Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (230. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
933.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rüzgarlıkları ve tüm aksesuarları servisten aldım, Türkiye de başka bir alternatif bulamadım, yurtdışı sitelerden alma riskine de girmek istemedim. Tam olarak fiyatı hatırlamıyorum, tüm aksesuarlara toptan pazarlık yapıp anlaştık ama dediğinize yakın fiyatlardı. Aynen dediğiniz gibi de istenirse ön arka ayrı da satıyorlar. Dediğim gibi ben hepsi için anlaştığıma daha uyguna geldi ama öyle uçuk farklar beklemeyin olsun olsun 450 lira civarında olmuştur bana maliyeti. Şunu tekrar belirteyim ürünlerin hepsi kaliteli ama o fiyatları da etmeyeceği bir gerçek. Mesela rüzgarlık için konuşursak 50-100 liralık maldan kaliteli ama max. edeceği bence 200-250 liradır. Yapacak pek fazla birşey yok, arz talep meselesi. Aracın satışı daha çok olsa eminim yan sanayi ürünler Türkiye de çıkar, yada yeni ithalatçılar çıkar ve fiyatları daha uygun olur, ama maalesef araç suzuki, bu olay gerçekleşse bile epey zaman alacaktır diye düşünüyorum. Benim Türkiye de bulabildiğim sadece üst bagaj havuzu oldu, ondan da memnunum ama onu da çok uygun bir fiyata aldığım söylenemez. Bu sitede Türkiye den kauçuk paspas alıp paylaşan oldu, açıkcası ben daha önceden servisten almıştım fotolardaki paspas benim servisten aldığımdan güzeldi. Kalitesine birşey diyemem fotodan bakıp ama en azından sürücü ayak koyma yeri de vardı servisten aldığım da yok o parça.

Daha önceden arabayı aldığımda saat ve kolçak taktırmıştım, fiyatları sipariş verirken yüksek gelmişti ama kalitelerini görünce fiyatların makul olduğunu anladım. Yeni taktırdığım aksesuarların da kalitesine laf söyleyemem ama yine de o paraları edeceğini düşünmüyorum, şahsi fikrim yaklaşık yarı fiyatı ederler, ama bu durumda alternatif olmadığı için isteyenler servisin belirlediği tutarları ödemek durumunda kalacak benim gibi, yada yurtdışı sitelerden getirtmeyi deneyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ige76 -- 7 Ağustos 2017; 9:21:22 >

• Nasıl yani ; HGS pulu camda yapışık olmadığında, sistem bunu kaçak geçiş olarak algılamıyor mu ? Bende, HGS'de yüklü miktar 30.-Tl'nin altına düştüğünde, kredi kartımdan çekip HGS miktarına ilave ediyor. Bu durumda HGS pulunu Cama yapıştırmama gerek yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ige76

Rüzgarlıkları ve tüm aksesuarları servisten aldım, Türkiye de başka bir alternatif bulamadım, yurtdışı sitelerden alma riskine de girmek istemedim. Tam olarak fiyatı hatırlamıyorum, tüm aksesuarlara toptan pazarlık yapıp anlaştık ama dediğinize yakın fiyatlardı. Aynen dediğiniz gibi de istenirse ön arka ayrı da satıyorlar. Dediğim gibi ben hepsi için anlaştığıma daha uyguna geldi ama öyle uçuk farklar beklemeyin olsun olsun 450 lira civarında olmuştur bana maliyeti. Şunu tekrar belirteyim ürünlerin hepsi kaliteli ama o fiyatları da etmeyeceği bir gerçek. Mesela rüzgarlık için konuşursak 50-100 liralık maldan kaliteli ama max. edeceği bence 200-250 liradır. Yapacak pek fazla birşey yok, arz talep meselesi. Aracın satışı daha çok olsa eminim yan sanayi ürünler Türkiye de çıkar, yada yeni ithalatçılar çıkar ve fiyatları daha uygun olur, ama maalesef araç suzuki, bu olay gerçekleşse bile epey zaman alacaktır diye düşünüyorum. Benim Türkiye de bulabildiğim sadece üst bagaj havuzu oldu, ondan da memnunum ama onu da çok uygun bir fiyata aldığım söylenemez. Bu sitede Türkiye den kauçuk paspas alıp paylaşan oldu, açıkcası ben daha önceden servisten almıştım fotolardaki paspas benim servisten aldığımdan güzeldi. Kalitesine birşey diyemem fotodan bakıp ama en azından sürücü ayak koyma yeri de vardı servisten aldığım da yok o parça.

Daha önceden arabayı aldığımda saat ve kolçak taktırmıştım, fiyatları sipariş verirken yüksek gelmişti ama kalitelerini görünce fiyatların makul olduğunu anladım. Yeni taktırdığım aksesuarların da kalitesine laf söyleyemem ama yine de o paraları edeceğini düşünmüyorum, şahsi fikrim yaklaşık yarı fiyatı ederler, ama bu durumda alternatif olmadığı için isteyenler servisin belirlediği tutarları ödemek durumunda kalacak benim gibi, yada yurtdışı sitelerden getirtmeyi deneyecek.

denizli firması olan YPS PLASTİK firmasından alt ve üst bagaj havuzu temin edebilirsiniz arkadaşlar.ben aldım kullanıyorum tam oturdu.daha öncesindede aynı siteden 3 farklı araç için almıştık onlardada üründe ve alışverişte sıkıntı yaşamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Portbagaj arayışımı sonlandırmış bulunmaktayım. 370litre hacim görüntü itibari ilede güzel durdu. Ara atkı ve bagaj 2500₺ maloldu. Bayram tatilimi nasip olursa memlekette geçireceğim. İzlenimlerimi aktarırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ikarus45

quote:

Orijinalden alıntı: ige76

denizli firması olan YPS PLASTİK firmasından alt ve üst bagaj havuzu temin edebilirsiniz arkadaşlar.ben aldım kullanıyorum tam oturdu.daha öncesindede aynı siteden 3 farklı araç için almıştık onlardada üründe ve alışverişte sıkıntı yaşamadım

Hocam 3 farklı kalitesi var diyor sitesinde bagaj havuzu için . Siz hangisini aldınız , ben orta kaliteyi almaya niyetlendim 100₺'ye. Yoksa üst kalitemi alayım. Bir de resimleri varsa atarmısınız, teşekkürler.

• saygıdeğer forum ahalisi önümüzdeki hafta nasip olursa tek renk 4*4 gl+ almaya karar verdim
    istanbuldayım
    yükselen ve atik isimli 2 bayide aracı inceledim yalnız fiyat konusunda pek yardımcı olmadılar
    tecrübe etmiş arkadaşlar istanbulda araçlarını nereden aldılar ne gibi avantajlara sahip oldular birde memnun olduğunuz servis hangi bayide
    teşekkür ederim
  • Pendik aykon otomotiv bana Kocaeli bayisinden daha iyi fiyat vermişti birde oraya sorun

• İyi günler sayfada alım satım ile ilgili paylaşım yapabiliyor muyuz?
  • aemless A kullanıcısına yanıt
    Bayiler burnundan kıl aldırmıyor pek
  • Selamlar . Benim bir sorum olacak sizce 97 oktan benzin daha çok km yaptırırmı .Normalde shell den 95 oktan benzin alıyordum ,ortalama 8 -8.4 litre yakıyordu ,ama hiç az yaksın diye uğraşmamıştım .Bu sefer 97 oktan aldım 90 km hızı fazla geçmedim, şu an 500 km oldu daha çeyrek depo benzin var ,ortalama yakıt 6.4 gösteriyor .yol şartları aşağı yukarı aynı .Aracın daha yeni 5000 km olacak, acaba arabamı az yakmaya başladı, yada 97 oktan mı az yaktırıyor, yoksa fazla devirli kullanmadığım içinmi

• btbelhan B kullanıcısına yanıt
    Ben her zaman bahsettiğiniz yakıtı kullanıyorum. Tüketim açısından dikkat etmedim ama, performans açısından farkediyor.
    Ayrıca her ikisi de 95 oktan. Eskiden 97 oktandı. Hatta daha önceleri 100 oktan da vardı https://forum.donanimhaber.com/shell-v-power-racing-100-oktan--4869332
    Sadece içinde ilave katkı var. Bedeli ise litrede 2 kuruş
    http://www.shell.com.tr/motorists/shell-fuels/shell-v-power-nitro-plus/shell-v-power-nitro-plus-unleaded.html

• Arkadaşlar bugün turkuaz mavi glx alarak süziki vitara kervanına bende katıldım
    Allah kazasız belasız sürüşler nasip eder inşallah

ilk heyacan farklı tabi hiç bir yeri kurcalamadım korkudan

yapmam gerekenler varsa söylerseniz sevinirim

başımız ağrıtıcam biraz ama şimdiden kusura bakmayın

araç kırmızı ışıkta iken start stop olayı nasıl oluyor nereden yapılıyor araç kırmızı ışıkta durduğumuz

zaman araç stop edip yeşil yanınca gaza basıncamı çalışıyor

camlar açık ve sunroof açık arabayı stop edince kendi kendine mi kapanıyor yoksa stop etmeden kendimiz mi

kapatmamız lazım

saygılarımla
  • finitura F kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun. Korkmayın kolay kolay bir şey bozulmaz
    Start-stop için sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Aracı normal kullanın, kendisi motoru kapatıp, çalıştırır.
    Mutlaka ama mutlaka kullanım kılavuzunu baştan sona bir okuyun. Tüm gerekli bilgiler orada yazıyor.
    Camlar ve sunroof otomatik kapanmaz. Motoru stop etmeden önce bizim kapatmamız gerekiyor.
  • mzsaglam M kullanıcısına yanıt
    ben en ucuz olanından alt üst takım 1adet aldım.telefonum tamırde resım atamıyorum malesef ama ürün tam olarak bagaja uygun ölçüde

• muressi M kullanıcısına yanıt
    Yasak diye birşey duymadım siz yapın yasaksa en fazla silerler.

• 75.000 bütçem var otomatik vitara satan var mı ? Bi- iki parça boyalı olabilir. 14 agustosta mokka alicam yoksa.

• Merhaba arkadaşlar. Trafik sigortası yaptıran oldumu yakın zamanda. 2016 model ilk yaptırdığımda 453₺ ödemiştim. Bu sene artarmı acaba.

• redloves kullanıcısına yanıt
    Yenileme zamanı yaklaştı ise buradan tüm firmaların tekliflerini görebiliyorsunuz.
    https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm
  • merhaba arkadaşlar araç aldığımdan konu içerisinde bahsetmiştim yavaş yavaş araca alışıyorun
    araç için boya koruma veya başka yapabileceklerim için tavsiyelerinizi bekliyorum
    saygılarımla
  • finitura F kullanıcısına yanıt
    Ben boya korumadan yerine, mümkünse çoğu zaman aracı kendim yıkamaya çalışıyorum.
    Yıkamacıların araç şampuanı çok hızlı temizliyor, ancak tekrar aynı oranda hızlı toz tutmaya başlıyor. Boyanın tüm su iticiliğini yok ediyorlar.
    Sonax'ın cilalı şampuanını kullanıyorum (sarı renkte), çok memnunun. Aracın kirlenmesini gerçekten geciktiriyor. Yazın 2 haftada bir yıkamak yeterli oluyor.
    Sanırım GLX kullanıyordunuz. Özellikle koltuk yanlarındanki deri parçalar için mutlaka bir bakım kremi alın. Zamanla çatlamasının önüne geçin.
    Reklam gibi olcak ama yine Sonax'ın siyah şişeli bakım kremini kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.