Şimdi Ara

YEMEKSEPETİ KURUMSAL ÜYELİK REZİLLİGİ ! RESTORANLARIN ÇEKTİKLERİ ! BUYRUN OKUYUN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
29.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes yemeksepetini az çok bilir. İllaki sipariş vermişsinizdir. Güzel bir tasarım oturaklı bir sistem ve tekelcilik birleşmesi sonucu devam eden bir yapı. Peki sipariş verirken güzel müşteri hizmetleri olsun siparişini takip etme soru sorma v.s v.s eyvallah. PEKİ YA RESTORAN AÇISINDAN NASIL ? BUYRUN OKUYUN

DEZAVANTAJLARI ;

1-) Sipariş başına %12+ kdv komisyon ödersiniz.

2-) Online olarak ödeyen müşterilerin parasını restorana 45 gün sonra öder

3-) joker diye bir saçmalık var. Hani 30 a 20 tl öde. Eyvallah yeni müşteri bulmak için güzel sistem hiç sipariş vermiyenlerin önüne çıkıyor yeni müşteri seni denemiş oluyor. Ancak ve ancak 30 tl seçip 20 tl ödüyor ama o iş size göre öyle , bizim kasamıza 20 tl geçiyor ardından içinden yemeksepeti %12 komisyon kesiyor ve yetmiyor 5 tl'de joker sunma bedeli kesiyor. Yani 30 a 20 kampanyasında restorana 15 tl geliyor.

4-) Müşteri siparişini verdi diyelim, aradan 15 20 dk geçti , restoranda siparişini yola çıkardı, müşteri yemeksepetini arayıp ben almaktan vazgeçtim deyip iptal edebiliyor. Sizin yaptıgınız yemekler çöpe gidiyor sonra. Hiçbir şekilde yemeksepetine karşı gelemiosun anında üyelikten bye bye

5-) Buda yetmezmiş gibi sipariş 5 dk geç kalsa yine iptal edebiliyorlar ve buna ilave olarak 1 ay önce yemeksepetinin çıkardıgı oto yorum geldi. Sen geç götürdüğün zaman müşteri haricinde yemeksepetide oraya direk bu restoran 50 dkda getirdi son siparişini diyor.

6-) Bu ay telefon açıp o hani üstte restoran çıkıyor bir nevi doping ( yanında reklamlar yazar ) , tamamına zam yaptılar. Şuanda istanbulda o bölgenin 1 aylık ücreti 1000-1500 bandında. Daha önceden 750 idi. Neymiş çok talep varmış karaborsa yaptılar yani.

7-) Hiçbir sorununda yardımcı olmazlar. Müşteri hizmetlerine baglanmak zaten zulüm restoran sahipleri için. Koyarlar banda bi gevur müzigi dinle dur.

8-) Gelelim en can alıcı noktaya, adam dükkana 5 km mesafede oturuyor ama orası senin bölgen oldugu için 5 tl ye gitmek zorunda bırakılıosun. Yogunluk yada ürün yok diye kurnazlıklar yapıp ret ettigin zaman ise 3. red sonrası hesabın 3 günlügüne kapatılıyor. Biz zaten git gel 10 km yola 3 tl benzin yakıyoruz banane diyorlar ama kendileri bir çagrı merkezi personeli daha alıp hızlandıralım demezler.

Ancak günün birinde bir babayigit çıkar alır elinizden piyasayı. O günde yakındır. Kurdun dişine artık kan değmiştir. Bu yazıyı sırf restoranların zorluklarını görün diye yazdım. Bu söylediklerim tüm üyelerin yaşadıgı sorunların sadece %50 'lik bölümüdür.

EDİT = Yorumlarda işte begenmiosanız çıkın sistemden v.s diyenler olmuş. Dostlar çıkmakta bir problem yok . Ben diyorum ki 10 km yol git gel. 5 liralık sipariş. Vergisi komisyonu benzini zaten 5 tl yi geçiyor. Buna çözüm bile üretmiyorlar diyorum. Ona muhtaç oldugunu bildiginden buda tek sebepte bu.

Yada ben diyorum ki müşteri sipariş verdikten 20 dk snra kafasına göre iptal edince 50 liralık nimeti çöpe atıyoruz diyorum. Hala yok çalışma ayaklarını anlatanlar var. İnşallah bir gün ya siz ya bi akrabanız bulaşırda görürsünüz o yaptıgınız 50 liralık malı çöpe attıgınızda aklınız başınıza gelir. Ben bunlara çözüm üretsinler diye yazdım. Boşuna bilmişlik taslamasın kimse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kangal3454 -- 25 Temmuz 2018; 17:26:20 >

• Az bile yapıyorlarmış helal olsun yemek sepetine, alıştınız tabi müşterileri tokatlamaya karşınıza kurumsal firma gelince kdv sini veriyorsun işini düzgün hızlı yapmak zorunda kalıyorsun zor geliyorsa çık kardeşim müşterinin de diline kan değdi,

Edit : Yemeksepetinin ne kadar haklı olduğunu mesajını değiştirerek göstermişsin yok kurdun dişine kan değmişti hani, rakip çıkardı bilmem ne olurdu onu geç, acıtasyon yapma yok 5 liralık yemek için 10 km gidecekmişsin bende görüyorum çoğu zaman diyor en az 30 TL ve üstü siparişiniz de ürün getiririz diye restoranlar var, restoranda yemek mi dökersiniz sizler güldürme beni,
    Çok saçma söylediklerin.

- O adamlara muhtaçsın çünkü sana müşteri buluyor. Var olan müşterilerin üzerinden komisyon almıyor. Eee madem sana müşteri buluyor elbette komisyon alacak. Sen de normal fiyat ne ise Yemeksepeti fiyatlarına ona göre zam yap. Diğer restoranlardan pahalı olacağım korkusu varsa hizmet kaliteni iyileştir. Pahalı da olsa müşteri bulur seni. Yine de rekabet edemem korkusu yaşıyorsan bir zahmet karından kısacaksın.

- Harbiden bir yemeği 30-50 dakikada getiremiyorsanız sipariş işinden çıkın. Sizin yüzünden millet aç kalıyor. Ona göre program yapıyor. Ben 50 dakika veriyorum maksimum. 1 dakika geç kalırsa hayatta almam o siparişi. Yemeksepeti'nin bu konudaki sert tutumu beni mutlu etti. Çünkü önemli olan benim yani müşteri. Sen değilsin işletmeci olarak. Her şeyde beni düşünmek zorundasın. Introduction to Management.

- Reklama dair şikayetlerin umrumda bile değil. Reklam satın alma süreci tamamen rekabete dayalı. Parası olan reklamı alır. Kısa ve net.
    Tabii ki payını alacak yerini bile bilmediğim bir çok restoradan sipariş verdim bugüne kadar hatta bir kaçının devamlı müşterisi oldum. Yemek sepeti olmasa böyle bir şey olmayacaktı. Aldığı pay bana kalırsa makul. Düzgün hizmet veripte 5 liraya sipariş getiren bir yer hatırlamıyorum 5 lira sınır koymayın madem arttırın. Gerisini bilmem sizin gibi işin içinde olanlar bilir haklı olduğunuz noktalar olabilir.
  • valla hep jokerden sipariş veriyorum, içine tükürüyormusunuz joker olunca
  • Begenmiyorsan girme

Sende kendi capinca reklam yap oyle adini duyur

Musteri kaliteli fp yerleri bulursa yemeksepetine filan bakmaz gider alir

Cok hevesli degiliz yemeksepetinden siparis vermeye

Standartlari oldugu icin kullaniyoruz

O standarti sen hissettirirsen musteriye o yeter

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Begenmiyorsan girme

Sende kendi capinca reklam yap oyle adini duyur

Musteri kaliteli fp yerleri bulursa yemeksepetine filan bakmaz gider alir

Cok hevesli degiliz yemeksepetinden siparis vermeye

Standartlari oldugu icin kullaniyoruz

O standarti sen hissettirirsen musteriye o yeter
    Yeni dükkan açan bir esnaf ne durumda olur bunları bilmediginden demesi kolay. Tekelcilik denen olayı bir araştır. Şuanda sahibinden.com masak denetiminde. adamlar vasıtada ilk ilanı bile ücretli yaptı. Para babaları holding sahipleri tv reklamlarıyla egemen oluyor zaten piyasaya , gariban esnaf ne yapsın ? Sen bilmezsin ama babana bir sor bu yaşa nasıl gelmiş ilk çalıştıgı zamanlrı sana bi anlatsın
  • Çok saçma söylediklerin.

- O adamlara muhtaçsın çünkü sana müşteri buluyor. Var olan müşterilerin üzerinden komisyon almıyor. Eee madem sana müşteri buluyor elbette komisyon alacak. Sen de normal fiyat ne ise Yemeksepeti fiyatlarına ona göre zam yap. Diğer restoranlardan pahalı olacağım korkusu varsa hizmet kaliteni iyileştir. Pahalı da olsa müşteri bulur seni. Yine de rekabet edemem korkusu yaşıyorsan bir zahmet karından kısacaksın.

- Harbiden bir yemeği 30-50 dakikada getiremiyorsanız sipariş işinden çıkın. Sizin yüzünden millet aç kalıyor. Ona göre program yapıyor. Ben 50 dakika veriyorum maksimum. 1 dakika geç kalırsa hayatta almam o siparişi. Yemeksepeti'nin bu konudaki sert tutumu beni mutlu etti. Çünkü önemli olan benim yani müşteri. Sen değilsin işletmeci olarak. Her şeyde beni düşünmek zorundasın. Introduction to Management.

- Reklama dair şikayetlerin umrumda bile değil. Reklam satın alma süreci tamamen rekabete dayalı. Parası olan reklamı alır. Kısa ve net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AI Engineer -- 25 Temmuz 2018; 17:4:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haqueim

valla hep jokerden sipariş veriyorum, içine tükürüyormusunuz joker olunca
    Öyle birşey olmaz. Restoran belli süre sonra jokerleri kaldırabilir kendi istegiyle merak etme. Tabi kalmış ürün gönderenler vardır orası ayrı (:
  • Ancak günün birinde bir babayigit çıkar alır elinizden piyasayı. O günde yakındır.

bu dediğine kendin cidden inanmadın umarım.
    Yemeksepeti kolay kolay batacak bırakıp gidecek bi sistem değil.
    zoruna gidiyorsa da sisteme kayıt olma silah zoruylamı kayıt ettiriyorlar?
    baktın zarardasın çık arkadaş..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AI Engineer

Çok saçma söylediklerin.

SÖYLENEN = O adamlara muhtaçsın çünkü sana müşteri buluyor. Var olan müşterilerin üzerinden komisyon almıyor. Eee madem sana müşteri buluyor elbette komisyon alacak. Sen de normal fiyat ne ise Yemeksepeti fiyatlarına ona göre zam yap. Diğer restoranlardan pahalı olacağım korkusu varsa hizmet kaliteni iyileştir. Pahalı da olsa müşteri bulur seni. Yine de rekabet edemem korkusu yaşıyorsan bir zahmet karından kısacaksın.

CEVAP= Hani biraz önce yazıda dedim ya bunlar %50 lik bölüm diye , İşte sana ilave şunu söyliyim liste fiyatın ne ise ondan 10 kuruş fazla fiyatı oraya giremezsin. Hani o gördügün coca cola seçilmiş menü yok vodafone menü var ya , Onu panelden yapıosun ve atıuyorum menü Çorba ( 5tl ) + İskender ( 10 tl ) = 15 TL normalde sana otomatik silio onu 9 tl den ver adıda coca cola menüsü olsun diyor. Giren esnafa giriyor yine.

Bu senin reklam konusunda söyledigin şuna benziyor, benzin 50 tl olsun banane parası olan alsın. İşte buna teknikte koyunculuk deniyor. Ses çıkaramama kabullenme ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kangal3454

Öyle birşey olmaz. Restoran belli süre sonra jokerleri kaldırabilir kendi istegiyle merak etme. Tabi kalmış ürün gönderenler vardır orası ayrı (:

Alıntıları Göster
    joker kaldırma diye bişey varmı? o zaman neden ağlıyorsunuz hemşerim, kaldırın jokeri ne var bunda
  • Az bile yapıyorlarmış helal olsun yemek sepetine, alıştınız tabi müşterileri tokatlamaya karşınıza kurumsal firma gelince kdv sini veriyorsun işini düzgün hızlı yapmak zorunda kalıyorsun zor geliyorsa çık kardeşim müşterinin de diline kan değdi,

Edit : Yemeksepetinin ne kadar haklı olduğunu mesajını değiştirerek göstermişsin yok kurdun dişine kan değmişti hani, rakip çıkardı bilmem ne olurdu onu geç, acıtasyon yapma yok 5 liralık yemek için 10 km gidecekmişsin bende görüyorum çoğu zaman diyor en az 30 TL ve üstü siparişiniz de ürün getiririz diye restoranlar var, restoranda yemek mi dökersiniz sizler güldürme beni,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson_Crusoe -- 25 Temmuz 2018; 20:38:8 >
  • Ben de müşteri bazlı bir sorunumu anlatayım o zaman. Geçen ay bir dönerciden 15₺'ye Menü 3 sipariş ettim. Sipariş bayağı geçikti, kurye aradı "şu anda çok sıkışığım, evi bulmakla zaman kaybedemem aşağıya iner misin?" dedi. Aşağıya inip siparişi aldıktan sonra hemen eve çıktım. O sıra oyun oynuyordum, bilgisayar karşısında susayınca poşetin içinden ayranı açıp bir yudum aldım. Oyun bitince poşeti kucağıma aldım bir baktım Menü 2 göndermişler bana. Menü 2 fiyatı da 13₺(Yarım ekmek arası). Hemen yemeksepeti canlı desteğe bağlandım yanlış menü göndermişler bana dedim. Görüşme sağlandı ve ellerinde Menü 3 kalmadığı için Menü 2 göndermişler. Bende iade istediğimi ve ayrandan bir yudum aldığımı söyledim. Ayranın ücretini düştükten sonra iade edeceklerini söylediler. Ben de donanımhaber ölücüsü olarak sinirlendim bu duruma. Menü 3 ellerinde yoksa siparişimi iptal etmek yerine Menü 2 göndererek benden Menü 3 parası alıyorlar hem de onların hatasından dolayı ayrandan bir yudum aldım diye fiyattan düşüyorlar. Yemeksepeti hiçbir şekilde yardımcı olmadı. İade'yi gerçekleştirdim 1,5₺ zarardayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: çikko

Ancak günün birinde bir babayigit çıkar alır elinizden piyasayı. O günde yakındır.

bu dediğine kendin cidden inanmadın umarım.
    Yemeksepeti kolay kolay batacak bırakıp gidecek bi sistem değil.
    zoruna gidiyorsa da sisteme kayıt olma silah zoruylamı kayıt ettiriyorlar?
    baktın zarardasın çık arkadaş..
    Kardeşim zarar v.s önemli degil. Sana şunu söylemek istiyorum eger dışardan bir yemek yiyorsan aynı veya başka restorana bir kere oturarak yemek için git. Laf arasında sor restoran sahibine memnun mu degil mi görürsün. Sen memnun olmadıgın herşeyi bırakıp gidiyormusun. Rahmetli muhsin yazıcıoglu dedigi gibi ben ne ' Ne kaderime küstüm ne devletime !Çünkü inanmak iman etmek varsa birşeye bedel neyse katlanıp,Yarabbi kahrında hoş lütfunda dedik ' sözü tam sana göre. Birşeyi begenmiyorsan değiştirilmesi için baskı yapmak zorundasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beklenen Adam

Ben de müşteri bazlı bir sorunumu anlatayım o zaman. Geçen ay bir dönerciden 15₺'ye Menü 3 sipariş ettim. Sipariş bayağı geçikti, kurye aradı "şu anda çok sıkışığım, evi bulmakla zaman kaybedemem aşağıya iner misin?" dedi. Aşağıya inip siparişi aldıktan sonra hemen eve çıktım. O sıra oyun oynuyordum, bilgisayar karşısında susayınca poşetin içinden ayranı açıp bir yudum aldım. Oyun bitince poşeti kucağıma aldım bir baktım Menü 2 göndermişler bana. Menü 2 fiyatı da 13₺(Yarım ekmek arası). Hemen yemeksepeti canlı desteğe bağlandım yanlış menü göndermişler bana dedim. Görüşme sağlandı ve ellerinde Menü 3 kalmadığı için Menü 2 göndermişler. Bende iade istediğimi ve ayrandan bir yudum aldığımı söyledim. Ayranın ücretini düştükten sonra iade edeceklerini söylediler. Ben de donanımhaber ölücüsü olarak sinirlendim bu duruma. Menü 3 ellerinde yoksa siparişimi iptal etmek yerine Menü 2 göndererek benden Menü 3 parası alıyorlar hem de onların hatasından dolayı ayrandan bir yudum aldım diye fiyattan düşüyorlar. Yemeksepeti hiçbir şekilde yardımcı olmadı. İade'yi gerçekleştirdim 1,5₺ zarardayım.
    Kardeşim art niyetli bir durum varsa zaten peşini bırakmayacaksın. Biz neler görüyoruz adam yemeksepetinden söylüyor telefon açıp iptal edip komisyonsuz götürenler var bunlar yanlış. Bizim kızdıgımız restoranlara hiçbir şekilde destek olmaması. Benim restoranım var diye trilyoner degilim bende ekmek savaşındayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Az bile yapıyorlarmış helal olsun yemek sepetine, alıştınız tabi müşterileri tokatlamaya karşınıza kurumsal firma gelince kdv sini veriyorsun işini düzgün hızlı yapmak zorunda kalıyorsun zor geliyorsa çık kardeşim müşterinin de diline kan değdi,

Bilip bilmeden atıyorsun. Kdv sadece komisyonda veriliyor oda %12nin kdvsi cüzi miktar. Sen sattıgını vergide göstermeyebilirsin problem yok . O senin devletle aranda yakalarsa biner tepene yakalamzsa devam edersin.

• joker kapatılıyorsa onu niye kapatmıyorsunuzda burda ağlıyorsunuz onu bi söylesene hemşerim
  • Tabii ki payını alacak yerini bile bilmediğim bir çok restoradan sipariş verdim bugüne kadar hatta bir kaçının devamlı müşterisi oldum. Yemek sepeti olmasa böyle bir şey olmayacaktı. Aldığı pay bana kalırsa makul. Düzgün hizmet veripte 5 liraya sipariş getiren bir yer hatırlamıyorum 5 lira sınır koymayın madem arttırın. Gerisini bilmem sizin gibi işin içinde olanlar bilir haklı olduğunuz noktalar olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whisper242

Tabii ki payını alacak yerini bile bilmediğim bir çok restoradan sipariş verdim bugüne kadar hatta bir kaçının devamlı müşterisi oldum. Yemek sepeti olmasa böyle bir şey olmayacaktı. Aldığı pay bana kalırsa makul. Düzgün hizmet veripte 5 liraya sipariş getiren bir yer hatırlamıyorum 5 lira sınır koymayın madem arttırın. Gerisini bilmem sizin gibi işin içinde olanlar bilir haklı olduğunuz noktalar olabilir.
    Kardeş arttırmıyorlar işte onu diyorum. Adam sana diyor ki mesela dükkanın yıldırım mahallesi beyazıt/istanbul diyelim. Beyazıt bölgesine 5 tl gitmek zorundasın . Değiştiremezsin. Kendi bölgendeki alt limit 5 tl. Bizde buna kızıyoruz. Adam 5 tane su istiyor 5 tl tutuyor. Git gel 10 km yol. Bu durumda napalım diyorum akıl verin yani
  • Kangal3454 kullanıcısına yanıt
    Nasıl arttırılmıyor ? 2 km uzağımdaki bir sürü restoran 20-25 tl alt limit koymuş ? dediğiniz gibi bir durum söz konusu değil. Belki yeni başlamış olduğunuz içindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whisper242

Nasıl arttırılmıyor ? 2 km uzağımdaki bir sürü restoran 20-25 tl alt limit koymuş ? dediğiniz gibi bir durum söz konusu değil. Belki yeni başlamış olduğunuz içindir.
    2 yıldır üyeyim yeni başlamadım. Onların bölgesi farklıdır. Sen eminönündesindir ama atıyorum tam sınırdasındır. 2 km snra başka ilçe başlarsa ve firmanın adresi o ilçeye baglı ise rakamı değiştirir. Yukarda dedigim gibi sadece kendi bölgen için konuşuyorum 5 tl mevzusunu
  • Kangal3454 kullanıcısına yanıt
    Yok aynı yerlerdeyiz taş çatlasa 3 km'dir uzaklığımız klasik bir çiğ köfteci 20 tl alt limit koymuş. Bilemedim yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.