Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (263. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun.Aracı hangi bayiden almıştınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 15 Ocak 2018; 20:20:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Blof kullanıcısına yanıt
    İst.bayrampaşa çift ren kırmızı siyah

• yukbil Y kullanıcısına yanıt
    Sağol..bana fiat iyi geldi...gerçi yeni ist..yükselen oto ya sordun 2017 sıfır yeni fiat 2018 ocak 9 da 108 bine veririz dedi..

• tabut61 T kullanıcısına yanıt
    Allah kazasız belasız sürmek nasip etsin.

Ellerinde başka 1.4 motor var mıydı acaba?Bilginiz var mı?

Edit:Atik otomotivi aradım ellerinde 1.4 s araç olmadığını söylediler.4x4 1.4 s ellerinde aralık ayının başından beri yokmuş.Sizin aracınız 4x2 miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 16 Ocak 2018; 15:3:36 >
  • İlk depo bitmek üzere 420 km oldu ve 35 km daha gider diyor. İlk depo da fazla mı yakıyor acaba hep mi böyle :)

• farmer6767 F kullanıcısına yanıt
    Arac rodaji tamamlamadigi icin fazla yakiyor...depo zaten kucuk..47 litre...isanbulda yasiyordunuz sanirim...goreceginiz enn fazla 700 km olurki optimum sartlar

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Zonguldakta yaşıyorum. Kaç km sonra rodajdan çıkar. Sizde de ilk depo fazla yaktı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: farmer6767

Zonguldakta yaşıyorum. Kaç km sonra rodajdan çıkar. Sizde de ilk depo fazla yaktı mı?

Ben 1 yasinda aldim...her arabada olan bise bu..2 3 bin km civari...

• yeni nesil araçlarda “rodaj” olarak yakıt yükselmiyor,
    “rodaj” diye bir şey yok, sadece ilk 1000 km dengeli bir sürüş tavsiye ediliyor,
    yakıt sarfiyatı konusunda her zaman yazıyorum,
    boşu boşuna şu kadar yaktım, siz bu kadar yakmışsınız, az olmış çok olmuş yazmayınız.
    çünkü yakıt sarfiyatı,
    * yol durumuna
    * sürüş tekniklerine
    * hava şartlarına
    * üç harflilerin o an içinde bulundukları durumua göre değişir.

Aynı yolu, 9lt giden de olur, 5.6lt ile de.

bakacağınız şu olmalı,
    fabrika verilerine ortalama 1-1.5 lt ekleyin.
    uysal bir şöförseniz, bunu 0.5lt de tutabilirsiniz.
    Başında kavak yelleri esen, apaçi şöförseniz 3lt de ekleyebilirsiniz.

tekrar yazalım.
    Vitara 1.4S 4x4 araç 6.4 lt/km (şehir içi) yakar siz buna yukarda yazdıklarımı ekleyin.
    ben 8lt/km yakıyorum, 15 ay 11.000 oldu.

buna karşılık izmir -samsun 5.4lt/km ile gidenin ekranını okudum.
    Allah bilir hangi hızla ve nasıl sürdü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yol durumuna ve mevsime göre de değişir bence.Kışlık lastik ve sıcaklıkta etken. Zonguldak yokuşlar şehri. Bu gün ışık yandığında yakıt aldım 40 litre aldı. 7 litre kala mı uyarı veriyor yakit az diye? İlk depo yarısı şehir dışı olduğu halde 9 litre ortalamayla bitti. Benim aracım 1.6glx 4x4 fabrika verisi şehir içi 6.7 ve 440 km 40 litre. Hafta sonu Antalyaya gidecem o zaman şehir dışı verileri de paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farmer6767 -- 16 Ocak 2018; 23:57:24 >
  • Mr.Blof kullanıcısına yanıt
    Benimki 4x2 yanlış olmasın... 4x4 degil

• quote:

Orijinalden alıntı: tabut61

Bende araniza yeni katildim..sorum şu 2017 çift renk 1.4s aldık ocakta 105 bin iyimi kazikmi..gerçi herşey geçti ama olsun..yeni araç alanlar bilgi verirse iyi olur.

Bende 106 fiyat almıştım çift renk 4x2 ye ama daha biraz inerdi çok zorlamadık. 4x4 tek renk 1.6glx 115750 ye aldm. Ocak vergisi de onlara ait. Siz de de mi aynı şekildeydi? Plaka ruhsat ve ocak mtv si dahil mi fiyata

Ben aralık ayında 4x4 için 110 bin fiyat almıştım yükselen otodan.Ancak gel gör ki ellerindeki son aracı 15 gün önce satmışlardı.Bana 1.6 modeli önerdiler.1.4 istediğim için ilgilenmedim.

Keşke o zaman diğer bayileri de arasaymışım.Belki 4x4 bulurdum.

Şu an indirimler kalkmış görünüyor.Araç da yok zaten.

Artık 2018 olarak bekleyeceğiz.Fiyat ne olur bilmiyorum ama 110 bin ötesini aklım kesmiyor.

• Aralıkta fiyatlar daha iyiydi pazarlık gücü se vardı. Ocakta araba bulmak o kadar zor ki pazarlık etsende fiyatta inmiyorlar. Kaç bayi aradım 4x4 yok ellerinde. Minimum 5 ila 10 bin arası zam gelebilir

Herşey dahil 1.4 s 4x2 çift renk otomatik zaten 105 tl

Hayırlı uğurlu olsun
    Ben alırken plaka ruhsat gibi masraflar fiyata dahildi ama MTV'yi ödemiyorlardı.
  • Samsung note edge telefonumu tablete bağlayamadım. Mobil erişim noktasını açıp İnterneti kullanabiliyorum tablette ancak telefon ekranını yansıtabililıyor muyuz. Kolay bağlantı adımlarını yaptım ama bi türlü bağlantı gerçekleşmedi. Google play yükleme için reset atarsam navigasyon da sorun olur mu bu daha ayar falan gerektirir mi? 2017 için şifresi nedir geliştirici ayarlar için. Kullanımından memnun olduğunuz uygulamalar nelerdir ne tür uygulamar kullanıyorsunuz ? CD okuyucuya film taksak izleyebilir miyiz yoksa sadece müzik CD si mi okuyor. Çok soru sordum ama paylaşırsanız bildiklerinizi memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Madde madde yardımcı olmaya çalışayım:

- Samsung note edge telefonumu tablete bağlayamadım. Mobil erişim noktasını açıp İnterneti kullanabiliyorum tablette ancak telefon ekranını yansıtabililıyor muyuz. Kolay bağlantı adımlarını yaptım ama bi türlü bağlantı gerçekleşmedi.

Aracı ilk aldığım haftalar denemek için yapmıştım, sonra hiç denemedim. Kolay Bağlantı programında maddeleri yapınca çalışmıştı.

- Google play yükleme için reset atarsam navigasyon da sorun olur mu bu daha ayar falan gerektirir mi? 2017 için şifresi nedir geliştirici ayarlar için.

Eski mesajımı buldumhttps://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/118741943
    Öndeki reset düğmesi, multimedya'yı donanımsal olarak yeniden başlatır. Yazılımlarınıza herhangi bir şey olmaz.
    Eğer arada multiemdya'dan hiç ses çıkmaması gibi sorun olur ise, öndeki reset düğmesine basmanız gerekir. 1 kez başıma gelmişti.

- Kullanımından memnun olduğunuz uygulamalar nelerdir ne tür uygulamar kullanıyorsunuz ?

Multimedya'nın donanımsal olarak çok yüksek bir işlem kapasitesi yok. Yüklenen her program sistemi yavaşlatabilir. Dolayısıyla sadece işe yarar programlar yüklemek iyidir.
    Benim listem şu şekilde:
    Google Maps (Naviasyon için sadece bunu kullanıyorum,)
    Spotify
    Google (Masaüstü widget hava durumu ve sesli giriş sistemlerini kullanmak için. OK Google sistemi yavaşlatabiliyor, kullanmamanızı tavsiye ederim.)
    Nova Launcher
    GPS Logger ve Rocket Player https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/126990744

Tablet ile birlikte gelen bazı uygulamaları da kaldırdım:
    - Chrome Tarayıcı: Sistemi yavaşlatıyor. Tebletten internete girmek yerine telefondan girmek daha kolay.
    - ES File Manager: Sistemi yavaşlatan, arka planda ne işler yaptğı belli olmayan bir uygulama. Alternatif olarak şiddetle Total Commander öneririm.
    - Türkçe Klavye: İsminden emin değilim Ğ simgesi vardı sanırım. Android sistemlerde klavye güvenlik için çok önemli bir açık kapıdır. Çünkü her yazdığınızı kayıt edebilir. Kimin ne amaçla belli olmayan klavye uygulamalarını yüklemeyin/kullanmayın.
    Telefonumda da dahil sadece Google Klavye uygulamasını kullanıyorum.

- CD okuyucuya film taksak izleyebilir miyiz yoksa sadece müzik CD si mi okuyor.

Şimdiye kadar bir kez bile CD dahi takmadım Sanırım DVD oynatıyor diye biliyorum.
    Ancak sürüş esnasında izlemek kapalı, ayarlardan açmak gerekir https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/119829365

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HesaplayanAdam -- 21 Ocak 2018; 17:8:38 >

• Yeni vitaranın iç malzeme kalitesinde herhangi bir değişiklik yapıldı mı ? Dizellere fiyat belirlerken nasıl bir ruh hali içindelermiş acaba :)
  • 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.