Şimdi Ara

YENİ 308 vs GOLF (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
1
Favori
5.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

Orijinalden alıntı: sound_of_silence!

şu yeni 308 ne zaman gelicek kaça gelicek bilgisi olan varmı? Herşey bi yana yeni araba alırsam araba ne olursa olsun cam tavan alıcam arkadaş çok harika duruyo ya

Şubat'ta geliyor.beyaz+cam tavan+thp 130 için pusudayım.inşallah fiyatta uçmazlar ve cam tavan alt donanımlar için opsiyonel olur.zira pug da orta versiyon yeterince dolu oluyor.neyleyim otomatik klimayı yağmur far sensörünü

Otomatik klima iyi oluyor yahu. O bari olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbatasoy

quote:

quote:

şu yeni 308 ne zaman gelicek kaça gelicek bilgisi olan varmı? Herşey bi yana yeni araba alırsam araba ne olursa olsun cam tavan alıcam arkadaş çok harika duruyo ya

Şubat'ta geliyor.beyaz+cam tavan+thp 130 için pusudayım.inşallah fiyatta uçmazlar ve cam tavan alt donanımlar için opsiyonel olur.zira pug da orta versiyon yeterince dolu oluyor.neyleyim otomatik klimayı yağmur far sensörünü

Otomatik klima iyi oluyor yahu. O bari olsun.

Otomatik viteste işe yaramaz diyordum ama tek kavrama bile beni otomatikçi yaptı.şimdi başıma bide kliması çıkmasın:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sınıfta her yeni araç çıktığında ilk golf ile kıyaslanır ama sonuçta hep golf ezer. yeni 308 de ümit vermedi bana. O konsolla zor ezer golfü. Aşırılık golfü yenmek için yeterli değil bunu halen anlamadılar.
  • Evet, tabi ki Focus'la yarışabilir.
  • Bence araç piyasaya iyi bir fiyattan girerse satar ama peugeout Türkiye'deki eski günlerini yakalyabilir mi bilinmez.Bence meganela aynı fiyata girerse kapış kapış gider.Birde GOlf'e göre tercih etmek için üsütne eklenen ekstralar ve versiyonu arasında fiyat farkı az olucak ki tercih edilsin.Mesela meggane alan adam dizel otomatiği golften ucuz olduğu için alıyor.Ama benzinli manuelde aynı özelliklere geldiklerinde fiyatları aynı oluyor.
  • Mesele yarışmakta değil, mesele Golf' ü geçmekte :) Ben 308' den fazlasıyla umutluyum. Sürüş dinamizmi, yol tutuşu, kalitesi en az Golf ayarında olursa bence tercih edilebilir. Zaten kağıt üzerinde verileri Golf' den iyi duruyor. Nihayetinde 308' de bir Pug ;) Samand veya Proton almıyorsunuz :)

• 207m kullanıcısına yanıt
  • quote:

quote:

Hocam 1.2 thp 110'luğu bile yeter diyorum.

Aklımdan hiç C sınıfı hb araç geçmezken,Yeni leon'u halen de sınıfın da f/p alınık aracı olarak görürken,308 resimlernden dahi hoşuma giden merakla beklediğim bir model oldu.

Nasip olursa 2014'de ben de 1.2 thp 110'luğu ile listede yerimi alırım.Çok bir donanım meraklısı değilim zaten.Acces'in bir üstü Active donanım bile bana hayli hayli yeterli gelecektir.
  • nerde eski 406,206 lar. puglar eskisi gibi çekici gelmiyor nedense.

yenilerden bir 3008'i beğeniyorum.
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Dizaynının güzelliğinin ve aracın resimlerde bile tok duruşunun yanı sıra,çocuk olduğu için bagaj kapasitesi değerlerinin benim için önemli kriterlerden biri olduğundan hareketle,kimi C sınıfı sedanlarla aynı oluşu(Ford Focus 3.nesil)gayet iyi.
  • Şu yandan çekilmiş fotoğrafı a3'e benzeten yalnızca benmiyim? (saatten olsa gerek ama hakikaten benzettim )

YENİ 308 vs GOLF
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anro

Golf kalite, tasarım ( Geçmişten Geleceğe ), Güvenlik ve Sınıfındaki liderliği ile kanıtlamış kendini.
    Tabi rakiplerinin bu araçtan üstünlüğü var mesela Focus yol tutuşu çok iyi herkes söylüyor bunu kimse inkar edemez herhalde.

Ama bu durumda bile bence yine GOLF sınıfında LİDER- a3, v40 a serisi ve 1 serisi bunlar hariç...

Bence İ30 da hariç
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

quote:

Aynen bende senin gibiyim,aslında ocak başı gelseydi süper olurdu yaw.
  • Mesele en iyi aracı yapmak olsaydı çoğu marka golften iyi araç yapardı. Bu sınıfta önemli olan fiyatına göre en iyi otomobili yapmaktır. Bu konuda golf özellikle ülkemizdeki fiyatları düşünülünce en kötülerden birisidir. İyi bir araç olsa da parasını kesinlikle haketmiyor. O yüzden şakşakçılığın lüzumu yok.
  • Bir aracin sinifinin en iyisi olabilmesi icin cok farkli disiplinlerde basa guresmesi gerekir,golf satis anlaminda sinifinin en iyisi mesela,ikinci el ona keza,ama ornegin yok tutusta degil,kalite olarakta rakipleri var,motor olarak daha guclu secenekler var.
    Ben son golfu kullandim gercekten de cok hos bir otomobil alana da niye aldin demem.
    Fakat bazi uyelerimuzde oyle bir alman sempatizanligi var ki dun gece golf v40tan kaliteli diyeni bile gorduk bu forumda
    Satis esnaflik kafasi ayri seydir,ama is en iyi olmaya gelince degisir.
    Benim acimdan bu sinifin en iyi araci tasarim,kalite,konfor,rahatlik,genislik,motor gucu,sorunsuz altyapi,donanim,uygun fiyat,performans,ekonomi,bagimsiz arka koltuklar gibi bircok disiplinde rakiplerinden onde olan lancia delta modeli.
    C sinifinda golf dahil cok arac kullandim,delta kadar eksiksiz bir otomobil gormedim.
    Ama bazi uyelerimiz araclari nitelik okarak degil de esnaf kafasiyla ve almam-japon olmasina gore siniflandirip degerlendirdikleri icin kabak gibi ortada olan gercekleri goremiyorlar.
    Bugun bircogunuzun satilmaz muhabbetine kapisindan gecmedigi delta kantara ciksa golfun fisini 5dakikada ceker.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 22 Ekim 2013; 10:31:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx
    Mesele en iyi aracı yapmak olsaydı çoğu marka golften iyi araç yapardı. Bu sınıfta önemli olan fiyatına göre en iyi otomobili yapmaktır...

• sinifinin en iyisinden sonrasini okumadim.

• Tasarım olarak Hatcback için
    1. Yeni Mazda 3
    2. İ30
    3. Guiletta

YENİ 308 vs GOLF YENİ 308 vs GOLF YENİ 308 vs GOLF YENİ 308 vs GOLF YENİ 308 vs GOLF YENİ 308 vs GOLF
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Eskiden bende aynı şeyi söylerdim ancak tüm markalarda fiyatlar uçtuğu için ülkemizde de fiyat farkı pek kalmadı. Yurt dışında zaten yok. Onun için golf tüm yönleri ile ele alındığında , sınıfında cidden liderliğe oynayan bir araç özellikle golf7 den bahsediyorum. Bir Renault kullanıcısıyım bu arada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdogan911

Eskiden bende aynı şeyi söylerdim ancak tüm markalarda fiyatlar uçtuğu için ülkemizde de fiyat farkı pek kalmadı. Yurt dışında zaten yok. Onun için golf tüm yönleri ile ele alındığında , sınıfında cidden liderliğe oynayan bir araç özellikle golf7 den bahsediyorum. Bir Renault kullanıcısıyım bu arada..

Rakiplerine göre fiyatı çok yüksek bence. Sadece 1.2 ve manuel versiyonların bir nebze alınabilitesi var, onun dışında rakiplerine kıyasla fiyatları çok yüksek.

Focus 1.6 dizel titanium 63bin, golf 69bin, auris 1.4 advance 60.500tl.

İşin içine otomatik girerse golf fiyatları zaten uçuyor.

Hyundai i30 elite dizel otm 64bin, golf 76.500, toyota auris 1.4 advance mm 63.160. Üstelik toyota hyundaide en az 2bin civarı pazarlık payı var, garantileri daha uzun ve opsiyon fiyatları golfe nazaran daha uygun.

İyi yönlerinin yanında kötü yönleri de var golfü. Otomatiği, tsi motorları sorun çıkarmaya müsait, performanslı kullanımda çok tüketen tsi motorları, çok yakan çağ dışı kalmış dizel motoru. Bunun yanında servis fiyatları rakiplerine göre daha yüksek. Uzun bekleme süresi var. Araba alıyorsun ve 4 ay bekliyorsun. Büyük konuşmayayım ama böyle salak bir duruma hayatta düşmem. Ezik hissederim kendimi. Paranla rezil oluyorsun.

Golf rakiplerinden 5bin, 10bin pahalı satılıyorsa daha iyi olması beklenir zaten. Auris alacağıma 10bin fazla veririm golf alırım diyen birisi golf alacağıma 5bin veririm volvo alırım da diyebilir.

Golf iyi bir araç ama f/p olarak rakiplerinden kötü. Almanyada yaşasam auris alacağıma ben de golf alırdım ama Türkiye'de pek mantıklı değil. Yolunacak kaz gözüyle bakıyor doğuş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.