Şimdi Ara

Yeminli Mali müşavirlik. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
32.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paraya para dememe olayı Saçma.Babam Yeminli Mali Müşavir Durumumuz iyi Ama kriz olunca yada Mukelleflerin iş yapmamaya başlayınca
  • quote:

Orjinalden alıntı: CCaaNN

quote:

Orjinalden alıntı: TriaThlon

quote:

Orjinalden alıntı: Otorite

üniversiteyi 4 sene okuduktan sonra hemen mali müşavirlik sınavına girersem olabiliyomuyum?

olur istersen hemen yeminli sınavlarına gir...

şaka bi yana olamıyorsun. bak süreci formüle diyorum:

3 yıl stajyer muhsebeci + sınav + 10 yıl muhasebeci + sınav + 10 yıl mali müşavir + sınav + YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR

babam yaklaşık 15 yıldır yeminli önceden yokmuş bunlar.bi sınava sokmuşlar yeminli mali müşavir oldun demişler.
    bu arada babam 48 yaşında.

Babam dedi bana ben şirkette mali işler müdürüyken orda çalışan memurlar leblebi gibi aldılar belgeleri ben o zaman gerek duymadım bak şimdi bekliyorum 3 senem var diyor doğrudur yani bir dönem baban yararlanmıştır şu an da iyi para kırması lazım yanlış mıyım ?

• Cann benim abimde stajyerliğe başladı ama 2 sene olacakmış onun yeni yasayla 3 e çıkarıldı ama o 2 yıl yapacak ucundan kurtardı yani...ne kadar kazanıor baban?
  • Babama bir aralar sormuştum.Cevabı:

-Koca adam olup dötten daha kalın ve büyük test kitaplarını bitirmen lazım.

cevabını almıştım.
  • Yeminleri nedir ?
  • @otorite yaş Kaç ?
  • en düşük ayda 15.000 ytl kazanırsın.babamdan biliyorum.bende olacağım ilerde
  • quote:

Orjinalden alıntı: Time_Force

@otorite yaş Kaç ?

17.5
  • Bırakın yeminliyi mali müşavir olmak çok zordur.4 yıllık üniversiteyi bitirip staj başlatma sınavını kazanmak yeterli değildir.Staj yapacağınız bir yer bulmak zorundasınız.Staj yapacak yer bulmak zordur kimse kendine rakip mali müşavir yetiştirmek istemez.Staj yaparken komik maaşlara çalışacaksınız sigorta yapmayabilirler.Mesela ben muhasebe bürosunda 300 liraya çalışıyorum sigortam yok 6 yıllık çalışan smmm stajeri 800 lira alıyor.Mali müşavir olmak için en az 3-4 yıl sürüneceksiniz bunu bilin.Bu çileyi herkes çekemez aynı üniversite mezunu arkadaşlarınız 800-1000 arası maaşlara başka işlerde çalışırken siz belki asgari ücrete gece 10'a kadar fatura işleyeceksiniz.Mesela işler yoğun olduğu için bizim büro bu pazar çalıştı ben işe gitmedim ama sabahın köründe ticaret sicilinde sıra numarsı almaya gittiğim zamanlar oluyor.
  • Mali müşavir olduktan sonra yaklaşık kaç Lira kazanılıyo en az?Bir de maaşı devlet mi veriyor?
  • Evet güzel kazanırlar, kazanmıyor diyene hayatta inanmam. Kaynak:http://www.eksenymm.com.tr/index.php?do=pages&action=sub2page_detail&id=34 (bunu devlet belirler ve asgari dir. )

Bırakın ymm sınavını smm sınavı bile oldukca zor bir sınavdır.

Türkiye de 1/12/2008 itibari ile YMM odalarına kayıtlı 3840 tane YMM vardır. Kaynak :http://www.turmob.org.tr/TurmobWeb/turkce/popup.aspx?Sayfa=/Arsiv/turmobwebdb/dosyalar/istatistikler9.pdf

• bu yeminli müşavirler bu kadar parayı nasıl kazanıyolar..sadece insanlardan mı yoksa aylık olarak devletten de para alıyolar mı??
  • Devlet maaş falan vermiyor parayı mükelleflerden alıyoruz.Aldığımız para şirketine göre değişiyor mesela veterinerden 200,büyük bir doğalgaz firmasından 500,gümrükçüden 450 alıyoruz.Ne kadar çok mükellefin varsa o kadar çok kazanırsın.Mükellef çok olunca büroda çalışan sayısı artıyor masraflar yükseliyor.Bizde 2 smmm 3 çalışan 2 ticaret lisesi stajeri var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Devlet maaş falan vermiyor parayı mükelleflerden alıyoruz.Aldığımız para şirketine göre değişiyor mesela veterinerden 200,büyük bir doğalgaz firmasından 500,gümrükçüden 450 alıyoruz.Ne kadar çok mükellefin varsa o kadar çok kazanırsın.Mükellef çok olunca büroda çalışan sayısı artıyor masraflar yükseliyor.Bizde 2 smmm 3 çalışan 2 ticaret lisesi stajeri var.

anladım saolun valla hevesim arttı Serbest Muhasebeci Mali müşavir OtoriteYakışır

• quote:

Orjinalden alıntı: Otorite

Arkadaşlar bu meslek hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz?Aylık ne kadar ücret alırlar ve Yeminli mali müşavir olmak çok mu zordur?Üniversiteyi kaç sene okumak lazım?bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok iyi olur.Şimdiden saolun.

iddaayı bırakıp muhasebeciliğemi başlıyacan
  • herkes kolay olay yeminli olamaz boğaziçi iibf mezunları yada bu sınıfta olan ünilerin iibf bölümünden mezun olmanız lazım bu bile hayalken yeminli müşavirlik sınavlarını halletmeyi düşünmek dahada zor .kolay kolay adamlar o parayı kazanmıyo nerelerden geliyolar bi araştırın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: oeste

herkes kolay olay yeminli olamaz boğaziçi iibf mezunları yada bu sınıfta olan ünilerin iibf bölümünden mezun olmanız lazım bu bile hayalken yeminli müşavirlik sınavlarını halletmeyi düşünmek dahada zor .kolay kolay adamlar o parayı kazanmıyo nerelerden geliyolar bi araştırın..

Herkes yeminli olamak istemez çünkü yeminliler defter tutamaz.Bizdeki smmm'ler ege iktisat mezunu 30 yıllık smmmler.Yeminli olmaya niyetleri yok.Çok çalışarak bugünlere gelmişler olay üniversitede değil.Bir dilekçe yazarken bile bir sürü yazım yanlışı yapıyorlar hataları ben düzeltiyorum.Zaten büronun sahibi belediyede genel müdür yardımcısı akşamları 1-2 saatliğine büroya gelip işleri kontrol ediyor,işi yürütenler büroda çalışanlar.

• beyler bu yeminli mali müşavirlik sınavı zor mu acaba ? nerdeyse 50 yasında bi arkadaşın babası girecek de o sınava seneye , kazanma ihtimali nedir 50 yasında adam ne anlar sınavdan
  • 50 yaşına kadar parayı bulamamışsa bi insan yemin değil kıçına kızgın demir soksalar yine para kazanamaz
  • babam türkiyenin en genç yeminlilerinden birisi 42 yaşında oldu ama hiç tavsiye etmem bulaşmayın bu işlere para getiren birsürü iş var daha stressiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlcohollicA -- 22 Aralık 2008; 16:32:06 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.