Şimdi Ara

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
25
Favori
180.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hesabınız yanlış

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

aradaki fark 2,4mm. zaten bu 2 ebat birbirine muadil ebatlardır. araçların alt paketinde 15 orta pakette 16 üst pakette 17 inç jant, ölçüler yakın olduğundan kullanılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 20 Şubat 2022; 21:23:46 >
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. Bende tucson 1.6t ye geçmeyi düşünüyorum. Aracınızı uygunamı verdiniz piyasasımı böyle? Sarı sitede bu fiyatlara bu dolulukta bulmak zor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bora1608 kullanıcısına yanıt

Evet piyasanın altını yazdım 5-10 fazla satmakla uğraşmak istemedim alacağım arabayı da daha fazla beklemek istemiyorum.

Benim ilan şuan en uygun 4 veya 5 ilan

Oldukça yoğun talep oldu bundan dolayı ilan sonrası 1 gün sonra arayıp gelmek istedi

Şimdi satışı işlemleri için çıkıyorum umarım alacağım araçta sorun çıkmaz da zarar etmeyiz Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 21 Şubat 2022; 7:25:17 >

Hayırlısı olsun Hocam.

Yeni aracınızla da böyle bir konu açarsınız hayırlısıyla İnşallah.

• TahaKaradeniz kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

Aracın satışını sabah gerçekleştirdim.

Aracı alan arkadaş zaten beni takip ediyormuş corolla gurubun dan tüm geçmişini bildiği için güzel bir alış veriş oldu

Aracı sattıktan sonra hemen yeni aracın Kaporasını vermeye gittim

Yeni araç hyundai Bayon Elite 1.4

C sınıfından B sınıfına geçince ne kadar üzecek göreceğiz.

Donanımları beni çekti hata mı yaptık mutlu mu olacağız zaman gösterecek.

Basamak , Kaput filmi , Cam filmi her şey dahil 400.000 TL aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 21 Şubat 2022; 17:18:7 >

Şahsi fikrimi yazayım 6 sene 1.33 kullandım bir o kadar da yaris şahsen düşük motor ve b sınıfı kombinasyonu birleşince azbucuk ne çıkacağını tahmin etmek zor değil. Corolla çok kaliteli bir araç olmasa bile motor ve sürüş keyfi açısından gayet iyi bence.

Hayırlı olsun araç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcroses kullanıcısına yanıt

Sürüş keyfi olarak yakından geçmeyeceğinin farkındayım ama fiyatına göre sağladığı donanımlar cezbetti

Anahtarsız giriş ve çalıştırma

Hayalet ekran

dijital klima

Ambiyans aydınlatması

Şerit de tutma

Acil durum firen sistemi

çarpılma fren sistemi

uzun far asistanı

yaya ve bisiklet algılayıcısı

kablosuz şarj

otomatik kararan dikiz aynası

yağmur sensörü

far sensörü

lef farlar

ön ve arka park sensörü

Sunroof

ve otomatik olması donanım konfordan belki kaliteden feragat edeceğim ama donanım olarak aşırı fark var

yaşayıp göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 21 Şubat 2022; 20:33:29 >
    Hocam 1.4 atmosferik motor hariç corolla ile aman aman kalite farkı hissedeceğinizi sanmam hocam. Hyundai de bayon BC gibi oldu direk B demek zor hacim hariç
    Gerçi birde torsiyon sistemi var corolla gibi virajlara girmeyin derim hocam birazda şehir içi sallar eksilleri o olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 21 Şubat 2022; 21:2:33 >
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt

Corolla gibi viraja girersem patlama ihtimalimiz yüksek Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim Zaten evdekiler rahatsızdı önde sorun yok ama arkadakiler çok sarsılıyordu artık rahat ederler

Aracı genelde uzun yolda kullanıyordum corolla aslında bana çok uygundu ama değişim yapmak istedim biraz sıkılmaya başladım.

Az fiyat farkı ile dolu dolu bir arabaya binmek cazip geldi sabit 120 ile sağdan sağdan gitmeye alışacağız artık

Uzun yolda devrini aldı mı bayonda gidecektir. Bende atmosferik 1.6 Elantra kullanıyorum. Rampada yavaşlama zorunda kalıp tekrar Ara hızlanma mevzusu hariç benim isteklerimi karşılıyor motor. Ha tabi 160 torku 4 binde verceğine 200 ü 2000 lerde vereydi iyiymiş ama 40-50 lira daha fiyat farkı var bunun bedeli :) 1.33 Megane gibi :)

Tercihinizin hayırlı olmasını, sizi mutlu etmesini temenni ediyorum.

Bende de şu an Egea HB var ve seneye bu zamanlar değiştireceğim ve bir 5 sene daha aynı aracı kullanmak zorundayım. (ÖTV muafiyetli olacak ve dolayısıyla bugün için 450 bin gibi bir limit var)

Hasılı kelam, yine bir Egea (bu sefer cross vagon) almak niyetindeyim ama 10 sene boyunca aynı aracı kullanmış olacağım, bazen düşünüyorum farklı bir araca mı yönelsem, değişiklik olur diyorum ama limit dahilinde en mantıklı (otomatik şart + dolu paket olmalı) araç yine Egea ve Hyundai Bayon oluyor. Bayon'u bayide mutlaka inceleyeceğim o zaman ama siz incelemişsinizdir, Aile için hem iç hacmi hem bagajı yeterli mi? Genel kalite olarak 3 aracı da (Egea, corolla, i20) az çok biliyorum, birbirlerine yakınlar, biriniz gözü güzel, ötekinin saçı güzel v.s. v.s.

Dolayısıyla kaliteden ziyade hacim önemli, 4 kişilik bir Ailem var, Egea HB'in bagajı tatillerde yetersiz kalıyordu, Bayonda çok farklı değil herhalde. Egeada arkada çocuk koltuğu yanına 1 yetişkin ve 1 çocuk oturabiliyor, Bayonda oturulur mu? Sizin gözlemleriniz nasıl?

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Teşekkürler

Boyut olarak Egea HB den geçince boyut olarak çok bir şey sizin için fark etmeyecektir.Büyük bir araç değil.

Bagaj oldukça kısa corolla aracıma göre tek kurtarır yanı yükseklik corolla ince uzun bir yapıya sahip olduğu için arka tarafları zaten fazla kullanamıyordum butür liftback araçlarda pandizotu kaldırarak baya eşya sığdırabiliyorum.

İç hacim olarak 4 kişilik bir aileye yetecektir bizde 4 kişilik bir aileyiz arka da 2 yetişkin ile rahatlıkla oturduk ( Kilolu Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim )

Diz mesafesi corollaya göre tabiki kötü geldi ama arkamdaki rahatsız olmadı aracın içi çok ferah hem Sunroof olması kaynaklı hemde aracın yüksek olması kaynaklı araç içinde oldukça ferah oturuyorsun

Araç ile test sürüşü yapmadım sadece bayide inceledim perşembe teslim alınca deneyimlerimi paylaşırım tekrar

Ama donanım olarak sanırım bu fiyatlara daha eklenebilecek pek bir şey yok.

İnsanların çoğu neden style  tercih ediyor bilemiyorum ama Elite f/p olarak çok iyi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 22 Şubat 2022; 13:19:4 >
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    1.4 yerine limit ve bütçe dahilinde 1.0 versiyonu daha mantıklı olmazmı?

• Egea diyince aklima dayaniksiz zamanla döküntüsü olucak arac geliyor.O parayi egea baglama hangi araç aliyorsan al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Atmosferik araç, hele 1.4 atmosferik araç mı? Mecbur kalmadıkça asla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

ötv muafıyetlı mı aldınız?

• 2019 corollada lpg takılabılıyordu degıl mı

• treyturop T kullanıcısına yanıt

Hayır normal vergili şekilde aldım

@treyturop

Evet 1.6 motorlar lpg uyumlu benim sattığım araca da lpg taktırmıştım

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Almadan önce bana da öyle geliyordu, 4 yıldır kullanıyorum ve şu an 35000 km ye geldi araç, bırak dökülen, deforme olan bir yerini henüz kronik trim sesi bile başlamadı araçta. Önyargı değişik bir şey, kırmak zor.

Ek: Normal senelik bakımını yaptırıp biniyorum, rutin bakım dışında sadece cam silecekleri yıpranmıştı (3. sene sonunda) onları değiştirtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 23 Şubat 2022; 9:26:47 >

sıfır araba almak sartmıydı hocam sız 400 e alıyorsunuz mıllet engellı ındırımıyle 300 e alıyor, kiralama firmalrı şirketler gider gosterıp benzzer fiyatlara mal edıyorlar kafadan 100 bın tl zarar yanı

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.