdında ama xenon plus yazıyor ön farlar için

• Bugün bayide inceledim aracı, sportback zaten yok, sedan için ise 92300 TL fiyat aldım.

İç mekanda koltuklar hariç beğenmediğim bir yönü yok, dış tasarımda ise arka stopların halojen olması ve kapı çerçevelerinde krom çıtaların olmaması haricinde beğendim diyebilirim, bu piyasa şartlarında özellikle sportback fiyatı çok iyi.

Aracınız tekrar hayırlı olsun, özellikle motorla ilgili değerlendirmelerinizi beklerim.
  • quote:

quote:

Aracınız hayırlı olsun.

Çok teşekkürler.

Makyajlı kasalarda Xenon Plus gündüz led'leri farın sadece üst kısmında, makyajlı A6 gibi. Bu araçta arkalar halojen mesela.

Resimler alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano -- 15 Ekim 2016; 19:38:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: volcano

quote:

quote:

Aracınız hayırlı olsun.

Çok teşekkürler.

Makyajlı kasalarda Xenon Plus gündüz led'leri farın sadece üst kısmında, makyajlı A6 gibi. Bu araçta arkalar halojen mesela.

Resimler alıntıdır.

Alıntıları Göster
    güle güle kullanın araçlar güzel de, ne bileyim makyajla tipini bozmuşlar biraz sanki. eski hali daha iyiydi.

bizim kasa değerleecek böyle olursa.

fiyatlar çok iyiyken ben de benim sedanı satıp, s-line bayağı full bir şey almak istiyordum, benimkinde adaptive cruise katlanır ayna fln yok. ama bilemedim şimdi .

ama sen güle güle kullan , aracın çok güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

güle güle kullanın araçlar güzel de, ne bileyim makyajla tipini bozmuşlar biraz sanki. eski hali daha iyiydi.

bizim kasa değerleecek böyle olursa.

fiyatlar çok iyiyken ben de benim sedanı satıp, s-line bayağı full bir şey almak istiyordum, benimkinde adaptive cruise katlanır ayna fln yok. ama bilemedim şimdi .

ama sen güle güle kullan , aracın çok güzel.

teşekkürler yeni resimler ve ilk izlenimlerimi ilk mesaja ekledim
  • quote:

Bugün bayide inceledim aracı, sportback zaten yok, sedan için ise 92300 TL fiyat aldım.

İç mekanda koltuklar hariç beğenmediğim bir yönü yok, dış tasarımda ise arka stopların halojen olması ve kapı çerçevelerinde krom çıtaların olmaması haricinde beğendim diyebilirim, bu piyasa şartlarında özellikle sportback fiyatı çok iyi.

Aracınız tekrar hayırlı olsun, özellikle motorla ilgili değerlendirmelerinizi beklerim.

teşekküler ilk mesajı güncelledim
  • Hocam öncelikle hayırlı olsun.Yol sesi alıyor mu araç içeri?ben kendi aracımda (bmw 1.18) uzun yolda yol sesinden çok rahatsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Playmaker444

Hocam öncelikle hayırlı olsun.Yol sesi alıyor mu araç içeri?ben kendi aracımda (bmw 1.18) uzun yolda yol sesinden çok rahatsızım.

otobanda çok yolsesi test etme şansım olmadı ama rahatsız edecek bir ses olmadı .
    120 km den sonra ama rüzgar sesi malum o var.
  • Hiç golf vıı kullandınız mı? Ona göre kıyaslama şansınız var mı?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.