Şimdi Ara

YENİ 2017 APPLE IPAD PRO (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
9
Favori
20.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BABAHAKKI

Arkadaşlar ipad air 2 den ipad proya geçmeye değermi ? Tabiki göreceli bir soru ama herkesden bir fikir almak iyi olur diye düşündüm.

tablette yaptığın ve yapacağın işlere bağlı olarak cevabı değişecek bir soru.
    -Değmez: Eğer ki internette dolaşıp oyun, medya, ofis, müzik vs gibi temel şeylerle uğraşıyorsan.
    -Değer: Eğer ki apple pencil de alıp tasarım yapacaksan, procreate'de yeni şeyler deneyeceksen, amatör de olsa animasyon işleri ile uğraşacaksan ya da sürekli dijital ortamda el yazısı not tutacaksan.

Şahsen ben mini 3 modelini kullanıyorum. Harici bir de bt stylus satın aldım. Bir apple pencil değil ama yazıp çizme işlerine sınırlı da olsa yardımcı oluyor. Model yükseltme ihtiyacımı minimuma indiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: snowbard

yeni gelen ipadlerin 120hz ekranı biraz fark yaratıyor doğrudur, fakat biraz alıştıktan sonra air2den çokta farklı gelmediğini görüceksin, illede almak istiyorum diyorsan al tabi fakat, kişisel önerim beklemendir bir sonraki ipadler çok daha güzel olur illaki. günümüzde bile bir çok insan air2 almaya devam ediyor

Bende almayı düşünüyorum, geçen gün forumada yazdım, ama şimdi benim de kafamı karıştırdınız. Bir de Apple oled teknolojisine geçecek diyorlar. Belki bir sonraki ipadlerde daha güzel ekrana sahip olabilir. Sizce bende mi bekliyim bir sene daha?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yeni gelen ipadlerin 120hz ekranı biraz fark yaratıyor doğrudur, fakat biraz alıştıktan sonra air2den çokta farklı gelmediğini görüceksin, illede almak istiyorum diyorsan al tabi fakat, kişisel önerim beklemendir bir sonraki ipadler çok daha güzel olur illaki. günümüzde bile bir çok insan air2 almaya devam ediyor

120Hz olayı değil hocam ekranın akıcılığından bahsetmiyorum, Ipad PRO'dan Ipad Air 2'ye geçince kullanırken ms düzeyinde de olsa takılmalar olduğu fark ediliyor.
  • confuest kullanıcısına yanıt
    o mini takılmalar için bu kadar fazla para vermek sana kalmış diyeyim o zaman, benim dizüstü bilgisayarım en az 10dkda açılyor ama yinede iş görüyor kullanılıyor, kullanılmadığı zaman gelince zaten anlaşılır, ipad pro nun iyi yanı kalemi olması, öyle fazlasıyla muhteşem bir şeyde değilmiş, eğer iyi bir şey almak istiyorsan tavsiyem macbook pro al
  • --kemal-- - kullanıcısına yanıt
    sadece oled teknolojisi değişicekse 1 sene bekleme derim ama kimbilir neler değişecek, 1 sene çok uzun bir rakam , her sene bir sonraki seneyi düşünerek hareket etmek çok saçma, bir dahaki sene olunca tekrar bir sene daha beklemek isticeksin
  • quote:

sadece oled teknolojisi değişicekse 1 sene bekleme derim ama kimbilir neler değişecek, 1 sene çok uzun bir rakam , her sene bir sonraki seneyi düşünerek hareket etmek çok saçma, bir dahaki sene olunca tekrar bir sene daha beklemek isticeksin

Herkes 2018'de büyük değişiklik olacak dediği için çekiniyorum açıkçası.
    Bu arada ben geçen buraya bi kılıf atmıştım ipad pro için. 50$ fiyatı vardı, amazon getirmiyordu. Ben de başka bir siteden buldum. Fakat aklıma şu takıldı. Sizce 50$ gümrük geçer mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • --kemal-- - kullanıcısına yanıt
    Gümrük limiti 30€ olması lazım.
  • quote:

o mini takılmalar için bu kadar fazla para vermek sana kalmış diyeyim o zaman, benim dizüstü bilgisayarım en az 10dkda açılyor ama yinede iş görüyor kullanılıyor, kullanılmadığı zaman gelince zaten anlaşılır, ipad pro nun iyi yanı kalemi olması, öyle fazlasıyla muhteşem bir şeyde değilmiş, eğer iyi bir şey almak istiyorsan tavsiyem macbook pro al

Air 2 ile aralarında öyle çok uçurum bir fiyat farkı yok 10.5"lik ipad pro'nun. Takılmalar önemli değilse eğer ipad air 1 de her türlü iş görür. Ancak siz ilk attığınız mesajınızda Ipad Air 2'nin hala çok yüksek performansa sahip olduğunu söylediniz. Ipad Air 2 iOS 9 için yeterliydi ancak iOS10 ve 11'de akıcı bir kullanım sağlamak isteyen insanlar için kesinlikle yeterli değil.

• confuest kullanıcısına yanıt
    Orasıda kullanıcı deneyimine kalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cangk

Hadi ya 20tl'ye kaçırıyorum desenize :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: --kemal--

quote:

Orijinalden alıntı: cangk

Hadi ya 20tl'ye kaçırıyorum desenize :(

Kaçırmazsın 10 20 lira civarı vergi ödersin sadece almak istersen

• İyi akşamlar forumu baştan sona okudum.

Ben de İPad Pro 10.5 almış bulunuyorum okul kampanyasıyla. Yanında beatsx gri kulaklık aldım. Ve bir de smart cover. Kendimce tecrübelerimi aktarayım. :)

-27 Ağustos'ta sipariş verdim, ertesi gün kargoladılar ve ilk mesai günü olan 5 Eylülde geldi. Teslimat 12 si görünüyordu 5inde gelince şaşırdım:)

-Öğrenci kimliğini göndermeden kargoya vermişlerdi , mail gelmedi şu adrese yollayın diye, ben her ihtimale karşı müşteri hizmetlerinden adresi alıp yolladım. Yollamasayım da olurdu anlayacağınız.

-Cihaz çok fena, acayip akıcı geliyor. İphone 7kullanıyorum, o da güncel bir cihaz olmasına rağmen sanki çok eskiymiş gibi geliyor tabletten tele geçince. Ekranın parmak iziyle açılması arasında bariz hız farkı var.

-Smart cover aldım çünkü bu cihazı kalın armor tarzı kılıflarla kullanmak bence cihaza yakışmıyor. Adamlar uğraşmışlar incecik metal kasa yapmışlar , tutup samsunga çevirmeye gerek yok cihazı :)

-Beatsx. Biraz hayal kırıklığına uğradım açıkçası, sesi az geldi bana. Jabra rox ve Jbl 450 de kullanıyorum. Ses yüksekliği olarak Jabradan pek farklı gelmedi. Jbl 450 çıtayı bayağı yükseltti sanırım.

-Kalem siapriş etmedim, shb den falan daha uyguna alırım belki diye.

-N11 den bükülebilir nano ekran koruyucu alacağım. Kalın cam koruyucuları sevmiyorum.

-12.9 inçi hiç düşünmedim, zaten 13inçlik macbook kullanıyorum , 13inçlik tableti almak benim için mantıksız olacaktı. Ama evde kullanacaklar ve pc düşünmeyenler için çok iyi bir seçenek bence 12.9 inç.

-Benim cihazım wifi64gb. Daha fazlasına gerek yok bence, uygulamalrım 10gb ı geçmedi, müzikler de 3-4 gb civarı. Şuan kullanabilir 46gb var ve benim için yeterli. Hatta full hd bi film attım 11gblık:)

Biraz uzun oldu :) Sayglar

• alekiss A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Aynı üründen bende aldım 1 ay önce çok memnunum ,dedğiniz gibi 64 gb yeterli oluyor.
    Fakat smart cover konusu bana biraz saçma geliyor bende smart keyboard aldım ancak arkasında 1 ay geçmesine rağmen iki çizik oluşmuş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: blackberry4ever

Merhaba,
    Aynı üründen bende aldım 1 ay önce çok memnunum ,dedğiniz gibi 64 gb yeterli oluyor.
    Fakat smart cover konusu bana biraz saçma geliyor bende smart keyboard aldım ancak arkasında 1 ay geçmesine rağmen iki çizik oluşmuş :)

Hayırlı olsun. Ben kılıfı arkasına kıvırıyorum masaya koyacağım zaman çizilmesin diye.

Bakalım 12 eylülde ipad'de ne gibi yenilikler yapılacak? Aynı fiyatlara daha iyi bir ürün tanıtılırsa 19eylüle kadar sürem var, iade edebilirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: alekiss

quote:

Merhaba,

Hayırlı olsun. Ben kılıfı arkasına kıvırıyorum masaya koyacağım zaman çizilmesin diye.

Bakalım 12 eylülde ipad'de ne gibi yenilikler yapılacak? Aynı fiyatlara daha iyi bir ürün tanıtılırsa 19eylüle kadar sürem var, iade edebilirim..

Merhaba; Ipad kısmında ben herhangi biryenilik beklemiyorum hali hazırda hem iPad Air yerine ipad 2017 geldi hem de iPad Pro lar güncellendi. Ipad kısmında gelecek tek yenilik iOS 11 olacaktır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

Orijinalden alıntı: alekiss

quote:

Merhaba,

Merhaba; Ipad kısmında ben herhangi biryenilik beklemiyorum hali hazırda hem iPad Air yerine ipad 2017 geldi hem de iPad Pro lar güncellendi. Ipad kısmında gelecek tek yenilik iOS 11 olacaktır :)

Bu yıl Haziran ayında ki APPLE etkinliğinde iPad tanıtılır mı sizce ve çok büyük yenilikler olur mu? Ben işin gerçeği 3D Touch özelliği ve yeni OLED ekran geldiği taktirde almak istiyorum. 9 ay bekleyebilirim, forumdan pekçok kişiden fikir edindim sizden de ediniyim istedim, sizce beklemeli miyim?

• quote:

Merhaba,

Merhaba,

Ben de yeni aldım bu üründen ve şuan kılıf bakıyorum. Yalnız evdeki küçük çocuk da ürünü kullanacağı için mutlaka düşmeye dayanıklı bir kılıfa ihtiyacım var. Aynı zamanda kalem ve klavye de almayı düşündüğüm için klavyeye de uyumlu bir kılıf baktım ve görebildiğim tek alternatif şu:

UAG kılıf

Bir de bunun kadar korumalı olmasa da yurtdışında şöyle bir alternatif var:

logitech-slim-combo-with-detachable-keyboard-for-105-inch-ipad-pro-blue

Bu ürünleri kullanan var mıdır? Bunlardan başka önereeğiniz alternatifler var mı?

• iPad Pro'da pencil ile beraber matematik ya da fizik notu alanlar ekran görüntüsü paylaşabilir mi?
  • Ben daha kalemi almadım, indirim falan bekliyorum, şuan lazım değil zaten kalem bana

Ama almayı düşünüyorum

https://forum.donanimhaber.com/ipad-pro-pencil-ile-not-tutulur-mu--118875660

Bu konuda örnek var bir iki tane bakabilirsiniz. Güzel görünüyor, kendim hiç test etmedim fikrim yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sorum olacaktı,

Apple Online Mağazasından Eğitim kampanyası ile 10.5 inch iPad Pro almak istiyorum fakat banka kartını kabul etmiyor(enpara).

Kredi kartı olarak devletin verdiği ziraat kart var fakat onun da limiti yetmiyor/arttırılmıyor.

İninal kart çıkarttırıp alayım diyorum fakat yüne başarısız olursa ininalda paramın kalmasından korkuyorum. Başka bir yol bilen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.