Şimdi Ara

Yeni Apple CarPlay ile sürücüler araçlarından inmeden yakıt ödemesi yapabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni Apple CarPlay ile sürücüler araçlarından inmeden yakıt ödemesi yapabilecek

WWDC22'de çok sayıda yeni özellikle duyurulan Apple CarPlay'in sürücüleri oldukça sevindirecek yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Buna göre sürücüler, yakıt alımı sonrasında ödemelerini araçlarından inmeden CarPlay arayüzünden gerçekleştirebilecek.

Ayrıca Bkz.iOS 16 ile CarPlay özelliği devrim yapıyor

CarPlay arayüzünden ödeme imkanı

İlk etapta ABD'de kullanıma sunulması beklenen bu özelliğin, iOS 16'nın yayınlanacağı sonbahar aylarında aktif hale gelmesi bekleniyor.

Kullanıcıların CarPlay arayüzünden ödeme yapabilmeleri için ise ilgili akaryakıt firmasının mobil uygulamasını iPhone'larına indirmesi ve ödeme bilgilerini uygulamaya tanımlamaları gerekmekte. Elbette akaryakıt firmalarının da bu sisteme entegre olması gerekiyor. ABD'nin önde gelen akaryakıt istasyonlarından HF Sinclair ise çalışmalara başladıklarını duyurdu. 

Kaynak:https://www.reuters.com/business/autos-transportation/apple-eyes-fuel-purchases-dashboard-it-revs-up-car-software-2022-06-30/

• Bu özelliği bırak yeni arayüzü uyumlu aracı almamız en az 10 sene… yanlış anlamayın 10 sene sonra yeni araba değil bugun çıkan arabayı 10. Yaşında alırız ancak o bile zor gibi ya

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arabayı aldık, benzine verecek parayı bulduk tek derdimiz arabadan inmeden ödeme yapmaktı zaten. Teşekkürler Apple...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Büyük bir devrim. Artık hiç yürümeyeceğim

• Abd ve Avrupa’da pompayı araç sahibi taktıktan sonra ne olacak arabaya dönüp mü ödeyecek ne anlamı var ki ?

• marsk35 kullanıcısına yanıt
    Bu özellik muhtemelen geriye dönük uyumlu çalışacaktır. CarPlay iOS işletim sisteminin içinde bulunuyor. Araba sadece ekran, dokunmatik arayüz ve butonları sağlıyor.

Bu arada ben pandemi başından beri Opet uygulamasıyla arabadan inmeden ödeme yapabiliyorum. Bunu CarPlay’e aktarmak zor değil.
    Hatta bugün bile yapılabilir ama reviewdan geçmez.

iOS geliştiriciyim sistemi biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasha_Ether -- 4 Temmuz 2022; 1:53:2 >
  • O kadar reklama, o kadar beklemenize, o kadar para harcamanıza gerek yok ki.
    Telefonunuz kredi kartınız varsa bunu şimdi de yapabilirsiniz.
    Aracınızdan inmeden trink ödeme yapabilirsiniz.
    Kim sallar apple’ı.
    Bu basit işi bile sanki büyük bir hizmetmiş gibi sunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.