Şimdi Ara

Yeni araca park cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaslar iki ay önce aldığım ikinci el aracima bugun ogrenmis oldugum 390 tl park cezasi cikti ben araci 29 martta aldim ama 1 mart ile 17 mart arasi 9 kez park yapilmis ödenmemis su durumda ne yapmam gerekiyor basina boyle birsey gelmis ve cozum sunabilecek olan arkadaslari bekliyorum tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasan.12 -- 6 Haziran 2017; 18:31:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Park cezasından kastınız ispark cezası mı yoksa trafik cezası mı?

Belediyelerin kestiği park cezaları için noter kağıdı ya da ruhsat değişim tarihini gösteren fotokopi çekim dilekçe ile başvuru yaparsanız plakadan siliniyor.

• Belediyenin park cezasi, peki dilekceyi nereye vermemiz lazım
    Yeni araca park cezası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasan.12 -- 9 Haziran 2017; 14:12:16 >
  • Savaş Mahallesi Namık Kemal Caddesi No.38-45 buraya yapabilirsiniz. Sizi bağlayan bir ceza değil zaten bu konuda danıştay kararı olması gerek usulsüz olduğuna dair. Eski aracımın ilk sahibinden kalma ispark cezası vardı hiç uğraşmadım 3 sene binip sattım hiçbir şey olmadı sizin de öyle olacaktır canınızı sıktığınıza değmez. Bu parayı tahsil edecek yasal dayanakları yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mltya44 -- 9 Haziran 2017; 14:53:49 >
  • Evyallah kardesim sagolasin

• mltya44 kullanıcısına yanıt
    hocam yasal dayanakları yok derken belediyenin kestiği trafik cezalarını hiç ödemezsek yasal olarak bir şey olmaz mı.
  • gewa G kullanıcısına yanıt
    Belediyenin trafik cezası kestiğini hiç görmedim.

Trafik cezası bu konu ile alakalı değil,Polisin kestiği her ceza ödenmelidir. Ki trafik cezasını polis keser.
    Burada konu İspark kullanımı sonucu park bedelinin ödenmemesi , yani ceza değil , bedel ödememek.
    Bunun bağlayıcı bir tarafı yok , zaten olsaydı alım satımda , tıpkı trafik , vergi ödemeleri gibi bağlayıcı olurdu .
  • ödemeyin yahu şu belediye cezalarını hiç bi halt yapamazlar
  • Cavalier79 C kullanıcısına yanıt
    hocam yanlış tabir kullandım, elbette ispark bedelinden bahsediyorum.yasal olarak bizden bu parayı almaya hakları yoksa ödemeyelim ama sonra yüklü bir bedel gelmesin.zaten bunlar değnekçileri aratır oldu.en azından değnekçiler laftan anlıyordu.
  • Genellikle park sorunu olan yerlere araçla gitmem. 2006 yılından beri toplasanız ücretli park yerine gitme sayım ya 5'dir ya 6. Ortalamam 2 yılda bir ancak. Buna rağmen 5 - 6 ayda bir ispark'a bakıyordum borç var mı diye. Son 4 - 5 aydır ispark'a park etmedim aracı ve şuan borç 1 TL görünüyor. Benim bildiğim ispark 6 TL'den başlıyor. 1 TL nereden geldi? Üstelik daha önce borç görünmezken bu borç nerden geldi?
  • Aracı size satan kişiyle konuşmanız gerekiyor.Sonra sizin başınız ağrımasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gewa

hocam yanlış tabir kullandım, elbette ispark bedelinden bahsediyorum.yasal olarak bizden bu parayı almaya hakları yoksa ödemeyelim ama sonra yüklü bir bedel gelmesin.zaten bunlar değnekçileri aratır oldu.en azından değnekçiler laftan anlıyordu.

Bu güne kadar zorunluluk yoktu ama , devlet işi malum neler olur bilinmez.
    Fakat ben yinede ispark kullandığımda ödememi yapıyorum , sonuçta bir hizmet alıyorum.
    Özellikle sorun çıkmadı ise , yani görevli olması gerektiği gibi , aracım bıraktığım gibi ise
    Geçmiş sahibine ait borç bende de oldu kesinlikle ödemedim , bağlayıcı olsa bile önceki sahibinden alsınlar.
  • Sıfır aldığım araçta 5-6 yıllık ispark borcu çıktı bende de. Gerekli belgelerle dilekçe verin hallediliyor sıkıntı yapmayın.
  • Hangi belediye ise bir dilekce yazın ekine de noter senedinin fotokopisini koyun sizden silerler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.