Şimdi Ara

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
25
Favori
180.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrcnd

Civic kasası eski yanlış hatırlamıyorsam 2020 de kasa tamamen değişecek.Alacağınız araç yeni kasa çıkınca eski olacak bu olumsuz bir durum.

Civic ile corolla arasındaki fiyat farkını söylerseniz daha sağlıklı bir öneride bulunulabilir

AVM girişlerinde şuana kadar sorun yaşamadım alttan ayna bakanlarda sorun çıkarmadı yaptırmadan çok araştırdım arada sorun yaşayan olmuş ama nadir

Alıntıları Göster
    Hocam mayıs haziran vibi almayı düşünüyoruz. Sizce ne kadar zam gelir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam mayıs haziran vibi almayı düşünüyoruz. Sizce ne kadar zam gelir?

Alıntıları Göster
    Ön görü de bulunmak zor arada baya süre farkı var
  • 1100 KM ortalama 20 gün önce BRC Comfort taktırmıştım.İstanbul da 37 LT lpg ile ortalama 420 km yapıyor 29-35 kuruş civarı bir yakıt ortalaması var dikkat etmeden.

Yakıt olarak çok memnunum.

Performans olarak fark edilir bir düşüş yok düz yolda fark yok diyebiliriz rampalarda bir tık düşüş var gibi normal karşılıyorum sonuç olarak aracın standardının dışına çıkılıyor

Sonuç olarak şuan oldukça memnunum

Güncel İşletme maliyeti

Muayene 280 TL

Egzoz Emisyon : 65 TL

Noter : 171 TL

Kasko işletme 65 TL

BRC Comfort Kit : 2800 TL

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

• Hocam merhaba, otomatik boş paket için 130 binden daha düşüğe alınabiliyor mu? Antalya dayım 130 fiyat aldım.

• Hocam merhaba, otomatik boş paket için 130 binden daha düşüğe alınabiliyor mu? Antalya dayım 130 fiyat aldım.

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    Sitelerinde hurda teşvikli fiyat 118 gösteriyor belki pazarlıkla biraz daha düşürülebilir.

• Stepne olmadan muayeneden geçiriyormuş boşuna muayeneye giderken stepneyi komurlukten çıkarıyormuşum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

1100 KM ortalama 20 gün önce BRC Comfort taktırmıştım.İstanbul da 37 LT lpg ile ortalama 420 km yapıyor 29-35 kuruş civarı bir yakıt ortalaması var dikkat etmeden.

Yakıt olarak çok memnunum.

Performans olarak fark edilir bir düşüş yok düz yolda fark yok diyebiliriz rampalarda bir tık düşüş var gibi normal karşılıyorum sonuç olarak aracın standardının dışına çıkılıyor

Sonuç olarak şuan oldukça memnunum

Güncel İşletme maliyeti

Muayene 280 TL

Egzoz Emisyon : 65 TL

Noter : 171 TL

Kasko işletme 65 TL

BRC Comfort Kit : 2800 TL

Benzin harcamalarınıda hesaba katıyormusunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam merhaba, otomatik boş paket için 130 binden daha düşüğe alınabiliyor mu? Antalya dayım 130 fiyat aldım.
    130 bin hiç ek donanımsız fiyat mı eğer öyleyse yüksek fiyathttps://forum.donanimhaber.com/sifir-arac-alanlar-yada-fiyat-teklifi-alanlar-3-kamu-bankasi-1ekim-de-faiz-indirimine-gidiyor-detaylar-ilk-mesajda--132918743#132918743 takip etmenizi öneririm

@oquzdag
    Benzin yaksa katarım ama yakmıyor ki istanbulda yaşıyorum araba 500m gidince ısınıp lpg geçiyor
    1200 km geçti lpg taktırdığım dan bu yana ibre neredeyse aynı

• quote:

130 bin hiç ek donanımsız fiyat mı eğer öyleyse yüksek fiyathttps://forum.donanimhaber.com/sifir-arac-alanlar-yada-fiyat-teklifi-alanlar-3-kamu-bankasi-1ekim-de-faiz-indirimine-gidiyor-detaylar-ilk-mesajda--132918743#132918743 takip etmenizi öneririm

@oquzdag
    Benzin yaksa katarım ama yakmıyor ki istanbulda yaşıyorum araba 500m gidince ısınıp lpg geçiyor

Alıntıları Göster
    Hocam o konuda alan görmedim . Boş paket otomatik fiyat buydu.

• quote:

Hocam o konuda alan görmedim . Boş paket otomatik fiyat buydu.

Alıntıları Göster
    Çok yüksek fiyatlar büyük ihtimal ek donanımlar vardır bayiler kredi kampanyasını kendi avantajına çevirdi malesef

Bayinin taktığı android ekran dışarıda takılanlardan ufak şahsen ben bayinin taktığı ekranı tercih etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 9 Kasım 2019; 22:5:40 >
  • quote:

@oquzdag

Alıntıları Göster
    Corollalarda BenZin harcmaasada benzin ibresi düşüyor deniyordu. Çözülmüdü o sorun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

Corollalarda BenZin harcmaasada benzin ibresi düşüyor deniyordu. Çözülmüdü o sorun?

Alıntıları Göster
    devam ediyor yarım depo benzin var 1-2 haftada bir videodaki işlemi yapıp sıfırlıyorum eski yerine geliyor beni rahatsız etmiyor sıfırlandığı için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 9 Kasım 2019; 22:20:14 >

• Merhabalar yakınlarda hurdasız Toyota Corolla 1.6 Vision manuel fiyat alan oldu mu bir de hangi bayide var bayiler kalmadı diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nurullah Bey

Merhabalar yakınlarda hurdasız Toyota Corolla 1.6 Vision manuel fiyat alan oldu mu bir de hangi bayide var bayiler kalmadı diyor.
    nerhabahttps://forum.donanimhaber.com/sifir-arac-alanlar-yada-fiyat-teklifi-alanlar-3-kamu-bankasi-1ekim-de-faiz-indirimine-gidiyor-detaylar-ilk-mesajda--132918743-1608 takip etmenizi öneririm burada teklif alanlar anlık paylaşıyor

• Araçtan memnuniyetiniz nasıl? Var mı bebeklik sorunları?

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Araçtan memnuniyetiniz nasıl? Var mı bebeklik sorunları?
    Aracı ilk aldığımda açıkçası pek alışamamıştım hatta rapid daha çok hoşuma gidiyordu ama lpg taktırdıktan sonra aracı sever oldum.Araç şuan 10.100 km de yarına yağ bakımını aldım ilk bakımına girecek.

Corolla lpg uyumu beni benden alıyor.Korkmadan gaza basabiliyorum lpg performansı törpülese bile aracın 35 kuruştan fazla yakmıyor hem uzun yolda hem şehir içinde kafama göre aracı keyifle kullanmama sebep oluyor.

Araçta yol sesi vardı lastik havalarını 32ps düşürünce açıkcası biraz toparladı artık beni rahatsız etmiyor yada alıştım bilemiyorum.

Araçta sorun olarak ön fren balataları ses yapıyor uzun yolda (video bana ait değil ama aynı ses).Hava kanallı balata takınca düzeliyormuş eski kasa da da aynı sorun varmış son çıkan da da var malesef.

Servis ile görüştüm eski kasada vardı ama yenide yok diyor bakalım yarın ona da bakacaklar

Araç istanbulda çok konforlu tabiki devasa lastik yanaklarının çok büyük katkısı var ama şehir içinde çok konforlu geziyorum yormuyor hiç.Aynı şekilde uzun yolda yol tutuşu muazzam 120-140 altına inmiyorum en ufak sallama yok ip gibi gidiyor buda uzun yolların çok rahat geçmesine sebep oluyor zaten aracı uzun yol için almıştım uzun yol da da beni oldukça memnun ediyor.

İkinci sorun olarak trim sesinden memnun olmayanlar var evet ses var ama açıkcası çok yok bozuk yollarda cam yarım açıkken biraz fazla ses geliyor cam kapalı veya tam açıkken genelde ses gelmiyor.Trim sesine takıntılı biri alırsa üzülebilir.
    2-3 yıl sonra trim sesi seviyesi ne duruma gelir hep birlikte göreceğiz.

Ben halen fiyatının tam karşılığı hatta ucuz olduğunu düşünüyorum 2019 c sınıfı donanımı yeterli sıfır araç alıyorsun ben oldukça memnunum şuan.

• 10.000 bakımı için bıraktığım aracımı biraz önce teslim aldım.Yağ bakımına teslim ederken balataların yaptığı sesi bildirmiştim toyota değişimi onayladı ön balatalar ücretsiz değiştirildi

Normla de hava filtresi değişmeden yapılacaktı bakım benim içime sinmedi kendim hava filtresini eklettim 650 TL yerine 811 TL tuttu

Garantiden değişimde hiç sorun çıkarmadılar ama video önemli video talep ettiler gönderdim bir kaç saat sonra olumlu dönüş geldi
    Pazartesi uzun yola çıkacağım tekrar sorunun çözülüp çözülmediği konusunda bilgi veririm

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Dizeli, lpg nin güzel yanı bu işte. Rahat rahat tadını çıkarabilmek. Tsi rapid de tadını çıkarın, tüketim fırlar. Benzinli araba kullanırken illa ki dikkat ediyorsun. Lpg de ne yaktığında bile bakmıyorsun bir süre sonra. Fulleyip fulleyip geziyorsun.

Tsi savunduğunuz zamanlar da böyle şeyler diyordum size kabul etmiyordunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Dizeli, lpg nin güzel yanı bu işte. Rahat rahat tadını çıkarabilmek. Tsi rapid de tadını çıkarın, tüketim fırlar. Benzinli araba kullanırken illa ki dikkat ediyorsun. Lpg de ne yaktığında bile bakmıyorsun bir süre sonra. Fulleyip fulleyip geziyorsun.

Tsi savunduğunuz zamanlar da böyle şeyler diyordum size kabul etmiyordunuz
    Açıkcası ben halen TSİ motor atmosferik motora göre az yaktığını savunuyorum gerçekten de öyle.

Ama lpg + dizel az yakması ile aracın keyfini alabiliyorsun bu doğru.

Ara sıra araç kullananlar için TSİ bence güzel bir motor seçeneği.

Ama sürekli biniyorsan TSİ kurtarmıyor atmosferik + lpg güzel bir kombinasyon

Eğer sırf benzinli kullanacak olsam TSİ alırım yine ama lpg taktıracaksam atmosferik şart ki artık lpg olmadan bir araç kullanmayı düşünmüyorum

uzun vade de lpg neler getirecek bilmiyorum onu göreceğiz

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.