Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (262. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben silecek koluna basıyormuşum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farmer6767 F kullanıcısına yanıt

Bir gariplik olduğunu sezmiştim.
  • HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    Start stop hangi durumlarda çalışmıyor ? Farlar açıkken çalışmıyor mu mesela ?

Kılavuzda yazıyor hocam. Çok fazla parametre var.
    Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)
  • Bende araniza yeni katildim..sorum şu 2017 çift renk 1.4s aldık ocakta 105 bin iyimi kazikmi..gerçi herşey geçti ama olsun..yeni araç alanlar bilgi verirse iyi olur.

• Birde bu forumu okumanın faydası oldu...aracı aldıktan sonra ertesi gün geri gittim 1o inc ekran çalışmıyor renk bozuk dedim hemen yeni seri ekranla değiştirdiler sanki simdi renkler daha iyi..

• Arkadaşlar Vitara ya isofix çocuk koltuğu taktiginizda çocuk rahatça oturabiliyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: deliyurek569

Arkadaşlar Vitara ya isofix çocuk koltuğu taktiginizda çocuk rahatça oturabiliyor mu ?

Benim velede yeni cybex pallas 2 aldım 9 - 36 kg olanından. su anda rahat oturuyor ama rahatlıktan kastım, içinde güvenli duruyor yani.
    isofix ile bağladım ve koltugun o kısmı artık kullanılmıyor haliyle.

9 - 36 kg aldım ama velet 36 kg olunca sanırım rahatça oturmayacaktır, daha dogrusu istemeyecektir.
    sizde ki problem tam olarak nasıl birşey?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 13 Ocak 2018; 20:12:57 >
  • Merhaba arkadaşlar, son 1-2 haftadır yağışlı havalarda sürücü kapı camı aç kapa yapınca değişik bir gıcırdama sesi çıkıyor. Cam kapandığı kısım sona dayandığında daha fazla oluyor. Aramızda böyle bir durumla karşılaşan oldumu? Müsait bir zamanda randevu alıp servise gideceğim bakalım sorun neden kaynaklanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • deliyurek569 D kullanıcısına yanıt
    Benim çocuk 3,5 yaş civarında isofixli koltuk kullanıyorum. Herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. Sadece arka kısımda koktuğun kapladığı alan fazla, 2 yetişkinin oturması biraz zor oluyor.

http://www.hepsiburada.com/casual-kudofix-9-36-kg-isofixli-oto-koltugu-p-HBV00000575JZ?magaza=Minikoli&wt_gl=cpc.nelk.6809.abo-ana-kucagi-oto-koltuk-pla&gclid=Cj0KCQiA-ebSBRC8ARIsAGuxJIovyKjLG3pAiucqblRDx-em5fx8aQdL6VhJhMxeZIyF253PCim_nRAaAt4AEALw_wcB

• redloves kullanıcısına yanıt
    Hocam başıma gelmedi ancak, kanallara silikon sprey sıkmanın faydalı olduğunun duymuştum.

• Merhaba arkadaşlar aracı alalı 1.5 ay oldu.Şu anda 1200 km oldu sadece şehiriçi kullanım.Dikkatimi çeken aracı çalıştırıp hareket ederken, yolda giderken fren yapıp durduğumda halen frenlerden garç-gurç şeklinde ses geliyor olması.Araç yeni olduğu için fren balatalarının alışma süresi dedim ama halen devam etmesi canımı sıkıyor açıkcası.Sizlerde de böyle mi acaba bunun için servise bir gideyim mi?Birde geri vitese takıp hareket ettiğimde de frene hafif bastığımda hafif şekilde balatalardan sürtünme sesi geliyor.
    Sizlerin araçlarda da böyle mi acaba?
    Bu arada 43 litre benzinle şehir içinde yaklaşık 570 km yol yapmışım.Ortalama hız yanlış hatırlamıyorsam 30-40 arası olması lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolbey -- 13 Ocak 2018; 21:57:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    Würth silikon spreyi var aslında ama farklı bir yerden kaynaklı bir sorun vardır. hiç ellemeden servise gideyim en iyisi. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolbey

Merhaba arkadaşlar aracı alalı 1.5 ay oldu.Şu anda 1200 km oldu sadece şehiriçi kullanım.Dikkatimi çeken aracı çalıştırıp hareket ederken, yolda giderken fren yapıp durduğumda halen frenlerden garç-gurç şeklinde ses geliyor olması.Araç yeni olduğu için fren balatalarının alışma süresi dedim ama halen devam etmesi canımı sıkıyor açıkcası.Sizlerde de böyle mi acaba bunun için servise bir gideyim mi?Birde geri vitese takıp hareket ettiğimde de frene hafif bastığımda hafif şekilde balatalardan sürtünme sesi geliyor.
    Bu arada 43 litre benzinle şehir içinde yaklaşık 570 km yol yapmışım.Ortalama hız yanlış hatırlamıyorsam 30-40 arası olması lazım...

Tam otomatik şanzıman olduğu için, siz eğer frene tam kuvvetle basmaz iseniz, araç gitmek için güç uyguladığından o ses yapar. Frene tam kuvvet uyguladığınızda start&stop aktifse devreye girer pasif durumda ise vites D konumunda iken araç vitesten kısa süreliğine N konumuna geçmiş gibi olur.( bu kısımdaki teknik olayın anlamını bilmediğimden bu şekilde yorumladım) çok kısa dur kalk trafikte bu söylediğim şey bazen olmuyor o sırada ben N konumuna alıp aracı rahatlatıyorum. Misal 15 temmuz köprüsü sabah trafiği :) Aman allahım trafikse trafik, şehir içi kullanımsa oda var.

• Sn. Kavadakpal yani isofixe oturduğunda çocuğun bacakları koltuk arkasına yapışıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

quote:

Orijinalden alıntı: erolbey

Merhaba arkadaşlar aracı alalı 1.5 ay oldu.Şu anda 1200 km oldu sadece şehiriçi kullanım.Dikkatimi çeken aracı çalıştırıp hareket ederken, yolda giderken fren yapıp durduğumda halen frenlerden garç-gurç şeklinde ses geliyor olması.Araç yeni olduğu için fren balatalarının alışma süresi dedim ama halen devam etmesi canımı sıkıyor açıkcası.Sizlerde de böyle mi acaba bunun için servise bir gideyim mi?Birde geri vitese takıp hareket ettiğimde de frene hafif bastığımda hafif şekilde balatalardan sürtünme sesi geliyor.

Tam otomatik şanzıman olduğu için, siz eğer frene tam kuvvetle basmaz iseniz, araç gitmek için güç uyguladığından o ses yapar. Frene tam kuvvet uyguladığınızda start&stop aktifse devreye girer pasif durumda ise vites D konumunda iken araç vitesten kısa süreliğine N konumuna geçmiş gibi olur.( bu kısımdaki teknik olayın anlamını bilmediğimden bu şekilde yorumladım) çok kısa dur kalk trafikte bu söylediğim şey bazen olmuyor o sırada ben N konumuna alıp aracı rahatlatıyorum. Misal 15 temmuz köprüsü sabah trafiği :) Aman allahım trafikse trafik, şehir içi kullanımsa oda var.

Cevap için teşekkür ederim.Bu frenlerdeki sesler tüm otomatik şanzımanlı araçlarda da oluyor mu? Yoksa bizim araçlara has bir durum mu?.Benim komşumda Polo otomatik araç var bende öyle bir ses yok diyor.
    Bir de aracı kullanırken genelde star-stop hep aktif mi kullanıyorsunuz.Yoksa devre dışı bırakdığınız da oluyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• erolbey kullanıcısına yanıt
    Suzuki benim 3. Otomatik vites aracım. İlki 2006 yılında ww golf tam otomatik onda da aynı şekilde fren dozajı iyi ayarlanmazsa yapıyordu. 2. Aracım 2011 yılında Fiat punto evo bu yarı otomatik di. Onda nezaman gaza basarsanız ozaman gidiyordu. Herhangi bir yüklenme olmuyordu. Start&stop ben genelde aracı çalıştırınca kapatıyorum. Kısa süreli dur kalk trafikte pek iyi olmuyor. Ama uzun süreli duraklamalı bir trafiğe girersem aktif ediyorum.

• Merhaba arkadaşlar tekrar :)

Bu gün 400km oldu aracım. 250km si şehir dışı 150 km şehir içi. Benzin göstergesi yarıyı geçti. 100km verisi 8.5 litre. Benzin alırken km göstergesi otomatik sıfırlanıyor mu yoksa biz mi sıfırlayacaz o ekranın yanındaki çubuklardan? Soldaki çubuğa hiç basmadım o ne işe yarıyor ? Direksiyondaki Cruise kontrol tuşlarının üstündeki araba resmi olan tuş ne işe yarıyor adaptif olayını mı kapatıyor ?

Merhaba,

Benzin alırken otomatik sıfırlama özelliği var. O çubuklardan ayarlanıyor. Manuel olarak kendiniz de ayarlayabiliyorsunuz.

Araba resimleri şu işe yarıyor: Adaptif hız sabitleme ile 100 km hızda gidiyorsunuz. Öndeki araba yavaşlayınca, bizim araba da yavaşlıyor ya hani, o tuş takip mesafesini ayarlıyor. 1 pozisyondayken 80 metre, 2 iken 100 metre, 3 iken 120 metre gibi düşünün. Ama sayılar gerçek değil, atıyorum...

Soldaki çubuk km göstergesi için. Araçta iki tane km göstergesi var. A ve B şeklinde (Genel motor km göstergesi hariç) A ve B seçenekleri arasında geçiş yapıyor.

Soldaki çubuğa 3-5 saniye basılı tutunca galiba yol bilgisayarı açılıyor. Orada yanlış hatırlamıyorsam yakıt göstergesi diye bir bölüm var. İlk zamanlar uğraştığım kadar araba ile uğraşmıyorum artık. Ve şimdi geriye bakıp, forumda sorduğum soruları görünce, anlıyorum ki bunların hepsi arabaya binememekten kaynaklanıyor. Arabayı özlüyoruz, internette vakit geçirince aklımıza tilkiler geliyor. En güzeli araba ile haftasonu vakit geçirmek, mümkünde eğer ufak bir kaçamak yapıp keyfini çıkarmak.

Saygılar, iyi haftalar

• tabut61 T kullanıcısına yanıt
    Ben Eylül'de 110 bine aldım 4x4 1.4s'yi. Gayet iyi fiyata almışsınız bence.
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.