Şimdi Ara

yeni aldığım dell notebook 3 farklı sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, bugün yeni bir laptop aldım. Dell inspiron 7566 model. 3 tane sorunum var nasıl aşabilirim?

1.) f5 tuşu sayfayı yenilemiyor (tuşta fiziksel olarak sorun yok).
    2.) kulaklığı taktığımda ses kulaklık yerine hoperlörden geliyor.
    3.) tüm uygulamalar otomatik olarak ssd'ye yükleniyor ve 128 gb hafıza neredeyse doldu. 1 tb hdd boş durumda ne yapabilrim?

tavsiyelere ihtiyacım var.

• 1. FN+ESC tuşuna basarak Fonksiyon tuşlarının kilidini açın.
    2. Fikrim yok.
    3. Windows 10 ayarlarından Sistem - Depolama ekranında her şeyi D diskine yönlendirin. Ayrıca programları yüklerken kurulum aşamasında size kurulum yerini sorar, orada D diskini gösterin daha doğrusu gelen kurulum yolunda baştaki C harfini D yaparak kuruluma devam edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

1. FN+ESC tuşuna basarak Fonksiyon tuşlarının kilidini açın.
    2. Fikrim yok.
    3. Windows 10 ayarlarından Sistem - Depolama ekranında her şeyi D diskine yönlendirin. Ayrıca programları yüklerken kurulum aşamasında size kurulum yerini sorar, orada D diskini gösterin daha doğrusu gelen kurulum yolunda baştaki C harfini D yaparak kuruluma devam edin.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekküt ederim. 1. Adımı uyguladım işe yaradı ancak bu durumda ışıklı klavye sabit kalıyor yani gündüzleri de çalışacak. İnş sıkıntı olmaz... üçüncü adımı ise daha kestirme bir yolu yok mumacaba tşkler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aybp90

quote:

2. Fikrim yok.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekküt ederim. 1. Adımı uyguladım işe yaradı ancak bu durumda ışıklı klavye sabit kalıyor yani gündüzleri de çalışacak. İnş sıkıntı olmaz... üçüncü adımı ise daha kestirme bir yolu yok mumacaba tşkler.

FN+F10 ile klavye aydınlatmasını kapatabilir veya F11 ve F12 ile kısıp artırabilirsiniz.

Programları kaydedederken kurulum yollarını varsayılan C'den D'ye değiştirmek dışında başka bir yöntem yok. Bir zahmet artık C yerine D yazacaksınız kurulum esnasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 25 Şubat 2017; 21:35:49 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aybp90

quote:

2. Fikrim yok.

FN+F10 ile klavye aydınlatmasını kapatabilir veya F11 ve F12 ile kısıp artırabilirsiniz.

Programları kaydedederken kurulum yollarını varsayılan C'den D'ye değiştirmek dışında başka bir yöntem yok. Bir zahmet artık C yerine D yazacaksınız kurulum esnasında

yorumlarınız için teşekkür edereim hocam klavye sorunu tavsiyenizle çözmüştüm, kulaklık sorunun da kendi bulduğum yöntemle çözdüm. kulaklık takılınca yeni bir pencere açılıyor orda kulaklığı seçince oluyormuş bu kadar basit
    . :)birde şu hdd olayını çözsem çok iyi olacak açıkcası her program d: ye kurulmuyor, çoğu otomatik olarak ssd ye yükleniyor ama yapcak bişey yok artık tekrar tşkler.

• bilgisayarın sesi kısıldı. ilk aldığım günki senin yarısı kadar ses çıkıyor format atsam düzelir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.