Şimdi Ara

Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
26
Favori
11.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kışın zaten yigilca yolunu açacaklarını sanmıyorum. Acsalar dahi çok tehlikeli. Çünkü çok inişli ve çıkışlı yol. Etrafı ucurum Allah korusun.
    Kışın gidecem derken abanti kasdetmistim 😄
    Youtube den abantin karlı halindeki videosunu izledim çok hoşuma gitti.
    Kafaya koydum yani.
    Ama özellikle seben golüne giden yol daha bi başka.

https://youtu.be/q_3wi3WvbLI

Bu yolda kim araba kullanmak istemez ki. ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Nissan QQ ile şubat ayında gittik

Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda!

Son resimdeki suyun aktığı yer tam olarak neresi?
    Yedigöllerin içinde 7sular (dilek çeşmesi) var orası değil galiba?

• dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Girişte neden ücret almadılar?
    Hangi gün saat kaç civarı giriş yaptınız?

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    İlk 4 resim yığılca şelalesinde çekildi, 6.resim 7 dilek çeşmesinden çekildi, 5.resim çeşmenin daha aşağı kısımları oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

Girişte neden ücret almadılar?
    Hangi gün saat kaç civarı giriş yaptınız?

Girişte kimse yoktu. Akşam çadıra gelip çadır parası 20 TL aldılar. Akşam 4 gibi giriş yaptık.

• quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Nissan QQ ile şubat ayında gittik

Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda!

anladığım kadarıyla yol oldukça açıkmış. şanslı bir zaman olmalı. çünkü geçen sene ocak sonu gibi düzce çevresinde felaket kar yağdı otoban bile kapandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

Selamlar. Dün geceyi yedigollerde geçirdim fsruk beyin verdiği bilgiler çok açıklayıcı idi. Tsk ederim kendisine

Gece çakal ugultulari sabah ise agackakan, kus vs sesleri ile uyanmak mükemmel idi.

merhaba,

siz giderken bolu yolundan gitmiştiniz, dönerken hangi yolu kullandınız. bir de gezi hakkında genel bilgiler verebilirseniz gitmek isteyen arkadaşların aklındaki soru işaretleri kalkabilir.

sağolun

Giderken bolu yolunu tercih ettik. Boludan 41 kmyi tam 2 saatte alabildiklek. Genelde 2. Vitesin üzerine çıkarıyorsun
    Yol baya kötü. Bazı bölgelerde yer altı çalışmaları var elektrik gelecekmis yedigolllere bunun bilgisini aldık ayrıca bu yol asfaltlanacakmis.

Dönüşte ise alaplı üzeri eregliye gideceğimiz için yığılca yolunu kullandık. Bu yolun bir kısmı kısmen asfalt bir kısmı ise bozulmamış hakiki asfalt diyebiliriz. İki yolu kıyaslanınca yığılca yolu otoban gibi kalıyor. Bi yolda 2 adet köyün içinden geçerek gidiyorsun.

Diğer bir yol ise devrek-mengen yolu bu yoldan orda tanıştığımız 2 kafadar amcamiz gelmişler yolun kötü olduğunu söylediler.

Yedigöllerde aslında 2 gece konaklayacaktik ama 1 gece konakladik çok hosumuza gitti. Sinek var sincaplar var gece çakal sesleri bolca var sabah ağaçkakan sesleri var. Doğayı sevenler icin mükemmel bir yer diyebilirim.

Biz kamp alanin da kamp kurduk. Wcye ve bufeye yakındı. Ayrıca en fazla çadırda orada zaten. 2 ttane amcayla arkadaş oldum gece sazlarını yoktur ngirtatirken eşlik ettim.ankatadann gelmişler erdoğan ve kerim amca. Telefon numaralarını aldım. Burada insanlar çok yardım sever herkes birbirine yardım etmeye çalıştı bize çay bile demletmediler sağ olsunlar.

Girişte biz para odemedik ama akşam gorevli geldi çadır başına 20 TL aldı gecelik 20 TL imis. Araç için para odemedik.kiralık çadırlar epey pahalı 50 liradan150 liraya kadar cadir var büyüklüğüne gore değişiyor.şimdilik mobildeyim foto ekleyemiyorum. Deteyli fotolar ekleyerek geri geleceğim.

verdiğiniz bilgiler için çok sağolun.

sizin de teyit ettiğiniz gibi en iyi yol yığılca yolu. diğer konularda bazı arkadaşlar bolu yolunun iyi olduğu konusunda bilgiler vermiş ancak ben yanlış olduğunu belirtmiştim.

sizin kıyaslamanız da iyi olmuş.

bu arada alaplıya akçakoca üzerinden mi gittiniz yoksa yığılcadan direkt yukarı mı çıktınız? ara yol da çalışma vardı da bitti mi acaba diye sorayım dedim.

bir de son olarak bu kiralık çadırlar oradaki büfeden mi karalanıyor. en son 2 hafta kadar önce gittiğimde böyle bir uygulamaları yoktu o nedenle sorayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

Kışın zaten yigilca yolunu açacaklarını sanmıyorum. Acsalar dahi çok tehlikeli. Çünkü çok inişli ve çıkışlı yol. Etrafı ucurum Allah korusun.
    Kışın gidecem derken abanti kasdetmistim 😄
    Youtube den abantin karlı halindeki videosunu izledim çok hoşuma gitti.
    Kafaya koydum yani.
    Ama özellikle seben golüne giden yol daha bi başka.

https://youtu.be/q_3wi3WvbLI

Bu yolda kim araba kullanmak istemez ki. ..

abanta kışın çok çok rahat gidilir çünkü abant yolu aynı zamanda mudurnu yolu. ne kadar kar yağarsa yağsın o yolu açıyorlar ve sürekli arabalar geçtiği için yol açık kalıyor.

bir de bilirsiniz abant asıl kış aylarında güzeldir. orada bir çok otel, restaurant, dağ evleri var. onlar o yolu açık tutmak için ellerinden geleni yapacaklardır

ben geçen sene gideyim dedim. deli gibi kar yağıyordu. ama bagajda zincir olunca devam ettim. abanta 2 km kala tır kaymış ve yolu kapatmış. mangal yakacaktım şanssızlık aynen geri döndüm.

seben'e daha önce gitmedim. ancak kartalkayaya çok gittim. zaten ikisi arasında da yol var. karda araba kullanmayı seviyorum. tabiki tüm önlemleri alarak hızlıca zincir takıp çıkartmayı bilmek ve 4 kar lastiği kesinlikle olması gerekir. ayrıca zincir için ekstra gergi lastiği ve zincirde meydana gelecek hasarlar için gerekli takımlar da yanınızda olursa ve tabiki yeterli erzak, karlı yollar oldukça keyifli olur. ki ben sedan arabayla rahat gidiyorum. 4 çeker bir subaru ve ya 4 çeker jiplerle nasıl keyifli olur
  • farukdanis F kullanıcısına yanıt
    Giderken Yığılca üzerinden gittik, dönüşte karanlık bastığından yol virajlı ve yanı uçurum olduğundan, Bolu yolu da kapalı olduğundan Mengen üzerinden döndük...
  • Alapliya yığılca üzerinden gittim ama yol çok kötü idi paso yol çalışması var. Kiralık çadırları bufeden temin ediyorsun ama çok pahalıo paraya boludan migroeta 7 kkişilik çadırı 132 liraya alabilirsin.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 30 Ağustos 2015; 7:39:58 >
  • quote:

.

Buyrun hocam

• Bayramda gitmeyi düşünen var mı?
    Soğuktan korunmak için ne tavsiye edersiniz. Anladığım kadarıyla ateş yakmakta yasakmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtn1905

Bayramda gitmeyi düşünen var mı?
    Soğuktan korunmak için ne tavsiye edersiniz. Anladığım kadarıyla ateş yakmakta yasakmış

Ateş yakmak serbest ama yerde yakmak yasak. Mangal gibi birşeyin üzerinde yakabilirsin.
    Soğuktan korunmak için uyku tulumu veya bol bol battaniye işinizi görür..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtn1905 kullanıcısına yanıt
    Mangalin üzerinde yakmanız daha doğru olur çünkü yerdeki ağaç köklerine zarar verebilirsiniz.
    Soğuga gelince. Mat ınız varsa iyi olur. Biz ağustos başında gittik 2 tane halı sermistik çadıra sıkıntı olmamıştı ama şimdi olmaz.
    Üzerinize uzun kollu alın. Gece onla yatarsaniz sıkıntı olmaz.
    Tabi battaniyeyi unutmamak lazım:)
    Biz 4 kişi 2 battaniye almıştık.

Şişme yatak ve üzerine yorgan var. üşümeyiz herhalde. Yağmur çamur için öneri var mı?
    Cadiriniz kaç kişilik? Ailece mi gideceksiniz?
    Muhtemelen usumezsiniz öyle aşırı soğuk olacagini sanmam,bayramda akşam 15 derece görünüyor. Orası da olsun 7-8 derece.
    Yağmur riski varsa bence hiç gitmeyin derim.
    He illa gidecez diyorsanız da çadırın etrafına su tahliyesi için 4-5 parmak derinliğinde küçük hendekler kazıp çıkan toprağı çadırın eteklerinin üzerine atın o zaman sıkıntı olmaz.
    Ne demek istediğimi anladınız umarım.

Ailecek gideceğiz. benim çadır 4 kişilik ama iki kişi için kullanıyorum. Su geçirmez çadır diye aldım evolite excamp 4.
    bir çok ekipmanım var bir de çadır üstüne tente tarzı birşeyler mi alsam diye düşünüyorum.Aynı tenteyi yemek yerkende kullnıarım . Sonra Sabah kahvaltısı zehir olmasın :)
    Çadır üstüne extra tenteye gerek yok yağmur yağarsa her türlü rezillik olur zaten ondan kurtuluş yok 😄
    Biz yemek için sofra bezi götürüp masanın üzerine serip öyle yemek yemistik.
    Bu arada yanınıza alabildiginiz kadar fener ve pil almayı unutmayın. Bide ekmek 😄
    Hangi ilde oturuyorsunuz?

• Ben ağustosta gitmistim gece baya soğuk oluyor. Biz Altimiza battaniye serpmistik üzerimizde battaniye ortmustuk. Çadırın üzerinede naylon serdik. Çok yağmur yağarsa alttan alırsın her turlu.

Gece soğuk olur ateş kesinlikle yakmalisiniz. Yanınızda gelirken yiyecek icecekkerinizi tam olarak almalisiniz. Orda ufak bir büfe var ama herşeyi bulamazsınız.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.