Şimdi Ara

Yeni (2018) Honda Forza 250 (ANA KONU) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
8
Favori
35.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim.Nmax in frenleri iyidir. Hatta yamahaların frenleri iyidir. Ama honda gibi kombine çalışmıyor onun için arka freni neredeyse hiç kullanmadım.
    Benzetmen çok doğru sanki disk yağlı gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: somalı

Hocam caberg duke nasıl? Virüs sebebiyle evdeyiz sürekli kask araştırma durumundayım. Caberg duke, shoei ve schubert le kıyaslandığında bile eziyor geçiyor
    Hocam hayırlı olsun motorunuz Allah kazadan beladan korusun
    Cabergden memnunum f/p ürünü diyebiliriz ilk açılır kaskı üreten firma sharp testi 5 yıldız dahili güneş vizörü var
    Schuberth ses yalıtımı konusunda çok iyi olduğu söyleniyor 2-3 kat fiyat farkı var o nedenle tercih etmedim
    Şehiriçi çok kısa mesafe bile olsa en azından eldiven ve kask takarım yeni eldiven alınca deneyimlerimi paylaşırım

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    CABERG DUKE 2 MATTE BLUE MOTOSİKLET KASKI ÇENE AÇILIR 1.491,00 TL yerine 1.233,60 TL
    https://urun.n11.com/kask/caberg-duke-2-matte-blue-motosiklet-kaski-cene-acilir-P372491399

Şu çok güzelmiş, acaba test sonucu ve ses yalıtımı nasıldır, alınır mı ne dersin?

• esmerce kullanıcısına yanıt
    Aynısını aldım test sonucu sharp 5 yıldız renk çok hoşuma gitmişti ses yalıtımı için birşey diyemeyeceğim diğer markaları hiç kullanmadım yanlış hatırlamıyorsam baharda 970 liraya almıştım uzun yolda mutlaka kulak tıkacı öneriyorlar

Çok beğendim, ama LS2 kaskım ne olacak? :)
    LS2' yi Nmax' e koyup Forza içinde benzer renkte olan mavi bir Duke II mi alsam.. :)

Ls2 artçı kaskı olur artık hocam :)

• Merhaba. İlk kaskım olan Grex'i (Nolan'ın alt markası) 2 yıl kadar kullandıktan sonra Caberg Duke satın aldım bundan 6 yıl kadar önce. Gerek yalıtım, gerekse de malzeme olarak önceki kaskıma göre müthiş bir kalite farkı hissettim ilk sürüşümde. Cabergi de 3 yıl kullandıktan sonra Shoei Neotec aldım. Shoei de özellikle yalıtım açısından çok daha başarılı bir ürün olduğunu yine ilk sürüşte hissettirdi. Caberb ise gerektiğinde artçı kaskı olacak şekilde kutusunda duruyor. Tam bir fiyat performans ürünüdür. Ekipman ve motorlarınızı güle güle kullanın. Selamlar. :)
  • Sharp testi bir ölçüyse 2 yıldır kullandığım ls2 ff370 kask 4 yıldız almış kaza anında çene açılmamasiyla efsane bir kask. Boya vizor ve işçilik preminyum kasklarda direk belli ediyor. Schubert ve shoeilerde özellikle. Caberg orta alt segmentte konumlanmış bence.
    Ama benim anlamadığım sharp testi,dodge onayı ne ölçüde güvenilir. Benim 500 liralık kaskın yıldızları ne kadar güvenilir.

• haluk 23 kullanıcısına yanıt
    Paran varsa Japon, yoksa alman, peki :)

Selamlar.
    O kadar büyük kafalı artçıyı nerden bulucam
  • :) Benim büyük oğlanın kafa benimki kadar
    Sepet kafalı oğlum
  • Nisan ayı güncel fiyatı 35100 lira olmuş.

• Benimki 37800.
    Honda kampanya yapmış ufak hacimli motorlarda 3 ay ödemesiz diye liste fiyatı üzerinden. Oysa Pazarlıkla 750-1000tl uygun alınabiliyordu. Zamıda yapıştırdılar. 125cc motorlar 1500-2000 civarı yukarı çekildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barabum -- 4 Nisan 2020; 3:7:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dolar 6.73 oldu virüs gidene kadar 7 olur. Her durumda zam gelmeye devam edecek malesef. 2018 de 27000 çok diye almadığım forzayı şimdi 33000 aldım diye seviniyorum. Sonumuz hayır olsun

• Geçen gün motoruma 34 bin lira verdiler vermedim ama bu yaz binemeyeceğiz muhtemelen

• Bende yeni aranıza katıldım . Daha önceleri nmax tecrübem olmuştu birkaç bin km kadar. Son hız olarak 140-150 bastım fakat daha da gider sanki. Frenleri nmax ten daha iyi ama nmaxin de frenleri çok iyimiş. Aşırı konforlu motor. Beğenmediğim özelliği yakıtı . 3.8-4 arası yakıyor . Bide 110 km sabit giderken ayak dayama yerinde titreşim mevcut. Bu 130-140 km ile giderken yok ilginç şekilde. Düşük devirlerde Çekişi nmax ile kiyasladigim zaman hantal kalıyor . Fakat 5 bin devirden sonra yapıştırıyor geriye :)) . Çukura girdiğim zaman ön cam biraz ses yapıyor. Onun dışında memnunum .

Olumlu düşünmeye çalışalım, çünkü yazın Forza ile gezememe düşüncesi bunalıma sokar kesin :)

• _Warknife_ _ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız inşallah

Beni de korku sardı. 40 km yol ancak yaptım. Resmen motoruma hasretim.

• _Warknife_ _ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bende de Forza 250 ve Nmax 125 var, Forza ekranda gösterdiğinden 0.3 litre daha az yakıyor.

Nmax in 2.2 yaktığı güzergahta Forza 3.3 (3.0) yakıyor, çok memnunum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.