Şimdi Ara

Yeni 308 1.6 BlueHDI EAT6 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
2.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kingsman01

hocam 3008 gibi bir arabanın 10000 km ortalamasında 4.8 lt yaktığınına inanmamızı nasıl beklersin yahu? hani o kadar mı gerizekalı görünüyoruz?

bütün kullanıcıları kullanım şekline göre 6-8lt arası yakarken, bütün test kanallarında 6-8lt ortalama tüketimi var denilirken siz nasıl bunu söyleyebiliyorsunuz? ya da 10000 km boyunca dümdüz bir yolda saatte 80kmh hız ile dolanarak mı elde ettiniz bu değeri? kusura bakmayın ama bıktık artık yalan yanlış beyanlardan. ha 308 ile de 26 bin km ortalamanız 4.4 müş tebrikler. hadi buna he deyip geçebilirim zira gerçekte 5-5.5 lt civarı bir tüketim değeri var zaten aracın.
    Millet TSi motorla İstanbul şehiriçi trafiğinde 5.5 yaktığını iddia ediyor bu forumda. Bu şartlarda Bluehdi 3 litre yaksa normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hassey

Merhaba değerli forumdaşım,

Sizi estağfurullah geri zekalı olarak hissettirdiysem çok özür diliyorum asla böyle bir niyetim yok

Üstelik bu aracımda 225 55 18 çaplı M+S lastikler var

30'un üzerinde farklı araç kullandım ve hemen hemen tümünde fabrika verilerini rahatlıkla tutturabiliyorum. Burada mesele tamamen araç kullanım şekli ile alakalı bir durum.

Eğer arzu ederseniz resimleri de paylaşabilirim. Tabii bu resimleri foruma atmakta biraz zorlanıyorum. Eğer başarabilirsem atarım yoksa bana WhatsApp iletişim numaranızı verirseniz sizinle Paylaşabilirim

Alıntıları Göster
    12 yıldır satış ve pazarlama mesleğindeyim. işim icabı yılda 50 bin km ve üzeri yol yapıyorum. inanın bu güne kadar kaç çeşit araç kullandım sayısını hatırlamıyorum bile. bende atmosferik motorda bile 4 küsür litreyi yakalayıp resim atabilirim önemli olan o değil. o tüketim değerini belki de aşağı doğru meyilli bir yolda yavaş yavaş gelerek yakaladınız size yalan söylüyorsunuz diyemem ama asla inanamam da zira bunca yıllık tecrübelerimin tamamını çöpe atmış olurum. üstelik her iki aracı da kullandım ne kadar yaktıklarını çok iyi biliyorum. doğru az yakan araçlar ama 4.4 nedir be hocam hele de 3008 hiç sanıldığı gibi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

Millet TSi motorla İstanbul şehiriçi trafiğinde 5.5 yaktığını iddia ediyor bu forumda. Bu şartlarda Bluehdi 3 litre yaksa normal.

Alıntıları Göster
    işte benim de sinir olduğum nokta bu. bitisi tsi ye 5.5 lt yaktırır, diğeri bluehedi ye 4.4

insanlar buraya bilgi edinmek için giriyor neden yanıltıyotsunuz insanları

• Benim 308 BlueHdi nin 8000 küsür ortalaması 4.7 litre.Şehir içi şehir dışı karışık.

Ayrıca bizim arkadaşta da 3008 var.Çok yaktığından şikayetçiydi.Ortalama 6 nın üzerindeydi.Bende test sürüşü yapmıştım peugeotta.7.1 di yanlış hatırlamıyorsam 3008 in.
  • Önceki sayfada resmini atmış, adamın ortalaması 4.8 litre ama ortalama hızı 51 km...

O ortalama hıza o yakıt normal tabi.

Gerçek şehir içinde uzun dönem 20-25 km ortalama hızla ak koyun kara koyun belli olur.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Hocam o değer 12.000 küsur km ortalaması

Yanlış anlama da resimdeki değer anlık veya kısa süreli değil

Karma tüketim diyorum. %40 şehir dışı %60 şehir içi

Hatta bulabilirsem 308'dekini de paylaşayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassey -- 25 Mayıs 2018; 16:50:1 >
  • hassey kullanıcısına yanıt
    Tamam sıkıntı yok. 51 km ortalama hıza 4.8 normal zaten onu diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Önceki sayfada resmini atmış, adamın ortalaması 4.8 litre ama ortalama hızı 51 km...

O ortalama hıza o yakıt normal tabi.

Gerçek şehir içinde uzun dönem 20-25 km ortalama hızla ak koyun kara koyun belli olur.
    bende ısrarla bundan bahsediyorum ama hassey hocam çok kararlı 4 küsür litrelerde. böyle olunca da bilgi için dh'ye başvuran insanlar yanlış bilgi ediniyorlar

• hassey kullanıcısına yanıt
    bir de hocam gene insanları yanıltıyorsunuz. 51kmh ortalama hız olması için %30 şehir içi, %70 ş.dışı felan kullanmak gerekli.

• Çözümü Kolay...

Yol bilgisayarını sıfırlayın...
    Şehir içi bir güzergahta ortalama güzergah mesafesi 30-40 Km gibi olsun...
    Ortalama hızınız güzergah sonunda maksimum 25 Kmh olsun...

O zaman görelim bakalım ortalama tüketim ne olmuş...
  • Yeni 308 denmiş ama yeni motoru ve şanzımanı henüz gelmedi 1.5 dizel 130hp eat8 şanzımanı...

• agah07 A kullanıcısına yanıt
    Eat8 2L lik ünite ile gelmeyecek mi? Eat6 dan devam diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Eat8 2L lik ünite ile gelmeyecek mi? Eat6 dan devam diye biliyorum.
    Fransa da şuan satışda 1.5 eat8
    yakıt tüketimi ;
    şehiriçi 4
    ortalama 3.6
    şehirdışı 3.3

broşür
    http://media.peugeot.fr/file/77/0/ct-peugeot-nouvelle-308.367770.pdf

site
    http://www.peugeot.fr/liens-utiles/contactez-nous/demande-de-brochure.html?lcdv16=1PT9A5FLGKB0A0D0

• quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Teşekkür ederim tamamını izledim, iç mekan çok yavan geliyor bana ve megane astra ikilisi ile yarışıyor şuan 308. son günler bakalım hangisi kazanacak

Astra ve 308 tam otomatik bu yüzden bu ikiliye daha sıcağım megane ise işin renkli kısmında çok başarılı..

Aslında tam otomatik değil gibi geliyor. Tam otomatiklerde sarsıntı sıfır olur ama bunda sarsıntıyı hissediyorsunuz az da olsa.

Sarsıntıyı özellikle 4'ten 3 e geçişlerde az da olsa hissettiriyordu 308

Ama aynı motor ve şanzımanı kullanmalarına rağmen 3008 bu konuda fersah fersah daha iyi vites geçişlerinde

Video'da belli oluyor mu bilmiyorum ama kalkışta 1'den 2'ye geçişte hafif bir sarsıntı oluyor. He bu çok mu dert bu araba için değil. Opel Easytronic gibi bir sarsıntı değil kesinlikle.

Alıntıları Göster
    Opel easytronic ile değil astrada insigniada kullanılan GM 6T45 ile karşılaştırmak gerekir.Insignia için konuşayım, 6T45 de herhangi bir sarsıntı yok pürüssüz tüm vites geçişleri fakat bunuda 1 ve 2 de hafif yarım kavrayarak sağlıyor eat6 daha az yarım kavrıyor ilk viteslerde bu biraz sarsıntıya neden oluyor sanırım ilk viteslerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingsman01

hocam 3008 gibi bir arabanın 10000 km ortalamasında 4.8 lt yaktığınına inanmamızı nasıl beklersin yahu? hani o kadar mı gerizekalı görünüyoruz?

bütün kullanıcıları kullanım şekline göre 6-8lt arası yakarken, bütün test kanallarında 6-8lt ortalama tüketimi var denilirken siz nasıl bunu söyleyebiliyorsunuz? ya da 10000 km boyunca dümdüz bir yolda saatte 80kmh hız ile dolanarak mı elde ettiniz bu değeri? kusura bakmayın ama bıktık artık yalan yanlış beyanlardan. ha 308 ile de 26 bin km ortalamanız 4.4 müş tebrikler. hadi buna he deyip geçebilirim zira gerçekte 5-5.5 lt civarı bir tüketim değeri var zaten aracın.
    Valla bazı kullanıcılar gerçekten pedalı okşayarak kullanıyor.
    Ben bulunduğum şehirde dizelle 7 litre ile geziyorum. Arkadaşta 1.2 tsi golf var 6.5 ile gezebiliyor. Sonra o tsi'ı ben alıyorum, ekranda 10 litreyi falan görebiliyorum. Neticede dizelden 1-1.5 litre fazla çıkıyor ortalamam tsi'da.

Tamamen kullanımla alakalı, bahsettiğim arkadaşta 2. araç olarak 110luk rio var. 1 depoyu 5.5 ile bitirebiliyor. Ben alınca yine 7 litre mesela :)

Kullanılan güzergah eğimsiz ise, trafik fazla yoksa, kullanım da yumuşaksa paylaşılan değerlere inanırım. Ama herkes için bu değerleri genelleştirmek yanlış olur. Ben arabadan zevk almadan kullanmayı sevmem mesela. Zevk almaktan kasıt yarışır gibi değil tabi ama yumurta modu da sevmem şahsen.

• Valla benim 1.3 CDTI 95 HP Corsa'nin 27.500 km (sehir ici + sehir disi karisik) ortalamasi 4.4 308'de bunu yakaladiysaniz 1.6 bluehdi ile tebrik etmek gerekir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

Opel easytronic ile değil astrada insigniada kullanılan GM 6T45 ile karşılaştırmak gerekir.Insignia için konuşayım, 6T45 de herhangi bir sarsıntı yok pürüssüz tüm vites geçişleri fakat bunuda 1 ve 2 de hafif yarım kavrayarak sağlıyor eat6 daha az yarım kavrıyor ilk viteslerde bu biraz sarsıntıya neden oluyor sanırım ilk viteslerde.

Alıntıları Göster
    1 ve 2'de sarsıntı çok çok az. Sonrakilerde sarsıntı hiç olmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.