Şimdi Ara

Yemeksepeti siber saldırıya uğradı! Adres, e-posta ve telefon numaraları çalındı! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
6
Favori
14.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
154 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: < iLk@yy >

Dava açsanızda sonuç çıkmaz çünkü zaten devlet ve kanunun gerektirdiği şekillerde koruyorlar. Dışarıdan girilip çalınan bir veri kasti olarak yapılmış birşey değil.

Edit kk bilgileriniz dışındaki kayıtlı tüm veri çalınmış durumda. Yakında abuk subuk yerlerden gelen aramalar sms ve maillerle sonuçlarını yaşayacaz.

Ortada kişilerin çok önemli bilgileri olduğunu ve bunu çalınsa da çalınma legalliğini devletin koruduğunu mu söylemek istiyorsunuz.

Mahkemeler uzak değil. Bu yazdığınızı sorduğum soruya net şekilde cevap verecek şekle sokar cevaplar mısınız.

Öyle sokak çocukları gibi yan kıvırmayın ama..

• quote:

Orijinalden alıntı: naprasif

Bu mesaj silindi.

Bu yazınızın ekran görüntüsünü aldım. Yemeksepetine bu durum böyle değil ise ispatlayın ve bu şahsı şirketinizi karaladığı için mahkemeye verin diyeli 2 saat oldu.

• Cahil yöneticiler, aceleyle yapılan projeler, akşamdan sabah değişen kararlar, tecrübesiz mühendisler ve biraz ihmal ruhu. Ayrıca bilgi güvenliği konusunda tanıdığım 3 tecrübeli uzman son 1 yılda ülkeden göçtü..Yani vasıflı insan bulmak ve çalıştırmak bu ülke şartlarında gün geçtikçe zorlaşıyor, parasını versen bile kalmıyorlar. Tabi bu yemek sepetinin bahanesi olamaz, para sorunu yok.

• Allah belalarını versin, ne diyeyim. Telefon, ev adresi ne varsa kaptırmışlar. Açıkça liste olarak da yazmışlar bir de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peni_Silin P kullanıcısına yanıt
    Bu sabah clubhouse platformunda da konuşuldu.

Şöyleki devletler ve kanunlar diyorki kvkk verilerini uygun bir şekilde güvenlik tedbirleri almalısın ve koruma altında olmalı dışarıdan rastgele kişilerin erişmemesini sağlamak ile mükellef olduklarını söylerler en basit anlatımı ile.

Şöyle düşünebilirsin
    Ben yurt dışına gideceğim ve arabamı saklaman için sana verdim misal sözleşmemizde var. Arabamı aldın kapalı otoparkına koydun anahtarınıda dairene çıkartıp sakladın. Hırsızın biriside geldi evini soydu ve arabamın anahtarınıda buldu otoparka inip arabamıda çaldı. Şimdi sen suçlu mu oluyorsun bu durumda arabamı garajına koymuşsun anahtarınıda gizlemişsin ama dışarıdan birisi gelip senin güvenli gördüğün evini patlatıp benim arabamıda çalmış oldu. Benim burada seni mi suçlamam gerekir yoksa hırsızı mı şikayet etmem gerekir gerekli mercilere suçlu kim ?

Umarım anlatabilmişimdir.

Edit: bu gün kurumsal veya daha büyük sözleşmelerin bile içeriklerinde mücbir sebepler vardır sizden veya karşı taraftan kaynaklanmayan durumlar için hasar veya zarara uğradığınızda karşı tarafı zorda bırakmamak haksızlık olmaması için. Satış sözleşmelerinde bile bulunuyor çoğu zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi < iLk@yy > -- 27 Mart 2021; 22:28:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Yemeksepeti, dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Alman, Delivery Hero tarafından 2015 yılında satın alındı.
    589 milyon dolara satın alıyorlar ama güvenlik hak getire. Bu saatten sonra birçok üyenin gözünde çöp olmuştur sanırım. Tabi kişisel verilerini önemseyenler için geçerli bu.

• Oh sonunda yemek sepeti kullanmamanın faydasını gördüm

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bu sabah clubhouse platformunda da konuşuldu.

Şöyleki devletler ve kanunlar diyorki kvkk verilerini uygun bir şekilde güvenlik tedbirleri almalısın ve koruma altında olmalı dışarıdan rastgele kişilerin erişmemesini sağlamak ile mükellef olduklarını söylerler en basit anlatımı ile.

Şöyle düşünebilirsin
    Ben yurt dışına gideceğim ve arabamı saklaman için sana verdim misal sözleşmemizde var. Arabamı aldın kapalı otoparkına koydun anahtarınıda dairene çıkartıp sakladın. Hırsızın biriside geldi evini soydu ve arabamın anahtarınıda buldu otoparka inip arabamıda çaldı. Şimdi sen suçlu mu oluyorsun bu durumda arabamı garajına koymuşsun anahtarınıda gizlemişsin ama dışarıdan birisi gelip senin güvenli gördüğün evini patlatıp benim arabamıda çalmış oldu. Benim burada seni mi suçlamam gerekir yoksa hırsızı mı şikayet etmem gerekir gerekli mercilere suçlu kim ?

Umarım anlatabilmişimdir.

Edit: bu gün kurumsal veya daha büyük sözleşmelerin bile içeriklerinde mücbir sebepler vardır sizden veya karşı taraftan kaynaklanmayan durumlar için hasar veya zarara uğradığınızda karşı tarafı zorda bırakmamak haksızlık olmaması için. Satış sözleşmelerinde bile bulunuyor çoğu zaman.

Bu tam bir sokak çocuğu cevabı. Kimse yemeksepeti komun anahtarını alamadı kimsede birşey çalamadı. sadece dışardan turistik resimler çekildi. Sen bu turistik resimlerden yola çıkarak benim soyulduğumu mu ima etmek istiyorsun?

Bana şu platform bu itin g.tü form deyip kendini aklama derdine düşmeni seni hoş görmemi mi umuyorsun? YANILIYORSUN:

Bildiğim birşey var ama ispatlayamam dedim. Bildiğini söyle dedik onu g.tü diğerinin sapı dedin.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

tesla hacklendi - Google'da Ara

Bu sebepten teslasını yakan var mı ? Yok.

Hergün olduğu gibi yemeksepetinden siparişe devam edecem şahsen.

Kişisel neyimiz kaldı ki verimiz kalsın.

Verileri çalanlar yemeksepeti cüzdanlarına 50-100 para ekleseydi yada kuponlasaydı yine de bu kişisel verileri çalsalardı şu an başka şeyler konuşuyor olurduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antor

tesla hacklendi - Google'da Ara

Bu sebepten teslasını yakan var mı ? Yok.

Hergün olduğu gibi yemeksepetinden siparişe devam edecem şahsen.

Kişisel neyimiz kaldı ki verimiz kalsın.

Verileri çalanlar yemeksepeti cüzdanlarına 50-100 para ekleseydi yada kuponlasaydı yine de bu kişisel verileri çalsalardı şu an başka şeyler konuşuyor olurduk.

Binlerce dolar verip Tesla adam alan neden yaksın aracını? İade etmeye çalışır veya bu açıktan dolayı zarar görürse tazminat davası açar veya potansiyel/genel zarara neden olan bir açık varsa ve firma bunu ihmal nedeniyle engelleyememişse kamu davası bile açılabilir resen. İkisi çok farklı durumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Mart 2021; 22:41:6 >

• Peni_Silin P kullanıcısına yanıt
    Cevap tarzından hiç birşey anlayamadım açıkçası.

Ama buna ithafen
    1 yemeksepeti ile hiç bir bağım yok ne yakın bir çalışan müdür vs ne bir hisse olayı nede kurumsal bir iş bağı
    2 sakin bir dille yazabilirsen ne demek istediğini daha net anlayacağım ama neye kızgınsan ona ayrıca söv lütfen.
    3 en basit hali ile kısaca yazdım altınada basit bir örneklendirme ile anlattım daha nasıl anlatayım bilemiyorum.

Ayrıca benim bilgilerim çok değerli diyorsanız internet ile bağınızı tümden koparmanızı rica edicem. Bu gün en basidi üyesi olmasanız bile facebook google her birşeyimizi biliyor. Sadece girdiğiniz web sitesi veya uygulamaların bile hepsinde google ve fb izleme kodları bulunuyor. Site veya uygulama sahipleri dijital pazarlama için kullanıyorlar fakat verinin ulaştığı tarafta inanılmaz bir bilgi var. Yaşam alışkanlıklarımız, kazandığımız ortalama para, alışveriş yapmayı sevdiğimiz şeyler, siyasi görüşlerimizden tutunda diğer tüm düşünce ve hareketlerimize kadar. Dünyada gerçekten izole yaşayan insanlar haricinde ( kabileler bile aslında biliniyor bir şekilde ) algoritmalar ile bizi çok iyi tanıyorlar her konuda ayrıştırılmış ve fişlenmiş olarak bir yerde gizlice duruyoruz. Bu gün misal appleın bulamayacağı kimse yok milyarlarca insanın parmak izleri ve yüzleri kayıtlı hiç aklınıza geliyor mu bu durum ? Artık dünyadaki en büyük gelir kaynağı veri olmuş durumda, veri herşeyden önemli bir konumda yer alıyor. Veri analistleri ve sosyal veri analistleri ile insanlar kitlesel olarak çok basit bir şekilde yönlendirilebiliyorlar duyguları ve düşünceleri üzerinden. Sizce bu nasıl mümkün olabiliyor dersiniz ? Evet bunca veri ile.

• quote:

Cevap tarzından hiç birşey anlayamadım açıkçası.

Ama buna ithafen
    1 yemeksepeti ile hiç bir bağım yok ne yakın bir çalışan müdür vs ne bir hisse olayı nede kurumsal bir iş bağı
    2 sakin bir dille yazabilirsen ne demek istediğini daha net anlayacağım ama neye kızgınsan ona ayrıca söv lütfen.
    3 en basit hali ile kısaca yazdım altınada basit bir örneklendirme ile anlattım daha nasıl anlatayım bilemiyorum.

Ayrıca benim bilgilerim çok değerli diyorsanız internet ile bağınızı tümden koparmanızı rica edicem. Bu gün en basidi üyesi olmasanız bile facebook google her birşeyimizi biliyor. Sadece girdiğiniz web sitesi veya uygulamaların bile hepsinde google ve fb izleme kodları bulunuyor. Site veya uygulama sahipleri dijital pazarlama için kullanıyorlar fakat verinin ulaştığı tarafta inanılmaz bir bilgi var. Yaşam alışkanlıklarımız, kazandığımız ortalama para, alışveriş yapmayı sevdiğimiz şeyler, siyasi görüşlerimizden tutunda diğer tüm düşünce ve hareketlerimize kadar. Dünyada gerçekten izole yaşayan insanlar haricinde ( kabileler bile aslında biliniyor bir şekilde ) algoritmalar ile bizi çok iyi tanıyorlar her konuda ayrıştırılmış ve fişlenmiş olarak bir yerde gizlice duruyoruz. Bu gün misal appleın bulamayacağı kimse yok milyarlarca insanın parmak izleri ve yüzleri kayıtlı hiç aklınıza geliyor mu bu durum ? Artık dünyadaki en büyük gelir kaynağı veri olmuş durumda, veri herşeyden önemli bir konumda yer alıyor. Veri analistleri ve sosyal veri analistleri ile insanlar kitlesel olarak çok basit bir şekilde yönlendirilebiliyorlar duyguları ve düşünceleri üzerinden. Sizce bu nasıl mümkün olabiliyor dersiniz ? Evet bunca veri ile.

çok güzel ifade verdiniz. Tebrik ederim. Ben sadece yemeksepeti açısından konuya baksam tepki ne olurdu sosyal deneyi yaptım.

Oğlum var ya hepiniz boş konuşan tırsaksınız hepiniz. Temeliniz yok boş beleş konuşmanıza like gelip duruyor sırıtorsunuz. Ama az biraz gerçeğe bnağlandı mı hepiniz ödlek korkak gibi tırsıyorsunuz.

Fenk yu may piepıl.

• mesele çalındı mı yoksa düşüş olan işlerden biraz kazanç mı sağlandı? 🤔

• Kredi kartı bilgileri çalınmamış ama neresi olursa olsun kaydetmemek lazım.

• Bula bula ilk kez sipariş verdiğim günü beklemişler 😂

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kimlik bilgileri dahl herşey satıldı mı şimdi bekleyip göreceğiz neler olduğunu bu arada ceza vs keserler mi şikayetçi olan oldu mu?

• Ya şey biz verileri sattık ama çalındı diyoruz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.