Şimdi Ara

Yeni 13m mercedes travego (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
1
Favori
14.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Varan keşke Tourismo almasaydı. Geçen yıl Tourismo ile organizasyona gitmiştik. Koltukları kütük gibiydi ve araç konforsuzdu. Ankara-İstanbul gibi yoğun hatlar için 531 DT (Tourismo'nun iki katı fiyatına ama 90 yolcu taşıyabiliyor 2+2 dizilimle. Yakıt tüketimi kişi sayısına göre çoook düşük.) daha az yolcu olan hatlar için de 519 HD alınabilirdi. Bu araçlar pahalı ama çok yolcu taşıyorlar ve tasarruflular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TakemasterTR -- 17 Mayıs 2020; 13:9:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TakemasterTR T kullanıcısına yanıt
    Varan eski varan kalitesinde olamayacak zaten bu ekonomik şartlarda

2+1 olarak hizmet edecekler, öyle olunca da piyasa aracı olarak şirket için en mantıklısı tourismo oluyor. Setralar sıfır olarak tercih edilmiyor son 2 yıldır, pahalı kalıyor, parçaları da pahalı, şirket ve bireyselcilerin işine gelmiyor.

• Ahali nörüyonuz. Daha yeni saldılar mapushanadan. Bu aralar forumda sinirlerime hakim olamayıp basıyorum kalayi sonrası tabi Mamak ya da Metris.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otuz3

Kardes millet seni soruyor nerelerdesin gozumuz yollarda

Alıntıları Göster
    Geldim geldim.

Sana da bir hediye getirdim konu sahibi olarak

Yeni 13m mercedes travego

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Valla dikkat et üstad, müebbet vermesinler aman
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Ahali nörüyonuz. Daha yeni saldılar mapushanadan. Bu aralar forumda sinirlerime hakim olamayıp basıyorum kalayi sonrası tabi Mamak ya da Metris.
    Hoşgeldin...
    Artık sıcak mıdır koronadan dolayı son 2 aydır yaşadıklarımızdan mıdır bilinmez ben de kayışı koparmak üzereyim. Gereksiz adam çok etrafta o nedenle ben de yakında bir kafa tatili yapabilirim

• CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Seç bi kurban çullan üstüne o zaman Arada bı mapushana havası solumak iyi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Valla dikkat et üstad, müebbet vermesinler aman
    Sıkıntı yok müdür TopClass suçlar islemiyoruz sonuçta Bizimki vw lupo segmentinde kabahatler

• quote:

Seç bi kurban çullan üstüne o zaman Arada bı mapushana havası solumak iyi geliyor

• quote:

Sıkıntı yok müdür TopClass suçlar islemiyoruz sonuçta Bizimki vw lupo segmentinde kabahatler

Alıntıları Göster
    O zaman sıkıntı yok

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    (Yeni Varan) En azından Jumbo ya da Viva standardını karşılamalılar ve SHD araç kullanmalılar bence. Zira bundan 13 yıl öncesinde ComfortClass Setralar ve Travegolar bile çok büyük tepki almıştı. Varan-Boss-Ulusoy eskiden standartları belirliyordu Türkiye'de. 2+1'i Boss getirmişti. Ulusoy uçakbüsleri ile ünlenmişti. Varan da koltuk arkası multimedya ve yemekli seferleri ile tanınıyordu. Bir de çook eskiden Bosfor vardı.

Bu arada biraz alakasız olacak ama, bir dönem RABA altyapılı Ikarus otobüslerinin mümessilliğini yapıyordu Boronkay Holding. Belediye tipi araçların dışında birkaç adet Ikarus 250 tipi şehirlerarası otobüs geldiği ve kısa süre Ankara-İstanbul arasında kullanıldığı bilgisine ulaştım. Doğru mudur sizce?

Ayrıca bir tekzipte bulunayım: Türkiye'de birden fazla Setra 211 araç varmış. En son 2009 yılında Mersin-Tarsus arasında ve feribot bağlantılarında Varan'a bağlı olarak çalışmışlar. Şu anda Susurluk tesislerinde park halinde araçlardan biri, diğerlerinin akıbetleri hakkında bir bilgim yok ne yazık ki.

• TakemasterTR T kullanıcısına yanıt
    Ekonomik pozisyonları nasıl, stratejileri nasıl bunu bilmiyoruz ama belli ki eski varan gibi olmayacaklar, en azından ilk etapta.

50 küsür araçla baslayacaklar deniyor, rakam olarak iddialı bi giriş ama hizmet nasil olacak göreceğiz.

Ama en azından varan adına yakışacak farkları olmalı diye düşünüyorum ben de, otobüsler gri olacak deniyordu o bile güzel bi imaj olabilirdi ama yeni tourismolar beyaz geldi.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Lüks Karadeniz Grup ve Soğancı Grup girişimi yeni Varan. Ekonomik olarak şunu belirteyim: Avrupa'da ucuz seyahat vaat eden Flixbus, Blablabus, Ouibus gibi servislerde dahi Setra, Irizar, Scania gibi araçlar var. Tourismo ile şehiriçi turist gezdirilir, fabrika servisi çekilir, havalimanına ulaşım sağlanır, komşu ya da iller arası hat gidilir ama şehirlerarası seyahat aracı yapılmaz. Maliyet noktasında ilk etapta 50 araçtan ve sonra genişlemekten bahsediliyordu, bu noktada Avrupa'daki bir firmadan tek marka olmak kaydıyla (yedek parça temininden dolayı) birkaç yıllık Irizar i8, Volvo 9900, Setra S517, Beulas Glory, Cityliner L gibi üst segment araç getirmek en mantıklısı olurdu. Akıllı bir iç dizayn, özel terminal ve özellikle gençlere yönelik; kolay, akıllıca, akıllı ve rahat olduğunu vurgulayan sponsorlu pazarlama ile çok popüler olurdu.

• Klima ayni klimami acaba cunku hic serinletmiyor

• Aramizda kalsin bunu surpriz yapacaklardi

Yeni 13m mercedes travego

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt

Kesinlikle haklısın hicbirsey bilmiyor birde 100 bin takipcisi var bilmeyen arkadaşlar varsa bus channel kanalının ismi otobüsten sogursunuz

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.