Şimdi Ara

Yeni 2022 Skoda Fabia'nın Türkiye fiyatı belli oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
9.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önceki konuda da belirttiğim üzere skoda'ya(1 litre motor üstelik) 400K TL'ye yakın para isteyen ve veren zihniyetten şüphe duymak lazım... Yeni 2022 Skoda Fabia'nın Türkiye fiyatı belli oldu 

• Az bile olmuş keşke 750 bin olsaydı hak ettiğimiz fiyatlar bunlar.

• kendi adıma konuşayım, herhangi bir "kayış sıyırma" durumu yok benim için...

1994 yazından beri Türkiye'nin prestijli sayılabilecek dergilerinden biri olan "Auto Show" dergisini yıllarca takip ettim, genel kültür olarak hangi araç hangi segmentte, hangi markaların hangi kardeş firmaları var bunların bilgisine haizim.

son 10-15 senelik süreye kadar...

yine de, Allah'ın çek markası "skoda" ya o kadar para dökülmeyeceğini bilecek ve idrak edecek kadar bilgim hala mevcut...

segment ve fiyat pahalılığı konusu değil bu, bildiğimiz "skoda". Allah'ın "skoda" sı yav...

olsa olsa "lada" ile denkler klasman olarak, o derece...

skoda'yı adam yerine koyup bu fiyatlara satın alan kişilerin; şu an günümüzde konusu çok geçen, "şu ekran kartına şu kadar fiyat istiyorlar, şaşırmış bunlar" cümlesinde geçen ekran kartlarına o parayı veren insanlar ile bir farkı yoktur benim gözümde... Yeni 2022 Skoda Fabia'nın Türkiye fiyatı belli oldu 

• Aynı kararı verdim bende dostum. Aralık ayında 418 bine 2021 model Polo Life almıştım. Dedim ben ne yapıyorum. Geçtiğimiz günlerde 420 bine sattım. Gidip 2009 model 308 station wagon cam tavanlı dizel Manuel aldım. Uygunada aldım açıkçası. Hatasız boyasız bir araba. Geriye kalan paramı attım vadeliye, beklemeye geçtim. Aracın Detaylı ic temizliğini yaptırdım. Direksiyonu, vitesi, el frenini orjinal alcantara kaplattim. İçindeki cam düğmeleridir, plastik aksamlar, tavan düğmelerinin hepsini restore ettirip sıfır ayarına getirttim. Ön farları aydınlatması hiç beğenmedim. Bugün far tasarımına bıraktım. Mercek takılacak, uzun kısa Led farlar eklenecek. İçini karartacaklar farin vs önden görüntüsü baya değişecek. Tampon ve kapı citalarinda kozmetik kusurlar vardı. Boyatacaktim saçma sapan fiyatlar alınca komple kaplatmaya veriyorum haftaya. Rengini değiştiriyorum. Jantlarda boyanacak tabi. Araç çok hoşuma gitti. Konforlu, geniş, donanımlı. Dizel olduğu için az yakıyor. Neyime yetmiyor abi. Otv illeti bitmeden sıfır araba almamaya karar verdim. Yeni 308 istiyordum ama 650-700 bandında olacağından param olsada almam. Kusura bakmasınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• srkn kullanıcısına yanıt

30 senedir auto show takip ederek, gercekten ogrendiginiz sey skoda = lada mi oldu hocam? Favorit ve samaranin kiyaslandigi donemler tarihte kaldi

Skoda ve vw modelleri asagi yukari ayni kalitededir. Skodalar daha fonksiyoneldir. Gerisi dayanaksiz iddianin otesine gecmez

Siz sormadan soyleyeyim, skoda aracim hic olmadi

Hocam 380 bin tl'yi aşmayan bu araçtan daha iyi bir önerin var mı?

• Ne desem boş, bu hallere düşmemize sebep olan herkesi Allah'a havale ediyorum.Şu fiyatlara bak Yeni 2022 Skoda Fabia'nın Türkiye fiyatı belli oldu 

• autindustry A kullanıcısına yanıt

biliyorsunuz, vw kısaltması anlamca "halk arabası" anlamına gelen volkswagen dir.

yani almanya'nın bir nevi, hatta bir nevi değil, direkt "tofaş" ı.

aynı oluşum altında üretiliyor olmaları, skoda'nın vw kadar kaliteli olduğu anlamı taşımayabilir.

bu bağlamda bakarsak, o zaman "renault" motoru taşıdığı için "dacia" ve mercedes motoru taşıdığı için "ssangyong" da kalitenin zirvesinde olmalı, değil mi? bence değil.

tabi ki yılların verdiği teknolojik gelişmelerle bir nebze de olsa ilerleme sağlanmış olabilir, ama genel halk kanısı olarak bence "skoda", benim düşündüğüm şöhrete sahip, yani ucuz ve kalitesiz... son kelime biraz ağır oldu kabul... aklıma gelmedi uygun kelime ama gelince edit ederim...

tabi bu yazdıklarım sonuçta benim fikrimi yansıtıyor, forumda ve ülke genelinde benim düşündüğümün aksine bir çok insan vardır muhakkak. ben sadece o kadar paranın o araba markası için verilmesine karşıyım.

çünkü ekran kartı piyasasındaki bir çok kart için şu an denildiği gibi; "o kart(araba), o fiyatı hak etmiyor..."

• memocan2468 kullanıcısına yanıt

maalesef.

araba fiyatları aldı başını gitti bu son 2 senede, o yüzden o konuda yardımcı olamıyorum.

zaten netice itibarı ile zevkinize ve medeni durumunuza göre(evli, çocuklu) ihtiyaç bağlamında değişkenlik gösterecektir.

bu zamanda bu fiyatlar ile mecbur kalmadıkça araba alınmaması taraftarıyım...

(bekarım, arabam yok, bir gözüm katarakttan dolayı hala bulanık gördüğü için yaklaşık 3 senedir direksiyon başına geçmedim. geçtiğim zamanlarda aile arabamız olan 1996 corolla 1.6gli kullanırdım. 7. nesil efsane seri diye geçen...

şimdi bazı arkadaşlar "geldi yine corollacının biri" şeklinde yorumlarda bulunabilir, olsun, sıkıntı değil...)

• Hocam skoda düşmanlığınızı anlayamadım.Allahın skoda'sı dediğinizde en eski firmalardan biri ki vag grubu altında.Motor,şanzıman,multimedya'ya varana kadar aynılar.Skoda'ya o kadar para vermeyip aynı segmentte daha iyi hangi seçenekler mevcut merak ettim.Mesela polo içinde mi aynı şeyi düşünüyorsunuz?

• 207m kullanıcısına yanıt

Okurken bana bile bir şevk geldi hocam... Çok güzel yapmışsınız. Peugeot dizelleri baya iyidir.

İyi günlerde kullanın.

Vw-Skoda-Seat-audi belirli modellerde aşağıdaki ortak parçalı kullanır;

-motor

-şanzıman

-şase

-donanım parçaları hız sabitleyici, kararan ayna, klima kumandalar, multimedia vs

-iç mekanda kullanılan parçalar direksiyon, kol dayama, cam düğmeleri, klima düğmeleri, silecek kolları vs

-Mekanik parçalar bütün alt takım, direksiyon sistemi, hidrolik sistemler, klima motoru

işin özeti kaporta kısmı ve yalıtım hariç çoğu vag aracı birbirinin aynısıdır. Örneğin bir leon ve a3 arasında sürüş konusunda mekanik farktan ziyade ayar farkı olur. Parça sayısı olarak neredeyse %90-95 aynıdır.

reno ve dacia konusuna gelirsek, ikisi aynı kalitede değildir. Yeni çıkan sandero hariç eski reno şase ve parçalarını kullanır. Yani misal 2020 clio 5 ile, ikinci nesil dacia sandero arasında ciddi bir direksiyon, süspansiyon ve fren farkı vardır. Yani bu araçları 100 metre kullanan bu farkı anlar. Hele stepway ve duster araçlar aşırı dengesizdir. Arka süspansiyon ziplama yapar. Bu zıplama clioda dahi yoktur.

mercedes ve dacia kıyaslamasına bile girmişsiniz. Reno Mercedes’e sadece motor sattı. Şanzıman bile değil. Ucuz mercedeslerde reno dizelinin kullanması ile komple şase ve mekaniği aynı kullanmayı bir tutmak kaçıncı level bilgisizlik kıyaslayamadım.

konu hakkında bilginiz yok ise fikrinizde olmasın.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt
    Yeni 2022 Skoda Fabia'nın Türkiye fiyatı belli oldu

seviyeyi düşürmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

dacia -renault, ssangyong - mercedes yazmıştım.

gözünüzden kaçtı sanırım...

• SroKO kullanıcısına yanıt

düşmanlık olarak değil de, şahsi fikir olarak diyelim.

polo için, 1994 zamanında gelen poloları severdim. görünüş itibarı ile.

ama daha sonrasında aşırı şekil değiştirdiği için pek hoşuma gitmemeye başladı. yine görünüş itibarı ile.

Silecek koluna kadar aynı parça kullanma ile motor ve şanzıman desteğini aynı tutuyorsanız diyecek birşey yok size.

Dediğim gibi bilginiz yok ise fikrinizde olmasın. Önce bir bilgi edinin. Gidin bir Skoda bayisine. Araçlara oturun. İnceleyin. Sonra vw bayisine gidip oturup inceleyin. Mekaniği geçtim, iç mekanda bile temel parçaların ortak olduğunu göreceksiniz.

ekleme: başka bir konuda bir Octavia sahibi, aracın o kadar etmez dediğimde, triplere girdi, aracını almak istiyorum sandı. Sizde, size Skoda satmaya çalışıyormuşuz gibi düşünmeyin. Olanı söylüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 19 Mart 2022; 23:29:16 >
  • ARES007 A kullanıcısına yanıt
    Yeni 2022 Skoda Fabia'nın Türkiye fiyatı belli oldu

rica etmeme rağmen seviyeyi düşürmeye devam ettiğinize göre mesajlaşmaya devam etmenin bir manası kalmıyor.

dediğim gibi benim şahsi düşüncem skoda konusunda, forumda herkes kendi fikrini başkalarına saygı gösterme çerçevesinde sunabilir.

iyi geceler.

EDIT: başka yerine başak yazmışım, onu düzelttim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srkn -- 20 Mart 2022; 0:10:2 >
  • Buradan tüm forum üyelerine mesajım olsun, x bir modeli yada markayı kullanmayı geçtim, hayatında bir kez olsun icine oturmamış insanlar yorumlamasın.

Forumda herkesin fikrini söylemesi doğrudur. Ancak forumlari tecrübesiz ve bilgisiz yorumlar ile bilgi çöplüğüne çevirmek forumlarda yapılabilecek en yanlış şeylerden biridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 19 Mart 2022; 23:44:2 >
  • 7ender kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim çok sağolun.

• Arkadaşlar eleştirileriniz de çok haklısınız. Fakat bu çöpe bu para verilmez dedikçe işler daha kötüye gidiyor. 300bine b segment satılacak diyenlere gülüyorduk 450 bin tl oldu. 1 milyon tl ye b segment satılacak bu gidişle.

Geçen sene 220 bin tl ye dizel 4çeker dusterı almadım “bu çöpe bu para verilmez” yorumlarından ötürü. Yeni türkiye bu artık. Ya isyan edip bisiklet ile gezeceğiz ya da borç harç alabiyorken alacağız.

Düzenini kurmamış aileye karışmamış gençlerin avrupaya kaçış yolu araması en mantıklısı. Üni bitirip işe girip sıfırdan ev araba sahini olup evlenmek Türkiyede artık hayal.

• Türkiye'de Skoda marka algısı son 10 yılda -gereğinden fazla- yükseldi.

15 sene önce 3 yaşında Skoda aracımı aldığımda, iş yerindeki arkadaşlarım burun kıvırıp duruyordu. Küçük ilçedeydim o zaman, tamirciler lastikçiler falan , bu ne rus arabası mı falan diyordu

Burun kıvıran arkadaşlarım hepsine arabamı sürdürdüm. Bu arada kimseye arabanızı denemesi için vermeyin. Kimse kadir kıymet bilmez.

İki tanesi ertesi sene Fabia aldı.

İşyerinde burnu büyük bir tanesi, japon-koreci bir arkadaş, yeni araba alacaktı. Skoda önerdim. Bir bana sövmediği kaldı. Aylarca araç aradı. Mesaisinin hepsini sahibinden'e harcıyordu. 6-7 ay sonra baktım Octavia almış gelmiş.

Bir tanesi, arabadan anlamaz, büyük marka alacaksın diyordu, bilindik marka olacak. Opel aldı. Bir gün denk geldi benim aracı kullandı.(Tekrar söylüyorum kimseye aracınızı vermeyin!) Ki Benim araç da haşattı, 3 büyük kaza atlatmış, motor sıkıntılı vs.

Bir iki sene önce o da Octavia almış. Bize misafirliğe geliyor, iki lafının biri Octavia. Mesela tatile gittik demiyor, Octavia ile tatile gittik diyor. Aşağı indim demiyor, Octavia'nin yanına indim diyor.

Geçen memleketteki babası entübe olmuş, apar topar yanına gitmiş. Geçmiş olsuna telefona aradım , biz de şimdi babamın yanından döndük, Octavia ile eve dönüyoruz diyor. Dedim ta senin!

Ben de 2 sene önce 15 yaşındaki Skoda aracımı değiştireyim dedim. Bir baktım Skoda fiyatları uçmuş, ederinden fazla yazmış herkes. Herkeste bir MEMURDAN BEYAZ OCTAVİA. Octavia fiyatları Passat'ı geçmiş. Ki kesinlikle etmez. Octavia C, Passat D sınıfı. Gereksiz bir abartı var

Dedim o zaman Passat alayım. Şudur budur derken 300 bine çıktık , hanım dedi ki bu fiyata ev var yahu, ev alalım. Tamam dedim ev alalım. Nezih bir semtten ev aldık. Kiradan kurtulduk

Şimdi aldığımız daire 1 milyon lira ediyor, Passat olsaydı o kadar eder miydi bilmiyorum.

Ha bu arada Skoda'm hala duruyor. 20 yaşına geldi nerdeyse , vergisi düştü, sağı solu çürüdü, motor sıkıntılı, kabinde nereyi tutsam elimde kalıyor. Ama hala biniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABCdiküçgeni -- 20 Mart 2022; 10:23:20 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.