Şimdi Ara

Yeni 2022 Skoda Fabia'nın Türkiye fiyatı belli oldu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
9.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • autindustry A kullanıcısına yanıt

Youtube da video cekmisler. Oradan bakabilirsiniz. Donanim normal seviyede olmus. Öyle adaptif, şerit takip vs yok. Jantlar 15 inç. Eski kasa style la birkaç özellik eklemişler.

• Doğuş Oto eskiden ciddi ekmek yediği pazarlama stratejilerinin geldiğimiz zamanda darbesini yiyecek gibi gözüküyor.

Seat İbiza benzer donanım, benzer fiyatlar,

Skoda Fabia benzer donanım, benzer fiyatlar,

VW Polo benzer donanım, benzer fiyatlar,

Artık markaları ve modelleri donanım ve fiyat olarak ciddi ciddi ayırması lazım. Yap şunun birini az donanımlı, 1.0 Turbo benzinli, otomatik vites, sensör mensör yok. İsteyen geri vites sensörü taktırsın veya kamera taktırsın. 4 cam elektrikli, manuel klima, saç jant, hız sabitleme, birde kolçak bitti gitti. Metalik renk te istemez.

Ama böyle bir modeli getirse bu fiyatlandırma stratejisi ile satması mümkün değil. Olması gerektiği fiyatı koysa diğer modellerde ne kadar kazıkçı olduğu ortaya çıkar. Otomotiv sektöründe maliyetler bellidir. İ20'nin maliyet fiyatı ile Seat İbiza'nın maliyetleri birbirine yakındır. Fiyat listelerine bakın firmaların marjlarını anlayabilirsiniz.

Yani diyeceğim o ki Doğuş çok iyi karlarla araçlarını pazarlıyor. o sebepten gerçekten ihtiyaç sahibi olup ta araç satın almak isteyen birine günümüzdeki alım güçleri ile ederinden daha pahalıya geliyor.

• Evet çok pahalı, diğer arabalar da pahalı. Almayız olur biter. Hiç getirmesinler bence...

• Yahu 3 silindir bilmem ne. Skoda rapid aracım var. 1.4 tdi. 3 silindir motor 90 hp. Ama gel görelim 4 silindir toyota corolla 1.4d4 arkasından gelemiyor. Polo motor diye geçiyor. 110 hp vermiş 1.0 tsi motor daha ne olsun.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt

Tesekkurler hocam, o zaman polo daha mantikli secim olur

• autindustry A kullanıcısına yanıt

Polonun handikapi motor ama Polo daha mantıklı. Hatta donanım daha fazla geldi bana. Eksiği ön bölge asistanı.

ikinci elde Polo, civic, passat kapış kapış giden araçlar. 1 tane fabia satılana kadar 3-4 tane Polo satılır.

polo 450 binken ölü doğmuş bir araç. Muhtemelen 1-2 aya aralarında 30-50 bin civarı fark olacaktır.

• Kasa olarak çok şık duruyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Ne kadar doğru bilmiyorum dün youtube da seyrettim.Türkiye'ye gelen paketlerde front assist varmış. Resmi sitede görene kadar inanmamak lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 21 Mart 2022; 13:45:37 >
  • montaj34 kullanıcısına yanıt
    Üstad bu eski kasanın broşürü gibi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2021 Nisan ayında bu araç için 157 bin tl fiyat aldım. Egonomi çoh iyiYeni 2022 Skoda Fabia'nın Türkiye fiyatı belli oldu 

• xxl567 X kullanıcısına yanıt

evet haklısınız sildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 21 Mart 2022; 13:45:16 >
  • montaj34 kullanıcısına yanıt

Youtubeda Furkan Karakaya adlı kanal aracı incelemiş. Aşağıdaki donanım listesi videodan alınmıştır.

Yeni 2022 Skoda Fabia'nın Türkiye fiyatı belli oldu

Fabianın, poloya göre artıları arka disk fren, ön bölge asistanı, arka havalandırma, 110 beygir motor, krom cam çıtaları, şemsiye, uzun far asistanı.

polonun fabia ya göre artıları geri görüş kamerası, ön park sensörü, hız sabitleyici, kablosuz şarj, katlanır ayna, ayarlanabilir kol dayama, anahtarsız giriş, hayalet ekran.

fabia 460 bin, Polo 450 bin gözükmekte.

şahsi fikrim polo 95 beygir motora rağmen çok daha mantıklı. Skodanın Octavia dışında piyasası yavaş. Hatta Octavia bile şu son kasası ile ikinci elde değer kazandı. Polo bulunabiliyorsa polo alınmalı. Hatta gördüğüm kadarıyla ikinci elde 400 e makyajlı kasa az kullanılmış pololar b segmentinin en mantıklı araçlarından biri. Fabia nın bu donanımlar ile fiyatı, Polo ile kıyaslandığında 410-420 bin olmalıydı. Hatta lansman için 300-500 full model araç 400 den verilmeliydi.

bu araç 150 bin vs olmalıydı diyenler 3-4 sene öncesinde sıkışıp kalmışlar. 3 bin euroya çin malı motorsiklet alırsınız anca.

• agulec kullanıcısına yanıt

O topa girmiştim ama zararım olmuştu. Döviz aldım, yükselen döviz, ben aldığımda alaşağı oldu :) bu nedenle artık riske girmiyorum. Az a tamah etmeyi öğrendim bu nedenle :) Az olsun benim olsun :)

güzel bir karşılaştırma yapmışsınız, benim polo ve fabia aracım oldu. İkisini de çok sevsem de Fabia bana duygusal olarak daha yakın. Şu an Kamiq kullanırken nerede benim otoban faresi dediğim çok oluyor :)

• cricet C kullanıcısına yanıt

Japonya'daki akım gücü? yılda 5 milyon araç satılıyor orda...

• haberelectro kullanıcısına yanıt

Alım gücü değil birim hesabı yapıyorduk ya hani?

• cricet C kullanıcısına yanıt

bizim alım gücümüz çok mu iyi niye boşa uzatıyorsun anlaman lazım demek istediğimi...

• 1.16 gibi durmuyor mu?

• Yeni modelin broşürü;

https://www.skoda.com.tr/skodaweb_files/202232318458973_YENI_FABIA_2022_MY_Model_Katalogu.pdf

Bu kadar para verdiğin araçta hız sınırlama var, sabitleme yok. Bu kadar para verdiğin araçta niye hız sabitleme olmaz.

Makyajlanan Seat İbiza bunun donanımına göre daha zengin ve daha da hesaplı. Yeni dediğin modelin bir yeniliği olmalı!

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.