Şimdi Ara

YENİ 308 1,2 THP 130 HP hayırlı olsun (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
4
Favori
7.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: FreudeAmFahren

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FreudeAmFahren

Pug'un fiyat politikası gayet iyi.. Döviz kuru + Vergi = sonuç bu

hocam aynı döviz kuru ve ötv nin vurduğu hyundai i30 dizel otomatik 70 bine satılırken neden peugeot düz vitese 75 istiyor ? veya 1.2 tsi leon 55 bin iken ağzına kadar doldurunca 65 bine çıkıyorken opsiyonsuz 308 neden 72 bine satılıyor bunlar baha bahane dövizmiş kurmuş artık markalar kar etmek için bahane buluyor

http://forum.donanimhaber.com/m_97671033/f_//tm.htm#97671033

Burada konu açtım.

madem distrübütörde sıkıntı yok tek suçlu vergi ve kur yukarıda dediğim meseleyi nasıl açıklarız yani dizel otomatik hyundai için 70 bin istenirken ki 308 kadar kaliteli 308 düz vites ile neden 75 bin?

Valla hocam az önce Hyundai ve Peugeot'nun almanya web sitelerinde fiyatlarını karşılaştırdım.

308 dizel manuel ile i30 dizel otomatik aynı fiyat en üst paketleri (opsiyonsuz)

25800€ civarında fiyatları.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bağkur_borcu

Tsı olunca fındıktı, ömrü kısaydı hani

TSI'dan başka 43789628368 kez güncelleme gören aşırı beslemeli motor var mı ki

Sırf motoru "güncellenir" diye A3 bakmayan var

sorma şu an gidip superb alacağım dizel motor güncellendi sonra diyorum ki 1.2 tsı 105 hp golf alıp ağzına kadar doldurayım diyorum sonra 110 hp olursa diye çekiniyorum 140 hp 150 oldu 122 hp 125 oldu kendileri bilir

Ben boş bir zamanımda kronolojik olarak sıralı tam liste hazırlayayım en iyisi

Adı da "Dünden bugüne TSI" gibi bişey olur

superb aklıma yatmıştı aslında az yakan arkası geniş sonra bir baktım 2013 sonu makyajlanan superb 2015 yazı kasa değiştiriyor motorlar değişiyor vs. neyse audi a3 almaya karar verdim 95 bine sunroflu led farlı a3 buldum 105 hp yalnız bir baktım 110 beygir motorla sipariş alıyorlar yarın 120 hp gelmeyeceği nereden malum

A3 ün motor ve donanımı açabilirmisin.dizelde 105-110 ,benzinlide 140-150 önemli değil.emisyonla ilgili düzenleme ve sırf bu yüzden düşük beygirlide indirim yapılırsa avantajlı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

quote:

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Acaba Dogus Peugeot'ya mi sizdi

Doğuş bunlardan insaflı :)

Insafli ama otomobilleri kotu, onu ne yapicaz.

Yavv he he kötü otomobilleri.

Mesela Polo mu iyi 208 den yoksa Golf mu iyi 308 den ya da Passat mi iyi 508 den?

Hepsinin full paketlerini (opsiyon ilave edilmeden) bir incele, bir test et bakalim ne dusuneceksin.

Tabi baska marka bayilerine girmeniz yasak degilse.

Yok yasak degil, bilakis rakipleri incelememizi soyluyorlar. Iste bilmedigin İçin boyle yorum yapman dogal :)) Polo 208 den, Golf 308 den, Passat ise 508' den iyi. Üzgünüm. ..

Dip not : Vw araçlarına kötü diyen biriyle otomobil tartışma. Blok !

• Benzinli c sınıfı eğer satmayı düşünüyorsanız intihar edin daha iyi.70bine alırsınız satarken yüzünüze bakmazlar.dahası aldığın bayiye gidersin ölü fiyatına alır. Alsınlar kendileri binsinler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mesela Polo mu iyi 208 den yoksa Golf mu iyi 308 den ya da Passat mi iyi 508 den?

Hepsinin full paketlerini (opsiyon ilave edilmeden) bir incele, bir test et bakalim ne dusuneceksin.

Yok yasak degil, bilakis rakipleri incelememizi soyluyorlar. Iste bilmedigin İçin boyle yorum yapman dogal :)) Polo 208 den, Golf 308 den, Passat ise 508' den iyi. Üzgünüm. ..

Yavas gel yavas, iyiymis ha. 15 yasinda direksiyona oturmamis bebeler yer o laflari. 308 den inip Golfe binen adam hayata kuser be. Ankara'ya geldigimde beraber gezelim o bayileri de gozlerin bi acilsin.

Kafani yorma senin sattigindan daha iyi biliyorum ben o Golfle Poloyu.

Kafaya bak vw araclari kotu diyenle tartismaymis, calisma ortaminizdaki sartlari cok merak ettim cidden.

:-)))

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sorma şu an gidip superb alacağım dizel motor güncellendi sonra diyorum ki 1.2 tsı 105 hp golf alıp ağzına kadar doldurayım diyorum sonra 110 hp olursa diye çekiniyorum 140 hp 150 oldu 122 hp 125 oldu kendileri bilir

superb aklıma yatmıştı aslında az yakan arkası geniş sonra bir baktım 2013 sonu makyajlanan superb 2015 yazı kasa değiştiriyor motorlar değişiyor vs. neyse audi a3 almaya karar verdim 95 bine sunroflu led farlı a3 buldum 105 hp yalnız bir baktım 110 beygir motorla sipariş alıyorlar yarın 120 hp gelmeyeceği nereden malum

A3 ün motor ve donanımı açabilirmisin.dizelde 105-110 ,benzinlide 140-150 önemli değil.emisyonla ilgili düzenleme ve sırf bu yüzden düşük beygirlide indirim yapılırsa avantajlı olur

abi donanım olarak bilmiyorum ancak 1.6 dizel otomatik ve dolusu galiba birde sormak istediğim bir şey var ? a3 tek paket değil mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yavas gel yavas, iyiymis ha. 15 yasinda direksiyona oturmamis bebeler yer o laflari. 308 den inip Golfe binen adam hayata kuser be. Ankara'ya geldigimde beraber gezelim o bayileri de gozlerin bi acilsin.

Kafani yorma senin sattigindan daha iyi biliyorum ben o Golfle Poloyu.

Kafaya bak vw araclari kotu diyenle tartismaymis, calisma ortaminizdaki sartlari cok merak ettim cidden.

:-)))

Siz ilk önce fiyat ve motor açısından perfomanslarını karşılaştırın sonra tartışma yapabiliriz, vw kötü değil fakat bir mercedes değil hala anlamayanlar var ona sasırıyorum. Kulaktan dolma bilgiler ve araçları kullanmamanın yorumlara etkisi oluyor lütfen önce test sonra yorum diyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

abi donanım olarak bilmiyorum ancak 1.6 dizel otomatik ve dolusu galiba birde sormak istediğim bir şey var ? a3 tek paket değil mi ?

3 donanım seçeneğiyle geliyor
    attraction...baz
    ambition....spor
    ambiente.....konfor
    her 3 versiyonda advance paket dediğimiz paketle geliyor.bu paketsiz araba yok bildiğim kadarıyla
    ama her üçündede xenon cam tavan yok.ekletmen gerekiyor.

• bu fiyata bu arabayı almam,marka olarak da çok sevmem o ayrı,kişisel zevkim, seçimim ama motor güzel olmuş. Performansı, tüketimi gayet güzel. Ne deyim şimdi bu motora. Herkes eleştiriyor ya vw sempatizanı diye. Daha yeni mazdanın 1.5 sky'ını eleştirmiştim ve tepki almıştım. Onlar da yapsın böyle motor, takdir edelim. İlle tsi olursa seveceğiz diye bişey yok yani.

• bu fiyatları görünce wvye hak veriyorum.
    gidin ve golf alın. çok cidiyim.

"wv fanı değilim bilen bilir."
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2300

bu fiyatları görünce wvye hak veriyorum.

Bu arabanın fiyatını eleştirip gidip de golf alın demek nasıl bir tezatlıktır?

Tamam fiyatı pahalı ama golf kadar kazık değil en azından.

1.4tsi 122hp dsg golf highline 78.800tl. Bunu mu alalım? 308 bu fiyatlara rağmen golften daha mantıklı bir araç. Şimdi çıkar golfün ikinci eli iyi demeye başlarlar. İkinci eli iyi olunca kazık olmuyor sanki. Madem ikinci el istiyorsunuz 0 zaman golf alacağınıza gidin civic, corolla falan alın. Hem ikinci elleri daha iyi hem de f/p olarak çok daha iyiler.
  • Bu araba C4'le aynı şaseyi kullanıyor galiba.

Yanlız güncel C4'mü, yoksa yeni çıkacak olan C4'mü tam bilmiyorum.

İç mekanda baz yerler bana çok tanıdık geldi.

Bu gün ilk defa inceledim, iç ve dış olarak çok hoşuma gitti.

Kadran tasarımı özellikle.

Fiyat yüksek deniyor ama bence , diğer araçların fiyatına bakacak olursak normal gibi. Clio 50 ederse bu araç rahat 70 eder, gerçekten iç ve dış tasarım çok çok iyi olmuş.

Bence bir 1 serisinden veya A3'den güzel. Ama tabi önde Peugeot logosu olduğu için onlar kadar beğeni yaratamıyor.
  • Ben şimdi araba alacak genç bi adam olsam gider leon 1.4 fr alırım bu arabaların yüzüne bile bakmam yardıra yardıra giderim ses varmış bilmemneymiş hangi arabada yok? yok üç kuruş fazla yakmış az yakmış geçin bunları milleti yok dizeldi yok küçük hacim az yakıyordu ayağına iyi söğüşlüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Orijinalden alıntı: 2300

bu fiyatları görünce wvye hak veriyorum.

Bu arabanın fiyatını eleştirip gidip de golf alın demek nasıl bir tezatlıktır?

Tamam fiyatı pahalı ama golf kadar kazık değil en azından.

1.4tsi 122hp dsg golf highline 78.800tl. Bunu mu alalım? 308 bu fiyatlara rağmen golften daha mantıklı bir araç. Şimdi çıkar golfün ikinci eli iyi demeye başlarlar. İkinci eli iyi olunca kazık olmuyor sanki. Madem ikinci el istiyorsunuz 0 zaman golf alacağınıza gidin civic, corolla falan alın. Hem ikinci elleri daha iyi hem de f/p olarak çok daha iyiler.

Dostum yapmayın ..Golf bütün dünyadaki oto dergilerinde rakiplerinden her zaman önde olmuştur..Astrayı,i30 falan bırakın artık Mercedes A clas ve Bmw 1 serileriyle karşılaştırılıyor ve genelde önde bitiriyor..Golf tüm hatcback araçların atasıdır,başlangıcıdır..Kısacası sadece bir araba değil Efsanedir öle olmuştur,öle de kalacaktır..

• 1.4 fr 140 hp leon varken 1.2 308 in bosuna 61 milyar vermek neyin kafasıdır?

• Bu arabayı bir kişi alır mı merak ediyorum...
  • bu şişirilmiş fiyatlara aldanmayın kasım ayı itibariyle fiyatlar da 4 bin tl civarı indirim olacaktır tabi bu sadece pug için değil bir çok marka bunun hazırlığını yapıyor şimdiden fiyatları şişir sonra indirim yap aynı seviyeye getir maalesef durum bu tüketicide sazanlama atladığı için alan memnun satan memnun .

döviz hızla artıyor bu daha iyi günler gibi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: avukathayro

1.4 fr 140 hp leon varken 1.2 308 in bosuna 61 milyar vermek neyin kafasıdır?

Leonla kıyaslanmaz bence bu araç. Leondan her türlü başarılıdır. Leonun iç mekanı dandik, yalıtımı, konforu kötü.

Bu aracın hem vergi avantajı da var. Leon alacağıma bunu alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood1991

Bu araba C4'le aynı şaseyi kullanıyor galiba.

Yanlız güncel C4'mü, yoksa yeni çıkacak olan C4'mü tam bilmiyorum.

Güncel C4 eski 308 ile aynı şasiyi kullanıyor.

Yeni 308 yeni EMP2 platformunu kullanıyor. Citroen grubunda EMP2'nin kullanıldığı tek model yeni C4 Picasso şimdilik. Yeni C4 de yeni 308 ile aynı olur, eskisi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

bu şişirilmiş fiyatlara aldanmayın kasım ayı itibariyle fiyatlar da 4 bin tl civarı indirim olacaktır tabi bu sadece pug için değil bir çok marka bunun hazırlığını yapıyor şimdiden fiyatları şişir sonra indirim yap aynı seviyeye getir maalesef durum bu tüketicide sazanlama atladığı için alan memnun satan memnun .

döviz hızla artıyor bu daha iyi günler gibi ...

Cuma günü yeni 508 test sürüşü için gittim. Bayiide fiyat listesi verdiler. Orada 308 modelleri liste fiyatlarından 2-3bin civarı uygundu. 1.2 vti olan 49.500tl idi. Bu fiyat üzerinden de indirim yapacaklarını söyledi görevli.

Yani herhangi bir 308 modelinde kafadan 3bin lira indirim almak mümkün. Liste fiyatlarına aldanmamak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.