Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (261. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.801
Cevap
175
Favori
930.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugurr10

quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

quote:

quote:

Toz olunca arka park kamerası çalışmamazlık yapabiliyor, ancak silince düzeliyor..yalnız dün park halindeki araca darbe gelmiş, sağ ön kapıda hasar var..mini onarım sizce bu hasarı karşılar mı?

Bir de geçen hafta araca boya koruma yapılmış.

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

Herkese selam.. bu oluşan hasar sonucu, geçen hafta pazartesi bıraktığımız servisi bugün aradık ve sol ön kapının komple değişmesi gerektiğine karar verdiklerini, parça nın geliş tarihi için ise net birşey diyemeyiz,parçayı bekliyoruz denildi.. Sizce kapı değişime varan bir onarım mantıklı mıydı böyle bir hasar için?

- birde aracın bazen start stop unun devreye girmediği oluyordu, serviste klima fanını çok açmazsanız sorun olmaz cevabı verildi.

Pendik deki serviste sıra beklerken gelen 2 kişinin tabletin sürekli bozulduğunu ve kürdan ile resetleyerek buna çözüm bulduklarını keşfettim.

Gecmis olsun.bende arabayi alali 1 ay olmadan park halinde dururken tampona carptilar..bi iki sayfa once resim attim...sizin aracta oteki arkadasin aracta daha ayini doldurmadan kaza yapmis nazarmi aliyor nedir...

Star stopu dert etmeyin.motor sogukken klima koltuk ayna isitma gibi elektrik ceken seyler acikken calismayabiliyor

Teşekkürler hocam.. nazar var gibi, kapıdan çıkmayaydı iyidi:) eğimin olduğu dar otoparklarda, aracın burnunu duvara doğru vermeye çalışcam bundan sonra. Gerçi yüksek araç ama görmeyen görmüyor park ederken.

Yilbasindan 4 5 gun once tampon siparisi verdik bu arada 2 hafta oldu hala bekliyoruz..

Yilbasi sayim vardir depolarda biraz bekleriz dedi servis(normal servis)..bekliyoz bakalim 2 haftada benim oldu..ne zaman gelcegi muamma..fordun yilbasinda siparis ettigimiz parcalari yeni geldi.pejo nun dun geldi felan dediler ya bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Toz olunca arka park kamerası çalışmamazlık yapabiliyor, ancak silince düzeliyor..yalnız dün park halindeki araca darbe gelmiş, sağ ön kapıda hasar var..mini onarım sizce bu hasarı karşılar mı?

Bir de geçen hafta araca boya koruma yapılmış.

Herkese selam.. bu oluşan hasar sonucu, geçen hafta pazartesi bıraktığımız servisi bugün aradık ve sol ön kapının komple değişmesi gerektiğine karar verdiklerini, parça nın geliş tarihi için ise net birşey diyemeyiz,parçayı bekliyoruz denildi.. Sizce kapı değişime varan bir onarım mantıklı mıydı böyle bir hasar için?

- birde aracın bazen start stop unun devreye girmediği oluyordu, serviste klima fanını çok açmazsanız sorun olmaz cevabı verildi.

Pendik deki serviste sıra beklerken gelen 2 kişinin tabletin sürekli bozulduğunu ve kürdan ile resetleyerek buna çözüm bulduklarını keşfettim.

Gecmis olsun.bende arabayi alali 1 ay olmadan park halinde dururken tampona carptilar..bi iki sayfa once resim attim...sizin aracta oteki arkadasin aracta daha ayini doldurmadan kaza yapmis nazarmi aliyor nedir...

Star stopu dert etmeyin.motor sogukken klima koltuk ayna isitma gibi elektrik ceken seyler acikken calismayabiliyor

Teşekkürler hocam.. nazar var gibi, kapıdan çıkmayaydı iyidi:) eğimin olduğu dar otoparklarda, aracın burnunu duvara doğru vermeye çalışcam bundan sonra. Gerçi yüksek araç ama görmeyen görmüyor park ederken.

Yilbasindan 4 5 gun once tampon siparisi verdik bu arada 2 hafta oldu hala bekliyoruz..

Yilbasi sayim vardir depolarda biraz bekleriz dedi servis(normal servis)..bekliyoz bakalim 2 haftada benim oldu..ne zaman gelcegi muamma..fordun yilbasinda siparis ettigimiz parcalari yeni geldi.pejo nun dun geldi felan dediler ya bakalim

Yedek parça sorunu sanırım var hocam.. sizede büyük geçmiş olsun, önceki sayfalara gidip aracınızı gördüm.. Ne tesadüf ki aynı renk, ve park halindeki bir vitara imiş. Bir kurşun döktürmek gerek yada nazarlık bilemedim:) tampon gibi çok sık değişebilecek bir parça nın tedariğinin daha çabuk olması gerek aslında. Burada biraz distribütör e iş düşüyor sanırım.

• arkadaşlar , vitara almayı düşünen arkadaşlar için fikir versin diye alıntı yapıyorum, konu otomatik şanzuman EAT 6 Aisin- Japon malı tork konvertörlü yeni nesil 6 ileri şanzuman kullanıyoruz, muhtemelen vitara kullanıcılarının çoğu bunu biliyordur , niye mi yazdım. Anlatayım ;
    bizim kullandığımız bu şanzumanı , peugeot 308 de kullanıyor( 10 dan fazla marka daha var ) peugeot 308 kullanıcıları yere göğe sığdıramıyorlar , çok beğenmişler hatta oto test yapan kurumlar bile mucizenin adı EAT6 diye yazmışlar.
    https://www.arabam.com/otomobil-testleri/mucizenin-adi-eat6-yorumlari/300452
    bu linkte şanzumanı methetmişler .
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/129859520
    hatta şöyle yazmışlar

Eat6'da değiştirilmesi gereken bir sıvı veya yağ yoktur arkadaşlar.

Bunu serviste özellikle sordum ve periyodik bakım gerektirmeyen ömürlük ve muhteşem konforlu şanzıman

Kıymetini bilelim hele hele çift kavramalıların bol olduğu günümüzde eat 6 gibi şanzımanlar resmen nimet

Ben güncel 3008'de kullanıyorum ve müthiş konforlu yanısıra ekonomikliği de cabası

Otomatik ve sorunsuz bir şanzıman düşünenler için güzel bir alternatif

Eat6 Aisin üretimi olup Toyotanın bir ürünüdür.

Lexus, volvo, opel'inde kullandığı bir şanzımmandır
  • Sarsıntısız ve güzel şanzaman bu araçlarda kullanılmış. Tabi aradaki uyum hepsinde bu kadar iyi olmayabilir. Daha iyi ama kötüleri de vardır elbet.
    Aisin AW TF-8# SC series
    BMW
    2014–present BMW i8
    Fiat Chrysler Automobiles
    Alfa Romeo
    2005–2011 Alfa Romeo 159[4] [nb 1]
    2005–2010 Alfa Roemo Brera[4] [nb 2]
    2006–2010 Alfa Romeo Spider[4] [nb 3]
    Fiat
    2005–2011 Fiat Croma [nb 4]
    Lancia
    2008–2014 Lancia Delta [nb 5]
    Ford Motor Company
    Ford
    2005–2007 Ford Five Hundred
    2006–2012 Ford Fusion[5] [nb 6]
    2007–2014 Ford Mondeo MkIV
    Lincoln
    2005–2012 Lincoln Zephyr
    2005–2012 Lincoln MKZ
    Mercury
    2005–2010 Mercury Milan[5]
    2005–2007 Mercury Montego[5]
    General Motors
    Cadillac
    Cadillac BLS [nb 7]
    Cadillac SRX [nb 8]
    Chevrolet
    2008–present Chevrolet Cruze[1] [nb 9]
    Opel / Vauxhall
    Opel/Vauxhall Astra
    Opel/Vauxhall Vectra
    Opel/Vauxhall Signum
    Opel/Vauxhall Zafira
    2008–present Opel/Vauxhall Insignia
    2014–present Opel/Vauxhall Meriva
    Saab
    2003–present Saab 9-3 II[nb 10]
    2013–present Saab 9-3 III
    2010-2012 Saab 9-5 II (TF80-SC)
    Hyundai
    2006–2014 Hyundai Veracruz[4]
    Jaguar
    2007–2009 Jaguar X-type [nb 11]
    Land Rover
    2006–2014 Land Rover Freelander 2
    2011–present Land Rover Range Rover Evoque
    Luxgen
    2014-2015 S5TURBO/U6TURBO 2.0T
    Mazda
    2005–2008 Mazda 6 I
    2006–2012 Mazda CX-7
    2006–present Mazda CX-9
    2006–present Mazda MPV III
    2007–2012 Mazda 6 II
    PSA Peugeot Citroën
    Citroën
    Citroën C4
    Citroën C5
    Citroën C6
    Citroën DS4
    Citroën DS5
    Peugeot
    Peugeot 307
    Peugeot 308
    Peugeot 407
    Peugeot 408
    Peugeot 508
    Peugeot 607
    Peugeot 3008
    Peugeot 5008
    Renault
    Renault Espace
    Renault Vel Satis
    Suzuki
    2014–Present Suzuki Vitara All Series (FWD & AWD)
    Volvo
    2005–2014 Volvo XC90[5][6][7][8] (FWD & AWD) [nb 12]
    2006–2009 Volvo S60[6] (FWD & AWD) [nb 13]
    2006–2008 Volvo V70 II (FWD & AWD) [nb 14]
    2006–2008 Volvo XC70 (AWD)
    2007–2016 Volvo S80 II[7][10] (FWD & AWD) [nb 15]
    2008–2016 Volvo V70 III[11] (FWD & AWD) [nb 16]
    2008–2016 Volvo XC70 II[7] (FWD & AWD) [nb 17]
    2009–present Volvo XC60[7] (FWD & AWD) [nb 18]
    2011[7]–present Volvo S60 II (FWD & AWD) [nb 19]
    2011–present Volvo V60 (FWD & AWD) [nb 20]
    2011–2012 Volvo S40 II (FWD) [nb 21]
    2011–2012 Volvo V50[12] (FWD) [nb 22]
    2011–2013 Volvo C30 (FWD) [nb 23]
    2011–2013 Volvo C70 II (FWD)
    2012–2014 Volvo V40 II (FWD) [nb 24]
    ^ 1.9 JTDm; 2.4 JTDm; 3.2 JTS
    ^ 2.4 JTDm; 3.2 JTS
    ^ 2.4 JTDm; 3.2 JTS
    ^ 1.9 JTDm; 2.4 JTDm
    ^ 1.8 DI Turbo
    ^ 3.5L V6
    ^ 1.9 D; 1.9 D (TST)
    ^ 2.8L
    ^ US market; 2.0L Turbo Diesel
    ^ 1.9 TiD, 1.9 TTiD & Aero 2.8L
    ^ 2.2d
    ^ D5 & D5 AWD, 3.2, T6 AWD and V8 AWD[9]
    ^ 2.4D, D5 & D5 AWD, 2,5T and R AWD[5] ('06-'08)
    ^ 2.4D, D5 & D5 AWD, 2,5T and R AWD ('06-'07)
    ^ D5 & D5 AWD, 3.2, T6 AWD and V8 AWD
    ^ D5 & D5 AWD, 3.2 and T6 AWD[11]
    ^ D5 & D5 AWD, 3.2 and T6 AWD[11]
    ^ D5 & D5 AWD and T6 AWD
    ^ D5 & D5 AWD and T6 AWD
    ^ D3, D5 & D5 AWD and T6 AWD
    ^ D3 and D4
    ^ D3 and D4
    ^ D3 and D4
    ^ D3 and D4
  • sizce yeni cikacak olan eclipse cross makul yakıt tuketimi ve f/p sampiyonu vitaraya rakip olabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: deliyurek569

sizce yeni cikacak olan eclipse cross makul yakıt tuketimi ve f/p sampiyonu vitaraya rakip olabilir mi ?

İngiltere fiyatına bakarsanız Eclipse Cross benzinli CVT 4WD modeli muadili Vitara S'ten yaklaşık 1000 pound daha pahalı. Mitsubishi Türkiye bence bu aracı getirmez, getirse de 2WD satmaya çalışır, 4WD modelini yüksek donanımla getirir, 180 bin liraya listeye çıkarır ve niye satamadık neden başarısız oldu diye hayıflanır..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dediginiz gibi yapip 2 ceker ve dusuk donanim getirirlerse vitara yine sampiyon olur. ama yinede eclipsenin tasarimi beni heyecanlandirdi.

• start/stop çalışma prensipleri araç kılavuzunda yazıyor,
    bir göz atarsanız, neden bazen çalışmadığını göreceksiniz.
    ayrıca,
    ayarlardan klima seçeneğini değiştirerek, bu çalışma düzenini de kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Kılavuz,
    Kılavuz
    Kılavuz
    Kılavuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı kapı daha derin hasarı yaptırdım ben dışarıda, bana da kapıyı komple boyalı yapabiliriz dediler autoking de servise gitsem zaten kapıyı değiştirir di, Ankara'da bir ustaya gittim bir arkadaş vasıtasıyla boyasız yaptı, derin olan yerde çizik şeklinde iz var ama o kadar da oluyor. Sizinki çok daha kolay düzelir

• quote:

Orijinalden alıntı: deliyurek569

sizce yeni cikacak olan eclipse cross makul yakıt tuketimi ve f/p sampiyonu vitaraya rakip olabilir mi ?

Eclipse Cross 4.40 boyuyla Vitara ile degil,C-SUV segmentindeki Tucson, Sportage gibi araclarla rekabet edecek.

Muhtemelen 4x2 fiyati 130, 4x4 fiyatlari 170 seviyelerinde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 10 Ocak 2018; 15:37:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollywood29

Aynı kapı daha derin hasarı yaptırdım ben dışarıda, bana da kapıyı komple boyalı yapabiliriz dediler autoking de servise gitsem zaten kapıyı değiştirir di, Ankara'da bir ustaya gittim bir arkadaş vasıtasıyla boyasız yaptı, derin olan yerde çizik şeklinde iz var ama o kadar da oluyor. Sizinki çok daha kolay düzelir

Anladım hocam, çok teşekkür ederim.

• Sorularıma cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Bu gün 1.6 glx.4x4 aracımı aldım. Performans benim içi yeterli. Yol bilgisayarında menü geçişlerini nasıl yapıyoruz? 100 km de ne yakıyor onu göremedim. Hiç kurcalamaya vaktim olmadı yoldan geldim. Adaptif hız sabitleyici ye bayıldım. Otobanda resmen araba kendi kendini sürüyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: farmer6767

Sorularıma cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Bu gün 1.6 glx.4x4 aracımı aldım. Performans benim içi yeterli. Yol bilgisayarında menü geçişlerini nasıl yapıyoruz? 100 km de ne yakıyor onu göremedim. Hiç kurcalamaya vaktim olmadı yoldan geldim. Adaptif hız sabitleyici ye bayıldım. Otobanda resmen araba kendi kendini sürüyor :)

Hayirli olsun

Yol bilgisayarini henuz bende kullanmadim .anlik tuketim ortalama hiz hiz panelinin ve devirin sagindako solundaki uzun cubuklardan ayarlaniyo..anlik tuketimi grafik olarak veriyor.rakam olarak degil..ben ortalama tuketim gosterimini tutuyorum ekranda

Bu arada adaptif cc ile cc arasindaki fark nedir..bizdeki adaptifmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 11 Ocak 2018; 20:55:57 >
  • Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Ortalama yakıt yazan ekrana nasıl geliniyor :) cahilliğimin kusuruna bakmayın

• GÖLCÜK G kullanıcısına yanıt
    Hocam mesaj göndermişsin cevap yazamıyorum özelden. Aldık hayırlısıyla aracı.Zonguldak ta ortalama yakıt ne gösteriyor. Hiç kurcalamaya zamanm olmadı. Ama gidişi ve kullandığım ilk tecrube fazlasiyla yeterli benim için. . 1.6 glx4x4 tek renk olanı aldım4x4 başka da yoktu bayiide

. Fiyat merak edenler için yazayım. 2017 model sıfır km 115750

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farmer6767 -- 11 Ocak 2018; 21:2:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farmer6767

Ortalama yakıt yazan ekrana nasıl geliniyor :) cahilliğimin kusuruna bakmayın

Ahaha suan benden cahili yok o konuda raat olki alali 1 ay oldu

Sag tarafraki cubuga bastikca ortadaki ekran degisiyor..sol taraftaki cubuk a ve b hafizasi..a aldigin gunden beriki veriler.b yeni referans noktan..

Biri acil gelsin eleman zor sorular sormaya basladi

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Basılmıyor gibi geldi bir iki yolladım kırmayalım ilk günden makineyi dedim bıraktım :))

• farmer6767 F kullanıcısına yanıt
    Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanın.
    @Ultrasaray0643 dediği doğru. Çubuğa dik olarak bir düğme gibi basacaksınız
  • HesaplayanAdam kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Yarın bakacam ortalama yakıta :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HesaplayanAdam

Aracınız hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanın.
    @Ultrasaray0643 dediği doğru. Çubuğa dik olarak bir düğme gibi basacaksınız

Dik olarak basıyorum ama tıklama gibi bir his yok sabit duruyor kol ve bişey olmuyor anlamadım.

• 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.