Şimdi Ara

Yemek Üzerinden Referandum Değerlendirmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Diyorlar ki; yemeğin acısı çok olmuş
    Deniyor ki ; acısı normal size öyle geliyor

Diyorlar ki; pul biber kullanmasanız yemek bu kadar acı olmazdı, taze acı biber kullansaydınız
    Deniyor ki; yahu bu yemeğe taze biber gitmez,

Diyorlar ki ; yemeğin suyu çok olmuş
    Deniyor ki; su ölçüsü bellidir az olsa yanar çok olsa çorba olur

Diyorlar ki; yemekteki şu malzeme çok olmuş
    Deniyor ki; o malzeme şu yüzden bu kadar konur az koysan lezzetini alamayız çok koysan bu seferde lezzeti bastırır

Diyorlar ki; içine keşke şu malzemeden de koysaydınız
    Deniyor ki; bu malzeme bu yemeğe konmaz bu yemek böyle yapılır

Veya diyorlar ki; keşke bu malzemeden koymasaydınız
    Deniyor ki; bu malzeme konursa tadı eksik olur lezzetsiz olur

Diyorlar ki; bu yemeği kısık ateşte pişirmemişsiniz, bazı malzemeler pişmemiş
    Deniyor ki; malzemeler gayet güzel pişmiş

Diyorlar ki; bu yemek insanları hasta eder yiyeni öldürür
    Deniyor ki ; bu yemeği yiyen çok var ölen de olmadı

Diyorlar ki; bu yemeği düdüklü tencerede pişirseydiniz daha lezzetli olurdu
    Deniyor ki; (tabi artık gına geliyor) yahu kardeşim senin derdin yemeği yemek mi yoksa yemeğe laf etmek mi?
    BEN BU YEMEĞİ YEMEK İSTEMİYORUM NEDEN DEMİYORSUN?

Şimdi yukarıdaki yemek muhabbetini biraz açarsak

Akp ve Mhp yemek hazırlamaya giriştiler beraber. Ve bu yemeği nasıl yapacaklarını, hangi malzemeleri kullanacaklarını belirlerken Chp ye dediler ki sen de gel beraber yemeği yapalım, malzemeleri beraber seçelim, nasıl pişireceğimizi beraber kararlaştıralım. Ama Chp ne yaptı. Tamamen uzak durdu ve 3 maymunu oynadı.

Şimdi malzemeleri seçilen hazırlanan ve nasıl pişirileceği kararlaştıralan yemek ortaya çıktığında CHP aynı yukarıdaki örneklerdeki gibi yemeğe laf atıp duruyor.

Şimdi CHP nin derdinin yemeği yemek olduğunu kim söyleyebilir? Söyleyemeyiz. Çünkü yemeği istemiş olsa kendi de o yemeği yemek istese, kendi de yemeğin planlamasına malzemelerinin seçim sürecine nasıl pişireleceğine kendi de katılırdı. Ama istemedi

Şimdi burdan hareketle CHP nin bu sistemi istemediği KABAK GİBİ ORTADA

Peki neden kimse BİZ BU SİSTEMİ İSTEMİYORUZ DEMİYOR AÇIK AÇIK

Ve neden hayır propagandasını İSTEMİYORUZ ÜZERİNE DEĞİLDE anayasa maddeleri üzerine kurguluyorlar?

Sebebi basit.

Çünkü istemiyoruz dedikleri zaman sorulacak soru şu? NEDEN
    Cevaben de GEREĞİ YOK BU SİSTEMDE ÜLKE ÇOK RAHAT YÖNETİLEBİLİR diyecekler ama...

Biri sorsa: ACABA BU SİSTEMLE TEK PARTİ OLMADIĞI DÖNEMLERDE GÜZEL İŞLERİN YAPILABİLDİĞİ BİR ÖRNEK VEREBİLİR MİSİNİZ?

Cevap: mmmmmm, ırrrrrr. Hımmm

Vermeyecekler. Çünkü yok. Bu mevcut sistemin ülkeye faydasının olmadığı yakın geçmişte zaten ortada. Onun için DİREK İSTEMİYORUZ diyemiyorlar. Çünkü savunulacak yönü yok. Bu savlar ile insanları yanınıza çekmek zor ama yemeğe kulp takarak bir nevi yalanlar ile

Acı sevmeyen birini

Çok tuzlu sevmeyen birini

Sulu yemek sevmeyen birini

Az pişmiş veya çok pişmiş birinden birini sevmeyen birini yanınıza çekmek daha kolay olur ve bunu çok iyi kullanıyorlar. Herkesi bir yerinden yakalayıp yemeğe karşı olumsuz düşüncelere kapılmasını sağlamak daha kolay.

Ama İSTEMİTORUZ diyemezler. Ha şimdi biriniz düşünebilir yahu adamlar neden istemesin

Cevabı basit

Bu sistemin en büyük özelliği insanların güvenini kazanmanın gerekliliği. Yani zümre siyaseti yapanın, etnik siyaset yapanın hiç bir şekilde başkan çıkaramayacağı bir sistem. Fanatik seçmenlerin, kemik oyların ancak bir yere kadar götürebileceği ama insanları kucaklayamayanların, insanların kalbinde yer edemeyenlerin meclise m.vekili sokabilmekten ileri gidemeyeceği bir sistem. Yüzde 25 alayım yanıma da kafama uygun bir parti de alır hükümet kurar keyfime bakarım düşüncelerinin yok olacağı bir sistem.

İşte bu yüzden İSTEMİYORLAR ve maalesef sırf kendi çıkarları için böylesi önemli bir yasayı geçirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Başka bir yerden düşünün. Bir CHP li çıkıp ta ya arkadaş bizde çalışalım insanlara ulaşalım Başkanı biz çıkaralım dedi mi?

Diyemez çünkü CHP 1940 tan bu yana Zümre siyasetinden öteye gitmedi.

İşin özü budur gerçeği budur

Ekleme; hdp nin de derdi bu. Çünkü daha 1.5 yıl önce az CHP ile hükümet kuracakken selahattin demirtaşı başbakan yardımcısı yapacakken bu sistemle bir daha yönetimde Söz sahibi olabilmeleri mucize bir hale dönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ACF8F4F94 -- 21 Mart 2017; 2:50:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hazir yemek tarifinden girmisken gecen sene 2 3 liraya satilan biber 9 tl olmus, yine gecen sene 2 tlden satilan salatalik 6 lira olmus. bu sene 7 liraya muz bulupta almayani dovuyorlar.

birak anayasa degisikligini falan, anayasa degisikliginin vatandas uzerine hicbir artisi yok.karnini doyuracak seylere bak. mesela yukarida saydiklarim gibi.

• İşin özü ve gerçeği "Yav he he"dir. Sen yemiş olabilirsin, biz yemedik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmm2515

quote:

Orijinalden alıntı: mrlion83

hazir yemek tarifinden girmisken gecen sene 2 3 liraya satilan biber 9 tl olmus, yine gecen sene 2 tlden satilan salatalik 6 lira olmus. bu sene 7 liraya muz bulupta almayani dovuyorlar.

birak anayasa degisikligini falan, anayasa degisikliginin vatandas uzerine hicbir artisi yok.karnini doyuracak seylere bak. mesela yukarida saydiklarim gibi.

Diyorlarki ; yahu millet evde yemek bulamıyor siz oturmuşunuz kendi aranızda yemek pişirip yiyorsunuz ilk önce milletin karnını doyurun

Deniyor ki; ilk olarak millet aç değil. Biz bu mevcut sistem de çöpten yemek toplayan çok insan gördük. İşte bunların tekrar yaşanmaması niyetimiz

Sizin aklınız anca karalamaya kafa bulandırmaya çalışır başka bir işe çalışmaz

oncelikle lutfen hakaret etmeden, ortami germeden...

copten yemek toplayan insanlara ne gibi bir fayda saglayacak acaba ? ve hangi madde ile bu gerceklesecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

İşin özü ve gerçeği "Yav he he"dir. Sen yemiş olabilirsin, biz yemedik.

Alime sormuşlar

Hocam kaç gündür birine bir şey anlatmaya Çalışıyoruz. Kitap ansiklopedi önüne ne koysak inanmıyor

Alim: Peki ne diyor

Yav he he den başka laf bilmiyor

Alim: peki benden ne İstiyorsunuz

Hocam bu adama biz bunu nasıl Anlatabiliriz. İnat ettik illa anlatacaz

Alim: Alim gökyüzüne bakmış demişki

Sizin derdinizin dermanı yukarda. Siz değil tüm dünya gelse boş ancak O İSTERSE OLUR.

Onun için senin gibileri ben Allah'a havale ediyorum

• quote:

quote:

Alime sormuşlar

Hocam kaç gündür birine bir şey anlatmaya Çalışıyoruz. Kitap ansiklopedi önüne ne koysak inanmıyor

Sizin derdinizin dermanı yukarda. Siz değil tüm dünya gelse boş ancak O İSTERSE OLUR.

"Alime sormuşlar"dan sonrasını okumadım. Kafana göre takıl.

• quote:

quote:

quote:

hazir yemek tarifinden girmisken gecen sene 2 3 liraya satilan biber 9 tl olmus, yine gecen sene 2 tlden satilan salatalik 6 lira olmus. bu sene 7 liraya muz bulupta almayani dovuyorlar.

Diyorlarki ; yahu millet evde yemek bulamıyor siz oturmuşunuz kendi aranızda yemek pişirip yiyorsunuz ilk önce milletin karnını doyurun

Deniyor ki; ilk olarak millet aç değil. Biz bu mevcut sistem de çöpten yemek toplayan çok insan gördük. İşte bunların tekrar yaşanmaması niyetimiz

copten yemek toplayan insanlara ne gibi bir fayda saglayacak acaba ? ve hangi madde ile bu gerceklesecek?

Gece gece seçilmiş kişimisin kardeş anlamadım

Söylediğim açık ahan da sana soruyorum

Bu mevcut sistem için geçmişten güzel örnekler ver tek parti iktidarı olmayan dönemlerde şu gelişmeler oldu de

Sonra konuşalım

• quote:

quote:

quote:

Alime sormuşlar

Hadi uyu sen uyu

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alime sormuşlar

Hadi uyu sen uyu

Uza.

• sizin derdiniz tek parti, başkanlık vs. değil, bunu gayet iyi biliyoruz. o sistem gelsin de daha çok söğüşleyelim derdindesiniz. saçma sapan konularını ve hayatıma en ufak katkıda bulunmayan, aksine beni sinirlendiren mesajlarını görmemek adına seni blokluyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Gece gece seçilmiş kişimisin kardeş anlamadım

Söylediğim açık ahan da sana soruyorum

Bu mevcut sistem için geçmişten güzel örnekler ver tek parti iktidarı olmayan dönemlerde şu gelişmeler oldu de

Sonra konuşalım

feto denilen basbelasi bu kadar icimize girmemisti.

teroristlerle muzakere degil mucadele yapilirdi.

cumhurbaskanlari tarafsizdi.

kabadayi agziyla konusan liderlerimiz yoktu.

simdi benim yukarida sormus oldugum sorunun cevabini verebilirmisiniz?

bu arada uslup konusunda asrin liderimize cok benziyorsunuz, soylemeden gecemeyecegim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tonyukuk

sizin derdiniz tek parti, başkanlık vs. değil, bunu gayet iyi biliyoruz. o sistem gelsin de daha çok söğüşleyelim derdindesiniz. saçma sapan konularını ve hayatıma en ufak katkıda bulunmayan, aksine beni sinirlendiren mesajlarını görmemek adına seni blokluyorum.

He millet te afedersiniz öküz ya yiyen yedikçe ADAM NE YİYOR BE diyerek oy atmaya devam edecek

Yahu eğer bu sistem gelirse iş yapamayan gidecek yanacak dibi görecek çünkü

HİÇ BİR ŞEYİ BAHANE EDEMEYECEK

" Ha kişi kendinden bilir işi " diyerek topu sana geri paslayaraktan yatıyorum

Sabaha kadar vaktin var düşün düşün sabah yazarsın.

Hadi iyi geceler

dedi ve sutunden bir firt daha cekip yatti

• Dünyanın geldiği noktada

Takım çalışması

Yetki paylaşımı

Ortak aklın ve kurumların güçlendirilmesi önem kazandı

Daha da önemlisi eğitim reformu diyoruz

Hala mutfak aşçı gibi konuyu dağıtan tuhaf analojilere bir de Allah'ı ekleyip terör merör deyip açıklamaya çalışıyorlar

Neyse hayır

• 17 yıldır tek parti başta paramızın düştüğü durum ortada dış ilişkiler ortada işsizlik rakamları ortada terör ortada , tek suçlu devletmi asla , bz toplum olarak doğruyu yanlışı iyi ayırt edemiyoruz .

• Comar Aynstayn

Yazik, oturmus bir de uzun uzun bunu yazmis.

• Bakın söylediğim konu üzerine bir tane cevap gelmiş mi?

Sıfır

Yok foto yok çeto yok çomar yok bilmem ne

Konuya cevap verin konuya

• Kardeş merak ettim onca sene nasıl böyle boş beyinle yaşadın hiçmi düşünmedin?

• quote:

Orijinalden alıntı: 11Omeer

Kardeş merak ettim onca sene nasıl böyle boş beyinle yaşadın hiçmi düşünmedin?

İşin garibi o boş beyin bir şey yazıyor

Şu forumdaki süper dolu beyinler

Anca saçmalıyor

Dolu beynini göster de görelim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.