Şimdi Ara

Yeni 2022 Kia Sportage'ın Avrupa versiyonu tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
6.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni 2022 Kia Sportage'ın Avrupa versiyonu tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Yeni 2022 Kia Sportage'ı temmuz ayının başında tanıtan Koreli üretici, model tarihinde ilk kez Avrupa'ya özel bir versiyon sunacaklarını açıklamıştı. Yeni nesil Sportage'ın Avrupa versiyonu bugün dijital olarak tanıtıldı ve önümüzdeki hafta Münih Otomobil Fuarı'nda sahneye çıkacak.

Yeni Sportage'ın Avrupa versiyonu özellikleriyle neler sunuyor?

Yeni Sportage'ın bu versiyonu, daha önce tanıtılan global versiyondan daha kısa. 4515 mm uzunlukla neredeyse Tiguan ile aynı uzunluğa sahip. Aks mesafesiyse 2680mm. Bu ölçüleri selefiyle kıyasladığımızda aks mesafesi olarak 10mm, toplam uzunluk olaraksa 30mm uzadığını görüyoruz.

Kompakt SUV'un ön tasarımında herhangi bir fark bulunmuyor. Markanın modern Tiger Nose panjuru, bumerang şekilli LED gündüz farları ve Matrix LED aydınlatmalar bu bölümü oluşturan detaylar.

Avrupalı Sportage'da bazı stil değişiklikleri de mevcut. Örneğin gövde renginin yan ayna kapakları, ön sütunlar ve tavanı kapsayacak şekilde siyah ile kombinlenebildiğini görmekteyiz. Bunun yanı sıra C sütunu ve arka tamponda da tasarımsal değişiklikler bulunuyor. Avrupalı müşteriler yeni 2022 Kia Sportage'ı 17, 18 veya 19 inçlik jantlarla tercih edebilecek. Renk ve tasarım olarak 6 farklı jant seçeneği mevcut.

Yeni 2022 Kia Sportage'ın Avrupa versiyonu tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Yeni Sportage'ın iç mekanında bitişik ve kavisli yapıya sahip, 12.3'er inçlik dijital gösterge ve multimedya ekranları bulunuyor. Bu alanda daha temiz grafikler adına TFT LCD ekran kullanılmış. Haritaların da gösterge ekranında görülebildiği sistem, OTA güncelleme desteği sayesinde sürekli tazeleniyor.

Avrupa versiyonu daha kısa olmasına rağmen arkadaki yolcuların 996 mm bacak mesafesine ve 998 mm baş mesafesine sahip olduğu belirtiliyor. İkinci sıra koltukların arkasında 591 litre bagaj hacmi sunuluyor. 40:20:40 oranında katlanabilen arka koltuklar sayesinde bu değer 1780 litreye kadar ulaşıyor. Global versiyonun bagaj hacmi 637 litre olarak açıklanmıştı.

Yeni 2022 Kia Sportage, Avrupalı müşteriler için bir şarj edilebilir hibrit (PHEV), bir hibrit, bir hafif hibrit ve bir dizelden oluşan motor yelpazesi sunuyor. PHEV versiyon 1.6 litre T-GDI ünite, 66.9 kW elektrik motoru ve 13.8 kWsa lityum iyon batarya paketinin kombinasyonundan oluşuyor ve toplam 265 beygir güç üretiyor. Hibrit versiyon ise aynı T-GDI üniteyi, 44.2 kW elektrik motorunu ve 1.49 kWsa bataryayı kullanıyor ve 230 beygir güce sahip.

Yeni Sportage'ın hafif hibrit versiyonunda da 1.6 litre dört silindirli T-GDI motor mevcut ve bu motor 150 beygir veya 180 beygir güç çıkışlarıyla tercih edilebiliyor. 1.6 litre dört silindirli dizel ünite ise 115 beygir ve 136 beygirlik güç seçeneklerine ve SCR aktif emisyon kontrol teknolojisine sahip. Şanzıman seçenekleri 6 ileri manuel ve 7 ileri çift kavramalı şanzımandan oluşuyor. Ayrıca Stop&Go teknolojisi tüm versiyonlarda standart.

Ayrıca Bkz.Mercedes-AMG GT 63 S E Performance tanıtıldı: 842 beygirlik PHEV

Global versiyonda olduğu gibi bu versiyonda da Comfort, Eco ve Sport modlarının yanı sıra kar, çamur ve kum gibi zorlu zeminlerde sürüş için geliştirilen Terrain modu da bulunuyor. Öte yandan amortisörleri gerçek zamanlı olarak sürekli kontrol eden elektronik kontrollü süspansiyon da listede.

Kia'nın K3 platformu üzerine geliştirilen SUV rijit ve hafif yapısının yanı sıra iyileştirilmiş yol tutuş kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Sürüş asistanları tarafındaysa ileri çarpışmadan kaçınma asistanı ve navigasyon bilgisinden faydalanan adaptif hız sabitleme sistemi gibi gelişmiş özellikler karşımıza çıkıyor. Öte yandan yoldaki hız uyarılarını takip eden akıllı hız asistanı da özellikler arasında.

Yeni 2022 Kia Sportage bazı Avrupa ülkelerinde yıl bitmeden satışa sunulacak. Modelin fiyatı henüz belli değil.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Daha önce internette aracın tanıtım resimlerini incelemiştim. Aracı incelediğim linklerden biri de

https://tr.motor1.com/news/521431/2021-kia-sportage-fotograflar/ buradaydı. Aracın bu linkte tasarımı çok güzel gözüküyordu, aracın boyutları büyümüş, heybetli görünüyordu. Kia, aracın avrupa versiyonunu berbat bir hale getirmiş. Aracın boyutları küçülmüş, tasarımı çirkinleşmiş. İlk haliyle getirseler çok daha fazla satarmış. Bu haliyle ben beğenmedim. Çok fazla satacağını düşünmüyorum.

• Hyundai Bayon a benzemiş

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • güzel görünüyor da artık üst paketleri sadece dizel seçeneğiyle getirmesinler

• Kadın, arabayı güzel göstermek için özellikle mi seçilmiş acaba? Ya da belki de tam tersi.
    Sportage markası(model değil artık), tasarım olarak hiç bu kadar düşmemişti, yazık etmişler tarihine. Umarım tamamen elektrikli olunca, tahminen bir sonraki jenerasyon, özüne dönebilirler. Peter Schreyer gittiğinden beri, belki Hyundai'nin de o şekilde olmasını istediği için, KIA markasının tasarımları giderek daha da kötüleşiyor.

• Önü daha kaba bir araba görmemiştim.

• Daha önce internette aracın tanıtım resimlerini incelemiştim. Aracı incelediğim linklerden biri de

https://tr.motor1.com/news/521431/2021-kia-sportage-fotograflar/ buradaydı. Aracın bu linkte tasarımı çok güzel gözüküyordu, aracın boyutları büyümüş, heybetli görünüyordu. Kia, aracın avrupa versiyonunu berbat bir hale getirmiş. Aracın boyutları küçülmüş, tasarımı çirkinleşmiş. İlk haliyle getirseler çok daha fazla satarmış. Bu haliyle ben beğenmedim. Çok fazla satacağını düşünmüyorum.

• Segmentinin çok ötesinde iç ve dış tasarım,donanım ve motor seçeneği sunuyor. Kısacası kusursuz bir araç yeni Tucson gibi. Koreliler tüm segmentleri domine ede ede gidiyor. Saygı duyduğum ender gruplardan biri.

• Tasarım göreceli ancak ben begendim.
    Motor kombinasyonları da guzel.
    Bu arabayı begenmeyenler gidip ferrarilerinin içinde ağlaya ağlaya günlüklerine yazabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jquidd -- 1 Eylül 2021; 16:32:53 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İç gösterge panel tasarımı hoş güzel, ama KIA sonuçta ne kalitede olur bilemeyiz. Son dönem birçok markada dış tasarımlar hep sorunlu. Italyanlar artık tasarım yapmıyor harhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimmasabi -- 1 Eylül 2021; 17:07:45 >
  • kianın tasarmları hyundaiden önde gidiyor. özellikle kabinde fark bariz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Long kasası kocamandı, D suv gibi duruyordu, short kasası B suv'a evrilmiş resmen

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru bir tespit, birkaç yıldır vitesle beraber gaz'a basıp farkedilir oranda daha iyiye farklılık sunuyorlar, ne yalan diyeyim bu kadar fark görmeseydim 2021 prestige paket'i çılgınlık yapıp alabilirdim, son kalanlarda güzel kampanya yapıyorlar.

• Cihaz fena duruyor. Kia evrim geçirdi...

• Fiyattan haber verin güzel araba çok

• Bayilerin haberi bile yok. Fiyat da ne zaman geleceği de belirsiz

• tuncayt T kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta konuştum Şubat gibi dediler ama 280'den aşağısını zor görür diyorlar...

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt

280 mi ben 2 tane alırım o zaman..400 bin den aşağı gelmez..

• ahmtıl kullanıcısına yanıt

Tucson'dan daha ucuz olacaktır her yerde konuşulan o yönde çünkü. Üst seçeneklerde 500 görürüz şaşırtmaz Yeni 2022 Kia Sportage'ın Avrupa versiyonu tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri 

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt

bakalım şubatta gelir..ama bu baya çirkin olmuş global versiyonu daha güzel..global versiyonu gelirse 2022 de aralık gibi 3008 le bunu değiştiririm??!! tabi fiyat düşecek yoksa alamam

• Bunu neden daha kısa yaptılar acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.